Panasonic heeft er een forse investering in gedaan.Oon schreef op maandag 15 september 2025 @ 18:29:
[...]
... Die zullen achter de schermen wel bezig zijn met uitgekocht worden ofzo.
[ Voor 56% gewijzigd door Shenk86 op 15-09-2025 22:21 ]
Panasonic heeft er een forse investering in gedaan.Oon schreef op maandag 15 september 2025 @ 18:29:
[...]
... Die zullen achter de schermen wel bezig zijn met uitgekocht worden ofzo.
[ Voor 56% gewijzigd door Shenk86 op 15-09-2025 22:21 ]
Ik heb vandaag een DIYLESS thermostaat kit gekocht en ga daar OpenTherm Gateway op draaien als experiment.Frost_Azimov schreef op woensdag 17 september 2025 @ 23:58:
zo...dus het einde is in zicht. Heb nog een V3 systeem, ik zie de bui al hangen.
Hier komt nooit meer cloud crap binnen. (ook al zo'n successverhaal met mijn DAB mini hydrofoor die er regelmatig uitligt voor 'onderhoud')
Wat wordt de volgende verwarming (lokale) aansturing om naar te gaan kijken?
Zeker het home assistent support ziet dat er leuk uit. Wat ik (zo even snel gekeken) wel mis is de aansturing van radiatoren. Is dat echt alleen een Tado ding?dennie170 schreef op donderdag 18 september 2025 @ 19:02:
[...]
Ik heb vandaag een DIYLESS thermostaat kit gekocht en ga daar OpenTherm Gateway op draaien als experiment.
Ik heb zelf toch al Home Assistant met ESPHome draaien waar eigenlijk alles al in hangt. Ik ben heel benieuwd of ik dit systeem efficienter kan krijgen dan Tado X. Afgelopen winter (tevens ook de eerste winter in dit huis) is het me niet goed bevallen met Tado X icm vloerverwarming. Gezien het feit dat Tado praktisch geen enkele nieuwe feature of iets dergelijks heeft uitgerold voor X, en zo met klanten om gaat, ben ik er wel een beetje klaar mee.
We gaan zien hoe dit gaat bevallen
Dit is wel een dingetje waar Tado zich mee probeert te onderscheiden. Er zijn wel alternatieven wat je hiermee kunt combineren, zoals losse Zigbee thermostaatkranen. Ik ben er eigenlijk achtergekomen dat ik het lokaal verwarmen nooit gebruik.Frost_Azimov schreef op vrijdag 19 september 2025 @ 00:27:
[...]
Zeker het home assistent support ziet dat er leuk uit. Wat ik (zo even snel gekeken) wel mis is de aansturing van radiatoren. Is dat echt alleen een Tado ding?
[ Voor 5% gewijzigd door just4testing op 22-09-2025 12:18 ]
Ik heb exact hetzelfde probleem! Helaas niet de oplossing gevonden tot noch toe, maar ik volg deze post even.Danno88 schreef op dinsdag 9 september 2025 @ 10:56:
Beste allen,
Ik heb een vraagje over het volgende:
Begin dit jaar een mail van Nest ontvangen dat per oktober de Thermostat V2 niet meer wordt ondersteund.
In die mail krijg ik een aanbieding voor een Tado X (altijd al gecharmeerd van Tado spul inclusief de radiatorknopen).
Nu is het zo dat ik in een appartement woon met stadsverwarming.
In elke kamer is een radiator aanwezig.
Vanaf aanlevering van stadsverwarming zit een Honeywell VC8615 klep.
Vanaf die klep lopen 2 draadjes naar woonkamer waar voorheen een Honeywell Round On/off knop zat.
Deze is dus vervangen voor een Nest Thermostat V2 die ook aangesloten zat op die 2 draden (en dan uiteindelijk op de Nest Heat Link).
Met de aanbieding kan ik dus goedkoper een Tado X starterkit aanschaffen ter vervanging, echter kom ik er via de website niet goed achter welke ik nodig heb.
Ik kan de Draadloze Slimme Thermostaat X Starterskit aanschaffen:
https://shop.tado.com/nl-...-thermostat-x-starter-kit
of de Slimme Thermostaat X - Starterskit
https://shop.tado.com/nl-...hermostat-x-starter-kit-1
Welke zou ik volgens jullie het beste kunnen nemen?
Alvast dank voor jullie antwoord
Ik ben er nog steeds niet over uit.M.Pantoffel schreef op maandag 22 september 2025 @ 15:28:
[...]
Ik heb exact hetzelfde probleem! Helaas niet de oplossing gevonden tot noch toe, maar ik volg deze post even.
[ Voor 8% gewijzigd door Danno88 op 22-09-2025 17:16 ]
Is er een nieuwe beperking buiten de API om? Ik gebruik de Tado met de standaard app van Tado zelf, hoop/verwacht dat dit niet veranderd qua functionaliteit.ManiacsHouse schreef op maandag 22 september 2025 @ 15:27:
Ik heb op hun website een beoordeling achtergelaten mbt V3 en het 'beperken' van functionaliteit als je geen abonnement afneemt. Ben benieuwd of en hoe ze gaan reageren hierop.
i7 12700K,GB WindForce RTX4090,32GB KF436C16RB1K2/32,Gigabyte Z690 UD DDR4,Corsair RM1000x,WD Black SN850 2TB,Phanteks Eclipse P360A,Quest 3 VR Headset,Corsair iCUE H100i RGB Pro XT 240mm
Wemos d1 met OpenTherm shield met OpenTherm Gateway er op. Dat wordt mijn plan om hopelijk deze week eens mee te gaan spelen.just4testing schreef op maandag 22 september 2025 @ 12:05:
Ik sta op het punt om heel Tado er uit te gooien, en zigbee radiatorknoppen te plaatsen. Dan zit ik echter met het modulerend aansturen van mijn OpenTherm Remeha ketel. Aan/uit sturing is niet wenselijk, en OpenTherm is complex. (Het kan wel met een Wemos_d1 en een OpenTherm shield)
nieuws: Tado introduceert betaalde AI Assist-functies voor efficiënter verwar...dlenstra schreef op woensdag 24 september 2025 @ 09:50:
Komt op mij vooral een beetje over als een ander naampje voor auto-assist. Hier een V3+ en daar staat in de app niks over AI assist. De features van AI assist op de website volgens mij gelijk aan auto-assist.
