Het wordt wel benoemd, maar in het geheel van de enerzijds voor de hand liggende tips en verder wat warrige overheidstaal (echt hoe kan je honderden communicatie adviseurs in dienst hebben en dit uitbrengen) gaat het wat verloren.
En het zou juist de kern van de boodschap moeten zijn.
Wat ik echt mis is:
Hou een buurtfeest/borrel - daar is notabene subsidie voor, sluit je straat af en maak er wat moois van. Wij doen dat om het jaar op een erf (want buitengebied) en dan heb je al snel 40% van de bewoners. Maar die 40% kennen ook hun buren, of weten tenminste iets van de situatie, en dan ga je al snel naar 80% bereik.
Die paar contactschuwe einzelgängers hou je, maar als je als buurt al weet waar die woont/wonen is dat al winst.
Al is onze ervaring dat zelfs die na drie jaar uitnodigingen toch wel even komen kijken, mits hun medische toestand dat toelaat.
Ik weet redelijk wie er aardgas heeft (denk dat we de laatste straat van NL waren die werd aangesloten), maar ook wie er nog op Propaan of Olie stookt (zal in een stad minder spelen).
Nu denk ik dat er ook nog een zendamateur of twee wonen, daar moet ik nog achteraan, al is het om een buurt-net op te kunnen zetten op PMR, 27MC of twee meter met aanbellen etc, beetje zoals de vroegere telefoonkring/keten (zo hoorde ik als er een les uitviel vroeger).
Dus inderdaad de inventarisatie en dat inzicht kunnen gebruiken
franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar