Cowboy - Take the streets
Cowboy is een Belgische fabrikant van connected smart design E-bikesKorte algemene beschrijving
De Cowboy is sinds 2018 op de markt, sinds die tijd hebben ze 3 modellen op de markt gebracht, de V1 V2 en V3.De modellen verschillen onderling niet erg veel. Het verschil tussen de V1 en V2 is vooral de maat van het frame en tussen de V2 en V3 de gebruikte belt.
Voor alle modellen geldt:
- Beltdrive
- Hydraulische tektro schijfremmen
- single speed
- 250W achterwielmotor 30Nm 36V
- Afneembare batterij
- Ondersteuning via krachtsensor
- Afneembare batterij
- Tot 70Km autonomie
- Geintergreerd voor,- en achterlicht
- GPS Tracking/Find my bike
- App Support
- Vork en frame: Aluminium 6061
- Gewicht <17Kg
Modificaties/Accessoires en Spatborden
Omdat de cowboy erg kaal geleverd wordt is er een hele community ontstaan (o.a. op facebook) waarbij met allerlei accessoires de fiets naar eigen beleving wordt samengesteld.De cowboy mist bijvoorbeeld een standaard en spatborden, iets wat in ons regenachtige Nederland wel een must-have is.
Mocht je een Cowboy 3 gaan bestellen zijn er op internet voldoende referrals te vinden voor gratis spatborden. Je kunt deze op marktplaats vinden.
Edit: Let erop dat het delen van referrals op tweakers niet is toegestaan
Het algemeen beleid #verbodenspam
Een leuke site met heel veel geteste accesoires is cowboy.tools
Reviews
Cowboy V2Cowboy V3
Verschillen tussen de versies
Voor de V1 en de V1+ worden geen nieuwe features of updates verwacht. Ondersteuning is er wel maar software development is gestopt.De verschillen in software tussen de V1 en de andere bikes:
- Geen auto-unlock (dus altijd je telefoon in je hand nodig) Wel kun je bijvoorbeeld een siri shortcut gebruiken en een commando geven: Hey Siri unlock my bike.
- Geen Valdetectie
- Geen diefstal detectie (find my bike is wel aanwezig, maar je krijgt geen notificatie als je fiets gestolen wordt)
- Geen automatische verlichting als het donker wordt. Wel always on.
- De framehoogte van de Cowboy 1 en 1+ voor rijders van 1.65 tot 1.90
- Wel een offroadmodus met ondersteuning tot 30Km/h
Verschil V2 tov V3
- Geen Gates belt drive maar net als de V1 een eigen belt.
- Wel een offroadmodus met ondersteuning tot 30Km/h
V3
- Gates belt drive
- Ondersteuning alleen tot 25Km/h
Een Cowboy voor 990 euro
Op het moment van het openen van dit topic heeft Cowboy een uitverkoopactie lopen van het eerste model.Op de site staat dat dit oude voorraad is, maar uit correspondentie lijkt het dat ze nog steeds nieuw worden gebouwd. Hierdoor kun je dus al een cowboy rijden voor 990 Euro. Deze fietsen zijn niet refurbished maar nieuw.
https://cowboy.com/collections/circular
Concurrentie / alternatieven
Er zijn natuurlijk voldoende vergelijkbare alternatieven en je moet altijd de fiets kopen die het beste bij je past. Mocht de Cowboy het voor jou niet zijn dan kun je eens kijken naar een van deze alternatieven.[Voor 4% gewijzigd door deepbass909 op 07-03-2021 16:19]
Hyundai Ioniq 28kWh, 3250Wp AEG PV2800, 3.5 kW Daikin Ururu Sarara, Homeautomation by Homey