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
Tot 55% meer besparingen is gebaseerd op interne modellen waarin het gebruik van tado° AI Assist wordt vergeleken met de gratis tado°-app. De werkelijke besparingen zijn afhankelijk van de kenmerken van het huishouden, het gebruikspatroon en externe factoren.
[ Voor 8% gewijzigd door eXisTa op 25-09-2025 14:08 ]
Geofencing en Energy IQ hadden we al. Wat is daar nieuw aan dan? Geofencing leert nu misschien wanneer the thuis komt, en daarvoor keek het naar de radius die je zelf instelt, maar zoveel bijzonder nieuws is dat toch niet? En EnergyIQ hadden we in precies dezelfde vorm al.eXisTa schreef op donderdag 25 september 2025 @ 13:51:
Hoewel Tado's AI Assist voor mij initieel aanvoelde als een marketing rebrand van Auto Assist, lijkt het toch meer te zijn dan dat.
In de presentatie wordt het allemaal best aardig uitgelegd.
Youtube link: YouTube: tado° AI Assist Launch 2025
AI Assist functionaliteiten
Dit zijn de functionaliteiten waar AI in genoemt wordt. De overige functionaliteiten lijken onveranderd te zijn en liften enkel mee op de AI marketing.
[Afbeelding]
Adaptief verwarmen - Leert de kenmerken en patronen van kamers.
[Afbeelding]
Voorverwarmen voor aankomst - Met voorspellende AI verwarmt tado° jouw huis, net voordat je thuiskomt.
[Afbeelding]
Energy IQ & slimme rapporten - Met tado° AI krijg je realtime inzicht in je energieverbruik en kosten. Bekijk het verloop van de temperatuur en luchtvochtigheid over de afgelopen tijd.
[ Voor 8% gewijzigd door Jeffoz op 25-09-2025 14:10 ]
Zoals ik het begrijp wordt er nu, op basis van je locatie data en zelf getrainde en gehoste AI modellen, beter ingeschat of en wanneer je thuis aan gaat komen.Jeffoz schreef op donderdag 25 september 2025 @ 14:08:
[...]
Geofencing en Energy UQ hadden we al. Wat is daar nieuw aan dan? Geofencing leert nu misschien wanneer the thuis komt, en daarvoor keek het naar de radius die je zelf instelt, maar zoveel bijzonder nieuws is dat toch niet? En EnergyIQ hadden we in precies dezelfde vorm al.
Wat echt nieuw is zie je op onderstaande foto.
[Afbeelding]
Ok, we het meemaken. Met betrekking tot die data mee eens, al word het aantal dongels steeds groter en de 4 ports P1 splitters zijn er nog niet in overvloed, zeker geen actieve. Alleen dubbele en ik heb er al 2 bijvoorbeeldeXisTa schreef op donderdag 25 september 2025 @ 14:14:
[...]
Zoals ik het begrijp wordt er nu, op basis van je locatie data en zelf getrainde en gehoste AI modellen, beter ingeschat of en wanneer je thuis aan gaat komen.
AI in de Energy IQ functie schijnt toe te gaan lichten waarom het verbruik bijvoorbeeld dit jaar meer kan zijn dan vorig jaar. Het moet context gaan geven.
Over Energy IQ gesproken. Ik begrijp nog steeds niet waarom we met de hand data in moeten voeren, dit moet beter kunnen. Denk aan een P1 dongle of een koppeling met je slimme meter.
Ben benieuwd! Ik heb van Ali de goedkoopste thermostaat en radiatorknop besteld die ik kon vinden, in totaal ongeveer de helft kwijt van wat een Tado knop tweedehands kost. In theorie een kwestie van omsteken, koppelen en klaar.vanputten80 schreef op zondag 28 september 2025 @ 21:26:
Vandaag een Sonoff radiatorkraan en thermometer besteld. Ik ga wat testen in combinatie met HA. Als het lukt om een werkende setup te krijgen, doe ik alle Tado spullen van de hand.
Ik heb geen verstand van de Warmtepomp optimizer X. Maar houd er rekening mee dat zoneren van je verwarming over het algemeen een slecht idee is met een warmtepomp.redah schreef op maandag 29 september 2025 @ 08:46:
Daarnaast zou je volgens dit artikel de Warmtepomp Optimizer X aan een eigen zone moeten kunnen toewijzen, maar hij staat niet in de opties als ik een kamer open in de app, daar staat alleen maar de Draadloze Thermostaat X.
Ik wil voornamelijk zoneren tussen de radiatoren (kelder, garage, 1e verdieping, zolder) en de vloerverwarming (begane grond). Ik heb het twee jaar geprobeerd, maar het is onmogelijk een temperatuur/instelling te krijgen waar het hele huis blij van wordt. Of de rest van het huis is warm en de begane grond niet, of andersom. Goed geïsoleerd huis, maar vrijstaand met veel raampartijen beneden dus kou/wind heeft nou eenmaal veel invloed.dennie170 schreef op maandag 29 september 2025 @ 12:04:
Ik heb geen verstand van de Warmtepomp optimizer X. Maar houd er rekening mee dat zoneren van je verwarming over het algemeen een slecht idee is met een warmtepomp.
