Dan is het geen verplichting.horizon1978 schreef op vrijdag 19 november 2021 @ 14:10:
[...]
Denk dat dit wel iets subtieler gaat zijn. Meestal beginnen ze met iemand in de beurs raken.
Accepteren dat mensen met hoog risico op IC opname met restricties aan de samenleving moeten gaan meedoen, net als mensen in een rollstoel e.d. En om ze tegemoet te komen/helpen al die miljarden aan horeca overheidssteun e.d. daarvoor gebruiken. Doe boodschappen voor ze, state of the art beschermingskapjes voor als ze wel naar buiten gaan enzo.mugenmarco schreef op vrijdag 19 november 2021 @ 11:57:
[...]
Wat dan wel? covid gaat niet weg, zolang de hele zorg maar normaal kan blijven is het wat je zelf zegt beheersbaar. Uiteindelijk moet de wereld leren leven met covid net als bv de griep.
Rolstoelers hebben er ook niet voor gekozen en kunnen toch enigszins meekomen.
Maar een discotheek zit er niet voor ze in.
Tenminste, ik denk dat als Covid blijft, we dit zullen moeten gaan doen.
[ Voor 4% gewijzigd door FunkyTrip op 19-11-2021 14:16 ]
Dit dus.
Wellicht iemand van de zuiderburen waar aantal vaccinaties (i.i.g. polio) verplicht is. Hoe doen ze het daar?
Jawel. ik ben verplicht om mijn auto te laten keuren en anders krijg ik een boete. Ik ben verplicht om aan een blaastest mee te werken anders krijg ik een boete. Etc, etc, etc.
Genoeg maatregelen waar gewoon een boete op staat en wat we daarmee een verplichting noemen. Net zoals dat je verplicht bent om te stoppen voor rood licht. Onnodig om daarvoor eerst stafkampen en zo voor in te richten.
With so many things coming back in style, I can't wait till loyalty, intelligence and morals become a trend again.......
Wel 1 voordeel dat het aantal besmettingen nu zo hoog is.
Dat werkt prima voor de natuurlijke immuniteit.
Met de vaccinaties hebben we een zo goed mogelijke uitgangssituatie gecreëerd en dan kom je in de situatie dat je het virus zolang de zorg het aan kan beter door de maatschappij kan laten razen.
Enige waarmee je het kan managen is met maatregelen en lockdowns.
Dat werkt prima voor de natuurlijke immuniteit.
Met de vaccinaties hebben we een zo goed mogelijke uitgangssituatie gecreëerd en dan kom je in de situatie dat je het virus zolang de zorg het aan kan beter door de maatschappij kan laten razen.
Enige waarmee je het kan managen is met maatregelen en lockdowns.
[ Voor 10% gewijzigd door D-dark op 19-11-2021 14:31 ]
En dat is het domste wat je kunt doen. Niks geleerd van hoe het gegaan is in deze pandemie in het VK, Brazilie en India? Nieuwe varianten ontstaan vooral gedurende transmissie, dwz na overdracht. Hoe meer overdracht, hoe meer kans op varianten die Delta verslaan en dan zijn we nog verder van huis.D-dark schreef op vrijdag 19 november 2021 @ 14:27:
Met de vaccinaties hebben we een zo goed mogelijke uitgangssituatie gecreëerd en dan kom je in de situatie dat je het virus zolang de zorg het aan kan beter door de maatschappij kan laten razen.
Wat zou het mooi zijn als de huis-tuin en keuken "experts" een keertje zouden doorhebben dat ze er de ballen verstand van hebben en alleen maar extra problemen veroorzaken.
I had a decent lunch, and I'm feeling quite amiable. That's why you're still alive.
Ben de eerste om te zeggen dat ik in de categorie huis, tuin en keuken expert val.gambieter schreef op vrijdag 19 november 2021 @ 14:32:
[...]
En dat is het domste wat je kunt doen. Niks geleerd van hoe het gegaan is in deze pandemie in het VK, Brazilie en India? Nieuwe varianten ontstaan vooral gedurende transmissie, dwz na overdracht. Hoe meer overdracht, hoe meer kans op varianten die Delta verslaan en dan zijn we nog verder van huis.
Wat zou het mooi zijn als de huis-tuin en keuken "experts" een keertje zouden doorhebben dat ze er de ballen verstand van hebben en alleen maar extra problemen veroorzaken.
Gelukkig volledig gevaccineerd.
- Net zoals het griepvirus zullen er nieuwe varianten ontstaan. Delta is al een heel ander beest dan waar we mee begonnen. En dan hebben we het niet alleen over Nederland maar de gehele wereld.
- Bescherming van inentingen neemt af na verloop van tijd.
- Vaccinatiegraad is niet zo hoog als ik wil maar we moeten het er mee doen.
Wil je de overdracht beperken dan ontkom je niet aan rigoureuze maatregelen ala China.
Enig ander alternatief is zorgen dat je uitgangssituatie zo goed mogelijk is en door de maatschappij laten razen of wachten op volgende variant Vaccinatie die beter werkt met risico op nieuwe variant van Corona welke nog erger is.
Maar dat is een beslissing die beter door de virus experts genomen kan worden.
SARS-CoV-2 en Influenza virus zijn twee heel verschillende virussen met bijbehorende verschillen in epidemiologie, transmissie, antigeenopmaak en vaccinatie strategie. Ga die svp NIET vergelijken of zelfs maar in dezelfde zin zetten.D-dark schreef op vrijdag 19 november 2021 @ 14:41:
- Net zoals het griepvirus zullen er nieuwe varianten ontstaan.
Help ze dan door geen domme dingen te zeggen zoals in D-dark in "Ontwikkelingen rond het Coronavirus wereldwijd" Serieus, de Covid-discussies zouden heel veel beter zijn als een hoop mensen hun beperkingen zouden weten en niet overal hun plasje over gingen doen. Niet persoonlijk naar jou gericht, maar naar een grote groep mensen.Maar dat is een beslissing die beter door de virus experts genomen kan worden.
I had a decent lunch, and I'm feeling quite amiable. That's why you're still alive.
Combinatie van maatregelenmugenmarco schreef op vrijdag 19 november 2021 @ 11:57:
[...]
Wat dan wel? covid gaat niet weg, zolang de hele zorg maar normaal kan blijven is het wat je zelf zegt beheersbaar. Uiteindelijk moet de wereld leren leven met covid net als bv de griep.
- Versterken van de zorg
- Testen en screenen op lokaal niveau
- Waar nodig beperkingen opleggen
En nee, virus gaat niet weg. Maar net zoals de spaanse griep en eerdere pandemieen zal het met de golf minder worden. Maar we willen te snel en te veel.
With so many things coming back in style, I can't wait till loyalty, intelligence and morals become a trend again.......
Er wordt gesproken over boetes, en een hoog eigen risico indien je met C19 in het ziekenhuis terechtkomt. . Verder kun je gekort worden op je WW-uitkering als je als gevolg van het weigeren van de vaccinatie geen baan kunt vinden.JeroenNietDoen schreef op vrijdag 19 november 2021 @ 14:01:
[...]
Benieuwd hoe ze dat gaan uitvoeren verplichte vaccinatie. Razia's en alle ongevaccineerden naar prikstraten waar ze vastgeketend worden door de politie en de prik krijgen
Ik denk dat ze ook onderschatten hoeveel mensen ze zich op zo'n moment genoodzaakt voelen om geweld te gaan gebruiken.
Polio:horizon1978 schreef op vrijdag 19 november 2021 @ 14:16:
[...]
Wellicht iemand van de zuiderburen waar aantal vaccinaties (i.i.g. polio) verplicht is. Hoe doen ze het daar?
8 weken na geboorte
Registratie op de gemeente
indien geen registratie
doorgeven aan partket en eventuele vervolging van de ouders
Hepatitis B (Mensen in de zorg)
Geen vacinatie -> zorg vergunning ingetrokken, dus geen werk in de zorg meer
Tetanus (Landbouw, metaal, afval verwerking)
Geen vacinatie -> geen werk in die sector en als je baas je alsnog zou aanemen, boete voor de baas indien ze eracher komen.
In het begin was er veel verzet (jaren 60), nu is het een kleine minderheid.
Dus nog steeds vrijwillig. Naast het feit dat de overheid er helemaal niets aan heeft als iemand geruïneerd in de goot ligt te creperen en nog steeds covid19 kan verspreiden.gumtree schreef op vrijdag 19 november 2021 @ 22:42:
[...]
Er wordt gesproken over boetes, en een hoog eigen risico indien je met C19 in het ziekenhuis terechtkomt. . Verder kun je gekort worden op je WW-uitkering als je als gevolg van het weigeren van de vaccinatie geen baan kunt vinden.
Een permanent coronacertificaat lijkt er aan te komen binnen de EU.
Het vervelende is dat je de waarschuwing voor een permanente QR-code maanden geleden al voorbij zag komen bij 'alternatieve media', maar dat doe je dan af als onzinnig complot. Als dat soort complottheorieën dan tóch waarheid worden... wat hebben ze dan nog meer bij het rechte eind? En dat komt van iemand die totaal niet gelooft in wat dat soort websites doorgaans uitspuwen
Hij zou tijdelijk zijn, een jaar, maar nu lijkt hij toch te blijven. De Europese Commissie werkt aan een permanent coronacertificaat. Hij moet ook anders: twee vaccinaties zijn waarschijnlijk niet genoeg om een QR-code te behouden.
Fijn, als tijdelijke noodoplossingen toch niet zo tijdelijk blijken te zijnDe Griekse premier Kyriakos Mitsotakis drong donderdag op de nationale televisie al aan op aanpassing van de QR-codes. Volgens hem moet de code na zes maanden verlopen, tenzij iemand een vaccinatie-booster heeft gehaald. Met zo’n derde prik kan een burger weer een half jaar langer door de EU reizen. “Op die manier kunnen we de scheur in de muur van immuniteit die nu op ons continent is ontstaan, voortaan voorkomen.”

Als je maar veel roept en alles in het extreme doortrekt dan heb je soms gelijk ja, zo bijzonder is dat niet. De meeste uitspraken daar zijn nog even onzinnig en onwetenschappelijk. Bovendien zorgen die 'media' dat hele groepen niet vaccineren en zich amper aan de regels houden, en dan nu roepen "goh nieuwe maatregelen, hoe komt dat nou". Tja.SomerenV schreef op zaterdag 20 november 2021 @ 13:17:
Het is dat je de waarschuwing voor een permanente QR-code maanden geleden al voorbij zag komen bij 'alternatieve media', maar dat doe je dan af als onzinnig complot. Als dat soort complottheorieën dan tóch waarheid worden... wat hebben ze dan nog meer bij het rechte eind?
Dat die media bij sommige mensen voor rare kronkels zorgen weet ik. Gisteren nog een collega die begon over vloeibare GPS in de vaccins zodat mensen altijd en overal gevolgd kunnen worden. Ik heb 'm maar uitgelegd dat zelfs de kleinste GPS-module alsnog een paar mm2 groot is en dus niet door een spuitje pastuser109731 schreef op zaterdag 20 november 2021 @ 13:51:
[...]
Als je maar veel roept en alles in het extreme doortrekt dan heb je soms gelijk ja, zo bijzonder is dat niet. De meeste uitspraken daar zijn nog even onzinnig en onwetenschappelijk. Bovendien zorgen die 'media' dat hele groepen niet vaccineren en zich amper aan de regels houden, en dan nu roepen "goh nieuwe maatregelen, hoe komt dat nou". Tja.
Maar je kunt niet ontkennen dat een tijdelijke maatregel die opeens toch permanent wordt niet heel handig is. Dat is zo'n dingetje waarbij complotsites nu kunnen zeggen 'told you so' waardoor men mogelijk steeds vaker gaat twijfelen aan de validiteit van officieel nieuws. Ik lees dat soort rommel niet eens en begin puur op basis van officieel nieuws al steeds vaker te twijfelen, mede door uitspraken die meer dan eens ongedaan werden gemaakt door nieuwe uitspraken. Een bekend voorbeeld is de Jonge die QR-codes op de werkvloer wettelijke onmogelijk wilde maken, maar een paar maanden later druk bezig is met het proberen in te invoeren van die QR-codes... op de werkvloer. Door dat soort fuckups neemt de geloofwaardigheid van onze leiders (en dus ook de officiële media want die nemen het over) af.
Misschien helpt het als berichten uit de alternatieve media niet direct als complottheorie wordt afgedaan, maar onderdeel kan worden van een constructief gesprek. Er zijn, zoals je zelf aangeeft, meerdere gedachtes uit die hoek gekomen die enkele maanden later toch niet zo heel raar bleken te zijn. Helaas wordt er veel wat niet direct bij de denkwijze van de meeste aansluit al snel in het hokje "complottheorie" geplaatst waarmee is doorgaans een normaal gesprek niet langer mogelijk.SomerenV schreef op zaterdag 20 november 2021 @ 13:17:
Een permanent coronacertificaat lijkt er aan te komen binnen de EU.
[...]
[...]
Fijn, als tijdelijke noodoplossingen toch niet zo tijdelijk blijken te zijnHet vervelende is dat je de waarschuwing voor een permanente QR-code maanden geleden al voorbij zag komen bij 'alternatieve media', maar dat doe je dan af als onzinnig complot. Als dat soort complottheorieën dan tóch waarheid worden... wat hebben ze dan nog meer bij het rechte eind? En dat komt van iemand die totaal niet gelooft in wat dat soort websites doorgaans uitspuwen
Wat opvallend is is dat er meerdere ziektes zijn waarvoor ingeënt wordt. Geen van die ziektes zijn via een qr-code inzichtelijk. Voor corona wil men dat opeens anders aanpakken. Sterker nog, er lijkt een vaccinatiedwang te komen, aangezien de QR jaarlijks of sneller verloopt. En je vaccinaties worden tot nu toe nergens in de EU actief gecontroleerd. Behalve deze..
Mij geeft dit alles een heel ongemakkelijk gevoel, en bevestigd voor mij dat het werkelijke doel niet het bestrijden van een ziekte is.
Okee, wat is dan wél het werkelijke doel?MrBarBarian schreef op zaterdag 20 november 2021 @ 15:14:
[...]
Mij geeft dit alles een heel ongemakkelijk gevoel, en bevestigd voor mij dat het werkelijke doel niet het bestrijden van een ziekte is.
Permanent? De dood is permanent. Dit zal 2 wellicht 3 jaar zijn. Maar zodra het allemaal rustig wordt, is veel te inefficient om erop te controleren en zal het ook weer verdwijnen.
With so many things coming back in style, I can't wait till loyalty, intelligence and morals become a trend again.......
Ok maar hoe moet je dan een claim dat er microchips in de vaccins zitten die worden verspreid en aangestuurd via 5G, waarbij de gevacinneerde eigendom (en dus een slaaf) van Microsoft wordt, en dat dit een wereldwijd complot/samenwerking van Big Tech en Big Pharma is, meenemen in een construtief gesprek?MrBarBarian schreef op zaterdag 20 november 2021 @ 15:14:
[...]
Misschien helpt het als berichten uit de alternatieve media niet direct als complottheorie wordt afgedaan, maar onderdeel kan worden van een constructief gesprek. Er zijn, zoals je zelf aangeeft, meerdere gedachtes uit die hoek gekomen die enkele maanden later toch niet zo heel raar bleken te zijn.
Hoe zie je dat voor je dan? Ik zie werkelijk geen handvat om zo'n opvatting mee te nemen in een constructief gesprek hoor.
Virussen? Scan ze hier!
Verdiep je zelf eensEmpathy schreef op zaterdag 20 november 2021 @ 16:48:
[...]
Okee, wat is dan wél het werkelijke doel?
@wildhagen is dat werkelijk het enige dat er gezegd is? Ik snap dat je dan moeilijk een fatsoenlijk gesprek kan voeren
Met de kennis van toen is de geldigheid van vaccinatie ingezet op een jaar.
Met de kennis van nu (en delta en de snellere afname bij ouderen enz enz) is dat misschien wat lang en wordt overwogen een nieuwe centrale afspraak te maken voor Europa waarop Oostenrijk voorsorteert.
De OR code is alleen maar een handig tooltje.
Met de kennis van nu (en delta en de snellere afname bij ouderen enz enz) is dat misschien wat lang en wordt overwogen een nieuwe centrale afspraak te maken voor Europa waarop Oostenrijk voorsorteert.
De OR code is alleen maar een handig tooltje.
PVoutput / PVoutput-live 1830 Wp op zuidoost 135º en 22º dakhelling in Z.O.-Brabant
Constructieve gesprekken tussen ‘alternatief’ en serieus klinkt als het ‘both sides’-argument. Het is echt niet nodig om in sommige discussies per sé tegenstanders te zoeken. Klimaatontkenners, flat earthers, holocaustontkenners… een constructieve discussie zal dat nooit worden.
Nou is het absoluut belangrijk om de vinger aan de pols te houden van de democratie en bij sommige landen lijkt de crisis een fijne kapstok te zijn, maar dan is dat altijd als afleiding van werkelijke zorgen, zoals klimaatverandering of ineptitude (denk aan T***p). Elk land gaat anders om met deze crisis maar de hoofdlijn is toch overal hetzelfde want geen enkel land kan het zich veroorloven om de samenleving compleet stil te laten vallen door ziekte en sterfte. Dat is de enige reden waarom dit globaal op vergelijkbare manieren wordt aangepakt. Er is echt geen mondiale cabal. Dat is echt antisemitisme / fascisme / Trumpisme / GQP propaganda. Daar is geen plaats voor aan tafel. Laat fascisme in Amerika, importeer het niet naar hier (ja ik weet het; te laat).
Nou is het absoluut belangrijk om de vinger aan de pols te houden van de democratie en bij sommige landen lijkt de crisis een fijne kapstok te zijn, maar dan is dat altijd als afleiding van werkelijke zorgen, zoals klimaatverandering of ineptitude (denk aan T***p). Elk land gaat anders om met deze crisis maar de hoofdlijn is toch overal hetzelfde want geen enkel land kan het zich veroorloven om de samenleving compleet stil te laten vallen door ziekte en sterfte. Dat is de enige reden waarom dit globaal op vergelijkbare manieren wordt aangepakt. Er is echt geen mondiale cabal. Dat is echt antisemitisme / fascisme / Trumpisme / GQP propaganda. Daar is geen plaats voor aan tafel. Laat fascisme in Amerika, importeer het niet naar hier (ja ik weet het; te laat).
Vorig jaar deze tijd dachten we ook dat het binnenkort klaar zou zijn. Want we kregen hier vaccins. En er zullen toch niet genoeg mensen dom genoeg zijn om geen vaccin te halen, toch? En 70% vaccinatie zou genoeg zijn voor groepsimmuniteit.Cyberpope schreef op zaterdag 20 november 2021 @ 16:50:
[...]
Permanent? De dood is permanent. Dit zal 2 wellicht 3 jaar zijn. Maar zodra het allemaal rustig wordt, is veel te inefficient om erop te controleren en zal het ook weer verdwijnen.
Corona wordt in de winter van 21-22 iets van de 3e wereld, waar ze geen geld hadden voor vaccins.
Intussen hebben we de alpha en delta variant gehad. En 2 miljoen mensen die de inmiddels vrij verkrijgbare vaccinatie weigeren. En blijkt dat je na een half jaar een 3e prik nodig hebt. Met als gevolg dat we nu meer besmettingen hebben dan een jaar geleden.
Dus wie weet wat er volgend jaar is.
Maar wordt het rustig? Of heb je wellicht permanent QR codes nodig om het rustig te houden? Wie zal het zeggen.Cyberpope schreef op zaterdag 20 november 2021 @ 16:50:
[...]
Permanent? De dood is permanent. Dit zal 2 wellicht 3 jaar zijn. Maar zodra het allemaal rustig wordt, is veel te inefficient om erop te controleren en zal het ook weer verdwijnen.
Ik heb een betaalde 2025 WinRAR licentie (geen leugen)
[/quote]
Als we het vrij hadden laten lopen zou de 3 en 4de golf ook al lager zijn geweest (maar had de 1ste en 2de heel veel doden tot gevolg gehad). Nu zijn de volgende golven wellicht wat hoger omdat we het niet vrij hebben laten laten. Maar het gaat een keer minder worden. Bij elk besmetting wordt er immuniteit opgebouwd (en ga er zwakkere broeders dood). Net zoals bij de griep of de eerdere coronavirussen.
Probleem is echter dat mensen tegenwoordig een horizon van 1 jaar hebben, als je geluk hebt 4 jaar als ze politicus zijn. Maar als je kijkt naar mensheid, biologie en geschieden is 5 jaar vergelijkbaar met 5 uren in een mensen leven.
Dus ook dit gaat weer voorbij. Dus was is permanent?
Ik zou zeggen kijk vooral naar de geschiedenis. Pandemieen hebben meestal een levensduur van 3 a 7 jaar voor de de acute fase voorbij zijn. Dat geldt in dierenrijk en als we kijken naar griepvarianten. Dus ik verwacht niet dat dit nu zo anders is. We zitten net in het 2de jaar.RocketKoen schreef op zondag 21 november 2021 @ 13:30:
[...]
Vorig jaar deze tijd dachten we ook dat het binnenkort klaar zou zijn. Want we kregen hier vaccins. En er zullen toch niet genoeg mensen dom genoeg zijn om geen vaccin te halen, toch? En 70% vaccinatie zou genoeg zijn voor groepsimmuniteit.
Corona wordt in de winter van 21-22 iets van de 3e wereld, waar ze geen geld hadden voor vaccins.
Intussen hebben we de alpha en delta variant gehad. En 2 miljoen mensen die de inmiddels vrij verkrijgbare vaccinatie weigeren. En blijkt dat je na een half jaar een 3e prik nodig hebt. Met als gevolg dat we nu meer besmettingen hebben dan een jaar geleden.
Dus wie weet wat er volgend jaar is.
Als we het vrij hadden laten lopen zou de 3 en 4de golf ook al lager zijn geweest (maar had de 1ste en 2de heel veel doden tot gevolg gehad). Nu zijn de volgende golven wellicht wat hoger omdat we het niet vrij hebben laten laten. Maar het gaat een keer minder worden. Bij elk besmetting wordt er immuniteit opgebouwd (en ga er zwakkere broeders dood). Net zoals bij de griep of de eerdere coronavirussen.
Probleem is echter dat mensen tegenwoordig een horizon van 1 jaar hebben, als je geluk hebt 4 jaar als ze politicus zijn. Maar als je kijkt naar mensheid, biologie en geschieden is 5 jaar vergelijkbaar met 5 uren in een mensen leven.
Dus ook dit gaat weer voorbij. Dus was is permanent?
With so many things coming back in style, I can't wait till loyalty, intelligence and morals become a trend again.......
Permanent is in dit geval dat de vorige wet een "loopt na een jaar automatisch af, tenzij verlengd" stukje had. De nieuwe niet.Cyberpope schreef op zondag 21 november 2021 @ 15:33:
[/quote]
[...]
Ik zou zeggen kijk vooral naar de geschiedenis. Pandemieen hebben meestal een levensduur van 3 a 7 jaar voor de de acute fase voorbij zijn. Dat geldt in dierenrijk en als we kijken naar griepvarianten. Dus ik verwacht niet dat dit nu zo anders is. We zitten net in het 2de jaar.
Als we het vrij hadden laten lopen zou de 3 en 4de golf ook al lager zijn geweest (maar had de 1ste en 2de heel veel doden tot gevolg gehad). Nu zijn de volgende golven wellicht wat hoger omdat we het niet vrij hebben laten laten. Maar het gaat een keer minder worden. Bij elk besmetting wordt er immuniteit opgebouwd (en ga er zwakkere broeders dood). Net zoals bij de griep of de eerdere coronavirussen.
Probleem is echter dat mensen tegenwoordig een horizon van 1 jaar hebben, als je geluk hebt 4 jaar als ze politicus zijn. Maar als je kijkt naar mensheid, biologie en geschieden is 5 jaar vergelijkbaar met 5 uren in een mensen leven.
Dus ook dit gaat weer voorbij. Dus was is permanent?
"voor onbepaalde tijd" is misschien beter verwoord.
*knip* geen linkdumps
[ Voor 90% gewijzigd door ZieMaar! op 22-11-2021 18:14 ]
Op zich wel met je eens, maar wat als de alternatieve aanpak de oorzaak is van waar ze tegen vechten? Ongevaccineerden zijn bang voor verplichte QR code maar de QR code wordt verplicht omdat ze zich maar niet laten vaccineren.MrBarBarian schreef op zaterdag 20 november 2021 @ 15:14:
[...]
Misschien helpt het als berichten uit de alternatieve media niet direct als complottheorie wordt afgedaan, maar onderdeel kan worden van een constructief gesprek. Er zijn, zoals je zelf aangeeft, meerdere gedachtes uit die hoek gekomen die enkele maanden later toch niet zo heel raar bleken te zijn. Helaas wordt er veel wat niet direct bij de denkwijze van de meeste aansluit al snel in het hokje "complottheorie" geplaatst waarmee is doorgaans een normaal gesprek niet langer mogelijk.
Ik zeg niet dat het zo is, maar het is een leuk gedachteexperiment.
Omdat de vaccinatiegraad voor die andere ziektes nou eenmaal ontzettend hoog is. Bovendien zijn dat vaccinaties die al lang bestaan en waar dus zeer weinig wantrouwen tegen heerst. Juist dankzij dit vertrouwen en de hoge vaccinatiegraad hoeven we er niet op te controleren, omdat veel van deze ziektes in praktijk nauwelijks voorkomen.Wat opvallend is is dat er meerdere ziektes zijn waarvoor ingeënt wordt. Geen van die ziektes zijn via een qr-code inzichtelijk. Voor corona wil men dat opeens anders aanpakken. Sterker nog, er lijkt een vaccinatiedwang te komen, aangezien de QR jaarlijks of sneller verloopt. En je vaccinaties worden tot nu toe nergens in de EU actief gecontroleerd. Behalve deze..
Met covid is dat anders. Het is een acuut probleem, dus moet er direct wat aan gedaan worden. Ongevaccineerden hebben op dit moment gewoon een grote impact op de pandemie en daar willen overheden wat aan doen. Is dat raar? Vind ik niet.
Wat zou het werkelijke doel dan zijn?Mij geeft dit alles een heel ongemakkelijk gevoel, en bevestigd voor mij dat het werkelijke doel niet het bestrijden van een ziekte is.
@Tk55 Ik denk dat het wat te kort door de bocht is om te kunnen spreken van een oorzaak (de ongevaccineerden). Ondanks dat dit wel door diverse autoriteiten wordt uitgedragen. Als je verder kijkt, dan blijkt daar veel meer nuance achter te zitten. Een hele simpele is bijvoorbeeld de boosterprikken die nu oppeens noodzakelijk blijken te zijn. Maar ook gevaccineerden die nogsteeds besmettelijk en vatbaar zijn, situaties waar de vaccinatie een groter probleem veroorzaakt dan het oplost etc.
Verder verteld de Rijksoverheid mij dat de huidige vaccincatiegraad van Corona in NL ongeveer 85% is onder de volwassenen. Die van DKTP is ongeveer 90% onder de kinderen. Volgens mij is dat verschil dus niet zo verschrikkelijk groot.
Kortom, ik denk dat er veel meer nuance noodzakelijk is om een realistisch beeld te krijgen van de huidige situatie. Helaas is het zo dat voor- en tegenstanderders op het moment elkaar voor willen vinden door extreme standpunten in te nemen. Voorbeelden hiervan zijn legio, van beide zijden.
Of kijk eens naar de verschillende aanpakken van de landen om ons heen. Aan de ene zijde Oostenrijk met 2G, lockdown, etc. En aan de andere kant de UK, waar (vrijwel) geen maatregelen zijn. Verschillende aanpakken, maar wel een gemene deler; op het moment leeft Corona op. Hoe effectief is dan de aanpak? Hebben (m.i.) draconische maatregelen, zoals 2G, wel het gewenste effect? Hoe is de kosten/baten? Ik denk dat prijs inmiddels wel duidelijk aan het worden is in de samenleving met de verdeeltheid, demonstraties (en inmiddels rellen), etc, etc.
Verder verteld de Rijksoverheid mij dat de huidige vaccincatiegraad van Corona in NL ongeveer 85% is onder de volwassenen. Die van DKTP is ongeveer 90% onder de kinderen. Volgens mij is dat verschil dus niet zo verschrikkelijk groot.
Kortom, ik denk dat er veel meer nuance noodzakelijk is om een realistisch beeld te krijgen van de huidige situatie. Helaas is het zo dat voor- en tegenstanderders op het moment elkaar voor willen vinden door extreme standpunten in te nemen. Voorbeelden hiervan zijn legio, van beide zijden.
Of kijk eens naar de verschillende aanpakken van de landen om ons heen. Aan de ene zijde Oostenrijk met 2G, lockdown, etc. En aan de andere kant de UK, waar (vrijwel) geen maatregelen zijn. Verschillende aanpakken, maar wel een gemene deler; op het moment leeft Corona op. Hoe effectief is dan de aanpak? Hebben (m.i.) draconische maatregelen, zoals 2G, wel het gewenste effect? Hoe is de kosten/baten? Ik denk dat prijs inmiddels wel duidelijk aan het worden is in de samenleving met de verdeeltheid, demonstraties (en inmiddels rellen), etc, etc.
*knip* hier hoort dit niet (en ook niet in het kroegtopic)Tk55 schreef op maandag 22 november 2021 @ 11:40:
[...]
Op zich wel met je eens, maar wat als de alternatieve aanpak de oorzaak is van waar ze tegen vechten? Ongevaccineerden zijn bang voor verplichte QR code maar de QR code wordt verplicht omdat ze zich maar niet laten vaccineren.
Ik zeg niet dat het zo is, maar het is een leuk gedachteexperiment.
[...]
Omdat de vaccinatiegraad voor die andere ziektes nou eenmaal ontzettend hoog is. Bovendien zijn dat vaccinaties die al lang bestaan en waar dus zeer weinig wantrouwen tegen heerst. Juist dankzij dit vertrouwen en de hoge vaccinatiegraad hoeven we er niet op te controleren, omdat veel van deze ziektes in praktijk nauwelijks voorkomen.
Met covid is dat anders. Het is een acuut probleem, dus moet er direct wat aan gedaan worden. Ongevaccineerden hebben op dit moment gewoon een grote impact op de pandemie en daar willen overheden wat aan doen. Is dat raar? Vind ik niet.
[...]
Wat zou het werkelijke doel dan zijn?
[ Voor 35% gewijzigd door ZieMaar! op 22-11-2021 18:13 ]
Dit kun je zo niet zeggen. Het percentage waarbij een vaccinatie bruikbaar is om bij te dragen aan groepsimmuniteit kan per ziekte verschillen (afhankelijk van overdraagbaarheid b.v.). En zelfs als deze gelijk is, kan 5% het verschil zijn tussen wel effectief en niet effectief.MrBarBarian schreef op maandag 22 november 2021 @ 12:50:
Verder verteld de Rijksoverheid mij dat de huidige vaccincatiegraad van Corona in NL ongeveer 85% is onder de volwassenen. Die van DKTP is ongeveer 90% onder de kinderen. Volgens mij is dat verschil dus niet zo verschrikkelijk groot.
Ergo, je trekt hier een conclusie die je niet kunt trekken op deze platte manier.
With so many things coming back in style, I can't wait till loyalty, intelligence and morals become a trend again.......
wereldwijde vaccinatie graad blijft ondergeschikt.
https://www.dw.com/en/fai...a-huge-mistake/a-59891639
7% voor Afrika, imho zou het voor de hele mensheid incl NL beter zijn als overal 85% bereikt is dan in gebiden met 85% hameren op dat getal iets hoger krijgen.
https://www.dw.com/en/fai...a-huge-mistake/a-59891639
7% voor Afrika, imho zou het voor de hele mensheid incl NL beter zijn als overal 85% bereikt is dan in gebiden met 85% hameren op dat getal iets hoger krijgen.
Natuurlijk niet. Er is veel minder verkeer van mensen tussen NL en Afrika dan binnen NL zelf. Coronabesmettingen in Afrika doen er voor NL gewoon nauwelijks toe.Silent7 schreef op maandag 22 november 2021 @ 13:19:
wereldwijde vaccinatie graad blijft ondergeschikt.
https://www.dw.com/en/fai...a-huge-mistake/a-59891639
7% voor Afrika, imho zou het voor de hele mensheid incl NL beter zijn als overal 85% bereikt is dan in gebiden met 85% hameren op dat getal iets hoger krijgen.
Zelfs als we morgen 3 miljard vaccins beschikbaar maken voor Afrika; hoe lang denk je dat het duurt voordat die daadwerkelijk weggeprikt zijn?Silent7 schreef op maandag 22 november 2021 @ 13:19:
wereldwijde vaccinatie graad blijft ondergeschikt.
https://www.dw.com/en/fai...a-huge-mistake/a-59891639
7% voor Afrika, imho zou het voor de hele mensheid incl NL beter zijn als overal 85% bereikt is dan in gebiden met 85% hameren op dat getal iets hoger krijgen.
M.i. zit de uitdaging hier veel meer in de logistiek.
Klopt, ik denk ook niet dat het de oorzaak is, enkel dat het een mooi gedachteexperiment is en dat we het dus niet weten.MrBarBarian schreef op maandag 22 november 2021 @ 12:50:
@Tk55 Ik denk dat het wat te kort door de bocht is om te kunnen spreken van een oorzaak (de ongevaccineerden). Ondanks dat dit wel door diverse autoriteiten wordt uitgedragen. Als je verder kijkt, dan blijkt daar veel meer nuance achter te zitten. Een hele simpele is bijvoorbeeld de boosterprikken die nu oppeens noodzakelijk blijken te zijn. Maar ook gevaccineerden die nogsteeds besmettelijk en vatbaar zijn, situaties waar de vaccinatie een groter probleem veroorzaakt dan het oplost etc.
Wat mij betreft zit de crux 'm in het (niet) eens worden over de feiten en de richting. In de gesprekken die ik heb met ongevaccineerden worden we het nooit eens over de feiten (data RIVM, artsen, overheid niet betrouwbaar, enzovoorts). Daarnaast weet ik gewoon niet wat ongevaccineerden willen, behalve niet geprikt worden. Welke richting willen zij op? Zijn ze enkel anti vaccinatie/maatregelen/etc? Ideeën en oplossingen hoor ik zelden.Kortom, ik denk dat er veel meer nuance noodzakelijk is om een realistisch beeld te krijgen van de huidige situatie. Helaas is het zo dat voor- en tegenstanderders op het moment elkaar voor willen vinden door extreme standpunten in te nemen. Voorbeelden hiervan zijn legio, van beide zijden.
Dit zijn ook de dingen waar we het over zouden moeten hebben. Maar helaas gaat het daar vaak niet over.Of kijk eens naar de verschillende aanpakken van de landen om ons heen. Aan de ene zijde Oostenrijk met 2G, lockdown, etc. En aan de andere kant de UK, waar (vrijwel) geen maatregelen zijn. Verschillende aanpakken, maar wel een gemene deler; op het moment leeft Corona op. Hoe effectief is dan de aanpak? Hebben (m.i.) draconische maatregelen, zoals 2G, wel het gewenste effect? Hoe is de kosten/baten? Ik denk dat prijs inmiddels wel duidelijk aan het worden is in de samenleving met de verdeeltheid, demonstraties (en inmiddels rellen), etc, etc.
2G is ook niet de heilige graal, maar als het ongevaccineerden kan overtuigen - alsof dat lukt - om een prik te zetten, dan lijkt me dat een prima plan. Maar zoals ik net al zei, krijg je enkel enorme weerstand, maar weinig effectieve alternatieve oplossingen. Op een gegeven moment wordt er dan gewoon tegen die kleine minderheid gezegd: Het is nu klaar, je wordt beperkt in je doen en laten ten faveure van de rest van de samenleving.
