• Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
Ben toe aan nieuwe velgen, heb het volgende op het oog maar weet niet of ze passen:

Naaf: 57.1
Steek: 5x112
ET: 50
Afmeting: 6J x 17 inch
Bandenmaat: 205/50 R17

Iemand die dit weet? :)

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • 201WD
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 25-08 22:12
Jazsie schreef op dinsdag 23 juni 2026 @ 22:12:
Ben toe aan nieuwe velgen, heb het volgende op het oog maar weet niet of ze passen:

Naaf: 57.1
Steek: 5x112
ET: 50
Afmeting: 6J x 17 inch
Bandenmaat: 205/50 R17

Iemand die dit weet? :)
Waarom niet gewoon de originele egolf velgen

  • sjurres
  • Registratie: Juni 2013
  • Laatst online: 27-08 11:14
Ik heb nog een setje originele die eventueel overgenomen kunnen worden, pb maar bij interesse

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
201WD schreef op woensdag 24 juni 2026 @ 16:05:
[...]

Waarom niet gewoon de originele egolf velgen
Zijn OEM VW Madrid velgen... voor o.a. Golf, blijkbaar zijn ze onderling wisselbaar met de eGolf... alleen dat wist ik niet zodoende de vraag :).

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
sjurres schreef op woensdag 24 juni 2026 @ 17:28:
Ik heb nog een setje originele die eventueel overgenomen kunnen worden, pb maar bij interesse
Jammer, net te laat. Gisteren de velgen opgehaald, toch bedankt _/-\o_.

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • DDDikkiedik
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 26-08 23:52

  • jmamac
  • Registratie: Oktober 2011
  • Laatst online: 22:12
Hee, wat leuk, een e-Golf-topic! Laat ik ook eens mijn ervaringen delen. Misschien hebben potentiële nieuwe eigenaren er iets aan. Ik heb niet het hele topic gelezen, dus mogelijk trap ik wat open deuren in, maar na ongeveer driekwart jaar gebruik hoop ik toch wel iets nuttigs te kunnen toevoegen.

Om maar meteen met het belangrijkste te beginnen: het is een Golf, en hij rijdt ook gewoon als een “normale” Golf. Dat bedoel ik absoluut positief, en dat zeg ik als iemand die nooit echt een uitgesproken Golf-fan is geweest. De Golf is misschien wel de meest gemiddelde auto van het Europese wagenpark, maar je merkt aan alles dat dit model al veertig tot vijftig jaar wordt doorontwikkeld. Hij rijdt gewoon erg goed: stil, stabiel en comfortabel. In het interieur zit alles op de juiste plek. Het straalt rust uit.

Ik denk bovendien dat de bouwkwaliteit van de Mk7 en de Mk7.5 in het bijzonder op een hoogtepunt lag. De Golf 8 scoort op dat vlak naar mijn idee toch duidelijk minder. Het interieur van de e-Golf is, op een paar details na, vrijwel gelijk aan dat van een gewone Golf. Prima wat mij betreft: dat overdreven futuristische dat veel elektrische auto’s uitstralen, hoeft voor mij niet zo nodig.

Ook qua rijeigenschappen doet de e-Golf het erg goed. Ik durf zelfs te stellen dat hij prettiger rijdt dan vergelijkbare brandstofmodellen, met GTI’s en R’s uiteraard buiten beschouwing gelaten. Je krijgt een automaat met een bijzonder vloeiende aandrijving, direct veel koppel en geen motorgeluid. Tegelijkertijd profiteer je wel van de goede geluidsisolatie van de Golf, waardoor het heerlijk rustig is aan boord. Daarbij zijn e-Golfs vaak ook wat rijker uitgerust dan de gemiddelde TSI-uitvoering.

Dan de kosten, want daar zit misschien wel een van de grootste pluspunten. Elektrisch rijden is niet een beetje goedkoper dan benzine rijden, maar echt veel goedkoper, tenminste wanneer je thuis kunt laden. Met een dynamisch energiecontract en een beetje slim laden, dus laden wanneer de stroomprijs laag is, kun je regelmatig uitkomen op ongeveer 10 tot 15 cent per kWh, nog exclusief een eventuele ERE-korting. Natuurlijk rijd je niet evenveel kilometers op één kWh als op een liter benzine, maar onder de streep blijft het verschil enorm. Ook onderhoud is veel goedkoper: geen motorolie, luchtfilter, oliefilter of bougies. Dat zijn allemaal terugkerende kosten die je bij een EV simpelweg niet hebt.

Eigenlijk is de e-Golf dus een topauto en zou ik hem bijna iedereen kunnen aanraden. Op één groot punt na: het bereik. Dat is natuurlijk de olifant in de kamer. Met ongeveer 200 kilometer in de zomer en nog minder in de winter is het bereik gewoon niet geweldig.