De meest efficiënte setup wat je kunt gebruiken met een warmtepomp is equitherm verwarming. Volledige aansturing op basis van de buitentemperatuur en in huis overal vanaf blijven. Zoneren met een warmtepomp zorgt er vaak voor dat je warmtepomp moet op- of afschalen en dus geen enorme efficiënte lange runs kan maken.
Uit interesse, ga je dan zelf je CV ketel schakelen of heb je iets als blokverwarming?vanputten80 schreef op zondag 28 september 2025 @ 21:26:
Vandaag een Sonoff radiatorkraan en thermometer besteld. Ik ga wat testen in combinatie met HA. Als het lukt om een werkende setup te krijgen, doe ik alle Tado spullen van de hand.
// TODO: Schrijf een signature
Instellingen --> kamers & apparaten --> en hier zie je dan inderdaad alleen de Draadloze Thermostaat X, maar als je daar op de kamer zelf drukt. Woonkamer bijvoorbeeld mocht je die hebben, dan moet je hem kunnen zien bij "Zoneregelaar"redah schreef op maandag 29 september 2025 @ 08:46:
Ik heb afgelopen weekend (eindelijk) mijn systeem geupgrade naar Tado X, wat ik al enige tijd in huis had liggen. In combinatie met een Warmtepomp Optimizer X en Panasonic warmtepomp ben ik heel erg benieuwd wat mijn verbruik deze winter gaat zijn als ik Tado de boel laat beheren.
Heeft er iemand hier een Warmtepomp Optimizer X, en welke firmware heeft die? Al mijn X apparaten zijn automatisch naar 273.1 bijgewerkt maar mijn Warmtepomp Optimizer X zit op 254.4. Misschien is dat ook wel de laatste, maar er staat een 'download' icoontje in het display dat maar niet weggaat.
Daarnaast zou je volgens dit artikel de Warmtepomp Optimizer X aan een eigen zone moeten kunnen toewijzen, maar hij staat niet in de opties als ik een kamer open in de app, daar staat alleen maar de Draadloze Thermostaat X.
Helemaal goed begrepen! Zo ziet het er bij mij uit (slaapkamer als voorbeeld):Jeffoz schreef op maandag 29 september 2025 @ 22:04:
Instellingen --> kamers & apparaten --> en hier zie je dan inderdaad alleen de Draadloze Thermostaat X, maar als je daar op de kamer zelf drukt. Woonkamer bijvoorbeeld mocht je die hebben, dan moet je hem kunnen zien bij "Zoneregelaar"
Of heb ik je verkeerd begrepen?
Ik weet niet zo goed wat ik met dit antwoord aan moet, want ik heb de Thermostaat X gekocht (i.p.v. een Temperatuursensor X, die goedkoper is) zodat ik die kon gebruiken als zoneregelaar naast de Warmtepomp X... Maar dat blijkt dus niet zo te werken, ondanks wat de website zegt.Excuses voor de verwarring, de heat pump optimizer staat standaard al geintergreerd in uw systeem als '' zone leider''. Dit word alleen niet zo genoemd omdat u hiermee de keuze heeft in het kamer-gestuurde modus van aansturen, of de heat pump modus. Vandaar dat u dit niet als optie ziet in de app, al staan de kamers in die zin wel aan '' gelinkt''.
[ Voor 4% gewijzigd door redah op 30-09-2025 08:47 ]
[ Voor 10% gewijzigd door kwtemp874 op 30-09-2025 15:58 ]
Volgens mij moet dit mogelijk zijn, op voorwaarde dat je uw radiatoren / airco's ook kan integreren in HA.Sandburger schreef op zondag 28 september 2025 @ 21:05:
Hey Tado’ende mede Tweakers,
Ik ben bezig met de zoektocht naar een draadloos bedienbare thermostaat en kwam daarbij o.a. bij Tado uit.
Binnenkort krijgen we in huis zowel radiatoren als airco’s, die allemaal direct via Home Assistant aan te sturen zijn. Wat ik echter mis, is één centrale fysieke plek per kamer om de temperatuur in te stellen.
Mijn idee is daarom om in elke kamer een Tado Slimme Thermostaat X op te hangen. Alleen: die thermostaten zouden dan niet rechtstreeks gekoppeld zijn aan een radiator of de ketel. Wat ik graag zou willen, is dat ik op de Thermostaat X gewoon de gewenste temperatuur kan instellen en dat Home Assistant die waarde uitleest. Home Assistant regelt dan verder de aansturing van radiatoren en airco’s.
Weet iemand of de Slimme Thermostaat X zich op deze manier laat gebruiken?
Dat zou geweldig zijn!Anahi schreef op dinsdag 30 september 2025 @ 10:04:
[...]
Volgens mij moet dit mogelijk zijn, op voorwaarde dat je uw radiatoren / airco's ook kan integreren in HA.
Je zal ook een Thread Border Router nodig hebben die NAT64 ondersteund (vb. van Tado, een Apple TV 4K of ...). Daarna zou je de thermostaat moeten kunnen toevoegen via de Matter integratie.
De data die beschikbaar is van de thermostaat via deze weg is redelijk basic: enkel temperature & humidity, geen schema's, ... Maar als je enkel de temperatuur via HA wilt uitlezen/instellen is dit voldoende.
Indien je toch schema's zou willen, kan je de HA scheduler-card-component gebruiken.