In Duitsland denkt de evenknie van Hugo de Jonge dat iedereen na de winter, dood, genezen of gevaccineerd is.
https://www.tubantia.nl/a...arigen-br-br-br~a7adb3ec/
Dat is een flinke uitspraak, ze gaan daar voor natuurlijke immuniteit als alternatief van de vaccinatie ofzo?
https://www.tubantia.nl/a...arigen-br-br-br~a7adb3ec/
Dat is een flinke uitspraak, ze gaan daar voor natuurlijke immuniteit als alternatief van de vaccinatie ofzo?
Overlever van KampeerMeet 4.1
"Als David Attenborough een film van jou zou moeten maken zou hij het moeilijk krijgen." - TDW
Dit soort uitspraken hoor je nu al 1,5 jaar.Nox schreef op maandag 22 november 2021 @ 14:00:
In Duitsland denkt de evenknie van Hugo de Jonge dat iedereen na de winter, dood, genezen of gevaccineerd is.
https://www.tubantia.nl/a...arigen-br-br-br~a7adb3ec/
Dat is een flinke uitspraak, ze gaan daar voor natuurlijke immuniteit als alternatief van de vaccinatie ofzo?
Ik denk dat het veel te optimistisch is.
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Uh ja, dood, genezen of gevaccineerd is natuurlijk de uitkomst. Maar aangezien hij optie vier niet noemt ("niet besmet geweest") zegt hij dat na de winter iedereen of hersteld of gevaccineerd is en dus 100% antistoffen/bescherming heeft.Nox schreef op maandag 22 november 2021 @ 14:00:
In Duitsland denkt de evenknie van Hugo de Jonge dat iedereen na de winter, dood, genezen of gevaccineerd is.
https://www.tubantia.nl/a...arigen-br-br-br~a7adb3ec/
Dat is een flinke uitspraak, ze gaan daar voor natuurlijke immuniteit als alternatief van de vaccinatie ofzo?
Ja en op die tour gaat Duitsland dus volledig open, rammen ze de ziekenhuizen in no-time vol en bij de kwetsbaren wie het vaccin niet goed beschermt of niet gevaccineerd zijn zal er dus massale sterfte zijn.horizon1978 schreef op maandag 22 november 2021 @ 14:33:
[...]
Uh ja, dood, genezen of gevaccineerd is natuurlijk de uitkomst. Maar aangezien hij optie vier niet noemt ("niet besmet geweest") zegt hij dat na de winter iedereen of hersteld of gevaccineerd is en dus 100% antistoffen/bescherming heeft.
Ook een optie om er vanaf te komen natuurlijk, het is wat hard, maar so be it.
Overlever van KampeerMeet 4.1
"Als David Attenborough een film van jou zou moeten maken zou hij het moeilijk krijgen." - TDW
*knip* zo werkt de discussie hier niet, die is gestoeld of feiten en bronnen. Bij vragen kan je Dm sturen.Tk55 schreef op maandag 22 november 2021 @ 13:48:
[...]
Wat mij betreft zit de crux 'm in het (niet) eens worden over de feiten en de richting. In de gesprekken die ik heb met ongevaccineerden worden we het nooit eens over de feiten (data RIVM, artsen, overheid niet betrouwbaar, enzovoorts). Daarnaast weet ik gewoon niet wat ongevaccineerden willen, behalve niet geprikt worden. Welke richting willen zij op? Zijn ze enkel anti vaccinatie/maatregelen/etc? Ideeën en oplossingen hoor ik zelden.
[ Voor 42% gewijzigd door ZieMaar! op 22-11-2021 20:55 ]
Ik zag dat mijn link naar een onderzoek in Zwitserland verwijderd was met melding linkdump. Ik dacht dat ik er een intro bij had getikt waarom ik het plaatste. Poging 2 dus nu. Ik las gisteren via de Zwitserse SRF of SF (Zwitserse NOS) een nieuwsartikel over een onderzoek van de universiteit van Zürich. Die zeggen na onderzoek dat een immuunreactie tegen verkoudheid ook nog enige bescherming tegen Corona zou geven. Het artikel van de universiteit kan je via https://www.media.uzh.ch/...ARS-CoV-2-Immunitaet.html lezen. Ik ben geen medicus maar wil dit wel even vermelden. Hopelijk is het zo voldoende qua uitleg waarom ik de link plaats.
Duitsland met de schier oneindige aantal IC bedden gaat nu idd ook bijna aan de triage:Nox schreef op maandag 22 november 2021 @ 14:41:
[...]
Ja en op die tour gaat Duitsland dus volledig open, rammen ze de ziekenhuizen in no-time vol en bij de kwetsbaren wie het vaccin niet goed beschermt of niet gevaccineerd zijn zal er dus massale sterfte zijn.
Ook een optie om er vanaf te komen natuurlijk, het is wat hard, maar so be it.
Het lijkt voornamelijk in het zuiden en oosten daar aardig weinig marge over te hebben.
[ Voor 6% gewijzigd door YakuzA op 23-11-2021 19:22 ]
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
In Frankrijk zijn vanaf zaterdag booster-prikken beschikbaar voor alle volwassenen, vanaf 5 maanden na de laatste prik. Volgens de minister van gezondheid zijn er 25 miljoen doses op voorraad, dus ze gaan er direct hard op in. Prikken zijn te halen bij een heel aantal zorgmedewerkers, van huisartsen en apothekers tot massage-therapeuten.
Zo kan het dus ook.
Zo kan het dus ook.
|| Vierkant voor Wiskunde ||
Nieuwe variant van het virus
Staat ook al op de VUM lijst maar verder nog weinig bekend (wat ik kan vinden)
Hier nog een artikel met wat meer informatie
South Africa has confirmed 100 cases of B.1.1.529, the new coronavirus variant. Botswana has 3 cases and Hong Kong has 1, in a traveler from South Africa https://t.co/sOiuOxpF70
— BNO News (@BNOFeed) 25 november 2021
Staat ook al op de VUM lijst maar verder nog weinig bekend (wat ik kan vinden)
Hier nog een artikel met wat meer informatie
[ Voor 23% gewijzigd door The-Priest-NL op 25-11-2021 16:42 . Reden: Nog een artikel toegevoegd ]
•Geocaching•Security, Media & OSINT Junkie•Opinions are my own and not those of my employer.
Wilde net dit draadje posten:The-Priest-NL schreef op donderdag 25 november 2021 @ 16:26:
Nieuwe variant van het virus
[Twitter]
Staat ook al op de VUM lijst maar verder nog weinig bekend (wat ik kan vinden)
Hier nog een artikel met wat meer informatie
THREAD on the new variant B.1.1.529 summarising what is known from the excellent South African Ministry of Health meeting earlier today
— Prof. Christina Pagel (@chrischirp) 25 november 2021
TLDR: So much uncertain but what *is* known is extremely worrying & (in my opinion) we should revise red list immediately.
This is why: 1/16
We do know that B.1.529 has many more mutations than other variants *and* has mutations seen in other variants that are associated with BOTH higher transmissibility AND immune escape.
— Prof. Christina Pagel (@chrischirp) 25 november 2021
It's the number and type of mutations that are worrying the virologists & immunologists 10/16 pic.twitter.com/bzeuSmh1Nl
Ziet er goed uit dit

[ Voor 9% gewijzigd door MikeyMan op 25-11-2021 17:37 ]
Niks om je zorgen te maken, de kans dat we die hier gaan zien is toch 0,0. /Rutte-Van Dissel-modus.
Ik vraag mij af waarom sommige landen meer gevaarlijke varianten lijken te krijgen dan andere landen. VK, Zuid-Afrika...
Ik vraag mij af waarom sommige landen meer gevaarlijke varianten lijken te krijgen dan andere landen. VK, Zuid-Afrika...
Hoe meer het virus rond gaat, hoe meer kans dat het muteert. Vandaar is het van enorm belang om de arme landen te prikken
With so many things coming back in style, I can't wait till loyalty, intelligence and morals become a trend again.......
Verwijderd
Eerst maar afwachten of dat echt zo gevaarlijk is.. dat spikeeiwit kan niet teveel wijziging om haar fuctie te verliezen (aangrijpen). Dat de vaccins echt ineffectief worden geloof ik niet zo in. We zijn 2 jaar verder en de vaccins zijn in de basis nog net zo effectief als tegen variant 1.
En waarom blokkeren we vluchten uit die landen niet per direct dan? In heel Europa? Dit is maart 2020 all over again.MikeyMan schreef op donderdag 25 november 2021 @ 17:35:
[...]
Wilde net dit draadje posten:
[Twitter]
[Embed]
Ziet er goed uit dit
https://twitter.com/rohy/status/1463918752739860486?s=20
Ergens begin 2022 zullen we zeggen dat *dit* het moment was geweest om geen vliegverkeer uit Zuid-Afrika (en omliggende landen) meer toe te staan om zo de komst van B.1.1529 naar Europa te voorkomen.
Ergens begin 2022 zullen we zeggen dat *dit* het moment was geweest om geen vliegverkeer uit Zuid-Afrika (en omliggende landen) meer toe te staan om zo de komst van B.1.1529 naar Europa te voorkomen.