Wij gebruiken de e-Golf als tweede auto, en daarvoor is hij perfect. Als eerste auto zou ik hem persoonlijk echter niet snel aanraden, tenzij je echt een heel specifiek gebruiksprofiel hebt en vrijwel alleen korte ritten rijdt. Een voorbeeld uit de praktijk: afgelopen winter reed ik van Eindhoven naar Nijmegen met een vrijwel volle accu. Bij aankomst was er nog ongeveer 60 procent over. Op de terugweg, later op de avond, daalde de temperatuur flink en zag ik het bereik ineens hard teruglopen. Uiteindelijk moest ik onderweg toch stoppen om bij te laden.

Een auto die met een volle “tank” niet eens zonder nadenken heen en terug tussen Eindhoven en Nijmegen kan rijden: daar had ik een paar jaar geleden waarschijnlijk om gelachen. Natuurlijk had ik in Nijmegen kunnen laden, en achteraf gezien had ik dat ook moeten doen, maar comfortabel voelt het niet echt. Je zou het bereik dus gerust zwaar ondermaats kunnen noemen.

Een vakantie naar Spanje is al helemaal geen aantrekkelijke gedachte. Alleen op de heenweg zou je dan ongeveer dertien keer moeten laden, je kunt immers nooit van 100 naar 0 procent rijden. Dit gaat gewoon niet werken. (Kofferruimte in een e-Golf is ook kleiner dan een gewone Golf, ook niet ideaal voor vakanties).

Maar nogmaals: als tweede auto, wanneer je thuis kunt laden en je het beperkte bereik accepteert, hoeft dit helemaal geen nadeel te zijn. Zo gebruiken wij hem ook en daarvoor is hij ideaal. Gemiddeld laden we ongeveer één keer per week tot 80 procent, meestal in het weekend wanneer de prijzen vaak gunstig zijn.

Qua betrouwbaarheid heeft de auto ons in de afgelopen driekwart jaar eigenlijk nauwelijks iets gekost. Het enige typische EV-kwaaltje dat we hadden, waren vastzittende remklauwen aan de achterzijde. Die remmen worden door regeneratief remmen natuurlijk nauwelijks gebruikt. Ik heb er daarom voor gekozen om meteen ook de schijven en blokken te vervangen vanwege corrosie, samen met het schoonmaken en gangbaar maken van de klauwen. Ik heb daarbij gekozen voor een Brembo EV-kit, omdat die volgens Brembo beter tegen roest beschermd zou zijn. Of dat op lange termijn echt verschil maakt, moet natuurlijk nog blijken.

Oja en ik heb nog de 12V accu vervangen, bij uitlezen van de auto gaf deze aan dat die slecht aan het worden is. Ik merkte nog niks, maar voor 70 euro voor een nieuwe exemplaar ga ik het risico niet lopen. Wist je dat een e-Golf een standaard 12V accu heeft i.t.t. de duurdere EFB/AGM accu’s in brandstof VW’s. Op zich logisch bij gebrek aan een start-stop systeem.

Daarnaast heb ik preventief de olie in de versnellingsbak laten verversen. Bij ongeveer een ton op de teller leek mij dat geen overbodige luxe, ook al schrijft Volkswagen dat volgens mij niet standaard voor. Als laatste heb ik de originele 16-inch Astana-velgen vervangen door 17-inch Madrid-velgen, puur voor de looks. Houd er wel rekening mee dat dit iets extra verbruik kost. Overigens: iemand interesse in een mooie set Astana-velgen met verse Bridgestone EV-banden?

Dan nog een paar tips voor potentiële kopers. Ga absoluut voor een Mk7.5 facelift. Die heeft de grotere accucapaciteit, en die is eigenlijk al niet bijzonder ruim. Een warmtepomp is ook zeker de moeite waard. Mijn exemplaar heeft er een en is in de winter snel warm en in de zomer snel koel, terwijl het ook gunstiger is voor het verbruik.

Kies daarnaast liever een rijk uitgerust exemplaar. Waarom zou je een kale versie nemen als er voldoende aanbod is? ACC is bijvoorbeeld een erg fijne optie op de e-Golf, omdat de auto de snelheid heel nauwkeurig en soepel kan regelen. Thuisladen vind ik eigenlijk een must: niet alleen omdat je altijd kunt laden wanneer het jou uitkomt, maar vooral omdat je dan ook echt goedkoop kunt rijden. Een dynamisch energiecontract maakt daarbij een groot verschil.