Wat bedoel je met draadloze connector? Als je temperatuur wijzigt in de app, zie je de Tado dan wel reageren? Temperatuur die oplicht op de thermostaat.Effie14 schreef op dinsdag 30 september 2025 @ 20:19:
Schakel graag jullie hulp in. Bij een Tado die voorheen prima functioneerde bij een Remeha 28c ketel is nu ineens sprake van het niet activeren van de ketel nadat daartoe in de app wel opdracht is gegeven. De draadloze connector lijkt de ketel niet te activeren. Er is wel gewoon warm water beschikbaar. Er is geen sprake van foutmeldingen of melding van verbindingsproblemen. Alle apparaten werken volgens de app goed en zijn verbonden. Zowel de draadloze verbinder als de ketel als de modem zijn al meermaals herstart zonder resultaat. Wie weet raad?
[ Voor 0% gewijzigd door ManiacsHouse op 01-10-2025 20:34 . Reden: Typevoutje ]
Het zal met Tado vast kunnen, maar dat is wel echt de duurste oplossing die je kunt bedenkenSandburger schreef op zondag 28 september 2025 @ 21:05:
Hey Tado’ende mede Tweakers,
Ik ben bezig met de zoektocht naar een draadloos bedienbare thermostaat en kwam daarbij o.a. bij Tado uit.
Binnenkort krijgen we in huis zowel radiatoren als airco’s, die allemaal direct via Home Assistant aan te sturen zijn. Wat ik echter mis, is één centrale fysieke plek per kamer om de temperatuur in te stellen.
Mijn idee is daarom om in elke kamer een Tado Slimme Thermostaat X op te hangen. Alleen: die thermostaten zouden dan niet rechtstreeks gekoppeld zijn aan een radiator of de ketel. Wat ik graag zou willen, is dat ik op de Thermostaat X gewoon de gewenste temperatuur kan instellen en dat Home Assistant die waarde uitleest. Home Assistant regelt dan verder de aansturing van radiatoren en airco’s.
Weet iemand of de Slimme Thermostaat X zich op deze manier laat gebruiken?
Even hier op inhakend. Ik heb een Tado hangen gekoppeld aan HA. Tado wil ik weg hebben. Tips voor een Ali thermostaat?Oon schreef op dinsdag 30 september 2025 @ 23:04:
[...]
Zigbee thermostaat heb je al van 15-20 euro op Ali, zien er een stuk netter en moderner uit dan Tado en koppel je via Zigbee zo aan Home Assistant. Zelfs als je dan nog een 'dure' Sonoff temp/humidity sensor erbij hangt met LCD display ben je een paar keer goedkoper uit, met als voordeel dat je écht realtime alles in Home Assistant hebt zitten.
Waar je vooral ff op moet letten is de aansluiting. Ik heb zelf een willekeurige Zigbee thermostaat van 15 euro gekocht maar die bleek op 240V te draaien, terwijl mijn Tado gewoon op batterij zit en maar twee draadjes naar boven lopen.ManiacsHouse schreef op dinsdag 30 september 2025 @ 23:41:
[...]
Even hier op inhakend. Ik heb een Tado hangen gekoppeld aan HA. Tado wil ik weg hebben. Tips voor een Ali thermostaat?
HA integratie gaat via Matter maar is best basic. Met de sensor kan je de temp uitlezen per radiatorknop. En je kan een gewenste temp sturen naar een radiator knop.Sandburger schreef op zondag 28 september 2025 @ 21:05:
Hey Tado’ende mede Tweakers,
Ik ben bezig met de zoektocht naar een draadloos bedienbare thermostaat en kwam daarbij o.a. bij Tado uit.
Binnenkort krijgen we in huis zowel radiatoren als airco’s, die allemaal direct via Home Assistant aan te sturen zijn. Wat ik echter mis, is één centrale fysieke plek per kamer om de temperatuur in te stellen.
Mijn idee is daarom om in elke kamer een Tado Slimme Thermostaat X op te hangen. Alleen: die thermostaten zouden dan niet rechtstreeks gekoppeld zijn aan een radiator of de ketel. Wat ik graag zou willen, is dat ik op de Thermostaat X gewoon de gewenste temperatuur kan instellen en dat Home Assistant die waarde uitleest. Home Assistant regelt dan verder de aansturing van radiatoren en airco’s.
Weet iemand of de Slimme Thermostaat X zich op deze manier laat gebruiken?
Met deze: Wireless Smart Thermostat X (receiver + wireless sensor)KingsCrown schreef op woensdag 1 oktober 2025 @ 16:54:
Ik heb een vraag waar ik niet helemaal uitkom. Hopelijk kunnen jullie mij helpen.
Mijn benedenverdieping is alleen voorzien van vloerwarming en de CV wordt aangestuurd door een bedrade TADO thermostaat.
Nu zit de thermostaat op een plek die redelijk snel opwarmt door de zon, maar achter in huis is het koeler. M.a.w. de thermostaat slaat pas laat of niet aan. Graag zou ik de thermostaat aansturen door een draadloze TADO thermostaat die achter in huis staat. Maar dit is niet mogelijk... de draadloze thermostaat werkt alleen met thermostaatknoppen.
Iemand een idee hoe ik dit kan fixen?
[ Voor 17% gewijzigd door Eisbar op 01-10-2025 18:59 ]
De Tado reageert zeker, maar de ketel springt niet aan… De wireless connector verbindt de ketel met de Tado. Die geeft geen problemen aan in de app en ook alle juiste lichtjes branden.ManiacsHouse schreef op dinsdag 30 september 2025 @ 22:55:
[...]
Wat bedoel je met draadloze connector? Als je temperatuur wijzigt in de app, zie je de Tado dan wel reageren? Temperatuur die opligt op de thermostaat.
