Wero en ideał is iets heel anders dan de traditionele card systems zoals Mastercard Visa en JCB. iDEAL is en was altijd een soort payment processor, gericht op online betalingen. Visa en Mastercard is nog altijd zeer dominant in het straatbeeld. In de AH of Jumbo kun je straks niet met iDEAL of Wero afrekenen, ben je alsnog afhankelijk van Visa of Master.YakuzA schreef op vrijdag 5 september 2025 @ 10:12:
Ik dacht dat ik het verkeerde topic had aangeklikt, want het Wero topic is hier:
iDEAL wordt Wero
Je kan met Wero straks overal betalen, ook in winkels.gpon schreef op vrijdag 5 september 2025 @ 12:31:
[...]
Wero en ideał is iets heel anders dan de traditionele card systems zoals Mastercard Visa en JCB. iDEAL is en was altijd een soort payment processor, gericht op online betalingen. Visa en Mastercard is nog altijd zeer dominant in het straatbeeld. In de AH of Jumbo kun je straks niet met iDEAL of Wero afrekenen, ben je alsnog afhankelijk van Visa of Master.
Het is wel expliciet het doel van Wero om B2C in de retail toe te gaan passen. Maar hoe dat er straks uit gaat zien is nog onbekend. En het zal sowieso nog jaren duren voordat de acceptatie hoog zal zijn.gpon schreef op vrijdag 5 september 2025 @ 12:31:
[...]
Wero en ideał is iets heel anders dan de traditionele card systems zoals Mastercard Visa en JCB. iDEAL is en was altijd een soort payment processor, gericht op online betalingen. Visa en Mastercard is nog altijd zeer dominant in het straatbeeld. In de AH of Jumbo kun je straks niet met iDEAL of Wero afrekenen, ben je alsnog afhankelijk van Visa of Master.
Zelfs de omschakeling van Maestro naar Mastercard duurt al jaren (waarvan dit topic van akte is). En dat is gewoon binnen dezelfde payment provider!
EPI heeft al redelijk aangegeven hoe het eruit gaat zien, namelijk met NFC op telefoon betalen aan een POS.japie06 schreef op vrijdag 5 september 2025 @ 12:41:
[...]
Het is wel expliciet het doel van Wero om B2C in de retail toe te gaan passen. Maar hoe dat er straks uit gaat zien is nog onbekend. En het zal sowieso nog jaren duren voordat de acceptatie hoog zal zijn.
Dat dit lang duurde was doordat de overgang tot gevolg had dat de pas niet meer overal te gebruiken was. Dat zal met Wero niet het geval zijn.Zelfs de omschakeling van Maestro naar Mastercard duurt al jaren (waarvan dit topic van akte is). En dat is gewoon binnen dezelfde payment provider!
[ Voor 35% gewijzigd door GeEkIe op 05-09-2025 13:10 . Reden: correctie & verbetering & aanvulling ]
Hoezo dat niet? Wero bestaat nu niet eens. Dus betaalterminals die nu verkocht worden ondersteunen helemaal geen Wero. Dit terwijl Debit MasterCard al vele jaren bestaat, en er nog steeds terminals waren die het niet ondersteunde.GeEkIe schreef op vrijdag 5 september 2025 @ 12:45:
[...]
Dat dit lang duurde was doordat de overgang tot gevolg had dat de pas niet meer overal te gebruiken was. Dat zal met Wero niet het geval zijn.
En ja, sure, Wero kan theoretisch ook met een eigen losse oplossing/betaalterminal komen zodat verkopers niet hun dure terminal hoeven te vervangen. Maar ook een tweede terminal er naast zal niet gratis zijn. Nog los van dat niet van vandaag of morgen ineens in alle winkels (in heel Europa) een "Wero terminal" kan staan (simpelweg omdat je niet op tijd van een dag even honderdduizenden? miljoenen? van die dingen produceert en op elke mogelijke plek aflevert. Zelfs al geef je ze gratis weg).
Wero bestaat nu al ruim een jaar.RobertMe schreef op vrijdag 5 september 2025 @ 13:57:
[...]
Hoezo dat niet? Wero bestaat nu niet eens. Dus betaalterminals die nu verkocht worden ondersteunen helemaal geen Wero. Dit terwijl Debit MasterCard al vele jaren bestaat, en er nog steeds terminals waren die het niet ondersteunde.
Alle terminals werken volgens de EMV standaard. Bovendien kan de software van de terminal geüpgraded worden. Er is dus geen aparte terminal nodig.En ja, sure, Wero kan theoretisch ook met een eigen losse oplossing/betaalterminal komen zodat verkopers niet hun dure terminal hoeven te vervangen. Maar ook een tweede terminal er naast zal niet gratis zijn. Nog los van dat niet van vandaag of morgen ineens in alle winkels (in heel Europa) een "Wero terminal" kan staan (simpelweg omdat je niet op tijd van een dag even honderdduizenden? miljoenen? van die dingen produceert en op elke mogelijke plek aflevert. Zelfs al geef je ze gratis weg).
Daarnaast heeft EPI zelf aangegeven eind volgend jaar al met POS betalingen via NFC te beginnen. Lees eerdere berichtjes, het Wero topic, EPI mediaberichten op hun website, en natuurlijk de Wiki over Wero
Wat ik bedoelde is dat het in de praktijk nog niet bestaat. En dat geef je zelf ook aan, want je haalt aan dat ze zelf aangeven dat het pas vanaf eind 2026 (mogelijk) zal werken. Voor nu is het allemaal nog theorie dus.
Zeg dat tegen de winkels die toch hun terminal moesten vervangen omdat Debit MC niet werkte/zou gaan werken. Terminals die nu verkocht worden zijn niet gecertificeerd voor de "niet bestaande" Wero. En of dat vervolgens via een software update alsnog wordt toegevoegd? De aanbieders zullen liever een nieuwe terminal verkopen[...]
Alle terminals werken volgens de EMV standaard. Bovendien kan de software van de terminal geüpgraded worden.
En al komt een software update er betekent ook dat niet dat die ineens overal op staat. Volgens mij ging dat nog steeds niet bij de parkeerautomaten? Wel nieuwe automaten maar nog steeds geen Debit acceptatie en een zeer moeizame uitrol van de benodigde update.
Dat stelde ik ook niet perse. Het was meer een idee voor als alternatief om een volledig nieuwe terminal te kopen. Dat je niet voor honderden euro's een nieuwe terminal hoeft te kopen met "batteries included" (dus MC debit + credit, Visa debit + credit, Wero, uitlezen via chip en contactloos, ...) dat je gratis / veel goedkoper een "Wero only" apparaat zou kunnen krijgen (zonder ondersteuning voor de chip bv, en alleen contactloos als dat de enige Wero optie zou zijn). Om via die weg dus de adaptatie te verhogen (een Wero only terminal krijg je makkelijker aan de man gebracht als die relatief / heel goedkoop is ten opzichte van de oude terminal vervroegd moeten afschrijven en weer een hele nieuwe moeten kopen voor honderden euro's, want klanten kunnen nu toch gewoon betalen? Waarom moet die oude terminal weg? Hetzelfde als dat de oude terminals die geen Debit MC / Visa Debit ondersteunde maar moeizaam vervangen werden).Er is dus geen aparte terminal nodig.
Eens. Hoe het precies wordt geïmplementeerd weten we niet. Wat we wel weten is dat EPI heeft aangegeven einde volgend jaar met NFC betalen te komen bij POS.RobertMe schreef op vrijdag 5 september 2025 @ 14:23:
[...]
Wat ik bedoelde is dat het in de praktijk nog niet bestaat. En dat geef je zelf ook aan, want je haalt aan dat ze zelf aangeven dat het pas vanaf eind 2026 (mogelijk) zal werken. Voor nu is het allemaal nog theorie dus.
[...]
Zeg dat tegen de winkels die toch hun terminal moesten vervangen omdat Debit MC niet werkte/zou gaan werken. Terminals die nu verkocht worden zijn niet gecertificeerd voor de "niet bestaande" Wero. En of dat vervolgens via een software update alsnog wordt toegevoegd? De aanbieders zullen liever een nieuwe terminal verkopen
En al komt een software update er betekent ook dat niet dat die ineens overal op staat. Volgens mij ging dat nog steeds niet bij de parkeerautomaten? Wel nieuwe automaten maar nog steeds geen Debit acceptatie en een zeer moeizame uitrol van de benodigde update.
[...]
