Het Grote Camper Topic

Pagina: 1 2 3 4 Laatste
Acties:

  • teacher
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 23:51

teacher

Frontpage Admin / Global Moderator

Dysgaf!

Als je nog in de buurt bent: domaine nais in rognes: https://domainenais.fr/en
De roses zijn onverslaanbaar.

Wise enough to play the fool


  • Bommes
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 07:34

Bommes

Capo del formaggio

Lekker rondje zo @pirke beetje jalousie is er wel hier ;)

Gisteren een beetje aan het zoeken geweest voor onze grote vakantie.
Starten op Castlefest in Lisse, dat is in het eerste weekend van Augustus.
Vanuit daar waar het plan om via huis, even wat zooi afgooien, Frankrijk in te schieten.
Kijken hoe ver we komen eerste dag maar eerste strip voor een paar dagen: Dole.
Vanuit daar is nog alles open, kreeg gisterenavond niet echt iets gevonden wat mij aansprak.
Zoek veld waren de Alpen, Provence.
Maar misschien mik ik wel op de Drome als 2de doel.
Voor nu is de inspiratie nog wat ver weg merk ik.

If you think you are too small to be effective, you have never been in the dark with a mosquito.


  • pirke
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 07:30
teacher schreef op donderdag 30 april 2026 @ 21:57:
Als je nog in de buurt bent: domaine nais in rognes: https://domainenais.fr/en
De roses zijn onverslaanbaar.
Helaas bijna 1,5 uur de verkeerde kant op, morgen willen we weer een stukje naar het noorden gaan. Langzaam weer richting huis trekken.

Niet al te snel morgen, want zaterdag en zondag staat de wind gunstig: flinke zuidenwind (20+ km/u) scheelt 30-40% brandstofverbruik in vergelijking met dezelfde wind tegen. En aangezien we normaal 13,5 L/100km verbruiken (zonder wind) is dat met de huidige prijzen best interessant om rekening mee te houden :)

Hier staan we nu: https://maitrecurnier.fr/ zeer aan te raden. Kleine (11 hectare) onafhankelijkheid wijnboer met hele vriendelijke prijzen (7-14 euro), geweldige prijs/kwaliteit. En een zeer vriendelijke eigenaar. Laat al 18 jaar campers op zijn terrein overnachten.

Paar dagen terug waren we hier: https://domainemicote.jimdofree.com ook een kleine onafhankelijke wijnboer, maar gaat na 3 generaties stoppen. Ze zijn al een tijdje bezig met afschalen en hun landerijen langzaam te verkopen. Met een algeheel afnemende vraag in Frankrijk kunnen ze het hoofd niet meer zo goed boven water houden. Daar komt bij dat Amerika een belangrijke afzetmarkt was voor Franse wijn, en dat is sinds de importheffingen bijna helemaal stilgevallen. Best jammer, want zijn wijn is heerlijk en de locatie voor een bezoekje aan Beziers is perfect.

@Bommes twee weken is eigenlijk veel te kort voor dit rondje, er is simpelweg veel te veel leuks te beleven, vooral als je wijn lekker vind en na een proeverij niet meer mag rijden :) De kinderen hebben zich vanmiddag zich prima vermaakt op de trampoline vd kinderen vd wijnboer en met hun hond Luky. Je zit hier ook relatief dicht bij de Middellandse Zee, die kun je ook altijd nog een paar dagen aandoen. https://maps.app.goo.gl/8LDT2uzHH3jm7XNz5?g_st=ac hebben we ook nog een middag/nacht gestaan. De plek zelf stelt niks voor, maar hij zit 50m van het strand af, konden de kinderen lekker op het strand spelen en schelpen zoeken. En pootje baden in zee, voor zwemmen was het nog veel te koud. Ik heb niet verder gezocht, maar ik gok dat er nog veel meer van dat soort plekken zijn.

  • Bommes
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 07:34

Bommes

Capo del formaggio

Wat technische zaken.
Vandaag camper uit de stalling gehaald, naar de APK bij de lokale camper/caravan dealer.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/q7sk-ECWmYDQpvtH0OrnEFOs54k=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/zIWqOTMHDJKUCWDZwBnhem4v.jpg?f=fotoalbum_large
Sta ik daar om kwart over 8 met mijn goede fatsoen.
Nee ik had niet eerst de openingstijden gecheckt.
Wat ik ook niet had gecontroleerd is de agenda, want de APK staat daar voor 5 juni in, en dat is het vandaag niet nee.. 8)7 |:(
Met de staart tussen de benen de fiets weer terug achterop gebonden en naar huis gereden.
Daar maar eens opzoek naar het gekke zoem geluid vanuit de motor ruimte.
Kwam uit de richting van de mulitriemen, distributie, dynamo, enz.
Kap er af en eerste riem naar de vacuumpomp los halen.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/iMje01ai973rectDTRwHrFtvJyk=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/2KHNxKMlyHOJpPYpQBzG9b6Y.jpg?f=fotoalbum_large

Motor gestart zonder die riem en gewoon weer een normaal diesel geluid.
Maar met het loshalen van die spanrol hoorde ik het ook al :o
Meteen op internet opzoek, bij de meeste leveranciers niet op voorraad, want ja ding is al 30 jaar oud.
Toch een gevonden, levering a.s. donderdag, meteen ook olie+filter, brandstoffilter, oliecarterplug + ring besteld. En de speciale vierkante sleutels die nodig zijn om de carterplug los te kunnen halen.
Olie + filter, luchtfilter, en multeriemen vorig jaar mei vervangen.
De riemen kunnen dus nog wel ff mee, maar olie en filter wil ik wel elk jaar gedaan hebben, ook al hebben we maar iets van 5.000km gereden sinds mei vorig jaar.

Volgens mij wil er eentje graag in de camper liggen:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/yv1155xZ6Jj7coVmdSGh32lNwnE=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/VUIXcIAc3CUHU0ajuRMGxqgk.jpg?f=fotoalbum_large

Oh en nog even een rant over ouder worden en brillen dragen.
Ik heb multifocale glazen in mijn bril. Bij het op je rug onder de camper liggen kijk je niet door het onderste maar het bovenste deel van je brilglazen.
Ik zie dus geen steek. Heb ik trouwens ook last van als het ding op de brug staat en ik er onder, dan kijk je omhoog naar waar je aan het werk bent. Dan is voor mij alles onscherp.
Ik heb plus glazen, met cilinders en links en rechts verschillende sterkte.
Ik heb hier nog geen oplossing voor gevonden, behalve als een halve mol aan de gang te zijn omdat ik het gewoon niet goed kan zien.

If you think you are too small to be effective, you have never been in the dark with a mosquito.


  • Himalaya
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 07:16
Bommes schreef op vrijdag 29 mei 2026 @ 12:16:

Oh en nog even een rant over ouder worden en brillen dragen.
Ik heb multifocale glazen in mijn bril. Bij het op je rug onder de camper liggen kijk je niet door het onderste maar het bovenste deel van je brilglazen.
Ik zie dus geen steek. Heb ik trouwens ook last van als het ding op de brug staat en ik er onder, dan kijk je omhoog naar waar je aan het werk bent. Dan is voor mij alles onscherp.
Ik heb plus glazen, met cilinders en links en rechts verschillende sterkte.
Ik heb hier nog geen oplossing voor gevonden, behalve als een halve mol aan de gang te zijn omdat ik het gewoon niet goed kan zien.
Off-topic maar..

Bekend probleem, zelfde heb ik ook al ik met een zaagmachine etc bezig ben. Bij mij wijkt het leesgedeelte maar 1 punt af van het ver-zicht gedeelte maar ik heb een bril laten maken voor het korte bereik, soort van leesbril zeg maar, en daarbij expliciet aangegeven dat ik vooral ook goed door de bovenkant van de glazen moet kunnen lezen. Was het helemaal zat om steeds met het hoofd in de nek te klussen.

de weg naar de top begint met de eerste stap, en als je er bent snel weer terug. reizen is leuker dan er zijn.

Pagina: 1 2 3 4 Laatste