Mijn conclusie: neem een e-Golf als tweede auto, bij voorkeur wanneer je ongeveer 10.000 kilometer per jaar rijdt. Dan laad je ongeveer één keer per week en past het bereik prima bij het gebruik. Voor 20.000 tot 30.000 kilometer per jaar zou ik hem persoonlijk niet aanraden, hetzelfde geldt voor (lange) buitenlandse vakantieritten.                

(PS gemiddeld rijd ik 14.5kWh/100km voor wie dat interessant vindt.)

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
Ik rijd dan weer wel 25-30k km per jaar en de eGolf is mijn enige auto.
Rijd vaker 400km per dag, dat is zeker inplannen maar dat ben ik inmiddels wel gewend en is nog prima te doen vind ik zelf.

Ooit eens bijna 700km gereden op een dag maar dat was inderdaad niet te doen, helaas gaat het snelladen bij de 3-4de keer aardig omlaag.

Qua techniek is de eGolf wel achterhaalt, kan nog zeker vooruit echter als ik nu een EV zou kopen dan zou het zeker niet meer de eGolf zijn tenzij zoals je aangeeft het een 2de auto is.
Er zijn betere opties voor de zelfde of iets hogere prijs dan de eGolf. Met name sneller DC laden en hogere accu capaciteit cq actieradius.

Toen ik de eGolf kocht waren de prijzen minimaal 2x hoger en de betere EV's waren "onbetaalbaar".

Kortom; goed kijken wat je zoekt en wensen/eisen zijn, maar dat doe je als goed is sowieso bij aanschaf van een auto :+.

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • DDDikkiedik
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 26-08 23:52
Het enige probleem is de actieradius. Als je voor enkele duizenden euro's een extra batterijpakket kunt krijgen, wordt het wel een ander verhaal.

  • FabianGTI
  • Registratie: Juli 2014
  • Laatst online: 22:28
jmamac schreef op dinsdag 30 juni 2026 @ 01:08:
Mijn conclusie: neem een e-Golf als tweede auto, bij voorkeur wanneer je ongeveer 10.000 kilometer per jaar rijdt. Dan laad je ongeveer één keer per week en past het bereik prima bij het gebruik. Voor 20.000 tot 30.000 kilometer per jaar zou ik hem persoonlijk niet aanraden, hetzelfde geldt voor (lange) buitenlandse vakantieritten.                

(PS gemiddeld rijd ik 14.5kWh/100km voor wie dat interessant vindt.)
Dat is bij ons exact het geval, wij hebben de E-Golf als tweede auto voor woon-werk verkeer.
Doordat mijn vriendin en ik op hetzelfde industrieterrein werken kunnen we ook nog eens vaak carpoolen.
Ik denk dat we 10k km nog niet eens redden maar in de zomermaanden kunnen we vaak met één acculading een week rijden (thuisladen met dynamisch contract en zonnepanelen).

Voor de langere ritten in het weekend hebben we een PHEV (A3 Etron), dat vind ik in die gevallen weer een stuk fijner.

Ik ben zelf geen fan van de ID modellen met hun futuristische look, juist daarom voor een 'normale' Golf gegaan.

We hebben de E-Golf inmiddels een jaartje en tot nu toe erg tevreden over, qua opties zit die van ons aardig vol. :)

  • Kruiwagen
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 27-08 06:46
Ik volg het met smart. De prijs vind ik eigenlijk nog best hoog. Er staat een filmpje van op youtube met praktijktests. Hele aantrekkelijke upgrade, maar voor die prijs had ik ook wel aanpassingen verwacht in het BMS. Je rijbereik wordt bijvoorbeeld niet aangepast dus het blijft gokken wanneer hij echt leeg gaat zijn (althans als ik het filmpje moet geloven). Ook de laadsnelheid verhogen zou een welkome upgrade zijn.
jmamac schreef op dinsdag 30 juni 2026 @ 01:08:


Mijn conclusie: neem een e-Golf als tweede auto, bij voorkeur wanneer je ongeveer 10.000 kilometer per jaar rijdt. Dan laad je ongeveer één keer per week en past het bereik prima bij het gebruik. Voor 20.000 tot 30.000 kilometer per jaar zou ik hem persoonlijk niet aanraden, hetzelfde geldt voor (lange) buitenlandse vakantieritten.                

(PS gemiddeld rijd ik 14.5kWh/100km voor wie dat interessant vindt.)
Wij hebben de egolf als enige auto. Met 1 kind en een 2e op komst. We rijden ongeveer 25.000 per jaar. Veel kilometers, maar eigenlijk alleen maar korte stukken. Met de auto op vakantie gaan we eigenlijk nooit, afgezien van de sporadische citytrip. Dagje naar het strand, dan hang ik hem wel aan de lader. Je kunt vaak met minder af :)

  • DDDikkiedik
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 26-08 23:52
Wat is dan de prijs? Ik kan het niet vinden.