Dat stelde ik ook niet perse. Het was meer een idee voor als alternatief om een volledig nieuwe terminal te kopen. Dat je niet voor honderden euro's een nieuwe terminal hoeft te kopen met "batteries included" (dus MC debit + credit, Visa debit + credit, Wero, uitlezen via chip en contactloos, ...) dat je gratis / veel goedkoper een "Wero only" apparaat zou kunnen krijgen (zonder ondersteuning voor de chip bv, en alleen contactloos als dat de enige Wero optie zou zijn). Om via die weg dus de adaptatie te verhogen (een Wero only terminal krijg je makkelijker aan de man gebracht als die relatief / heel goedkoop is ten opzichte van de oude terminal vervroegd moeten afschrijven en weer een hele nieuwe moeten kopen voor honderden euro's, want klanten kunnen nu toch gewoon betalen? Waarom moet die oude terminal weg? Hetzelfde als dat de oude terminals die geen Debit MC / Visa Debit ondersteunde maar moeizaam vervangen werden).
Zijn er meer mensen die issues hebben met de ABN pas en Amazon? En dan specifiek recurring kosten (S3)?
De pas toevoegen als betaalmethode is geen probleem, je moet ook geld overmaken als check, maar betaling heeft nu al 2x op rij gefaald.
De pas toevoegen als betaalmethode is geen probleem, je moet ook geld overmaken als check, maar betaling heeft nu al 2x op rij gefaald.
Interessante discussie over Wero. Ik snap de voordelen, maar voorlopig blijf ik toch bij mijn Mastercard/Visa.
De reden is simpel: een betaling via iDEAL of Wero is onherroepelijk. Gaat er iets mis (product niet geleverd, fraude), dan is je geld weg. Bij een debet/creditcard heb je via een chargeback-procedure een belangrijk vangnet.
Eigenlijk is het een duidelijke afweging:
iDEAL/Wero: Meer zekerheid voor de ondernemer.
Visa/Mastercard: Meer bescherming voor de consument.
Voor mij persoonlijk weegt die consumentenbescherming zwaarder.
De reden is simpel: een betaling via iDEAL of Wero is onherroepelijk. Gaat er iets mis (product niet geleverd, fraude), dan is je geld weg. Bij een debet/creditcard heb je via een chargeback-procedure een belangrijk vangnet.
Eigenlijk is het een duidelijke afweging:
iDEAL/Wero: Meer zekerheid voor de ondernemer.
Visa/Mastercard: Meer bescherming voor de consument.
Voor mij persoonlijk weegt die consumentenbescherming zwaarder.
wero ≠ iDeal. Wero kent een charge backmogelijkheid net als credit cards.glatuin schreef op zaterdag 6 september 2025 @ 12:39:
Interessante discussie over Wero. Ik snap de voordelen, maar voorlopig blijf ik toch bij mijn Mastercard/Visa.
De reden is simpel: een betaling via iDEAL of Wero is onherroepelijk. Gaat er iets mis (product niet geleverd, fraude), dan is je geld weg. Bij een debet/creditcard heb je via een chargeback-procedure een belangrijk vangnet.
Eigenlijk is het een duidelijke afweging:
iDEAL/Wero: Meer zekerheid voor de ondernemer.
Visa/Mastercard: Meer bescherming voor de consument.
Voor mij persoonlijk weegt die consumentenbescherming zwaarder.
Inderdaad: Wero zal zowel chargeback als payment-on-delivery krijgen.
Zullen we Wero weer in het wero-topic laten?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Zoek even terug in het topic, er was iemand die problemen had met ABN en recurring betalingen aan Apple.Tralapo schreef op vrijdag 5 september 2025 @ 21:41:
Zijn er meer mensen die issues hebben met de ABN pas en Amazon? En dan specifiek recurring kosten (S3)?
De pas toevoegen als betaalmethode is geen probleem, je moet ook geld overmaken als check, maar betaling heeft nu al 2x op rij gefaald.
Idd meerdere mensen die problemen met de recurring payments hebben gemeld.Wally2002 schreef op zaterdag 6 september 2025 @ 14:33:
[...]
Zoek even terug in het topic, er was iemand die problemen had met ABN en recurring betalingen aan Apple.
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Voor mij zou het heel simpel zijn: als ik voor Wero met een rete omslachtig systeem moet gaan werken op basis van QR-codes ipv een hele simpele en razendsnelle NFC-betaling, dan blijf ik lekker bij VISA/MC en bekijken ze het maar lekker met Wero.Wally2002 schreef op vrijdag 5 september 2025 @ 08:27:
[...]
Ik vind het lastig inschatten of dat nog via EMV-standaard gaat, of dat we bv een QR-code moeten gaan scannen.
Ik was laatst in een land waar ze een betaalsysteem hebben op basis van QR-codes, wat een gelazer zie je daarmee bij de kassa’s. Alsof mensen ter plekke alle trage stappen van iDeal moeten doorlopen; en de wachtrij blijft letterlijk groeien terwijl de kassier geduldig wacht tot de transactie is afgerond. Echt heerlijk om met Apple Pay (MasterCard) gewoon met 2 seconden klaar te zijn en door te kunnen lopen.
Nu ga ik er overigens vanuit dat áls er een QR systeem komt, dat dit dan náást NFC is. Maar nooit de enige betaalmethode is. Als dat wel zo is, dan lachen MC/VISA/Discover/AMEX zichzelf helemaal kapot en sterft het alternatief een stille dood voor PoS. Zéker nu MC/VISA meer gemeengoed gaan worden door het afsterven van Maestro/V-Pay, waardoor ook online betalingen via iDealwat meer onder druk zullen komen te staan.
[ Voor 6% gewijzigd door WhatsappHack op 09-09-2025 01:42 ]
Geen quote of mention @WhatsappHack? Dan niet raar opkijken als je geen reactie krijgt. ;)
In zuidoost Azië en China krijg je een qr code op het schermpje van de pos.
Heeft inderdaad ook niet mijn voorkeur maar dan moet je straks maar net hopen dat je Apple Pay of Google Pay aan het nieuwe Europese systeem kunt koppelen.
Heeft inderdaad ook niet mijn voorkeur maar dan moet je straks maar net hopen dat je Apple Pay of Google Pay aan het nieuwe Europese systeem kunt koppelen.
EPI heeft aangekondigd dat zij naast QR-code ook met NFC zal werken.WhatsappHack schreef op dinsdag 9 september 2025 @ 01:41:
[...]
Voor mij zou het heel simpel zijn: als ik voor Wero met een rete omslachtig systeem moet gaan werken op basis van QR-codes ipv een hele simpele en razendsnelle NFC-betaling, dan blijf ik lekker bij VISA/MC en bekijken ze het maar lekker met Wero.Onacceptabel.
Ik was laatst in een land waar ze een betaalsysteem hebben op basis van QR-codes, wat een gelazer zie je daarmee bij de kassa’s. Alsof mensen ter plekke alle trage stappen van iDeal moeten doorlopen; en de wachtrij blijft letterlijk groeien terwijl de kassier geduldig wacht tot de transactie is afgerond. Echt heerlijk om met Apple Pay (MasterCard) gewoon met 2 seconden klaar te zijn en door te kunnen lopen.
Nu ga ik er overigens vanuit dat áls er een QR systeem komt, dat dit dan náást NFC is. Maar nooit de enige betaalmethode is. Als dat wel zo is, dan lachen MC/VISA/Discover/AMEX zichzelf helemaal kapot en sterft het alternatief een stille dood voor PoS. Zéker nu MC/VISA meer gemeengoed gaan worden door het afsterven van Maestro/V-Pay, waardoor ook online betalingen via iDealwat meer onder druk zullen komen te staan.
En dan is 2 seconden nog lang, vind ik. Met mobiel ook nog wel eens dat ik hem wat beter moet positioneren, of nogmaals aanbieden. Dan duurt het nog wat langer. Enige reden dat ik voor mobiel boven pas kies met contactloos, is dat ik bij mobiel al cardholder verificatie heb gedaan met mijn vingerafdruk.WhatsappHack schreef op dinsdag 9 september 2025 @ 01:41:
[...]
Echt heerlijk om met Apple Pay (MasterCard) gewoon met 2 seconden klaar te zijn en door te kunnen lopen.
Snelheid is dus inderdaad alles. Dat was ook de grote klacht toen we PIN en magneetstrip verlieten, want dat ging nog een stukje sneller (buiten pincode invoeren).