[ Voor 9% gewijzigd door Mr. Detonator op 25-11-2021 20:33 ]
Ben bang dat je toch niet buiten houdt, tenzij je Nieuw-Zeeland-stijl al het verkeer van buiten aan banden legt. Doe je dat niet, dan komt het wel via een derde land binnen. Als het niet al binnen is, wat ook lang niet onwaarschijnlijk is. Als het virus "beter" is dan delta kun je de overname hooguit vertragen met zo'n onvolledige blokkade.Dennahz schreef op donderdag 25 november 2021 @ 18:58:
En waarom blokkeren we vluchten uit die landen niet per direct dan? In heel Europa? Dit is maart 2020 all over again.
Vertragen lijkt me toch wel wenselijk met ziekenhuizen die vol liggen. Als je in heel Europa de boel blokkeert dan koop je wat tijd. Ondertussen geven ze de 60+ mensen een booster en hoppa.NMH schreef op donderdag 25 november 2021 @ 20:36:
[...]
Ben bang dat je toch niet buiten houdt, tenzij je Nieuw-Zeeland-stijl al het verkeer van buiten aan banden legt. Doe je dat niet, dan komt het wel via een derde land binnen. Als het niet al binnen is, wat ook lang niet onwaarschijnlijk is. Als het virus "beter" is dan delta kun je de overname hooguit vertragen met zo'n onvolledige blokkade.
Wel eng om te zien hoe snel die nieuwe variant dominant wordt in Zuid-Afrika (zie links naar afbeeldingen):
Er zijn ook nuanceringen van experts die zeggen dat die regio een lage vaccinatiegraad heeft (35% als ik me goed herinner) en dat er op dat moment weinig delta was, je kunt dan moeilijk spreken van verdringing. Het kan dus dat in andere landen delta dominant blijft en dat immuniteit effectief is. De tijd zal het leren.
This new variant, B.1.1.529 seems to spread very quick! In less than 2 weeks now dominates all infections following a devastating Delta wave in South Africa (Blue new variant, now at 75% of last genomes and soon to reach 100%) pic.twitter.com/Z9mde45Qe0
— Tulio de Oliveira (@Tuliodna) 25 november 2021
Because this variant (B.1.1.529) can be detected by a normal qPCR due to deletion at Spike position 69-70 (like Alpha), it will make it easy for the world to track it. We estimate that 90% of the cases in Gauteng (at least 1000 a day are this variant, due to qPCR proxy testing) pic.twitter.com/QFU7javFA9
— Tulio de Oliveira (@Tuliodna) 25 november 2021
Er zijn ook nuanceringen van experts die zeggen dat die regio een lage vaccinatiegraad heeft (35% als ik me goed herinner) en dat er op dat moment weinig delta was, je kunt dan moeilijk spreken van verdringing. Het kan dus dat in andere landen delta dominant blijft en dat immuniteit effectief is. De tijd zal het leren.
[ Voor 43% gewijzigd door user109731 op 25-11-2021 21:30 ]
En zoals ik al eerder voorspelde, met de koudere temperaturen in Portugal, zoekt men elkaar weer binnen op. En hoppa...
:strip_exif()/f/image/wHycu5jPYvP2TMCC3HYJYfbS.jpg?f=fotoalbum_large)
Kan natuurlijk een fout in het artikel zijn...
:strip_exif()/f/image/wHycu5jPYvP2TMCC3HYJYfbS.jpg?f=fotoalbum_large)
Wel frappant, toen het goed ging (2 weken geleden dus), had Portugal nog een vaccinatiepercentage van 98%.Portugal voert opnieuw coronamaatregelen in wegens het toenemende aantal nieuwe besmettingen. Het land heeft een van de hoogste vaccinatiegraden ter wereld en had veel maatregelen geschrapt. Zo'n 87 procent van de Portugezen is volledig gevaccineerd.
Kan natuurlijk een fout in het artikel zijn...
87% is vanaf 0 jaar...98% vanaf 12 jaarDennahz schreef op donderdag 25 november 2021 @ 21:42:
]
Wel frappant, toen het goed ging (2 weken geleden dus), had Portugal nog een vaccinatiepercentage van 98%.
Kan natuurlijk een fout in het artikel zijn...
[ Voor 29% gewijzigd door Mr. Detonator op 25-11-2021 21:48 ]
FTFYMr. Detonator schreef op donderdag 25 november 2021 @ 21:47:
[...]
87% is vanaf 0 jaar... 98% vanaf 12 jaar
Edit: Ninja-edit
[ Voor 6% gewijzigd door GENETX op 25-11-2021 21:48 ]
Dat is een wiskundige onmogelijkheid.Mr. Detonator schreef op donderdag 25 november 2021 @ 21:47:
[...]
98% is vanaf 0 jaar... 87% vanaf 12 jaar
Andersom zou kunnen.
Dat lijkt er meer op.
[ Voor 7% gewijzigd door MikeyMan op 25-11-2021 21:48 ]
Dus als het slecht gaat laten we de 87% zien en als het goed gaat de 98%?Mr. Detonator schreef op donderdag 25 november 2021 @ 21:47:
[...]
87% is vanaf 0 jaar...98% vanaf 12 jaar
/f/image/gmZDs5J4Vc805ktv1aAjcbRF.png?f=fotoalbum_large)
/f/image/pk8hRqTUQQhVSVScZRdkZbIp.png?f=fotoalbum_large)
Fair enough, dat zou inderdaad een valide strategie zijn.Dennahz schreef op donderdag 25 november 2021 @ 20:41:
Vertragen lijkt me toch wel wenselijk met ziekenhuizen die vol liggen. Als je in heel Europa de boel blokkeert dan koop je wat tijd. Ondertussen geven ze de 60+ mensen een booster en hoppa.
Het Verenigd Koninkrijk neemt in ieder geval geen risico:Dennahz schreef op donderdag 25 november 2021 @ 18:58:
[...]
En waarom blokkeren we vluchten uit die landen niet per direct dan? In heel Europa? Dit is maart 2020 all over again.
Bron: https://news.sky.com/stor...r-say-uk-experts-12478737Britain is bringing in travel restrictions for six African countries due to a new COVID variant which UK experts have called the "worst one we've seen so far".
Health Secretary Sajid Javid tweeted: "UKHSA (UK Health Security Agency) is investigating a new variant. More data is needed but we're taking precautions now.
"From noon tomorrow six African countries will be added to the red list, flights will be temporarily banned, and UK travellers must quarantine."
Oké, vergeet het maar allemaal.
Portugal met dik in de 90 procent gevaccineerd neemt maatregelen.
En in Zuid Afrika duikt een wellicht nog flinkere variant op.
Dus, ja, per direct geen vlucht uit Afrika meer in Europa laten landen.
VK heeft gelijk. Meteen voordeel van niet met EU te hoeven afstemmen. Denk dat Denemarken, Noorwegen en oost Europa snel volgen.
Portugal met dik in de 90 procent gevaccineerd neemt maatregelen.
En in Zuid Afrika duikt een wellicht nog flinkere variant op.
Dus, ja, per direct geen vlucht uit Afrika meer in Europa laten landen.
VK heeft gelijk. Meteen voordeel van niet met EU te hoeven afstemmen. Denk dat Denemarken, Noorwegen en oost Europa snel volgen.
Denk dat er hier tussen kerst en nieuwjaar misschien ook maatregelen volgen. Iedereen die uit zuid-Afrika landt een vrijwillige pcr test aanbieden en tot de uitslag binnen is (of tot 5 dagen zonder klachten) te vragen in quarantaine te gaan (wat trouwens niet gecontroleerd kan worden).horizon1978 schreef op donderdag 25 november 2021 @ 22:40:
Oké, vergeet het maar allemaal.
Portugal met dik in de 90 procent gevaccineerd neemt maatregelen.
En in Zuid Afrika duikt een wellicht nog flinkere variant op.
Dus, ja, per direct geen vlucht uit Afrika meer in Europa laten landen.
VK heeft gelijk. Meteen voordeel van niet met EU te hoeven afstemmen. Denk dat Denemarken, Noorwegen en oost Europa snel volgen.
Dat betekent, stam + t .
Een overzicht van de mutaties van deze nieuwe variant: https://threadreaderapp.com/thread/1463975708770897923.html
Een mix van mutaties die we in Alpha, Beta, Gamma en Delta zagen met wat nieuwe verassingen erbij
Het worden spannende weken in ieder geval.
Een mix van mutaties die we in Alpha, Beta, Gamma en Delta zagen met wat nieuwe verassingen erbij

[ Voor 8% gewijzigd door user109731 op 25-11-2021 23:43 ]
Interessante observatie (is dat het goede woord?). Heb je hier een bron voor?Cyberpope schreef op zondag 21 november 2021 @ 15:33:
[/quote]
[...]
Ik zou zeggen kijk vooral naar de geschiedenis. Pandemieen hebben meestal een levensduur van 3 a 7 jaar voor de de acute fase voorbij zijn. Dat geldt in dierenrijk en als we kijken naar griepvarianten. Dus ik verwacht niet dat dit nu zo anders is. We zitten net in het 2de jaar.