  • Kruiwagen
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 27-08 06:46
DDDikkiedik schreef op dinsdag 30 juni 2026 @ 16:00:
Wat is dan de prijs? Ik kan het niet vinden.
https://evplusetech.com/product/e-golf-150ah/

$6300

[ Voor 26% gewijzigd door Kruiwagen op 30-06-2026 16:28 ]


  • jmamac
  • Registratie: Oktober 2011
  • Laatst online: 22:12
Kruiwagen schreef op dinsdag 30 juni 2026 @ 15:55:
Wij hebben de egolf als enige auto. Met 1 kind en een 2e op komst. We rijden ongeveer 25.000 per jaar. Veel kilometers, maar eigenlijk alleen maar korte stukken. Met de auto op vakantie gaan we eigenlijk nooit, afgezien van de sporadische citytrip. Dagje naar het strand, dan hang ik hem wel aan de lader. Je kunt vaak met minder af :)
Ik vind het moedig van je, maar als ik dit topic even teruglees heb je de auto pas 1 of 2 weekjes? Dus ik lees graag je ervaring na tijdje (en na de winter) ;). Uiteindelijk is natuurlijk alles mogelijk, maar ik vind dat wel zonder problemen 200km moet kunnen rijden, al is het maar om iemand op te pikken van de luchthaven of om iets op te halen op Marktplaats. Dan wil je niet ook nog eens aan de lader hoeven. Maar goed, dat is een stukje comfort en dat is voor iedereen persoonlijk. Niet iedereen wilt/kan ook twee auto's hebben, en als een auto voldoet voor 95-99% van de tijd, ja moet je dan een andere auto kopen voor die ene 1%? (Dan zou je er ook eentje kunnen huren in dat geval). Dat was trouwens ook het verkoopargument van de elektrisch Mazda MX30 (en die is gigantisch geflopt... blijkbaar denkt de meerderheid daar toch anders over). Maar opnieuw, als de e-Golf gebruikt binnen zijn mogelijkheden, dan krijg je heel veel auto voor je geld. Begrijp me niet verkeerd... ik ben echt positief over de e-Golf!

  • DDDikkiedik
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 26-08 23:52
Iets heel anders: heeft iemand ervaring met steenmarterbescherming: kosten van een goed systeem en bescherming van de kabels met een extra, harde beschermlaag?

https://www.autoweek.nl/elektrisch-rijden/steenmarters-zijn-dol-op-elektrische-autos/

Bij lidl heb je voor 13 euro ook een apparaatje maar de vraag is of dat volstaat.

https://www.lidl.nl/p/ultimate-speed-ultrasone-marterverjager-auto/p100398799?utm_source=lidlplus&utm_medium=app&utm_campaign=sit-dom_other_others_prd-share_ao_omc_omc_nf_tr_ao

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
jmamac schreef op dinsdag 30 juni 2026 @ 16:33:
[...]

Ik vind het moedig van je, maar als ik dit topic even teruglees heb je de auto pas 1 of 2 weekjes? Dus ik lees graag je ervaring na tijdje (en na de winter) ;). Uiteindelijk is natuurlijk alles mogelijk, maar ik vind dat wel zonder problemen 200km moet kunnen rijden, al is het maar om iemand op te pikken van de luchthaven of om iets op te halen op Marktplaats. Dan wil je niet ook nog eens aan de lader hoeven. Maar goed, dat is een stukje comfort en dat is voor iedereen persoonlijk. Niet iedereen wilt/kan ook twee auto's hebben, en als een auto voldoet voor 95-99% van de tijd, ja moet je dan een andere auto kopen voor die ene 1%? (Dan zou je er ook eentje kunnen huren in dat geval). Dat was trouwens ook het verkoopargument van de elektrisch Mazda MX30 (en die is gigantisch geflopt... blijkbaar denkt de meerderheid daar toch anders over). Maar opnieuw, als de e-Golf gebruikt binnen zijn mogelijkheden, dan krijg je heel veel auto voor je geld. Begrijp me niet verkeerd... ik ben echt positief over de e-Golf!
Ook bij mij is de eGolf als enige auto. Inmiddels meer dan 3jr in bezig. Rijd 25-30k per jaar.
Woon/werk verkeer is 80km, rijd gemiddeld 100km per dag icm boodschapjes etc.
Laad standaard tot 80% en kom daar prima weer weg.

100% laden wanneer ik dagje weg ga, 1 a 2x per maand maak ik een ritje van 400-450km en dat gaat ook prima.

Zou wel een 2de auto willen (is toch handig op sommige momenten wanneer je een gezin hebt) maar dan zou ik die hebben voor die paar keren... Kan je inderdaad beter huren.

