Cyberpope schreef op zaterdag 14 maart 2020 @ 10:18:
[...]
Ik snap dat mensen doel zijn op plaatslaan van veel dingen. Maar dit is onzin. Een gezondheidszorg is onlosmakelijk verbonden met de cultuur waarin het gevestigd is. Het is niet zo simpel als bedden tellen en bijbehorende artsen (en zelfs dat doen ze in dit artikeltje niet).
Je kunt alleen een totaal vergelijking maken en dit artikel zegt niets van de kwaliteit van het gezondheidssysteem als het onder druk komt te staan.
Om het even in context te zetten zoals je wilt.
Het gemiddelde aantal bedden voor kritieke zorg per land in Europa is 11,5 per 100.000 inwoners.
Vooralsnog kunnen ze op IC`s alleen beademen en zuurstof geven tegen Covid-19 begreep ik, dat moet te doen zijn, hoe slecht je een land ook inschat op kunde, volgens mij bladzijde 1 van het
"wat moet ik kunnen op een IC?"-boekje.
Italië heeft 12,5 bedden voor kritieke zorg per 100.000 inwoners, daar is het hek van de dam
Spanje heeft 9,7 bedden voor kritieke zorg per 100.000 inwoners, daar is de noodtoestand uitgeroepen.
Nederland heeft 6,4 bedden voor kritieke zorg per 100.000 inwoners. We kijken patiënt Nederland nog even aan........
Uitgaande van die cijfers kan je dus wel zeggen dat ze daar al veel meer bedden hadden voor ze vol raakten, en dus een groter percentage kritieke gevallen aankonden voordat de druk te groot was.
In hoeverre iedereen snel op kan schalen weet ik niet, ik stel me wel voor dat iedereen probeert zo groot mogelijk op te schalen.
Of Nederland dan plotseling het aantal bedden kan verviervoudigen waar Italië verdubbelt, of kan verdriedubbelen waar Spanje verdubbelt?
Of eigenlijk zelfs hoger, want Nederland krijgt dat beddenprobleem toch niet? Wat juist het hele probleem is van Covid-19.
[
Voor 6% gewijzigd door
Teijgetje op 14-03-2020 10:43
]
Stay away from negative people, they have a problem for every solution.