Kaspers schreef op maandag 31 januari 2022 @ 14:25:
Interessant. Ik heb een Enphase Envoy aangeschaft bij solar-bouwmarkt. De panelen moet er nog op. Wat je hierboven noemt lijkt mij ook een mooie router; alles zelf in beheer. Echter twijfel ik, na het lezen van deze tekst van solar-bouwmarkt:
[...]
Hier precies in dezelfde fase, met ook spullen aangeschaft bij Solar-Bouwmarkt.
Net vandaag de meterkast aangepast (zat geen hoofdschakelaar in, nu dus wel).
Zodra het weer het toelaat ga ik de panelen op het dak leggen.
In mijn poging tot het offline in werking brengen van het systeem heb ik een installateurs account aangemaakt op de site van Enphase, zodat ik alle toegang heb in de Installer Toolkit op de smartphone.
Ik weet ook niet zo goed wat nu handig is wat betreft de monitoring. Ik wil namelijk wel graag het systeem gewoon voor mijzelf hebben en niet afhankelijk zijn van een derde partij (voor bijvoorbeeld ongewilde updates).
Wat betreft die tekst op de site van Solar-Bouwmarkt,
Enphase levert alleen service en garantie via de professionele installateur bij wie de monitoring portal van het betreffende apparaat in beheer is
is mijn vraag wel wat een "professionele installateur" is, moet dat dan aangevraagd zijn bij Enphase (of is het net als een "erkend installateur elektra", wat niet meer een beschermde titel is)?