Deze week stond er een tripje naar Duitsland op de planning (voor het werk).
Ruim 600km enkele rit, dat was toch niet zo prettig. laden gaat best traag eigenlijk. Ja, hij haalt die 200kW wel, maar erg kort. Eens boven de 30% zakt de snelheid al in. Gemiddelde laadsessie van 30 min (starten onder de 10%) geeft slechts 100kW als gemiddelde.
Toen ik vertrok zat de temperatuur net boven het vriespunt, het was nat en tegenwind. Vertrokken met 100% en voorverwarmd
Eerste stop na 267km met 5% batterij, vertrokken met 75% na 28 minuten laden
Tweede stop na 150km met 12% batterij, vertrokken met 75% na 30 minuten laden
Derde stop na 150km met 6% batterij, vertrokken met 30% na 13 minuten laden (mijn standaard laadpas werkte hier niet, de backup van Shell deed het gelukkig wel)
Aangekomen na 44km met 16% batterij
Totaaltijd: 6u54
Gemiddeld 28.8kWh/100km en gemiddelde snelheid: 107.7km/u
Die 3de stop had vermeden kunnen worden maar de auto had het zo gepland, voor de terugweg maar wat spelen met de instellingen.
Voor de terugweg zat de wind wat beter en was het iets warmer en 50% droog/50% nat. Het was ook wat drukker.
Iets slimmer geladen en met 2 keer een half uur toe gekomen.
Vertrokken met 100%.
Eerste stop na 233km en met 8% batterij, vertrokken na 33 minuten met 78% (laadplein zonder winkel, zonder toilet, voorgesteld door de navigatie, echt niet aangenaam)
Tweede stop na 222km, 5% batterij, vertrokken na 29 minuten met 71%
Thuis aangekomen na 178km, 19% batterij (erg veel file in België, dat drukt het verbruik wel)
Totaaltijd: 7u55
Gemiddeld 25.1kWh/100km, gemiddelde snelheid: 92.1km/u
Ik heb me in België en (het kleine stukje) in Nederland aan de snelheidslimieten gehouden (min of meer

) en in Duitsland zo snel als verantwoord was (dus wel geregeld aan topsnelheid). Op de heenweg ging dat probleemloos, op de terugweg moest ik toch geregeld uit de weg omdat 190km/u soms wat traag was.
Dit is een redelijk standaard route voor mij (meerdere keren per jaar, al was het nu wel lang geleden) en ik ben toch ruim een uur langer onderweg dan met de diesel.
Wat me ook tegenviel: AC-laden in Duitsland. Ik had een lader op de parking van het hotel, 0.8€/kWh (de prijs die ik ook had bij de meeste superchargers onderweg) + 15€ per uur

. Batterij opladen was dus 250€. Dat is echt diefstal. Stonden ook nergens prijzen bij de lader.
Ik had hem 's avonds aan de lader gehangen, hij was vol iets na 1u 's nachts, voor het ontbijt ben ik hem gaan verzetten. Gelukkig betaald door de baas, maar normaal is dat toch niet.
Na een gesprekje met de Duitse collega's, bleek dat dit blijkbaar de standaard is in Duitsland.
Kortom: had ik kunnen kiezen, had er een diesel voor de deur gestaan ipv van een EV. Dat was mijn conclusie voordat de i4 was geleverd en dat is nog steeds mijn conclusie (ook al rijdt de i4 echt heerlijk stil)
Wat me ook opviel: als de wind een beetje op de kant zit, wordt de auto best onstabiel. Helemaal niet gevaarlijk onstabiel maar wel 2 handen aan het stuur onstabiel (daar waar mijn Superb in alle omstandigheden en met 200+km/u nog steeds vast op de weg lag)
Tja, ik mis de Superb toch wel (had ik niet echt verwacht)