[ Voor 13% gewijzigd door celshof op 10-09-2025 16:11 ]
Het zou mooi zijn als je straks WERO zou kunnen gebruiken onder Apple Pay.WhatsappHack schreef op dinsdag 9 september 2025 @ 01:41:
[...]
Voor mij zou het heel simpel zijn: als ik voor Wero met een rete omslachtig systeem moet gaan werken op basis van QR-codes ipv een hele simpele en razendsnelle NFC-betaling, dan blijf ik lekker bij VISA/MC en bekijken ze het maar lekker met Wero.Onacceptabel.
Als wero ooit echt geïntroduceerd wordt, kun je dat inderdaad in het wero topic meldengpon schreef op donderdag 11 september 2025 @ 11:27:
[...]
Het zou mooi zijn als je straks WERO zou kunnen gebruiken onder Apple Pay.
Voorlopig is dat nog net zo onbestaand als de ING MC Debit kaarten
[ Voor 11% gewijzigd door YakuzA op 11-09-2025 11:30 ]
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Je moet eerst nog authentificatie toepassen, dus face-id of vingerafdruk. Ik denk dat je daar meer tijd mee kwijt bent.celshof schreef op woensdag 10 september 2025 @ 16:10:
[...]
En dan is 2 seconden nog lang, vind ik. Met mobiel ook nog wel eens dat ik hem wat beter moet positioneren, of nogmaals aanbieden. Dan duurt het nog wat langer. Enige reden dat ik voor mobiel boven pas kies met contactloos, is dat ik bij mobiel al cardholder verificatie heb gedaan met mijn vingerafdruk.
Snelheid is dus inderdaad alles. Dat was ook de grote klacht toen we PIN en magneetstrip verlieten, want dat ging nog een stukje sneller (buiten pincode invoeren).
De snelheid van betalingen gaat komende jaren nog verbeteren omdat veel oude POS vervangen gaan worden met de nieuwere generatie met verbeterde NFC versie en SoC. Enig nadeel is dat deze vaker aan 5G hangen dan aan het bedrade netwerk zoals glasvezel. Vaak hebben ze aan de kassa nog van die oudere machines hangen terwijl de portable net vervangen is. Met beiden nooit problemen gehad.
Er is inderdaad een Wero topic, waar je ook kan lezen dat de introductie van Wero oa juist is bedoeld om strategische autonomie te bereiken; dat doe je niet door alsnog afhankelijk van Apple pay te blijven. Bovendien is mij niet duidelijk waarom je in een betaling met Wero nóg een partij zou betrekken, wat het onveiliger en trager maakt. En het voegt sowieso helemaal niks toe!gpon schreef op donderdag 11 september 2025 @ 11:27:
[...]
Het zou mooi zijn als je straks WERO zou kunnen gebruiken onder Apple Pay.
[ Voor 6% gewijzigd door GeEkIe op 11-09-2025 11:37 ]
Als ik het goed begrijp is de NFC chip onder druk van de EU sinds kort opengesteld door Apple. Toch blijf ik liever bij Apple Pay omdat dit soepel werkt en als ik daarbij gebruik kan maken van het Europese netwerk van WERO, dan ben ik weg bij Mastercard. Want voor de duidelijkheid, Apple Pay en Google Pay zijn geen betaalnetwerken.GeEkIe schreef op donderdag 11 september 2025 @ 11:36:
[...]
Er is inderdaad een Wero topic, waar je ook kan lezen dat de introductie van Wero oa juist is bedoeld om strategische autonomie te bereiken; dat doe je niet door alsnog afhankelijk van Apple pay te blijven. Bovendien is mij niet duidelijk waarom je in een betaling met Wero nóg een partij zou betrekken, wat het onveiliger en trager maakt. En het voegt sowieso helemaal niks toe!
We hebben eerder bij de Nederlandse banken bij Android gezien toen zij weigerden gebruik te maken van Google Pay en allen hun eigen implementatie deden, dat er veel meer bugs en problemen waren.
De reden waarom ik eigenlijk niets meer met Mastercard of VISA te maken wil hebben is vooral vanwege het feit dat zij zich bemoeien met de content en hun eigen conservatief moralistische moraal op willen leggen waardoor contentmakers beperkt worden. De enige vrijplaats op dit moment is Japan, omdat zij een grote interne markt hebben en niet afhankelijk zijn van Visa en Master.
Heb anders nooit problemen gehad bij de Android implementatie van ING. Helaas is die om zeep geholpen en is er alleen Google Pay beschikbaar.gpon schreef op donderdag 11 september 2025 @ 11:46:
[...]
We hebben eerder bij de Nederlandse banken bij Android gezien toen zij weigerden gebruik te maken van Google Pay en allen hun eigen implementatie deden, dat er veel meer bugs en problemen waren.
Ik neem aan dat Apple Pay genoemd wordt ivm het grote gemak bij betalen. Zoals uit de discussie hiervoor ook al bleek moet het betalen voor veel mensen zo makkelijk en snel als mogelijk lopen.GeEkIe schreef op donderdag 11 september 2025 @ 11:36:
[...]
Er is inderdaad een Wero topic, waar je ook kan lezen dat de introductie van Wero oa juist is bedoeld om strategische autonomie te bereiken; dat doe je niet door alsnog afhankelijk van Apple pay te blijven. Bovendien is mij niet duidelijk waarom je in een betaling met Wero nóg een partij zou betrekken, wat het onveiliger en trager maakt. En het voegt sowieso helemaal niks toe!
Op dit moment scoort Apple Pay hierin gewoon goed.
Wat er onveiliger aan is hangt denk ik vooral aan je perspectief af, het is in ieder geval voor alle bij betalingen betrokken partijen veilig genoeg.
Trager valt ook wel mee, althans ik merk geen verschil tussen een contactloze betaling met een fysieke kaart vs Apple Pay.
Elke extra tussenlaag verhoogt het aanvalsoppervlak en maakt het dus onveiliger.Wally2002 schreef op donderdag 11 september 2025 @ 12:52:
[...]
Wat er onveiliger aan is hangt denk ik vooral aan je perspectief af, het is in ieder geval voor alle bij betalingen betrokken partijen veilig genoeg.
Elke extra tussenlaag maakt de communicatieketen langer en maakt het dus trager.Trager valt ook wel mee, althans ik merk geen verschil tussen een contactloze betaling met een fysieke kaart vs Apple Pay.
Kleine toevoeging aan de Wero discussie (maar verder off-topic): ik woon in Duitsland en daar is Wero vorige week toegevoegd als Tikkie-achtige functie bij mijn bank (ING Deutschland): dus met als doel makkelijk geld over te kunnen maken naar contacten, zonder daarvoor hun rekeninggegevens te hebben.
Voor de rest nog weinig gehoord over Wero en invoering in winkels e.d.
Voor de rest nog weinig gehoord over Wero en invoering in winkels e.d.
POS komt in '26.Malfoi schreef op donderdag 11 september 2025 @ 13:34:
Kleine toevoeging aan de Wero discussie (maar verder off-topic): ik woon in Duitsland en daar is Wero vorige week toegevoegd als Tikkie-achtige functie bij mijn bank (ING Deutschland): dus met als doel makkelijk geld over te kunnen maken naar contacten, zonder daarvoor hun rekeninggegevens te hebben.
Voor de rest nog weinig gehoord over Wero en invoering in winkels e.d.
Puur theoretisch gezien heb je uiteraard gelijk, maar of het in de praktijk ook daadwerkelijk problemen oplevert?GeEkIe schreef op donderdag 11 september 2025 @ 12:57:
[...]
Elke extra tussenlaag verhoogt het aanvalsoppervlak en maakt het dus onveiliger.
Puur theoretisch gezien heb je uiteraard gelijk, maar of het in de praktijk ook merkbaar trager is voor de gebruiker?[...]
Elke extra tussenlaag maakt de communicatieketen langer en maakt het dus trager.
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."
Ik wil dit verzoek herhalen, omdat het helaas nog niet tot iedereen is doorgedrongen. Voor het gemak: hier staat het wero topic.
Hippe Lip schreef op zaterdag 6 september 2025 @ 13:37:
Zullen we Wero weer in het wero-topic laten?
Volgens @INGNL op X zou het niet lang meer duren voordat ze overstappen op debitpassen.
Goedemorgen. Dat is nog niet mogelijk! Zodra dit mogelijk is communiceren wij dit via de gebruikelijke kanalen. Tipje van de sluier, het duurt niet heel lang meer.😃^Margreet
— ING Nederland (@ingnl) 15 september 2025
Heeft iemand al een update wanneer ING overgaat? Ik lees eerder dat men medio 2025 overgaat maar langzaamaan komt 2026 in zicht en er is nog altijd geen duidelijkheid.
