maar dat is daarom ook "DE" grote onbekende voor mij. Als de frequentie hoog is, pak m beet 4KHz bijv, dan moet je die met passende oordoppen in echt wel kunnen 'uitzetten'.MAX3400 schreef op dinsdag 30 augustus 2022 @ 15:42:
[...]
Want? Ik ken geen oordop (eigenlijk) die 100% van het hoorbereik wegfiltert. En ook geen oordop die 100% van "alle" geluidsdruk filtert.
En in het rare geval dat die oordoppen wel bestaan; kan het eventueel zo zijn dat door "bot geleiding" bepaalde tonen alsnog hoorbaar zijn? Kweenie?
Hoor je hem nog zacht, dan moet je een 'dood' punt vinden door met je hoofd langzaam van richting te veranderen. Uiteindelijk bereik je dan een positie dat je het niet meer hoort. (of zou moeten horen)
Wordt de piep niet zachter, sja, dan zet ik vraagtekens bij de oorzaak. Maar zonder een frequentie te weten, is het gissen.
Ik doe niet aan bijgeloof. Dat brengt ongeluk.