Overigens heb ik 1x op een dag bijna 700km gereden, dat was wel pittig en zie je mij niet gauw meer doen. Dan leen ik wel de benzine auto van ouders :D.
Na de 3de keer snelladen gaat het laden stuk minder snel en dan moet je wel serieus gaan wachten voordat je verder kan :+.

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • aleelee
  • Registratie: November 2025
  • Laatst online: 21-08 16:51
Goedenavond,

Ik heb mijn e-Golf uit 2019 nu iets meer dan een jaar en heb er inmiddels ongeveer 40.000 km mee gereden.

Sinds kort hoor ik bij langzaam rijden en sturen een zoemend geluid aan de voorkant, ter hoogte van de voorwielen. Het is vooral merkbaar tijdens het insturen of manoeuvreren. Heeft iemand een idee wat de oorzaak hiervan kan zijn of herkent iemand dit probleem?

Daarnaast ben ik benieuwd welk onderhoud een e-Golf in het algemeen nodig heeft. Zijn er specifieke onderdelen of aandachtspunten waar ik op moet letten bij deze kilometerstand?

Alvast bedankt voor het meedenken!

  • dennisfr
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 20:01
@aleelee die van mij (eind 2019) heeft hetzelfde. Bij mij was het aanvankelijk vooral merkbaar bij een specifieke bocht (meer dan haaks linksaf). Afgelopen winter (tijdens de onderhoudsbeurt) was het zo goed als weg. Nu is het weer terug en kan ik het zelfs een beetje voelen resoneren in het stuur en het gaspedaal.

Voor onderhoud breng ik mijn auto’s al jaren naar een VAG specialist. Ik volg gewoon hun schema en adviezen.

  • 201WD
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 25-08 22:12
Ik denk je differentieel olie. Volgens vw Lifetime, dus niet verversen... zelf hoor ik het bij onze egolfs ook regelmatig. Op internet staan filmpjes van het verversen van de olie. Ook blijkt er minder olie in te zitten dan volgens de opgave. Mensen die ververst hebben, is de klacht weg.

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
Ik ervaar precies het zelfde. Het is inderdaad bij een "specifieke" bocht zoals @dennisfr aangeeft.

VW dealer kan het niet nadoen bij testrit en zegt dat er niks aan de hand is.

Dus tja, hoe verder :?.

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • Rdestructo
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 27-08 07:47
Voor alle mensen met het zoemende geluid bij vooral insturen, differentieel olie vervangen.

Veel voorkomende klacht ook ik had het, dus olie vervangen en nooit meer last gehad.

Word nu elke 40k vervangen (y)

[ Voor 3% gewijzigd door Rdestructo op 17-07-2026 12:11 ]

VW egolf 2020


  • Kruiwagen
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 27-08 06:46
@DDDikkiedik bij de tweede aanbieder: incl. shipping & tax: $5770 (€5050). Vermoedelijk komen hier wel nog invoerrechten bij. Best een interessante prijs.

  • DDDikkiedik
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 26-08 23:52
Inderdaad. Als het nog wat goedkoper wordt, zeg 5000 inclusief inbouwen en dat je dan ook een hogere laadsnelheid krijgt (bijvoorbeeld 80, allebei 40) dan zou ik dat nog helemaal niet zo gek vinden. Want ik vind het een geweldige auto alleen de actieradius is wat klein. Ik neem aan dat inbouwen ook nog wel even werk is, maar misschien valt dat mee.

  • RonJ
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 27-08 10:41
DDDikkiedik schreef op dinsdag 21 juli 2026 @ 23:33:
Inderdaad. Als het nog wat goedkoper wordt, zeg 5000 inclusief inbouwen en dat je dan ook een hogere laadsnelheid krijgt (bijvoorbeeld 80, allebei 40) dan zou ik dat nog helemaal niet zo gek vinden. Want ik vind het een geweldige auto alleen de actieradius is wat klein. Ik neem aan dat inbouwen ook nog wel even werk is, maar misschien valt dat mee.
Daar zou ik ook wel voor tekenen denk ik. Maar verwacht geen hogere laadsnelheid, ook deze packs zijn passief gekoeld.

All-electric.


  • 201WD
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 25-08 22:12
Rdestructo schreef op vrijdag 17 juli 2026 @ 07:13:
Voor alle mensen met het zoemende geluid bij vooral insturen, differentieel olie vervangen.

Veel voorkomende klacht ook ik had het, dus olie vervangen en nooit meer last gehad.

Word nu elke 40k vervangen (y)
Juist en als ik het goed herinner staan er filmpjes van op internet hoe het moet

  • 201WD
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 25-08 22:12
*knip* link fix

[ Voor 96% gewijzigd door twain4me op 22-07-2026 14:05 . Reden: referal/tracking verwijderd ]


  • Kruiwagen
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 27-08 06:46
RonJ schreef op woensdag 22 juli 2026 @ 09:28:
[...]