Ik denk dat het niet heel lang meer duurtgpon schreef op maandag 22 september 2025 @ 18:45:
Heeft iemand al een update wanneer ING overgaat? Ik lees eerder dat men medio 2025 overgaat maar langzaamaan komt 2026 in zicht en er is nog altijd geen duidelijkheid.
Als ik even wat onderzoek op internet doe, lijkt het erop dat vanaf medio 2027 alle Maestro-kaarten niet meer geaccepteerd worden. Dat wordt een dure grap voor banken als ING en ABN om al die passen in één keer te vervangen.
Benieuwd of iemand hier meer over weet.
Benieuwd of iemand hier meer over weet.
Dat bericht is ook al weer een week oud. <Insert MPatHG “Get on with It” scene>japie06 schreef op maandag 22 september 2025 @ 18:45:
Volgens @INGNL op X zou het niet lang meer duren voordat ze overstappen op debitpassen.
[X]
Dat is het probleem juist, dat ze dit al jaren zeggen.La1974 schreef op maandag 22 september 2025 @ 18:56:
[...]
Ik denk dat het niet heel lang meer duurt

Vorige week nog - zie het bericht dat tegelijk met jouw bericht is geplaatst -gpon schreef op maandag 22 september 2025 @ 19:15:
[...]
Dat is het probleem juist, dat ze dit al jaren zeggen.
Dat Maestro gaat stoppen is al een tijdje bekend, dat is het bestaansrecht van dit topicglatuin schreef op maandag 22 september 2025 @ 19:00:
Als ik even wat onderzoek op internet doe, lijkt het erop dat vanaf medio 2027 alle Maestro-kaarten niet meer geaccepteerd worden. Dat wordt een dure grap voor banken als ING en ABN om al die passen in één keer te vervangen.
Benieuwd of iemand hier meer over weet.
Welke nadere info zoek je hier nog over?
Je gaat hier geen inzage krijgen in de kosten voor de banken.
Een planning blijkt vaak ook redelijk vloeibaar, zie o.a. de discussie hier over ING.
Wellicht wordt er nog wat onderhandeld met MasterCard om het Maestro-schema nog iets langer in de lucht te houden.
En de kosten van nieuwe passen is denk ik redelijk peanuts op de totale balans van een bank. En linksom of rechtsom betalen de klanten daar toch aan mee in een hogere bijdrage per maand (onder het mom van een nog betere dienstverlening, nog veiliger en meer wettelijke eisen).
Verwijderd
Oh jeetje. En dat terwijl ze eerst de "oude passen nog wilde opmaken want anders zonde".....glatuin schreef op maandag 22 september 2025 @ 19:00:
Als ik even wat onderzoek op internet doe, lijkt het erop dat vanaf medio 2027 alle Maestro-kaarten niet meer geaccepteerd worden. Dat wordt een dure grap voor banken als ING en ABN om al die passen in één keer te vervangen.
Benieuwd of iemand hier meer over weet.
ABN biedt al sinds enkele maanden MC Debit passen (ik heb de mijne toen meteen ook vervangen).glatuin schreef op maandag 22 september 2025 @ 19:00:
Als ik even wat onderzoek op internet doe, lijkt het erop dat vanaf medio 2027 alle Maestro-kaarten niet meer geaccepteerd worden. Dat wordt een dure grap voor banken als ING en ABN om al die passen in één keer te vervangen.
Benieuwd of iemand hier meer over weet.
Het is nu vooral een ING probleem lijkt wel.
Ik denk dat de planning van het uitfaseren van Maestro ook niet in steen is gebeiteld.
De planning dat er geen Maestropassen meer uitgegeven zouden worden is ook niet gehaald.
De planning dat er geen Maestropassen meer uitgegeven zouden worden is ook niet gehaald.
$CurrentDay+1 is de verwachtingswaarde.gpon schreef op maandag 22 september 2025 @ 18:45:
Heeft iemand al een update wanneer ING overgaat? Ik lees eerder dat men medio 2025 overgaat maar langzaamaan komt 2026 in zicht en er is nog altijd geen duidelijkheid.
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
ING heeft inmiddels de website geupdate met nieuwe pagina's over de Visa en Mastercard betaalpassen:
- https://www.ing.nl/partic...n/passen/nieuwe-betaalpas
- https://www.ing.nl/partic...sa-debit-debit-mastercard
Voor wie niet kan wachten, helaas:
- https://www.ing.nl/partic...n/passen/nieuwe-betaalpas
- https://www.ing.nl/partic...sa-debit-debit-mastercard
Voor wie niet kan wachten, helaas:
En ook nieuw:Je kan op dit moment nog geen Betaalpas van Visa of Mastercard aanvragen. Deze krijg je van zelf opgestuurd.
Wil je geld opnemen? Maar heb je je portemonnee of fysieke pas niet bij je? Met Apple Pay, Google Pay of Garmin Pay kun je nu ook contactloos geld opnemen. Hiervoor heb je je pincode nodig. Wel zo veilig.
[ Voor 48% gewijzigd door praseodymium op 23-09-2025 09:58 ]
Dit is wel interessant, kennelijk staat bij ING de CVC- of CVV-code niet op de pas, maar alleen in de app. Dit haakt aan bij een discussie die al een tijd terug in dit topic is gevoerd over de veiligheid van de nieuwe passen, omdat veel banken deze code wel op de pas vermelden.
"Gebruik dan het 16-cijferige kaartnummer en de vervaldatum die op je pas staan. En je CVC- of CVV code die je veilig in je App vindt." op deze pagina over online betalen.
Dit is ook te zien op dit plaatje op deze pagina (helaas alleen met een lage resolutie). Op de achterkant van de pas staat: "CVC: Kijk in de app".
"Gebruik dan het 16-cijferige kaartnummer en de vervaldatum die op je pas staan. En je CVC- of CVV code die je veilig in je App vindt." op deze pagina over online betalen.
Dit is ook te zien op dit plaatje op deze pagina (helaas alleen met een lage resolutie). Op de achterkant van de pas staat: "CVC: Kijk in de app".
:no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/J8xj3feyv1QHOj5ZPci4fgDR.jpg?f=user_large)
[ Voor 28% gewijzigd door pimjoosten op 23-09-2025 12:53 ]
Ook niet als je zelf pas laten vervangen maar dat is geen 100% garantie hoor ?praseodymium schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 09:51:
ING heeft inmiddels de website geupdate met nieuwe pagina's over de Visa en Mastercard betaalpassen:
- https://www.ing.nl/partic...n/passen/nieuwe-betaalpas
- https://www.ing.nl/partic...sa-debit-debit-mastercard
Voor wie niet kan wachten, helaas:
[...]
En ook nieuw:
[...]
Er is voor mij sinds gisteren een nieuwe betaalpas onderweg die binnen 5 werkdagen binnen zou moeten komen. Ben benieuwd of dit dan nog een Maestro is of al een Mastercard/Visa.
Contactloos geld opnemen bestaat al langer, alleen niet alle geld automaten bieden die functie aan.
(werkt ook gewoon met je maestro etc)
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Wat ik niet begrijp is dat je alsnog je pincode moet invoeren. Dat doe je eigenlijk al op je telefoon (met vinger).YakuzA schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 13:11:
[...]
Contactloos geld opnemen bestaat al langer, alleen niet alle geld automaten bieden die functie aan.
(werkt ook gewoon met je maestro etc)
https://www.ing.nl/partic...sa-debit-debit-mastercard
Dit Visa en Mastercard pagina van ING is vernieuwed. De uitrol van ING Visa en MC kaarten lijkt te zijn begonnen. Voorheen was het oude pagina met in de loop van 2025 geven we Visa en Mastercard betaalpassen uit. Nu staat "Heb je een Betaalpas van Visa of Mastercard gekregen? Je herkent ze gelijk: ze zijn oranje, staand en hebben een logo van Visa of Mastercard."
Waarom een nieuwe betaalpas?
De passen van V PAY en Maestro worden binnenkort niet meer uitgegeven. Daarom vervangen we al deze passen stap voor stap door Visa Debit en Debit Mastercard Betaalpassen. Je kunt daarom eerder zo’n nieuwe pas ontvangen dan de vervaldatum die op je huidige pas staat.
