ReVision. schreef op zaterdag 12 juli 2025 @ 12:26:
Een nieuwe film hoeft sowieso niet persse HDR of DV te hebben want ze kunnen die extra brightnessin post-productie verwerken voordat de film uberhaupt in de bios komt.
HDR/DV is vooral goed voor oudere films die met een lagere brightness zijn gemastered voor home releases omdat tv's destijds lang niet zo'n hoge helderheid hadden in vergelijking met de bioskoop. TV's van nu zijn daarintegen juist een stuk feller dan vroeger en vergelijkbaar tot feller dan je bioskoop scherm dus eigenlijk is HDR helemaal niet meer nodig als de film gewoon netjes wordt bewerkt in post-productie.
Eigenlijk als je de meest waarheidsgetrouwe versie van een moderne film wil zien zoals in de bioskoop moet je helemaal geen HDR/DV gebruiken. Maar goed neemt niet weg dat het er lekker fel een mooi uit ziet en we het allemaal graag willen. Maar ik zie het ontbreken ervan echt niet als een minpunt, zeker niet als het door de director zelf is approved en weg gelaten.
Correcte Dolby Vision is helemaal niet fel an sich.
Kijk Sinners in correcte Dolby Vision. Dat is een heel donkere film. DV dimt de rest van je beeld om bepaalde highlights in hogere nits te kunnen laten zien. Het beeld is dus heel vaak over het algemeen donkerder.
Ook afhankelijk of het cmv2.9 of cmv4.0 is en of er een 1000 nits MDL of 4000 nits MDL gebruikt is in de color grading.
De meeste mensen kijken Dolby Vision met Cinema
Home presets (LG benaming). Ja, dan is het fel... Maar zo hoor je geen Dolby Vision te kijken.
Natuurlijk moet je Dolby Vision op een OLED ook in een echt DONKERE kamer bekijken. En daar gaat het meestal al mis bij de meeste mensen.
[
Voor 4% gewijzigd door
daffie82 op 12-07-2025 12:57
]
LG OLED65G1RLA / Samsung HW-Q990D / Sony UBP-X800M2 / Ugoos AM6B+ (CE with CPM Build) / Bluesound Node 2 / Redmi Note 12 Pro+ v2.0.2.0 (UMOEUXM)