&
Als je naar de geschiedenis kijkt klopt dat wel, echter waren er vroeger een vaccins. Zou het in dit geval niet zo zijn dat mensen dit 'natuurlijke proces' afremmen door het gebruik van vaccins? Tijdens de Spaanse griep overleden immers tussen de 20 en 100 miljoen mensen.Weltschmerz schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 07:51:
[...]
Interessante observatie (is dat het goede woord?). Heb je hier een bron voor?
Voor zover ik kan zien, geldt die termijn ook voor de Mexicaanse griep (als je breder kijkt dan alleen het Westen).snaggyheadshot schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 08:24:
[...]
Als je naar de geschiedenis kijkt klopt dat wel, echter waren er vroeger een vaccins. Zou het in dit geval niet zo zijn dat mensen dit 'natuurlijke proces' afremmen door het gebruik van vaccins? Tijdens de Spaanse griep overleden immers tussen de 20 en 100 miljoen mensen.
Vroeger waren er geen vaccins, maar andere maatregelen werden gewoon genomen...blijkbaar hadden ze toen minder last van "freedumb".
Ja, maar daarom vroeg ik dus om een bron, want "als je naar de geschiedenis kijkt" is natuurlijk niet echt een goed argument. De pest heeft honderden (zo niet duizenden) jaren huisgehouden, en daarvan was deels een pandemie, en deels niet.snaggyheadshot schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 08:24:
[...]
Als je naar de geschiedenis kijkt klopt dat wel, echter waren er vroeger een vaccins. Zou het in dit geval niet zo zijn dat mensen dit 'natuurlijke proces' afremmen door het gebruik van vaccins? Tijdens de Spaanse griep overleden immers tussen de 20 en 100 miljoen mensen.
Maar volgens wikipedia:
Reeks van Cholerapandemieën: 7 jaar, 11 jaar, 24 jaar, 12 jaar, 15 jaar, 24 jaar, 14 jaar.
(Wikipedia: Pandemic)
En als ik naar onderstaande lijst kijk zie ik een hoop pandemieën die inderdaad rond de 7 jaar hangen, maar ook veel die dat niet doen. Sommige zijn veruit korter, andere veel langer. Dus kunnen we echt spreken van een "gemiddeld 7 jaar"?
Wikipedia: List of epidemics
&
Zeer zorgwekkend.user109731 schreef op donderdag 25 november 2021 @ 23:41:
Een overzicht van de mutaties van deze nieuwe variant: https://threadreaderapp.com/thread/1463975708770897923.html
Een mix van mutaties die we in Alpha, Beta, Gamma en Delta zagen met wat nieuwe verassingen erbijHet worden spannende weken in ieder geval.
Gelukkig sluiten hier in Nederland vanaf morgen de winkels vanaf 17 uur.
8.960 Wp - 16 kW Daikin L/W - 2 x MHI L/L - gasloos sinds 2017 - Loxone - SAP/IS-U/ABAP - rijdt nog LPG ;-)
Denk dat je er verstandig aan doet om te vergelijken met (luchtweg)virussen. Cholera is immers een bacterie die veelal werd verspreid door vervuild drinkwater en eten. Niet echt vergelijkbaar dus.Weltschmerz schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 08:45:
[...]
Maar volgens wikipedia:
Reeks van Cholerapandemieën: 7 jaar, 11 jaar, 24 jaar, 12 jaar, 15 jaar, 24 jaar, 14 jaar.
(Wikipedia: Pandemic)
Een tracker voor bevestigde B.1.1.259 variant
In Israël inmiddels ook een bevestigd geval overigens.
In Israël inmiddels ook een bevestigd geval overigens.
[ Voor 24% gewijzigd door The-Priest-NL op 26-11-2021 09:02 ]
•Geocaching•Security, Media & OSINT Junkie•Opinions are my own and not those of my employer.
Lijkt erop dat 'Nu' niet helemaal aan de vaccins ontsnapt:
From this it is likely we won't see Nu full nAbs escape from vaccines and likely barely any issues with severe disease. Which is encouraging. This thread also shows it likely won’t outcompete Delta. Needed this. https://t.co/Gtskwk6bKd
— Chise (@sailorrooscout) 25 november 2021
Ik zit in Zuid-Afrika en heb over 5 dagen een terugvlucht
Ik heb zo'n gevoel dat ik hier nog wel een tijdje in de Afrikaanse zon zal zitten...
Jullie vriendelijkste zuiderbuur
Het is al veel te laat om nu nog vluchten te stoppen, met incubatietijd en asymptoom ziektebeeld in veel gevallen is deze variant al lang in Europa en ook Nederland. Hoe deze variant zich gaat verspreiden in een bevolking met veel meer gevaccineerden en herstelden en hoe ziek het iemand maakt moet nu blijken.The-Priest-NL schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 09:01:
Een tracker voor bevestigde B.1.1.259 variant
In Israël inmiddels ook een bevestigd geval overigens.
And to think they once said that computers would take away jobs.
Van der Leyen roept al op om in de EU de vluchten te stoppen. Zie https://www.ad.nl/binnenl...m-coronamutatie~a74f6cd8/Jebus4life schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 09:05:
Ik zit in Zuid-Afrika en heb over 5 dagen een terugvluchtIk heb zo'n gevoel dat ik hier nog wel een tijdje in de Afrikaanse zon zal zitten...
Dat lijkt me verstandig. Dikke kans dat het met een sisser afloopt, maar nu is de windows of opportunity om er iets aan te doen. Onwaarschijnlijk dat we het buitenhouden, maar je kan grootschalige verspreiding wellicht weken vertragen. Met de huidige druk op de zorg scheelt dat enorm.
Om enigszins positief te blijven, is dit artikel plots (mogelijk) relevant:
Met de nadruk op enigszins, want tussen dit ontwikkelen in het lab en het in de arm zetten van de gemiddelde mens zit natuurlijk een groot verschil.If an escape variant emerges, RNA vaccine makers such as Pfizer and Moderna could probably design and synthesize an initial prototype jab against it in a few days. Viral-vector vaccines, such as AstraZeneca’s, could follow closely behind.
Tuurlijk moeten we een poging doen, maar dat is wel redelijk kansloos. Want hoeveel blijft er onder de radar?eamelink schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 09:21:
Dat lijkt me verstandig. Dikke kans dat het met een sisser afloopt, maar nu is de windows of opportunity om er iets aan te doen. Onwaarschijnlijk dat we het buitenhouden, maar je kan grootschalige verspreiding wellicht weken vertragen. Met de huidige druk op de zorg scheelt dat enorm.
De spaanse griep is tot in de kleinste uithoeken van de wereld terecht gekomen, terwijl die toen een stuk minder klein was als nu.
With so many things coming back in style, I can't wait till loyalty, intelligence and morals become a trend again.......
oh sweet jesus. Zo blijven we bezig met variant na variant.user109731 schreef op donderdag 25 november 2021 @ 23:41:
Een overzicht van de mutaties van deze nieuwe variant: https://threadreaderapp.com/thread/1463975708770897923.html
Een mix van mutaties die we in Alpha, Beta, Gamma en Delta zagen met wat nieuwe verassingen erbijHet worden spannende weken in ieder geval.
Blijkbaar moeten er minder mensen op de wereld leven gezien alle mutaties (mocht je daar in geloven), de sterke overleven en de zwakke niet.
Als je in plaats van 100 introducties in Europa er maar 10 hebt, heb je bij een R van 2 bijna drie weken tijd gewonnenCyberpope schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 09:23:
[...]
Tuurlijk moeten we een poging doen, maar dat is wel redelijk kansloos. Want hoeveel blijft er onder de radar?
De spaanse griep is tot in de kleinste uithoeken van de wereld terecht gekomen, terwijl die toen een stuk minder klein was als nu.
Echt buiten houden lijkt me inderdaad kansloos.
[ Voor 3% gewijzigd door eamelink op 26-11-2021 09:35 ]
Kan je makkelijk langer daar blijven?Jebus4life schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 09:05:
Ik zit in Zuid-Afrika en heb over 5 dagen een terugvluchtIk heb zo'n gevoel dat ik hier nog wel een tijdje in de Afrikaanse zon zal zitten...
Ik denk dat het nog wel eens snel kan gaan.
https://www.nu.nl/coronav...ggen-om-virusmutatie.html
"De Europese Commissie wil dat onmiddellijk wordt gestopt met vliegen van en naar zuidelijk Afrika vanwege de daar ontdekte coronavirusvariant B.1.1.529. Voorzitter Ursula von der Leyen zegt dat de maatregel snel wordt besproken."
wat @martwoutnl al zegt
[ Voor 21% gewijzigd door psy op 26-11-2021 09:37 ]
8.960 Wp - 16 kW Daikin L/W - 2 x MHI L/L - gasloos sinds 2017 - Loxone - SAP/IS-U/ABAP - rijdt nog LPG ;-)
Nederland moet dit gewoon volgen totdat we meer weten.Duitsland gaat reizigers uit zuidelijk Afrika weren vanwege de recent ontdekte mutatie van het coronavirus. Het land wil op die manier voorkomen dat de nieuwe variant zich snel verspreidt. Alleen Duitsers mogen het land nog in, onder strenge voorwaarden.