Daar zou ik ook wel voor tekenen denk ik. Maar verwacht geen hogere laadsnelheid, ook deze packs zijn passief gekoeld.
Ja, ik denk niet da je zonder verdere aanpassingen grotere laadsnelheden krijgt. En idd ook de rapidgate zal waarschijnlijk een probleem blijven.

Daarnaast blijft het een 'dirty' upgrade. Puur een hardware swap. Het zou netjes zijn als de software ook aangepast zou worden zodat je nog iets van inzicht in je resterende range zou kunnen zien.

  • RonJ
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 27-08 10:41
Kruiwagen schreef op woensdag 22 juli 2026 @ 14:55:
[...]

Ja, ik denk niet da je zonder verdere aanpassingen grotere laadsnelheden krijgt. En idd ook de rapidgate zal waarschijnlijk een probleem blijven.

Daarnaast blijft het een 'dirty' upgrade. Puur een hardware swap. Het zou netjes zijn als de software ook aangepast zou worden zodat je nog iets van inzicht in je resterende range zou kunnen zien.
Ze spreken wel over het aanpassen van de software parameters na de swap. En "compatible with original BMS". Dat klopt ook wel, want alleen de Ah spec is anders, voltage en cell-aantal is precies gelijk. Benieuwd hoe ze dat nou precies voor zich zien, maar dat is ook iets voor een inbouwer om op te lossen natuurlijk. Volgens AI moet er een speciale hardwaremodule, bijv. van EVclinic tussen BMS en de auto gezet worden om zonder foutmeldingen te kunnen werken, maar de onderbouwing daarvoor vind ik niet echt. Ik weet nog wel dat VW zelf ook een prototype (afkomstig van Kreisel) had rondrijden met 58kWh, maar dat (test)project is geschrapt voor de ID.3 :F. Dus misschien is die capaciteit wel niet helemaal random gekozen en zit dat nog ergens in de software.

All-electric.


  • DDDikkiedik
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 26-08 23:52
RonJ schreef op woensdag 22 juli 2026 @ 09:28:
[...]


Daar zou ik ook wel voor tekenen denk ik. Maar verwacht geen hogere laadsnelheid, ook deze packs zijn passief gekoeld.
Dan snap ik het niet helemaal misschien. Maar als je een pack hebt dat je met 40 kw/uur kunt laden, en je voegt eenzelfde pack toe, dan kun je twee packs toch samen met 80 kw/uur laden? Of is dit een duidelijk voorbeeld dat ik niet zo technisch ben?

  • RonJ
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 27-08 10:41
DDDikkiedik schreef op woensdag 22 juli 2026 @ 22:44:
[...]

Dan snap ik het niet helemaal misschien. Maar als je een pack hebt dat je met 40 kw/uur kunt laden, en je voegt eenzelfde pack toe, dan kun je twee packs toch samen met 80 kw/uur laden? Of is dit een duidelijk voorbeeld dat ik niet zo technisch ben?
Ehm, ja? ;) Je vervangt het bestaande pack door een exemplaar met betere cellen die (60%) meer capaciteit in hetzelfde volume hebben, je voegt niet een 2e accu toe. De beperkingen bij snelladen voor de e-golf komen omdat de accu niet gekoeld kan worden, dat blijft grotendeels hetzelfde.

All-electric.


  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
Als je enkel de cellen veranderd dan blijft de aansturing gelijk.
BMS communiceert met de laadpaal waarna de DC lader de batterij doet laden aan de hand van de BMS gegevens.

Dus als je de BMS aanpast dan zou het zeker kunnen mits je binnen de grenzen zit zoals temperatuur zoals @RonJ aankaart.

Er zijn genoeg EV's die passief gekoelt zijn die +100kW kunnen laden, het kan dus prima.

Het zelfde verhaal met dat je na het vervangen van de cellen maar geen software update de "auto" niet weet dat er meer capaciteit is en dus klopt in veel gevallen de berekening niet mbt resterende actieradius.

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • Kruiwagen
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 27-08 06:46
misschien is de verwarring ontstaan omdat deze firma MTG, twee verschillende packs aanbied. De packs hierboven vervangen het originele pack onder de auto.

Daarnaast bieden ze ook dit nog aan (een range extender die je op de HV bekabeling aansluit en in je kofferbak plaatst):
Range extender kit
Afbeeldingslocatie: https://mtgbattery.com/wp-content/uploads/2026/07/E-golf-battery-2048x1536.jpg.webp

Vreemd genoeg lijkt de battery pack voor onder de auto niet meer op hun website te staan.