Betaalpas aanvragen
Je kan op dit moment nog geen Betaalpas van Visa of Mastercard aanvragen. Deze krijg je van zelf opgestuurd.
Betaalpas vervangen
Je Betaalpas vervang je gemakkelijk via Mijn ING of de ING App. Het is niet mogelijk de aanvraag van een reeds aangevraagde pas te annuleren.
Dit Visa en Mastercard pagina van ING is vernieuwed. De uitrol van ING Visa en MC kaarten lijkt te zijn begonnen. Voorheen was het oude pagina met in de loop van 2025 geven we Visa en Mastercard betaalpassen uit. Nu staat "Heb je een Betaalpas van Visa of Mastercard gekregen? Je herkent ze gelijk: ze zijn oranje, staand en hebben een logo van Visa of Mastercard."
Waarom een nieuwe betaalpas?
De passen van V PAY en Maestro worden binnenkort niet meer uitgegeven. Daarom vervangen we al deze passen stap voor stap door Visa Debit en Debit Mastercard Betaalpassen. Je kunt daarom eerder zo’n nieuwe pas ontvangen dan de vervaldatum die op je huidige pas staat.
Betaalpas aanvragen
Je kan op dit moment nog geen Betaalpas van Visa of Mastercard aanvragen. Deze krijg je van zelf opgestuurd.
Betaalpas vervangen
Je Betaalpas vervang je gemakkelijk via Mijn ING of de ING App. Het is niet mogelijk de aanvraag van een reeds aangevraagde pas te annuleren.
Goede vraag voor de Geldmaat support deskGeEkIe schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 13:14:
[...]
Wat ik niet begrijp is dat je alsnog je pincode moet invoeren. Dat doe je eigenlijk al op je telefoon (met vinger).
Vast een extra maatregel tegen het onder dwang opnemen van geld als er een 'vriendelijk' persoon je onderweg heeft onderschept oid.
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Geldautomaten werken via een ander netwerk, dan betaalautomaten.
Bij Mastercard is dat Cirrus, and bij Visa heeft dat Plus.
Mogelijk is in het protocol van Cirrus of in het protocol van PLUS, de pincode (of een afgeleide daarvan) een verplicht onderdeel.
Bij Mastercard is dat Cirrus, and bij Visa heeft dat Plus.
Mogelijk is in het protocol van Cirrus of in het protocol van PLUS, de pincode (of een afgeleide daarvan) een verplicht onderdeel.
Heb je deze zelf aangevraagd of had je toevallig een pas die verloopt binnenkort?gamefreakin schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 13:08:
Er is voor mij sinds gisteren een nieuwe betaalpas onderweg die binnen 5 werkdagen binnen zou moeten komen. Ben benieuwd of dit dan nog een Maestro is of al een Mastercard/Visa.
Iemand wilt proefkonijn laten pas vervangen voor debit mastercard of visa vandaag ?
Zelf aangevraagd omdat de chip van mijn huidige pas beschadigd lijkt te zijn. (Wordt niet altijd meer goed gelezen)japie06 schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 13:46:
[...]
Heb je deze zelf aangevraagd of had je toevallig een pas die verloopt binnenkort?
Dat zal dus problemen op gaan leveren met die CVC code. Niet iedereen gebruikt de App.pimjoosten schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 12:10:
Dit is wel interessant, kennelijk staat bij ING de CVC- of CVV-code niet op de pas, maar alleen in de app. Dit haakt aan bij een discussie die al een tijd terug in dit topic is gevoerd over de veiligheid van de nieuwe passen, omdat veel banken deze code wel op de pas vermelden.
"Gebruik dan het 16-cijferige kaartnummer en de vervaldatum die op je pas staan. En je CVC- of CVV code die je veilig in je App vindt." op deze pagina over online betalen.
Dit is ook te zien op dit plaatje op deze pagina (helaas alleen met een lage resolutie). Op de achterkant van de pas staat: "CVC: Kijk in de app".
[Afbeelding]
Is blijkbaar niet goed over nagedacht.
Ik denk dat ING minder aanvraagfraude wil verwerken als je net een cvc-code hebt verloren... maar je blijft toch verzekerd tegen fraude. Het is alleen nu zo dat cvc het moeilijk heeft om fraude te raden.hanev001 schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 15:25:
[...]
Dat zal dus problemen op gaan leveren met die CVC code. Niet iedereen gebruikt de App.
Is blijkbaar niet goed over nagedacht.
[ Voor 13% gewijzigd door Ultrafast op 23-09-2025 15:41 ]
Is het met de ING creditcard of iDeal nog steeds mogelijk om te betalen zonder app (i.v.m. 3DS vereisten e.d.)? Is tegenwoordig zo standaard binnen de familie dat ik daar niet eens bij stilgestaan heb.hanev001 schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 15:25:
[...]
Dat zal dus problemen op gaan leveren met die CVC code. Niet iedereen gebruikt de App.
Is blijkbaar niet goed over nagedacht.
Nu is online betalen op deze manier iets wat 'nieuw' is voor de ING betaalpas, dus er gaat geen bestaande functie verloren in dat opzicht.
Contactloos geld opnemen kon misschien wel, maar dat werkte niet met Apple Pay, Google Pay of Garmin Pay.YakuzA schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 13:11:
[...]
Contactloos geld opnemen bestaat al langer, alleen niet alle geld automaten bieden die functie aan.
(werkt ook gewoon met je maestro etc)
Ja, heb je geen App voor nodig. ING heeft een scanner die een QR-code leest van de ING website.gamefreakin schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 15:42:
[...]
Is het met de ING creditcard of iDeal nog steeds mogelijk om te betalen zonder app (i.v.m. 3DS vereisten e.d.)? Is tegenwoordig zo standaard binnen de familie dat ik daar niet eens bij stilgestaan heb.
Nu is online betalen op deze manier iets wat 'nieuw' is voor de ING betaalpas, dus er gaat geen bestaande functie verloren in dat opzicht.
Er gaat misschien niets verloren maar ze maken dan niet waar dat je de nieuwe pas voor online betalen op websites kan gebruiken met de debet functie.
Wordt nog wat voor de mensen die alleen de ING Scanner gebruiken.pimjoosten schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 12:10:
Dit is wel interessant, kennelijk staat bij ING de CVC- of CVV-code niet op de pas, maar alleen in de app.
Nou heb ik ABN waar het gewoon op de pas zelf staat, maar meeste mensen die ik ken hebben juist ING vaak icm met de Scanner.
Dat is dus precies mijn situatie. Op deze pagina staat: "Geen ING App? Dan kun je online blijven betalen via iDEAL of je Creditcard.". Ja hallo, ik wil juist van mijn creditcard af voor die paar keer dat ik hem gebruik en iDEAL werkt alleen in Nederland. Omdat de ING scanner en Mijn ING niet worden genoemd, lijkt het alsof die route niet kan. Maar ik heb ook wel eens meegemaakt (weet niet meer wanneer en waarbij) dat een functie die alleen voor de ING app was beschreven ook in Mijn ING beschikbaar was.Mizgala28 schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 16:07:
[...]
Wordt nog wat voor de mensen die alleen de ING Scanner gebruiken.
Nou heb ik ABN waar het gewoon op de pas zelf staat, maar meeste mensen die ik ken hebben juist ING vaak icm met de Scanner.
Op deze pagina staat onder "Wat is een CVC- of CVV-code en waar kan ik deze vinden?" dat deze in de app te vinden is via Service > Zelf regelen > Je passen > Gegevens van je pas. Nu kan ik van mijn huidige Vpay pas de gegevens ook in Mijn ING zien via Service > Zelf regelen > Je passen > Betaalpas > Passen overzicht". Daar staan dan het rekeningnummer, de laatste 3 cijfers van het pasnummer en het pasvolgnummer. Ik hoop dat daar dan straks toch de CVC-code bij staat. Ik hou niet zo van app-plicht (understatement).
Misschien wil iemand die wel de app gebruikt eens kijken of de in de app onder "Gegevens van je pas" vermelde gegevens voor de huidige Vpay- of Maestro-pas hetzelfde zijn als ik zie in Mijn ING (dus de laatste 3 cijfers van het pasnummer en het pasvolgnummer). Als dat ook zo is dan heb ik er nog een beetje hoop in dat de CVC-code straks toch ook in Mijn ING wordt vermeld.
Ik kan me trouwens geen goede reden voorstellen waarom die code alleen in de app zou kunnen worden vermeld. Zoals gezegd, ik hou niet zo van app-plicht.