Wij hebben stadsverwarming, waardoor er continu warmte wordt aangeleverd. In principe zou ik dus voldoende moeten hebben aan een thermometer en een radiatorknop. Vervolgens kan ik in Home Assistant een automatisering instellen die vergelijkbaar werkt met wat ik nu in Tado heb.guysp schreef op maandag 29 september 2025 @ 15:17:
[...]
Uit interesse, ga je dan zelf je CV ketel schakelen of heb je iets als blokverwarming?
Ik zit te zoeken naar een oplossing om kamers los te verwarming, in ons appartement hebben we een woonkamer op het zuiden waar je op een zonnige dag het heerlijk warm hebt, echter hebben we dan wel een koude badkamer. Ik wil ruimtes los kunnen verwarmen (bijvoorbeeld ook mijn kantoor in de winter straks) en daar lijkt Tado de oplossing voor.
Echter, met al het gedoe rond die api wordt ik huiverig van Tado. Al is wat ik wil doen vrij basic, gewoon temperatuur in elke ruimte kunnen instellen met de knop en als het even kan via home assistant alles in de avond terugzetten naar 15 graden, en uitzetten als niemand thuis is.
Ok vaag antwoord wel. Ik zou ff doorvragen hoe ze dat precies bedoelen. Het leest mij weg alsof de Warmtepomp Optimizer gewoon al standaard een zone regelaar is maar je dat niet apart kan selecteren ofzo. Maar ik ben ook ff lost met dit antwoord, ik zou toch ff met support blijven proberen.redah schreef op dinsdag 30 september 2025 @ 08:46:
[...]
Helemaal goed begrepen! Zo ziet het er bij mij uit (slaapkamer als voorbeeld):
[Afbeelding]
Je ziet hier inderdaad de temperatuursensor en radiatorknop, zoals het hoort
[Afbeelding]
Klik ik op de slaapkamer zelf, dan zie ik een zoneregelaar geselecteerd (dit is de thermostaat in de woonkamer)
[Afbeelding]
Klik ik op de zoneregelaar, dan heb ik geen optie om die te wijzigen naar de Warmtepomp X.
Ik heb inmiddels ook van Tado zelf reactie ontvangen:
[...]
Ik weet niet zo goed wat ik met dit antwoord aan moet, want ik heb de Thermostaat X gekocht (i.p.v. een Temperatuursensor X, die goedkoper is) zodat ik die kon gebruiken als zoneregelaar naast de Warmtepomp X... Maar dat blijkt dus niet zo te werken, ondanks wat de website zegt.
Sure maar er kan dus meer mee.KingsCrown schreef op woensdag 1 oktober 2025 @ 20:44:
Ik denk dat dit inderdaad de oplossing is. Maar die werkt denk ik alleen in combi met een radiatorknop.
Over dit item
Optie accessoire voor tado° Slimme Radiatorknoppen; de Draadloze Temperatuursensor stuurt één of meerdere Slimme Radiatorknoppen in een kamer aan om de perfecte temperatuur de bereiken
Ik ben wel benieuwd of het lukt om de woonkamer thermostaat zo ver te krijgen, dat hij de ketel gemoduleerd gaat aansturen, als een van de thermostaatknoppen warmte vraagt.Oon schreef op donderdag 2 oktober 2025 @ 21:01:
Nou, ik heb mijn alternatieve optie binnen. Dacht het enige waar Tado het in zou kunnen winnen is het feit dat ze alle adapters erbij hebben zitten, maar zelfs de goedkope Tuya TRV die ik op AliExpress heb gekocht voor 15 euro heeft een zakje met zo te zien exact dezelfde adapters (tot aan de kleur van het plastic) erbij zitten.
Specifiek die ik heb weet ik niet, maar er zijn er vast die het wel kunnen. Helaas loopt er bij ons (in ons huurhuis) een UTP kabel van de ketel naar de woonkamer met maar twee draden aangesloten, dus dan moet ik een keer een ketelmonteur langs laten komen. Plan is om sowieso alle radiatorkranen die nog geen thermostaatkraan zijn te vervangen een keer, kunnen we dat meteen meenemen (en dan indien nodig een andere thermostaat eraan).just4testing schreef op vrijdag 3 oktober 2025 @ 08:10:
[...]
Ik ben wel benieuwd of het lukt om de woonkamer thermostaat zo ver te krijgen, dat hij de ketel gemoduleerd gaat aansturen, als een van de thermostaatknoppen warmte vraagt.
Geef de ali linkjes even, als je wil...
De utp kabel is waarschijnlijk misbruikt als opentherm kabel. Om dat opnieuw aan te sluiten heb je geen monteur nodig.Oon schreef op vrijdag 3 oktober 2025 @ 08:43:
[...]
Specifiek die ik heb weet ik niet, maar er zijn er vast die het wel kunnen. Helaas loopt er bij ons (in ons huurhuis) een UTP kabel van de ketel naar de woonkamer met maar twee draden aangesloten, dus dan moet ik een keer een ketelmonteur langs laten komen.
Was gisteravond wel ff schrikken toen het ineens 25 graden was in de hal omdat ik even was vergeten dat de nieuwe thermostaat om warmte blijft vragen zolang het in de woonkamer niet warm is, waar nu dus wel Tado's hangen die de verwarming dichtgeknepen hielden..
De TRV's geven ook allemaal hun data door over Zigbee he.. Alleen vervang je de Tado app door een smart home controller ipv een kant en klare app.just4testing schreef op vrijdag 3 oktober 2025 @ 09:10:
[...]
De utp kabel is waarschijnlijk misbruikt als opentherm kabel. Om dat opnieuw aan te sluiten heb je geen monteur nodig.
