M`n vermoeden bleek toch te kloppen dus, ik had vroeger ook een demo unit toen ik een Z5 overkocht van zo`n Xex achtige shop. Echter werd dat wel van tevoren verteld. Ik had alleen niet verwacht dat dat inhield dat hij geen updates kreeg. Maar toen ik erachter kwam was zelf flashen geen punt.
Ik heb een paar maanden terug in dit topic een vergelijking gepost tussen de 1 II en de S20 , allebei op "auto" met de standaard foto apps van respectievelijke telefoons. Ze zijn zo goed als gewaagd aan elkaar m.u.v de Samsung die de kleuren wat meer overdreven doet (maar dat kan je in princiepe ook uitzetten)
S'avonds, en/of binnen/donkere situaties verslaat de Samsung, danwel iphones en zeker pixels de I II met gemak. De auto settings zijn super conservatief mbt iso gebruik, indoors zie ik niet vaker hoger dan ISO800 , en dat zonder enige processing (stacked foto's, shadow liften) dus dan weet je al hoe laat het is.
Als ik lui ben zet ik m`n camera gewoon op iets statish als make-shift tripod. Zoals hier.
Volgens de XIF is dit op 1/10e op ISO800, niet echt hand-heldbaar dus. Maar omdat ik de camera app door heb en dit voorspeld had, toestel neergelegd op iets statish op z`n zij en deze shot genomen en dan is het stabiel. Maar als je dit uit de losse pols had genomen was `t blurry geweest.
Hier een stereotypishe bar-foto net na de 1e Pandemie golf. blurry want de camera kiest voor een setting waarbij je het niet hand-held kan gebruiken zonder blur. Een Samsung of een iphone zou hier geen moeite mee hebben. Dit was nog voordat ik eraan gewend was om voor dit soort belichtings shots pro modus in P moet gebruiken en de iso omhoog knallen.
Vergis je niet in het feit dat pro modus staat voor full manual, dat is een optie (behalve aperture, dat kan je niet aanpassen logisherwijze) - Als je bekend bent met dSLR's en andere meer handmatige camera's dan heb je P,S,M (program, shutter,manual) en auto (full auto) ik zet hem meestal in de P stand wat in princiepe aanpasbare auto is. En dan zet ik in het HDR tab afhankelijk van of het een zwaar contrastvolle dag is op autoHDR, en is dat niet zo, en/of is het een donkere scene dan zet ik hem in de andere modus (ff naam kwijt) dat hij van 1 enkele foto dan de shadows oppompt zoals je van andere meer point & shoot telefoons gewent bent (iphone/samsung) - de HDR performance vind ik zeer zeker goed.
Hier nog wat shots genomen in A'dam toen het laatst hier nog mooi weer was, alles op de default auto-mode.