Geen probleem. Daarvoor kan de ING scanner worden gebruikt, ook als 3DS verificatie wordt gevraagd.gamefreakin schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 15:42:
[...]
Is het met de ING creditcard of iDeal nog steeds mogelijk om te betalen zonder app (i.v.m. 3DS vereisten e.d.)? Is tegenwoordig zo standaard binnen de familie dat ik daar niet eens bij stilgestaan heb.
Nu is online betalen op deze manier iets wat 'nieuw' is voor de ING betaalpas, dus er gaat geen bestaande functie verloren in dat opzicht.
Ik zie de nieuwe pas nu ook in Mijn ING. Lijkt erop dat het gewoon weer een Maestro is.gamefreakin schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 13:08:
Er is voor mij sinds gisteren een nieuwe betaalpas onderweg die binnen 5 werkdagen binnen zou moeten komen. Ben benieuwd of dit dan nog een Maestro is of al een Mastercard/Visa.
[ Voor 63% gewijzigd door gamefreakin op 23-09-2025 17:32 ]
Wat wordt met "Bij het controleren" bedoeld in deze schermafbeelding? Ik heb ook een betaalrekening zonder betaalpas en wil daar een pas voor aanvragen als dat een Visa of MC debitcard is. Het is dus geen vervanging. Ik verwacht niet dat jij het antwoord weet, maar misschien is het deel van het gesprek dat in de schermafbeelding bovenin niet is opgenomen relevant voor mij?Ultrafast schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 17:15:
Verlossend antwoord maar helaas pas bij december wordt vrijgegeven nu is alleen tot vervaldatum voorrang...
[Afbeelding]
MAESTRO is een debit card.pimjoosten schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 18:08:
[...]
Wat wordt met "Bij het controleren" bedoeld in deze schermafbeelding? Ik heb ook een betaalrekening zonder betaalpas en wil daar een pas voor aanvragen als dat een debitcard is. Het is dus geen vervanging. Ik verwacht niet dat jij het antwoord weet, maar misschien is het deel van het gesprek dat in de schermafbeelding bovenin niet is opgenomen relevant voor mij?
I know, maar ik dacht dat wat ik schreef in de context van deze draad wel duidelijk zou zijn. Ik heb nu maar even toegevoegd dat het om een MC of Visa debitcard gaat.
Het is vreemd inderdaad wat bedoeling controleren. Ze kijken of je recht op debit of mastercard heeft. Maar dit is niet iedere geval hoor wat nu is gewoon Debit Meastro dat klopt. Nu gaat om inderdaad om MC en Visa debitcard hoor.pimjoosten schreef op dinsdag 23 september 2025 @ 18:19:
[...]
I know, maar ik dacht dat wat ik schreef in de context van deze draad wel duidelijk zou zijn. Ik heb nu maar even toegevoegd dat het om een MC of Visa debitcard gaat.
Gewoon over twee maanden bellen en klagen dat je pas regelmatig storingen heeft, al vanaf het begin, en dat het steeds erger wordt, en of zij een nieuwe kunnen opsturen.illi79 schreef op vrijdag 26 september 2025 @ 15:20:
Vandaag mijn nieuwe ING pas ontvangen. Het is weer een Maestro.
Omdat zij een fout product hebben gestuurd zijn de kosten voor hen.
Hadden ze maar een VISA/MC debit moeten sturen!
geheel volgens verwachting.illi79 schreef op vrijdag 26 september 2025 @ 15:20:
Vandaag mijn nieuwe ING pas ontvangen. Het is weer een Maestro.
Ben benieuwd wanneer de eersten in het wild op gaan duiken
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Heel erg netjes is dit m.i. niet. Waarom niet open kaart spelen en aangeven dat je om goede redenen graag een nieuwe kaart wil en vragen om coulance mbt de kosten? Eerlijkheid duurt het langst.GeEkIe schreef op vrijdag 26 september 2025 @ 15:26:
[...]
Gewoon over twee maanden bellen en klagen dat je pas regelmatig storingen heeft, al vanaf het begin, en dat het steeds erger wordt, en of zij een nieuwe kunnen opsturen.
Omdat zij een fout product hebben gestuurd zijn de kosten voor hen.
Hadden ze maar een VISA/MC debit moeten sturen!
Het is een proportionele reactie op falend klantenbeleid van ING. Aangezien ING duidelijk een bord voor hun hoofd heeft is dan ook te verwachten dat zij geen coulance zullen geven mbt kosten. In dit geval rechtvaardigt dat deze strategie.Wally2002 schreef op vrijdag 26 september 2025 @ 16:03:
[...]
Heel erg netjes is dit m.i. niet. Waarom niet open kaart spelen en aangeven dat je om goede redenen graag een nieuwe kaart wil en vragen om coulance mbt de kosten? Eerlijkheid duurt het langst.
Eerlijk duurt het langst voor partijen die het verdienen. Soms moet je erkennen dat dit in een specifiek geval niet zo is en je aanpassen--totdat die partij het leert. Als ING merkt dat hun beleid hen juist op kosten drijft zullen zij het volgende keer wel uit hun hoofd laten.
Ondertussen las ik dat Revolut 1,5 miljoen klanten heeft in NL(!!), wereldwijd 60 miljoen. Ik kreeg laatst reclame van ABN AMRO waarbij je €100 kreeg als je een rekening zou openen. Hetzelfde bij ING in Duitsland.
Die falende banken moeten zich aanpassen of worden opgegeten.
Leuke rant. Maar ik zie zo snel geen wereld waar het opeten van een ‘falende’ bank op het gebied van consumenten service wordt opgegeten gelukkig.GeEkIe schreef op vrijdag 26 september 2025 @ 17:25:
[...]
Het is een proportionele reactie op falend klantenbeleid van ING. Aangezien ING duidelijk een bord voor hun hoofd heeft is dan ook te verwachten dat zij geen coulance zullen geven mbt kosten. In dit geval rechtvaardigt dat deze strategie.
Eerlijk duurt het langst voor partijen die het verdienen. Soms moet je erkennen dat dit in een specifiek geval niet zo is en je aanpassen--totdat die partij het leert. Als ING merkt dat hun beleid hen juist op kosten drijft zullen zij het volgende keer wel uit hun hoofd laten.
Ondertussen las ik dat Revolut 1,5 miljoen klanten heeft in NL(!!), wereldwijd 60 miljoen. Ik kreeg laatst reclame van ABN AMRO waarbij je €100 kreeg als je een rekening zou openen. Hetzelfde bij ING in Duitsland.
Die falende banken moeten zich aanpassen of worden opgegeten.
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Mijn inschatting is dat die tijd aan het komen isYakuzA schreef op vrijdag 26 september 2025 @ 17:30:
[...]
Leuke rant. Maar ik zie zo snel geen wereld waar het opeten van een ‘falende’ bank op het gebied van consumenten service wordt opgegeten gelukkig.
Ik volg jouw redenatie niet. @illi79 heeft gewoon een werkende vervangende pinpas gekregen (van Maestro), die net zo goed werkt als zijn oude pas. Dat er nu toevallig een traject loopt waarbij komende jaren Maestro gaat stoppen en vervangen door een MC/VISA debit card - dat wil toch niet zeggen dat ING nu 'faalt'? Omdat er toevallig iemand nu achter het net vist nu de vervanging lijkt te beginnen?GeEkIe schreef op vrijdag 26 september 2025 @ 17:25:
[...]
Het is een proportionele reactie op falend klantenbeleid van ING. Aangezien ING duidelijk een bord voor hun hoofd heeft is dan ook te verwachten dat zij geen coulance zullen geven mbt kosten. In dit geval rechtvaardigt dat deze strategie.
Leuk aantal trouwens van die 1,5 miljoen Revolut klanten in NL. Maar daar zitten denk ik maar weinig klanten bij die hun bankrekening net zo gebruiken als een betaalrekening bij een grootbank. Ik heb zelf ook een Revolut rekening en die gebruik ik praktisch nooit. Maar telt wel mee in dat cijfer van 1,5 miljoen.
ING had allang tenminste alle klanten die een MC/VISA debit kunnen opsturen als zij het wilden hebben. Daar zijn zij te benepen voor, maar ondertussen geven zij wel nieuwe klanten €100 cash. Onderwijl groeit de gratis concurrentie heel hard. Tegelijkertijd gaan heel veel van die klanten die de afgelopen 2 jaar een MAESTRO hebben gekregen deze willen inruilen voor een MC/VISA vanwege de functionaliteit. Alleen al de helpdesk belasting kost waarschijnlijk meer. Dat is falen.djiwie schreef op vrijdag 26 september 2025 @ 20:51:
[...]