Dat bedoel ik dus: de nieuwe woonkamer thermostaat bijft alleen maar warmte geven als de woonkamer nog niet warm is. Onafhankelijke temperatuur regeling op alle kamers zal lastig worden.
En dat is juist waarom ik Tado heb aangeschaft.
En omdat OpenHAB er mee kan werken.....
Ja, maar dat is nu juist het lastige stuk.Oon schreef op vrijdag 3 oktober 2025 @ 09:12:
[...]
Ik ga dadelijk gewoon zorgen dat alle knoppen zoals ik ze nu heb via Zigbee de thermostaat aanzetten wanneer nodig, dat is 1:1 wat Tado's knoppen ook doen.
[ Voor 37% gewijzigd door just4testing op 03-10-2025 15:08 ]
![]() | ![]() |
![]() |
[ Voor 15% gewijzigd door just4testing op 05-10-2025 14:31 ]
[ Voor 3% gewijzigd door just4testing op 05-10-2025 20:21 ]
Dat is de schakelaar voor de pomp. Schakelt pomp aan zodra er warmte op de leiding komt (schakeling stadsverwarming via thermostaat) en uit wanneer hij voldoende afkoelt. Ook voor de zomer om af en toe de pomp te laten draaien, maar niet 24/7just4testing schreef op zondag 5 oktober 2025 @ 20:16:
@6pack15
Aan de hand van de foto denk ik dat het anders zit:
Rood is de warmwater aanvoer van de stadsverwarming.
Groen is de retour naar de stadsverwarming.
De beige knop is de temperatuur voeler voor de warmtewisselaar, die moet goed ingesteld zijn, en mag niet verwijderd worden!!
De Heimeier RTL knop doet min of meer het zelfde, maar heeft eigenlijk geen functie. Je zou deze thermostaat kraan kunnen vervangen dor een gewone thermostaatkraan (niet RTL) en daar een Tado knop op kunnen zetten.
Als je die Tado knop dan in de zelfde zone zet als de woonkamer thermostaat, zou het kunnen werken.
Wat ook kan: met homeassistant of OpenHAB kun je de pomp inschakelen als de woonkamer warmte vraagt, en uitschakelen als alleen de slaapkamers warmte vragen. Zo doe ik het bij mijn vloerverwarming.
Helaas dreigt Tado deze laatste optie om zeep te helpen, zie voorgaande berichten.
P.S. Wat is de functie van het kastje met de groene led?
[ Voor 9% gewijzigd door Eisbar op 06-10-2025 09:28 ]
Dit is het witte schakelkastje. Die zorgt dat er in de zomer ook af en toe even doorgepompt wordt (zonder warm water natuurlijk).Eisbar schreef op maandag 6 oktober 2025 @ 09:22:
Eens met @just4testing just4testing:
- Beige knop gewoon de toevoer temperatuur van je vvw. Die mengt stadsverwarming water bij in je systeem totdat de ingestelde temp wordt bereikt.
- Die Heijmeier is vermoedelijk om reverse flow tegen te gaan. Dit gebeurt als je pomp uitstaat en de beige knop staat open (bijv vloer temp is 25c, je beige knop staat op 30, maar het is warm genoeg en je pomp staat uit). Zonder die RTL (omgekeerder thermostaat die dicht gaat als warm wordt) zou de stadsverwarming door gaan stromen buiten jou vvw om. Ik vind dit een elegante oplossing trouwens. Misschien verplicht bij stadsverwarming.
- Het kan zijn dat witte kastje zowel klep stadsverwarming klep als pomp meeschakelt, waarbij de pomp in een soort AND schakeling zit (moet en stroom krijgen van groene kastje en ok signaal van het oranje kastje dat er inderdaad warmte is om rond te pompen
- Probleem dat je lijkt te hebben is dus dat je vvw altijd meedraait bij de vraag van tado. Short term kun je in ieder geval je zones boven loskoppelen - dwz in je settings van alle zones behalve je vvw verwijder je de heating zone controller. Dan loopt boven mee als je VVW aanstaat en niet andersom.
- Je kunt ook een gescheiden systeem bouwen met Tado X . Mijn intuitie is om het om te draaien:
Klep aansturen met je vaste Tado thermostaat. Tado knoppen op je radiatoren had je al, via je vaste thermostaat geven die door of je klep open moet of niet.
Tado wireless ontvanger op je pomp schakeling zetten en die alleen koppelen aan je woonkamer thermostaat.
<- dit is het X systeem dat ik zelf heb waarbij het geen stadsverwarmingsklep is maar de CV ketel. Werkt goed hier. Mogelijk is er een relais dat de pomp elke 24 uur sowieso even aanzet, maar dat ontbrak in mijn systeem. Pomp stond gewoon maanden uit in de zomer.
[ Voor 24% gewijzigd door just4testing op 06-10-2025 10:47 ]
Ok, dus dan zou ikjust4testing schreef op maandag 6 oktober 2025 @ 10:42:
@6pack15
Je zou ook de heimeier RTL kunnen vervangen door een open/dicht klep, dan kan je de vvw pomp schakeling laten zoals hij nu is, met zomer functie.
De Tado kamerthermostaat moet dan die open/dicht klep aansturen, als de woonkamer warmte vraagt.
Dan heb je ook geen last meer van reverse flow.
Nog een extra verduidelijking: de beige knop aan de rechterkant zorgt dat er NOOIT te warm water door je vloer gaat. Als je er water van 60 graden doorheen zou pompen gaat je hele vloer kapot.