[ Voor 10% gewijzigd door Kruiwagen op 23-07-2026 11:22 ]


  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
Daar gaat me (al kleine) kofferbak :o :+.

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • jmamac
  • Registratie: Oktober 2011
  • Laatst online: 22:12
Klopt, heb exact deze kit eerder dit jaar gebruikt bij mij auto. Best makkelijk. Ong. 0.7L erin gekregen. Betreft VAICO EXPERT KITS + Art.-Nr.: V10-7674 . Gekocht via Daparto.nl
Let op dat je de juiste Torx maat hebt in huis heb. Ik had 'm net niet, maar met een kleiner maatje kwam het toch nog los.

Aangezien het tijd is voor onderhoud (geeft de auto aan), eens een offerte opgevraagd bij de dealer. Inspectie + remvloeistof + interieurfilter 420 euro. Hmm ik vind het toch wel duur, op de remvloeistof en interieurfilter na 'krijg' je niks. Ja een heel duur betaalde APK (nu snap ik waarom je die er dan vaak gratis bij krijgt). Ik weet niet hoe jullie hiernaar kijken.

[ Voor 24% gewijzigd door jmamac op 23-07-2026 13:11 ]


  • Kruiwagen
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 27-08 06:46
jmamac schreef op donderdag 23 juli 2026 @ 13:04:
[...]

Klopt, heb exact deze kit eerder dit jaar gebruikt bij mij auto. Best makkelijk. Ong. 0.7L erin gekregen. Betreft VAICO EXPERT KITS + Art.-Nr.: V10-7674 . Gekocht via Daparto.nl
Let op dat je de juiste Torx maat hebt in huis heb. Ik had 'm net niet, maar met een kleiner maatje kwam het toch nog los.

Aangezien het tijd is voor onderhoud (geeft de auto aan), eens een offerte opgevraagd bij de dealer. Inspectie + remvloeistof + interieurfilter 420 euro. Hmm ik vind het toch wel duur, op de remvloeistof en interieurfilter na 'krijg' je niks. Ja een heel duur betaalde APK (nu snap ik waarom je die er dan vaak gratis bij krijgt). Ik weet niet hoe jullie hiernaar kijken.
ik doe het kleine onderhoud aan mijn auto's al een paar jaar zelf. Het is niet heel ingewikkeld, soms vergt het wel een kleine investering in gereedschap.
Remvloeistof is ook goed zelf te doen, het kost wel wat tijd als je het op je eigen oprit doet. Krik, en twee vloeistofpompjes (eentje om de oude vloeistof eruit te halen, een andere om het remvloeistofreservoir onder druk te zetten) is wat je zelf nodig hebt, daarna per wiel het systeem 'flushen'.
Een interieurfilter is heel erg simpel zelf te vervangen en kost nog geen tientje.

Je zou ook een offerte bij een onafhankelijke garage kunnen opvragen; vaak goedkoper dan de stealer dealer.

[ Voor 37% gewijzigd door Kruiwagen op 23-07-2026 13:41 ]


  • Kruiwagen
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 27-08 06:46
RonJ schreef op woensdag 22 juli 2026 @ 15:08:
[...]


Ze spreken wel over het aanpassen van de software parameters na de swap. En "compatible with original BMS". Dat klopt ook wel, want alleen de Ah spec is anders, voltage en cell-aantal is precies gelijk. Benieuwd hoe ze dat nou precies voor zich zien, maar dat is ook iets voor een inbouwer om op te lossen natuurlijk. Volgens AI moet er een speciale hardwaremodule, bijv. van EVclinic tussen BMS en de auto gezet worden om zonder foutmeldingen te kunnen werken, maar de onderbouwing daarvoor vind ik niet echt. Ik weet nog wel dat VW zelf ook een prototype (afkomstig van Kreisel) had rondrijden met 58kWh, maar dat (test)project is geschrapt voor de ID.3 :F. Dus misschien is die capaciteit wel niet helemaal random gekozen en zit dat nog ergens in de software.
Die Kreisel e-Golf kan ik jammer genoeg heel weinig over vinden. Die had 55.7kWh, maar een gelijk gewicht als het originele pakket, kon 150kW laden ÉN actief (vloeistof) gekoeld. Wellicht dat die techniek voor de ID3 is gebruikt.

  • Untouchablezz20
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 00:00
Iemand dit al eens geprobeerd?