Ik volg jouw redenatie niet. @illi79 heeft gewoon een werkende vervangende pinpas gekregen (van Maestro), die net zo goed werkt als zijn oude pas. Dat er nu toevallig een traject loopt waarbij komende jaren Maestro gaat stoppen en vervangen door een MC/VISA debit card - dat wil toch niet zeggen dat ING nu 'faalt'? Omdat er toevallig iemand nu achter het net vist nu de vervanging lijkt te beginnen?
Leuk aantal trouwens van die 1,5 miljoen Revolut klanten in NL. Maar daar zitten denk ik maar weinig klanten bij die hun bankrekening net zo gebruiken als een betaalrekening bij een grootbank. Ik heb zelf ook een Revolut rekening en die gebruik ik praktisch nooit. Maar telt wel mee in dat cijfer van 1,5 miljoen.
Er zijn denk ik veel van die 1,5 miljoen die het intussen daadwerkelijk zijn gaan gebruiken als hun hoofdbank, simpelweg omdat zij beter zijn (veel meer functionaliteit, betere service, minder vaak storingen) én ook nog eens goedkoper, zeker nadat zij met Nederlandse rekeningnummers kwamen. Dat aantal zal alleen maar toenemen, omdat mensen het op een gegeven moment toch wel zat worden te moeten betalen voor minder
Mastercard debit heb ik via de rabobank.
Teminste zit al aan mijn 5e pas.
Contactloos betalen bij onbemande tankstations gaat niet met debit Mastercard. Met maestro nooit een probleem.
Bank weet het niet.
Pompstation (Tango) doet niks, omdat ze geen enkele klacht krijgen.
Rabobank weigert maestro uit te leveren.
Kortom hoop shit zooi.
Teminste zit al aan mijn 5e pas.
Contactloos betalen bij onbemande tankstations gaat niet met debit Mastercard. Met maestro nooit een probleem.
Bank weet het niet.
Pompstation (Tango) doet niks, omdat ze geen enkele klacht krijgen.
Rabobank weigert maestro uit te leveren.
Kortom hoop shit zooi.
Lijkt me sterk dat Rabo het weigert. Waarschijnlijker is dat ze het niet kunnen. Simpelweg omdat MasterCard helemaal geen Maestro meer levert. In een normale wereld waarbij ze al jaren terug hebben aangekondigd meer als 2 jaar te stoppen met de uitgifte van Maestro. Maar zelfs als MasterCard ze nog levert (zie potentieel ING) dan is het onwaarschijnlijk dat Rabo nog voor 1 iemand een Maestro pasje gaat bestellen.Gabriel_Knight schreef op vrijdag 26 september 2025 @ 21:26:
Rabobank weigert maestro uit te leveren.
Maar heb je ook al eens om een Visa Debit kaart gevraagd? Bij mijn weten heeft Rabo die ook. Wellicht dat het daar wel mee werkt.
@Gabriel_KnightGabriel_Knight schreef op vrijdag 26 september 2025 @ 21:26:
[…] Pompstation (Tango) doet niks, omdat ze geen enkele klacht krijgen.
Hoe vaak heb jij al een klacht naar Tango gestuurd?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
4x
Werd er gestoord van dat als je een klacht stuurd je gewoon niks hoord.
Alleen maar "hoe goed hebben wij uw vraag beantwoord". Antwoord slecht, krijg geen antwoord.
Na 4x klagen gingen ze eindelijk het zogezegd uitzoeken. Maar na paar dagen was het antwoord dat ze niks konden. Kregen verder geen klachten,, dus moest het zelf maar uitzoeken
Werd er gestoord van dat als je een klacht stuurd je gewoon niks hoord.
Alleen maar "hoe goed hebben wij uw vraag beantwoord". Antwoord slecht, krijg geen antwoord.
Na 4x klagen gingen ze eindelijk het zogezegd uitzoeken. Maar na paar dagen was het antwoord dat ze niks konden. Kregen verder geen klachten,, dus moest het zelf maar uitzoeken
Ja al 3x maar ze kunnen geen visa of mastercard uitleveren qua keuze. Als je je pas vervangt krijg je of een visa of mastercard. Je kan niet kiezen. Dat bepaald visa/mastercard zeggen ze.RobertMe schreef op vrijdag 26 september 2025 @ 21:53:
[...]
Lijkt me sterk dat Rabo het weigert. Waarschijnlijker is dat ze het niet kunnen. Simpelweg omdat MasterCard helemaal geen Maestro meer levert. In een normale wereld waarbij ze al jaren terug hebben aangekondigd meer als 2 jaar te stoppen met de uitgifte van Maestro. Maar zelfs als MasterCard ze nog levert (zie potentieel ING) dan is het onwaarschijnlijk dat Rabo nog voor 1 iemand een Maestro pasje gaat bestellen.
Maar heb je ook al eens om een Visa Debit kaart gevraagd? Bij mijn weten heeft Rabo die ook. Wellicht dat het daar wel mee werkt.
Heb dus al 4x nieuwe pas aangevraagd en altijd mastercard. Vriend heeft rabo visa en geen betaalproblemen bij pompstations. Maar rabobank kan mij geen visa geven. Want dat bepalen hun niet.
Loopt nu weer een klacht.
Anderzijds gaan we gewoon door met pinpassen aanvragen. Netzo lang tot ik visa heb.
Ik heb het een keer gehad in een parkeergarage bij een ziekenhuis. Daar wilde ik bij de betaalautomaat betalen met een pas van bunq, maar die wilde de automaat niet accepteren. Niet contactloos en niet met insteken. Ik ben nog naar de beheerder in zijn hokje gegaan en die heeft meegekeken of ik nix verkeerd deed, maar betalen kon ik niet.Gabriel_Knight schreef op vrijdag 26 september 2025 @ 21:26:
Mastercard debit heb ik via de rabobank.
Teminste zit al aan mijn 5e pas.
Contactloos betalen bij onbemande tankstations gaat niet met debit Mastercard. Met maestro nooit een probleem.
Bank weet het niet.
Pompstation (Tango) doet niks, omdat ze geen enkele klacht krijgen.
Rabobank weigert maestro uit te leveren.
Kortom hoop shit zooi.
Omdat ik daar zo ongelooflijk de smoor in had heb ik beide pogingen (contactloos en met insteken van de pas) gefilmd, inclusief de meldingen op het scherm en daarna ben ik strak achter iemand anders eruit gereden. Stiekem hoopte ik dat ik ‘betrapt’ zou worden en een aanmaning zou krijgen, maar dat gebeurde niet.
Wel heb ik meteen een klacht ingediend bij de beheerder van die automaat, maar die gaf aan dat die er nix aan kon doen. Dan denk je toch ook: barst, zoek het voortaan zelf maar uit.
Resultaat was wel dat de volgende keer dat ik daar weer stond bij dat ziekenhuis ((ca. 2 maanden later?), dat mijn pas ‘opeens’ wel geaccepteerd werd. Ik denk dat ze de automaat een update hebben gegeven.
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Kan tot nu toe bij geen enkele onbemande pomp in Nederland of buitenland betalen. Dus ook Shell en anderen pompen. Kortom wel heel toevallig dat ik bij geen enkele onbemande pomp kan betalen.
Even voor de duidelijkheid: eerst schreef je "Contactloos betalen bij onbemande tankstations gaat niet", en nu "kan niet betalen". Werkt "met chip" (/insteken) nu wel of niet?Gabriel_Knight schreef op vrijdag 26 september 2025 @ 23:03:
Kan tot nu toe bij geen enkele onbemande pomp in Nederland of buitenland betalen.
Ik kwam deze melding tegen over onbemande tankstations:
Maar ook dit:Unmanned stations typically perform a pre-authorization on your card to ensure you have sufficient funds before you pump, but this process requires a live online connection.
Misschien is het een idee om even Revolut erbij te nemen, kijken of het met die passen wél lukt, en dat gegeven dan voorleggen bij Rabobank.You can use your Mastercard debit card at most unmanned petrol stations by inserting it into the terminal at the pump and following the on-screen instructions to authorize the fuel transaction. The terminal will perform a pre-authorization to verify funds before you can pump gas. If you encounter issues, it may be due to the specific terminal's requirements, such as requiring a PIN for the transaction or a different pre-authorization process.
