• Domba
  • Registratie: Januari 2005
  • Nu online
Gameboy schreef op woensdag 3 december 2025 @ 11:10:
[...]
Maar, maar... als je zoveel geld terugkrijgt, waarom wil je dan uberhaupt een vast voorschot? De default bij ZP is dat je elke maand een bedrag betaalt (of ontvangt) op basis van je verwachte verbruik en teruglevering die maand.

Met zo'n totaalbedrag ga ik er vanuit dat je elke maand geld ontvangt, waarom dan een vast voorschot, en dan ook nog eens 0? Waarom dan niet -900/12 = -75 euro voorschot?

Ik snap het nog steeds niet...
ZP kijkt naar SJA/SJI en gebruikt een profiel voor PV, dat niet specifiek geschikt is voor PV met thuisaccu.
PCJR doet aan stevige EPEX handel en waarschijnlijk een netto verbruiker op jaarbasis en is ca 1/3 van vaste voorschot meer afname EB en overige het verschil tussen ongecontroleerde PV teruglevering en afname, die meer dan ruimschoots goed gemaakt wordt door actief gestuurde teruglevering tegen beter marktprijs dat niet in het model van ZP zit.

Ik heb ook een negatieve jaarrekening van ZP en maak geen gebruik van de optie vast voorschot.
(ik heb andere verhoudingen, minder actieve EPEX handel en heb daar ook minder ruimte in accu voor door 2x zoveel PV opwek en ~25% meer woningverbruik met behoorlijk andere seizoensverdeling)

Eilandbedrijf met netondersteuning , all-electric || Deye 12KSG04LP3 met 580Ah-LFP 51,2V (Seplos 3x48100-10C +48200-10E) || hulp-Deye 12k SG04LP3 met 280Ah-LFP 51,2V || 19.4 kWp PV || Zonneplan EPEX-klant


  • Rimco
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 12:15

Rimco

Lekker duurzaam, denk ik

PCJR schreef op woensdag 3 december 2025 @ 11:37:
[...]


Hehe, ik had bij aanmelden opgegeven 4500 export en 4000 import, zodat ik een negatief voorschotbedrag zou krijgen, ik denk dat zal wel 0 worden dan. Zo deed ik dat ook de afgelopen jaren bij al die andere contracten, want ik wil gewoon betalen en niet honderden euros teveel bij een bedrijf stallen, ze zijn geen bank he :>
Maar in de middag na inlezen van mijn slimmemeter, hadden ze mijn extra data van afgelopen jaar, 18.000 kwh import en 16.000 export... de vrouw aan de telefoon vroeg of dat wel klopte...

Ik zeg jaja dat klopt, ze zegt ok maar dan moet je mogelijk wel bijbetalen eind van eht jaar omdat je meer import hebt dan export. Ik zeg nee want ik heb vorig jaar 900 euro terug gekregen, dat is nou het leuke aan een accu en handelen op de uurtarieven. Ahzo... ok...tja dan is het prima ik zet het op 0 euro voor je :+
Bijna 33000 import en 32000 KWh export hier en bijna 2300 euro verdiend na een jaar. Ik vind het wel prima :+

Moet wel zeggen dan ons SJV compleet chaotisch is ivm PAP en SAP. Maar eigenlijk zitten ze allebei op jaarbasis wel rond de 0.

PV: 49 kWp | ZB: 8kWp | WPs: 3x Pana 7J + Pana 5J + Nibe Savent + Vaillant aroSTOR + Samsung DVM S (L/L) | ESS: 90kWh/24kW + 30kWh/12kW

Pagina: 1 ... 310 311 Laatste

Let op:
Lees aub eerst de Topic Start voor je een vraag stelt. Onder Het grote day ahead / dynamische energieprijzen topic. staat een rekentool. Kom je er dan niet uit? Stel je vraag!

De energiemarkt is nu turbulent, dit topic is geen generieke chat hierover. Dit topic is strikt voor Day Ahead prijzen, aanbieders en ervaringen. Niet hoe je je P1-poort koppelt aan je domotica zodat je thuisaccu optimaal presteert.

Kijk bij uurprijzen goed of ze wel inclusief alle belastingen zijn, dat voorkomt teleurstellingen.
Zie ook de topic FAQ voor meer daarover en andere valkuilen.

Het vragen naar en aanbieden van referral codes is niet toegestaan. Zie ook de huisregels