Wat @just4testing adviseert is een open dicht klep met een draadloze X receiver die hem aanstuurt. Die koppel je dan (eenvoudig in de tado app) aan je bedrade kamerthermostaat. Wat jij suggereert kan denk ik ook als er achter die RTL een normaal thermostatisch ventiel zit en dan deel je die knop in in dezelfde ruimte (virtueel dan) als je kamerthermostaat. Bij X kun je niet meer toewijzen welke voeler je per ruimte wil gebruiken, maar ik geloof dat een ruimte thermostaat 100% als meetpunt wordt gebruikt als aanwezig indezelfde ruimte als een of meerdere knoppen. Gewoon proberen wellicht?6pack15 schreef op maandag 6 oktober 2025 @ 10:58:
[...]
Ok, dus dan zou ik
- RTL heimeier vervangen door tado radiatorknop. De woonkamer thermostaat schakelt deze zone (knop) dan
- Een wireless receiver x om de klep naar radiatoren te schakelen (zone radiatoren boven). Wanneer de radiatorenkoppen boven om warmte vragen schakelt de wireless receiver de klep naar de radiatoren.
[ Voor 11% gewijzigd door just4testing op 06-10-2025 12:10 ]
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
[ Voor 21% gewijzigd door Eisbar op 06-10-2025 14:56 ]
[ Voor 4% gewijzigd door Eisbar op 06-10-2025 16:22 ]
[ Voor 39% gewijzigd door just4testing op 06-10-2025 17:23 ]
Parallel een schakelaartje voor de zomerstand die de tado overslaat? Ik vraag me trouwens af of dat oranje doosje die zomerstand ook niet in de wielen fietst. Of idd HA, maar bij Tado heb ik nog een support ticket uitstaan al 8 maanden lang omdat Matter niet werktjust4testing schreef op maandag 6 oktober 2025 @ 17:17:
Met de constructie: Stopcontact - Witte kastje - Tado Wireless Receiver X - Oranje kastje - Pomp, ben je wel de zomer functie van het witte kastje kwijt.
Wat zou het leven toch veel makkelijker zijn, als je deur en raam contacten, bewegingsmelders en smartpluggen an je Tado systeem kon toevoegen.....
Oh, wacht, dat kan, met homeassistant
[ Voor 14% gewijzigd door Eisbar op 06-10-2025 17:43 ]
Binnen een week was de Sonoff TRVZB binnen (besteld via Ali voor 29e). Hij werd geleverd met verschillende verloopstukken en was binnen enkele minuten gemonteerd. Het kostte even wat moeite om hem te koppelen met Home Assistant.Oon schreef op maandag 29 september 2025 @ 08:49:
[...]
Ben benieuwd! Ik heb van Ali de goedkoopste thermostaat en radiatorknop besteld die ik kon vinden, in totaal ongeveer de helft kwijt van wat een Tado knop tweedehands kost. In theorie een kwestie van omsteken, koppelen en klaar.
Hoop dat het een succes is en ik al mijn Tado rommel op V&A kan gooien
Ja klopt, voelertje op de aanvoerleiding. stekker van de pomp zit met contrastekker aangesloten. Boven 35graden schakelt hij door en gaat de pomp draaien.just4testing schreef op maandag 6 oktober 2025 @ 19:39:
@Eisbar
Ja, verdorie, je hebt gelijk !
Witte kastje is alleen maar een pompschakelaar, ik dacht dat ik het dunne kabeltje rechts-onder uit de foto zag verdwijnen, maar dat zal een andere kabel zijn.
@6pack15
Eisbar gaf het goede advies: die hele kabelzooi en witte kastje kan weg, tado x reciever stuurt de pomp.
Met een smartplug en Homeassistant kun je in de zomer de pomp nog af en toe een paar minuten laten draaien.
Al die kabels op je laatste foto kunnen ook weg, alleen de thermostaat en de honeywell klep met elkaar verbinden.(de honeywell moet dan wel een 24 volt voeding ingebouwd hebben)
Succes!!
[ Voor 4% gewijzigd door 6pack15 op 07-10-2025 09:24 ]
Qua zones is het even van belang dat je woonkamer zone de enige is die gekoppeld wordt aan je wireless X receiver die de pomp aanstuurt, dus bij warmte vraag stuurt die dan twee zone controllers aan (de klep open en de pomp aan), alle andere zones sturen alleen de klep aan. Dit is vrij eenvoudig te zien in de app nadat je de wireless x geinstalleerd hebt.6pack15 schreef op dinsdag 7 oktober 2025 @ 09:23:
[...]
Ja klopt, voelertje op de aanvoerleiding. stekker van de pomp zit met contrastekker aangesloten. Boven 35graden schakelt hij door en gaat de pomp draaien.
Dus
Woonkamer thermostaat aansluiten op Honeywell klep stadsverwarming
Receiver op de pomp aansluiten
Hoe stel je dit in dan met kamers en verwarmingszones? De receiver komt eraan inmiddels, maar dan is het even helder voor mij..
Woonkamer > (voeg hier apparaat toe wireless receiver?) > zone controller thermostaat woonkamer?
Slaapkamer boven > (radiator knop) > zone controller (ook thermostaat woonkamer ivm honeywell klep?)
@Eisbar Helemaal in de war, zag je reactie maar opeens zit ik reacties over Teslas te lezen haha, blijkbaar zelfde interesses
[ Voor 54% gewijzigd door 6pack15 op 08-10-2025 20:19 ]
[ Voor 20% gewijzigd door just4testing op 08-10-2025 21:04 ]
Ah zo, nee dat kastje zit een sticker op met 35 graden haha.just4testing schreef op donderdag 9 oktober 2025 @ 00:16:
@6pack15
De reden van de weerstand is, dat de temperatuur sensor mogelijk een NTC zou kunnen zijn.
Ik zag op een foto een display met 30 graden daarop, dus dat leek een soort van temperatuur meter.