En overweeg ook de gratis bunq Credit Card (waar je niet rood op kan staan). Voor zover ik weet doen CCs het sowieso ook off-line.
Info Tango:
https://support.tango.nl/...serveerd-op-mijn-rekening
[ Voor 55% gewijzigd door GeEkIe op 27-09-2025 02:43 . Reden: aanvulling ]
Tip:
Probeer eerst eens geld op te nemen uit een Geldmaat zodat de pincode weggeschreven wordt op de pas. sommige betaalapparatuur verwacht namelijk een offline pincode ook al is de apparatuur online.
(En een open deur maar contactloos betalen heb je wel aangezet/werkt wel op andere plekken gaan we vanuit).
@Gabriel_Knight zien ze bij de Rabo wel een autorisatie verzoek binnenkomen voor de transactie? Ik (en anderen) heb een vergelijkbaar probleem met mijn Rabo debit Mastercard voor transacties via curve. Deze worden standaard geweigerd terwijl andere debit Mastercard transacties wel gewoon lukken. De Rabo zegt niets terug te kunnen zien van de autorisatie/afwijzing en verwijst naar curve (curve verwijst weer terug naar Rabo omdat andere cards wel werken). Ik heb dus sterk het vermoeden dat de combi Rabo en debit Mastercard niet helemaal correct is ingeregeld.
Inderdaad, bij een nieuwe kaart eerst chip insteken met pincode. Daarna werkt wireless.Wally2002 schreef op zaterdag 27 september 2025 @ 05:07:
[...]
Tip:
Probeer eerst eens geld op te nemen uit een Geldmaat zodat de pincode weggeschreven wordt op de pas. sommige betaalapparatuur verwacht namelijk een offline pincode ook al is de apparatuur online.
(En een open deur maar contactloos betalen heb je wel aangezet/werkt wel op andere plekken gaan we vanuit).
Dat bedoel ik niet.Theswitch schreef op zaterdag 27 september 2025 @ 08:07:
[...]
Inderdaad, bij een nieuwe kaart eerst chip insteken met pincode. Daarna werkt wireless.
Sommige betaalkaarten worden zonder lokale, offline pincode geleverd door de bank.
Alleen bij een ATM transactie (of bv pincode wijzigen op de geldmaat) wordt de pincode lokaal weggeschreven.
Dit is in principe alleen relevant voor betalingen waar de betaalappratuur offline is.
Echter zijn er wel terminals bekend waar, ondanks dat deze online is, toch de pincode verificatie vanaf de chip wil doen.
Edit: tenzij je echt op het laatste deel van mijn post reageert maar dat is zo’n open deur dat ik twijfelde om op te schrijven
[ Voor 9% gewijzigd door Wally2002 op 27-09-2025 08:17 ]
Stuimel toevallig op dit topic en wou mijn ervaring even delen:RobertMe schreef op vrijdag 26 september 2025 @ 23:31:
[...]
Even voor de duidelijkheid: eerst schreef je "Contactloos betalen bij onbemande tankstations gaat niet", en nu "kan niet betalen". Werkt "met chip" (/insteken) nu wel of niet?
Meastro pas van ING, betaal 99% contactloos met watch of telefoon, pin met de pas (2 jaar oud).
Heb blijkbaar onder een steen geleefd want ik had niets meegekregen van het opdoeken van Meastro en had eerlijk gezegd ook nog nooit gehoord van V-Pay.
Afgelopen woensdag een busje gehuurd dat voor aflevering afgedankt moest worden en dat dus geprobeerd bij het plaatselijke onbemande Tango station.
Niets werkte, noch de watch, de telefoon, de pas (contactloos noch in gleuf).
Aangezien ik dacht dat de pas defect was heb ik ING gebeld.]\Na een heel gesprek waar me aangeboden werd over te stappen op V-Pay kwam ik er na wat googlen achter dat dus idd V-pay en Maestro uitstervende zijn.
Interessant genoeg werd daar tijdens het gesprek met de helpdesk medewerker van de bank niets over gezegd, behalve dat V-Pay als alternatief voor onbemand tankstation betalen als nadeel had dat het buiten Europa bijna nergens geaccepteerd werd. Ook na aandringen of men dan geen product had wat wel werkte werd er met geen woord gerept over wat er hier 181 pagina's vol geschreven staat..
Bizar.
De samenvatting:
(ING) Bank gaat niet geïnformeerde klanten dus geen 'nieuwe' pas willen aanbieden, wellicht wil men 2x binnen een jaar geld vangen?
Bestaande Maestro kaarten werken NIET bij Tango.
Even om misverstanden te voorkomen. De pincode wordt niet weggeschreven op de chip van de kaart. Alleen de bank kent de pincode. Op de kaart staat een versleutelde referentie naar de pincode.Wally2002 schreef op zaterdag 27 september 2025 @ 08:15:
[...]
Dat bedoel ik niet.
Sommige betaalkaarten worden zonder lokale, offline pincode geleverd door de bank.
Alleen bij een ATM transactie (of bv pincode wijzigen op de geldmaat) wordt de pincode lokaal weggeschreven.
Dit is in principe alleen relevant voor betalingen waar de betaalappratuur offline is.
Echter zijn er wel terminals bekend waar, ondanks dat deze online is, toch de pincode verificatie vanaf de chip wil doen.
Edit: tenzij je echt op het laatste deel van mijn post reageert maar dat is zo’n open deur dat ik twijfelde om op te schrijven
Zolang ING de nieuw debetkaarten nog niet formeel gelanceerd heeft lijkt het mij toch niet zo heel bizar dat een (eerstelijns) klantenservice hier niets vanaf weet. Die worden pas op de hoogste gesteld als men live gaat.nono_einstein schreef op zaterdag 27 september 2025 @ 08:36:
Bizar.
(...)
De samenvatting:
(ING) Bank gaat niet geïnformeerde klanten dus geen 'nieuwe' pas willen aanbieden, wellicht wil men 2x binnen een jaar geld vangen?
Bestaande Maestro kaarten werken NIET bij Tango.
Jouw Maestro kaart werkte niet bij één Tango. Veruit de meeste mensen zullen in Nederland nog Maestro hebben, als die allen niet bij de Tango konden tanken hadden die weinig klanten meer. Je bent een N=1 ervaring nu iets tever aan het doortrekken.
Is dat zo? Als in, lijkt mij beetje overdreven. Onder de streep heb je het beveiligde gedeelte van de chip, en als iemand daar bij kan, dan kunnen ze toch triviaal de pincode bepalen (immers zoveel opties zijn er niet). Het lastige is door de beveiliging van de chip heen te komen. Het kan wel, als je een paar miljoen ervoor over hebt.La1974 schreef op zaterdag 27 september 2025 @ 09:00:
[...]
Even om misverstanden te voorkomen. De pincode wordt niet weggeschreven op de chip van de kaart. Alleen de bank kent de pincode. Op de kaart staat een versleutelde referentie naar de pincode.
Heb ik ook al gedaan.Wally2002 schreef op zaterdag 27 september 2025 @ 05:07:
[...]
Tip:
Probeer eerst eens geld op te nemen uit een Geldmaat zodat de pincode weggeschreven wordt op de pas. sommige betaalapparatuur verwacht namelijk een offline pincode ook al is de apparatuur online.
(En een open deur maar contactloos betalen heb je wel aangezet/werkt wel op andere plekken gaan we vanuit).
Kan overal contactloos betalen, maar bij onbemande benzinepompen niet.
Laatste contact met de bank 'ja we horen enkele klachten over niet kunnen betalen bij onbemande pompen..'
Intern gaan ze het weer es uitzoeken.
Wel heel apart dit. Ik heb sinds 1,5 maand een Mastercard debitcard van de Rabobank en hiermee heb ik gisteren voor het eerst getankt bij Tango Wormerveer met contactloos betalen. Geen enkel probleem gehad. Het werkte prima.Gabriel_Knight schreef op vrijdag 26 september 2025 @ 21:26:
Mastercard debit heb ik via de rabobank.
Teminste zit al aan mijn 5e pas.
Contactloos betalen bij onbemande tankstations gaat niet met debit Mastercard. Met maestro nooit een probleem.
Bank weet het niet.
Pompstation (Tango) doet niks, omdat ze geen enkele klacht krijgen.
Rabobank weigert maestro uit te leveren.
Kortom hoop shit zooi.
Het lijkt dus geen algemeen probleem te zijn met de Mastercard debit van Rabobank.