Het reisverbod gaat op vrijdagavond in, zei gezondheidsminister Jens Spahn. Duitsers die terugkomen moeten veertien dagen in quarantaine. " Het laatste dat we nodig hebben is een nieuwe virusvariant", aldus Spahn.
Maar wat denk je dat er gebeurt in de UK als de EU besluit om het niet te doen? Juist, dan krijgt de UK alsnog te maken met die nieuwe variant. Of gaan ze al het verkeer in/uit de UK permanent sluiten (hint: dat gaat niet).horizon1978 schreef op donderdag 25 november 2021 @ 22:40:
VK heeft gelijk. Meteen voordeel van niet met EU te hoeven afstemmen. Denk dat Denemarken, Noorwegen en oost Europa snel volgen.
We werken samen in de EU omdat de omstandigheden (globalisering) ons daar reden voor geven, niet andersom.
Verwijderd
Als die variant echt zo besmettelijk is als men nu denkt, dan is dat allang overgehopt tijdens een van de velen vluchten de afgelopen week.
De beurzen schieten in het rood, Crypto valt als een baksteen naar beneden, top.
We kunnen alleen maar hopen op een besmettelijkere variant, maar niet dodelijker of heftiger qua bijwerkingen.
We kunnen alleen maar hopen op een besmettelijkere variant, maar niet dodelijker of heftiger qua bijwerkingen.
https://www.ad.nl/binnenl...we-virusvariant~a74f6cd8/
Vanaf 12 uur een vliegverbod. Nou, dát ging wel snel.
Vanaf 12 uur een vliegverbod. Nou, dát ging wel snel.
8.960 Wp - 16 kW Daikin L/W - 2 x MHI L/L - gasloos sinds 2017 - Loxone - SAP/IS-U/ABAP - rijdt nog LPG ;-)
Juist wel dodelijker dan blust hij sneller uit en gaan mensen misschien eindelijk beseffen dat het geen griepje is.Vorkie schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 09:55:
De beurzen schieten in het rood, Crypto valt als een baksteen naar beneden, top.
We kunnen alleen maar hopen op een besmettelijkere variant, maar niet dodelijker of heftiger qua bijwerkingen.
•Geocaching•Security, Media & OSINT Junkie•Opinions are my own and not those of my employer.
Met ca 4 miljoen nieuwe cases/week was het idd een kwestie van tijd.bie100 schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 10:03:
was ook te verwachten toch zo een variant of niet?
[ Voor 4% gewijzigd door YakuzA op 26-11-2021 10:25 ]
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Nieuwe varianten waren te verwachten, maar deze valt op vanwege het grote aantal mutaties tegelijk, meer dan ze bij eerdere varianten zagen. 32 mutaties aan het spike eiwit, waaronder een aantal waarvan bekend is dat het slecht nieuws is vanwege eerdere varianten. Bij Beta en Delta zagen ze daar 7-10 mutaties als ik me goed herinner.bie100 schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 10:03:
was ook te verwachten toch zo een variant of niet?
Hm, airborne? Klinkt niet heel positief.
https://fortune.com/2021/...ns-delta-dominant-strain/
https://fortune.com/2021/...ns-delta-dominant-strain/
The new variant has been detected in vaccinated people in Botswana, South Africa’s neighbor to the north, and in Hong Kong. On Thursday, Hong Kong’s Centre for Health Protection announced that two B.1.1.529 infections were found in two men undergoing hotel quarantine in the city. One man had flown into Hong Kong from South Africa on Nov. 11 and likely spread the virus via airborne transmission to the second man, who was in the room across the hall, the health agency said. Mandatory testing is a component of Hong Kong's strict quarantine rules that require all arrivals to isolate in designated hotels for as long as three weeks.
Nou ja het airborne wisten we al een tijdje natuurlijk... (Afstand, mondkapjes, ventileren)
Het 'in the room across the hall' baart me dan meer zorgen...
Het 'in the room across the hall' baart me dan meer zorgen...
Sometimes you just have to sit back, relax, and let the train wreck itself
Bensimpel
Positieve meneer
Als die daadwerkelijk in een andere ruimte zat, dan is het inderdaad geen goed nieuws.. Maar die persoon kon net zo goed nabij de besmette persoon zijn geweest en dat de transmissie via aerosolen ging. Even afwachten op verdere onderzoek voordat het helemaal paniek uitbreekt..Vorkie schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 10:28:
Hm, airborne? Klinkt niet heel positief.
https://fortune.com/2021/...ns-delta-dominant-strain/
[...]
😆 - Denk ook eens om ;)
Verwijderd
Airborne was toch al lang bevestigd ook voor delta. Of waren de aerosolen nou toch een mythe.Vorkie schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 10:28:
Hm, airborne? Klinkt niet heel positief.
https://fortune.com/2021/...ns-delta-dominant-strain/
[...]
Paar weken extra tijd kan net genoeg tijd voor Pfizer zijn om nieuw vaccin te printen en distribueren.Cyberpope schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 09:23:
[...]
Tuurlijk moeten we een poging doen, maar dat is wel redelijk kansloos. Want hoeveel blijft er onder de radar?
De spaanse griep is tot in de kleinste uithoeken van de wereld terecht gekomen, terwijl die toen een stuk minder klein was als nu.
geen idee, maar heb nu al 4x dit nummer op de repeat staan...
YouTube: Waka Waka (This Time for Africa) - Shakira (Lyrics) 🎵
(en terug on topic)
YouTube: Waka Waka (This Time for Africa) - Shakira (Lyrics) 🎵
(en terug on topic)
Ik vind het echt weer een overdreven reactie. Een nieuwe variant, big deal. Een virus dat blijft muteren zorgt ervoor dat het op termijn zwakker wordt. Dus dat is alleen maar positief.Vorkie schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 09:55:
De beurzen schieten in het rood, Crypto valt als een baksteen naar beneden, top.
We kunnen alleen maar hopen op een besmettelijkere variant, maar niet dodelijker of heftiger qua bijwerkingen.
Eens zien of mensen hier ook daadwerkelijk ziek van gaan worden. Al die paniekzaaierij telkens is echt wel frustrerend aan het worden.
De correlatie mutatie = verzwakking is een aanname. Vraag het influenza eens 😎
Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.
Zo zeker is dat niet. Delta was een flinke upgrade voor het virus en blijkt een stuk moeilijker te bestrijden dan het originele virus. Je blijft herhalen dat Delta ook minder gevaarlijk is, maar daar heb ik nog geen bron voor gezien, wel voor het tegenovergestelde.Dennahz schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 10:33:
Ik vind het echt weer een overdreven reactie. Een nieuwe variant, big deal. Een virus dat blijft muteren zorgt ervoor dat het op termijn zwakker wordt. Dus dat is alleen maar positief.
Misschien is dit een storm in een glas water, maar van wat ik hoor van de experts is er zeker kans dat immuniteit van vaccins en besmetting minder effectief is hiertegen. Dat is zorgelijk. Stel dat een groot deel van de populatie weer vatbaar is, dan zijn we terug bij af.
Is een dodelijker virus (al dan niet besmettelijker) niet per definitie 'een verzwakking'? Wellicht een rare redenering: maar als meer mensen (serieus) ziek worden zijn ze eerder geneigd om thuis te blijven i.p.v. het onbewust dan wel bewust met lichte tot geen symptomen te verspreiden buiten de deur.Virtuozzo schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 10:35:
De correlatie mutatie = verzwakking is een aanname. Vraag het influenza eens 😎
Ik ben in ieder geval blij dat de politiek voor de verandering snel actie onderneemt. Better safe than sorry, ondanks je deze mutatie vroeg of laat ook wel gaat krijgen in Nederland.Dennahz schreef op vrijdag 26 november 2021 @ 10:33:
[...]
Ik vind het echt weer een overdreven reactie. Een nieuwe variant, big deal. Een virus dat blijft muteren zorgt ervoor dat het op termijn zwakker wordt. Dus dat is alleen maar positief.
Eens zien of mensen hier ook daadwerkelijk ziek van gaan worden. Al die paniekzaaierij telkens is echt wel frustrerend aan het worden.
Dit topic is gesloten.
Let op:
Dit topic is bedoeld voor het bespreken van de ontwikkelingen rond het Coronavirus wereldwijd (buiten NL en BE) in het algemeen, dus nieuws over besmettingen, (nieuwe) maatregelen en de invloed daarvan, met een serieuze insteek.
Overige topics:
• Het Coronavirus in Nederland en België - deel 3
• Wetenschappelijke ontwikkelingen rond het Coronavirus
• Coronavirus Slowchat
Let op: het themaforum gaat sluiten: ZieMaar! in "Themaforum: Coronavirus - Feedbacktopic"
Dit topic is bedoeld voor het bespreken van de ontwikkelingen rond het Coronavirus wereldwijd (buiten NL en BE) in het algemeen, dus nieuws over besmettingen, (nieuwe) maatregelen en de invloed daarvan, met een serieuze insteek.
Overige topics:
• Het Coronavirus in Nederland en België - deel 3
• Wetenschappelijke ontwikkelingen rond het Coronavirus
• Coronavirus Slowchat
Let op: het themaforum gaat sluiten: ZieMaar! in "Themaforum: Coronavirus - Feedbacktopic"