Als daar dan wat electronica aan vast zit, zou dat in de war kunnen raken als de weerstand van de sensor niet meer klopt.
Super dat het gelukt is !!
Moet nog kijken hoe het gaat als het koud wordt, maar AI / adaptieve opwarming etc is wel een verbetering in mijn situatie. Tado houdt wat langer de knoppen open na het bereiken van de ingestelde temp en - wie had het gedacht - laat 0.5-1c overshoot toe voordat ie weer dicht gaat. Wat ik niet zie is dat Tado de verwarming een half uur eerder aanzet om op gestelde tijd doel temp te bereiken. Ik vind dat niet zo erg, maar als het kouder wordt lijkt me dat wel een prettige functie die vrij gangbaar is.Lemongrass schreef op donderdag 9 oktober 2025 @ 09:14:
Ik heb het AI voorverwarmen uitgezet, ik heb gezien dat de AI met enige regelmaat denkt dat ik thuis ben of onderweg ben en zodoende stookt hij dan voor niks, meestal voor korte tijd. Niet de meest optimale functie.
Het voormalige auto assist, met een nieuw sausje AI assist. Auto assist voorspelde ook niets, dat had gewoon geofencing en dan was je of thuis of weg. Het verwarmen voor aankomst leek mij ook wel een handige functie maar het gokt maar wat voor zover ik kan zien.Eisbar schreef op donderdag 9 oktober 2025 @ 12:58:
[...]
Moet nog kijken hoe het gaat als het koud wordt, maar AI / adaptieve opwarming etc is wel een verbetering in mijn situatie. Tado houdt wat langer de knoppen open na het bereiken van de ingestelde temp en - wie had het gedacht - laat 0.5-1c overshoot toe voordat ie weer dicht gaat. Wat ik niet zie is dat Tado de verwarming een half uur eerder aanzet om op gestelde tijd doel temp te bereiken. Ik vind dat niet zo erg, maar als het kouder wordt lijkt me dat wel een prettige functie die vrij gangbaar is.
Thuis / weg gebruik ik verder niet. Is dat niet apart van de AI?
Dat is zo te zien geen thermostaatkraan, dus die zul je eerst moeten vervangen.Amdwarrior schreef op vrijdag 10 oktober 2025 @ 17:08:
Ik heb hier echt nul verstand van maar begrijp ik nu m30 x1.5mm bout nodig heb hiervoor? Opzet stukjes passen allemaal niet.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Kater? Eerst water, de rest komt later
Mooi klote dus ,eerst die allemaal vervangen dusHaan schreef op vrijdag 10 oktober 2025 @ 17:16:
[...]
Dat is zo te zien geen thermostaatkraan, dus die zul je eerst moeten vervangen.
[ Voor 50% gewijzigd door Amdwarrior op 10-10-2025 17:36 ]
Nee, want de kraan op de radiator zelf is niet thermostatisch. Die knoppen werken alleen als de kraan thermostatisch is. Jij hebt hier alleen een draait knop, daar kan dus geen enkele thermostatische kraan op.Amdwarrior schreef op vrijdag 10 oktober 2025 @ 17:32:
[...]
Mooi klote dus ,eerst die allemaal vervangen dus
https://www.amazon.nl/Hon...atkraan%2Caps%2C88&sr=8-3
Is dat geschikt?
i7 12700K,GB WindForce RTX4090,32GB KF436C16RB1K2/32,Gigabyte Z690 UD DDR4,Corsair RM1000x,WD Black SN850 2TB,Phanteks Eclipse P360A,Quest 3 VR Headset,Corsair iCUE H100i RGB Pro XT 240mm
thxKoldur schreef op vrijdag 10 oktober 2025 @ 18:09:
[...]
Nee, want de kraan op de radiator zelf is niet thermostatisch. Die knoppen werken alleen als de kraan thermostatisch is. Jij hebt hier alleen een draait knop, daar kan dus geen enkele thermostatische kraan op.
Wil je dat, moet je de loop leeg laten lopen, kranen van de radiatoren demonteren en thermostatische kranen monteren. Als je niet weet hoe, laat het dan aub doen om een waterballet te voorkomen.
De radiatoren zelf zijn niet per se ouderwets, maar vooral de kranen en het hoeft niet eens ouderwets te zijn. Je kunt nog steeds de normale kranen kopen. Niet dat het heel slim is dat te doen, maar het kan.Amdwarrior schreef op vrijdag 10 oktober 2025 @ 18:22:
[...]
thx
Met andere woorden ik heb ouderwetse radiatoren.
Nee dan stuur ik ze helaas terug.
i7 12700K,GB WindForce RTX4090,32GB KF436C16RB1K2/32,Gigabyte Z690 UD DDR4,Corsair RM1000x,WD Black SN850 2TB,Phanteks Eclipse P360A,Quest 3 VR Headset,Corsair iCUE H100i RGB Pro XT 240mm
ik ben ook in dit proces belandt en met een beetje speuren hier bij v&a en op mp kan je best voordeliger uit zijn als je een beetje handig bent.Amdwarrior schreef op vrijdag 10 oktober 2025 @ 17:08:
Ik heb hier echt nul verstand van maar begrijp ik nu m30 x1.5mm bout nodig heb hiervoor? Opzet stukjes passen allemaal niet.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Wat wil je allemaal gaan doen? Ik zou wel even goed lezen voor je dingen gaat slopen. Zeker als je al je kranen gaat vervangen en daar tado knoppen op gaat zetten. Daar komt best wat bij kijken aan detailsAmdwarrior schreef op vrijdag 10 oktober 2025 @ 18:22:
[...]
thx
Met andere woorden ik heb ouderwetse radiatoren.
Nee dan stuur ik ze helaas terug.
Apple iPhone 17 LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq