Je had het ook over buiten, maar dat is dan letterlijk buiten, of wel in een garage/schuur? Want je kunt daar dan natuurlijk ook een goede 5-aderige +-6mm2 kabel heen leggen en daarmee neem je toch wat risico van binnenplaatsing weg.
Kijk ook naar aanvullende zaken: Promatect/Fermacell achtige brandwerende/brandvertragende platen, uiteraard een goede rookmelder + app, aanwezigheid van aerosol brandvertragers (of ze in de praktijk effect hebben weet ik niet, maar kwaad kan het niet behalve voor de portemonnee), niet in een vluchtroute, geen brandbare spullen ernaast of erboven, evt. een Lithium + ander type brandblusser (wederom: Zal als de boel in de fik vliegt weinig effect hebben, maar al kan je de brand er iets mee vertragen totdat de professionals er zijn... De gassen zijn overigens ook erg giftig, dus mogelijk kom je niet eens aan blussen toe), etc.
En neem ook even contact op met je verzekering of ze nog aanvullende voorwaarden stellen.
Heb in 2024 aangekondigd bij Univé dat ik een thuisaccu ging plaatsen, toen viel ik binnen de kaders. Vorige week een update gegeven van de huidige opslagcapaciteit en wederom gevraagd of dat binnen de kaders valt. Mocht het antwoord: "Nee" zijn, dan schaal ik ook direct terug. Het staat hier dan wel in de garage, maar je wil er gewoon nul gezeik over hebben als het wel mis gaat.
Zag laatst ook een foto langskomen van een bedrijf op LinkedIn: Accu in huis geplaatst, tegen de verwarming aan wat in eerste instantie op een kinderkamer leek. Bleek achteraf een hobbykamer te zijn waar knuffels werden gemaakt

én er is met de bewoners afgesproken die verwarming nooit meer aan te zetten. Maar je zou er toch een keer een foutje mee maken... Of de volgende bewoners weten/begrijpen dat niet, of je hebt een logé die het koud heeft.
Afijn, je bent je overduidelijk bewust van de mogelijke gevaren, maar het aller veiligst is om ze überhaupt niet binnen te plaatsen. En op een zolder kan het ook nog weleens erg warm worden, ook iets om mee te nemen in de overweging.