dit klopt ook wel, beiden zijn mogelijk bij de volksbank, omdat de volksbank-merken allemaal een mix uitgeven van maestro en v-pay passen, zowel in de vorm van fysieke passen als in de vorm van digitale passen. Voor een groot deel van de klanten is het wel zo dat bij de grootste bank, SNS, meestal de fysieke pas wel één is met de digitale kopie op apple pay / google pay, maar dit is voor een klein deel van de klanten dus niet zo helaas.
Jouw situatie en die van odo966 tonen juist aan dat het bij de volksbank zo mogelijk dus nog rommeliger is dan gedacht, want de bedoeling is dat jij als bank in principe een directe digitale kopie ('eToken') van de fysieke pas uitgeeft voor gebruik in de digitale wallets bij apple en google etc, zodat pas instellingen, uitgaven limieten en andere zaken allemaal aan elkaar gelinkt zijn.
Maar iedere bank maakt daarin z'n eigen beleidskeuzes en afwegingen, de meeste banken zoals abn, rabo, knab, bunq, revolut, monese, n26, van lanschot etc doen dit wel allemaal correct, ing* en blijkbaar ook volksbank dus niet.
Voor ING speelde ook mee dat hun in het begin meteen de beleidskeuze maakte dat ze een harde cap wilden van 2500,- per transactie op betalingen gedaan met een device / digitale wallet en alles daarboven moet je met fysieke pas + pincode doen. (in hoeverre dit nu nog zo is bij ing weet ik niet, daar ik inmiddels al jaren geen klant meer bij ze ben)
En daar is het dan dus ook nu nog een rommeltje.
enfin. we zullen de komende jaren zien hoe de kaarten letterlijk opnieuw geschud worden bij de banken, nu ze alsnog, ruim 12 jaar na zo'n beetje de rest van de wereld, over moesten gaan op Debit Mastercard en Visa Debit betaalkaarten.
Interesting times be ahead!
NB:
(*En uiteraard van ing is zoals de doorgewinterde tweaker vast wel weet ook bekend dat ze sinds het begin van apple pay in Nederland enkel virtuele meastro's uitgeven aan alle klanten voor gebruik in de eWallets, mede om die reeds genoemde beleidskeuze van de harde betaallimiet te kunnen afdwingen, en dus geldt dit ook voor klanten met een fysieke v-pay pas, met als voordeel voor ing dat ze dan niet dubbel hoefde te integreren voor wat betreft apple pay, google pay enzovoort met visa voor klanten met een v-pay pas. duidelijker wordt het er igg voor de leek niet op.)