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/-wUi49tcFhNPQPLJJUSzkLbiXXI=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/yXNpb8kan7aH69bUf0oA8lLF.jpg?f=fotoalbum_large

  • 201WD
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 25-08 22:12
Nee,

Ik heb keyless entry er op zitten. We hebben hier ook de tools om het te activeren. Dit weekend even kijken of het lukt om te activeren

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
Nope, voldoe niet aan de eis "keyless entry system required" :P

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • smiba
  • Registratie: Februari 2013
  • Laatst online: 27-08 11:42
Blijf dit heel interessant vinden, als mijn accu echt te ver weg is zou ik dit nog best wel overwegen. Stukken minder dan een nieuwe auto tenminste!

  • dennisfr
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 20:01
smiba schreef op vrijdag 31 juli 2026 @ 11:13:
[...]


Blijf dit heel interessant vinden, als mijn accu echt te ver weg is zou ik dit nog best wel overwegen. Stukken minder dan een nieuwe auto tenminste!
Echt? Dat heb ik totaal niet eigenlijk. Ik vind het een erg fijne auto (met de beperkte range als minpunt natuurlijk), maar ik ga er van uit dat als de originele batterij versleten is, de rest van de auto zijn beste tijd ook wel heeft gehad.

  • WackoH
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 26-08 22:50
Ja, altijd (toen ik de e-Golf nog had). Sleutel in de broekzak en hand even langs de buitenzijde van de handgreep vegen om de boel op slot te doen. Mijn huidige ID.3 heef trouwens dezelfde functionaliteit.

Openen door de binnenzijde aan te raken.

  • 201WD
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 25-08 22:12
WackoH schreef op vrijdag 31 juli 2026 @ 11:32:
[...]

Ja, altijd (toen ik de e-Golf nog had). Sleutel in de broekzak en hand even langs de buitenzijde van de handgreep vegen om de boel op slot te doen. Mijn huidige ID.3 heef trouwens dezelfde functionaliteit.

Openen door de binnenzijde aan te raken.
Hij bedoelt volgens mij deur dicht en op slot , zonder de sensor aan te raken in de deurgreep.

  • WackoH
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 26-08 22:50
Ah, dank voor de verduidelijking. Zo had ik het niet begrepen. Die optie had ik op een Renault 5 E-tech (fijne auto!): Weglopen van de auto en de deuren gaan op slot. Wel weer wennen om daarna een ID.3 te hebben waar je weer wel de handgreep aan moet raken (meermaals melding in app gekregen dat deur niet op slot zat ...)

  • Untouchablezz20
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 00:00
201WD schreef op vrijdag 31 juli 2026 @ 20:17:
[...]

Hij bedoelt volgens mij deur dicht en op slot , zonder de sensor aan te raken in de deurgreep.
Laat je weten als het gelukt is? Ben wel benieuwd!

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
dennisfr schreef op vrijdag 31 juli 2026 @ 11:30:
[...]

Echt? Dat heb ik totaal niet eigenlijk. Ik vind het een erg fijne auto (met de beperkte range als minpunt natuurlijk), maar ik ga er van uit dat als de originele batterij versleten is, de rest van de auto zijn beste tijd ook wel heeft gehad.
Gezien de SOH van de accu inderdaad tot heden zich goed houd en als dat zo blijft dan zal denk ik de accu de auto wel overleven ja.

Zal per situatie verschillen. Fijne auto inderdaad met als minpunt de actieradius en traag "snelladen".

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • Kruiwagen
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 27-08 06:46
dennisfr schreef op vrijdag 31 juli 2026 @ 11:30:
[...]

Echt? Dat heb ik totaal niet eigenlijk. Ik vind het een erg fijne auto (met de beperkte range als minpunt natuurlijk), maar ik ga er van uit dat als de originele batterij versleten is, de rest van de auto zijn beste tijd ook wel heeft gehad.
Een accu vervangen in plaats van een nieuwe auto aanschaffen is natuurlijk wel duurzamer en meer tweaker waardig :) en misschien dat de extra range het kopen van een andere auto wel overbodig maakt, of in ieder geval uitstelt.

Over de levensduur van de rest van de auto maak ik me bij ev veel minder zorgen.

  • Naafkap
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 21:18
Kruiwagen schreef op zaterdag 1 augustus 2026 @ 18:02:
[...]

Over de levensduur van de rest van de auto maak ik me bij ev veel minder zorgen.
Dat is denk ik onterecht. Het onderstel slijt bij een BEV net zo hard, zo niet harder door het hogere gewicht. Daarbij worden ice’s vaak afgedankt omdat de koets op is, niet omdat het motorblok op is.

  • engelbertus
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 21-08 22:32
HAllo! ik heb afgelopen week een 2e hnds egolf gekocht. we hebben er eerder een geleasd, en die beviel goed. daarom de keuze voor deze.

hij is van 2020 en heeft 70.000 km gereden. als opties heeft hij bochtverlichting, led koplampen, en als het goed is ook automatische grootlicht of groot licht assistent. achteruitrijcamera, en parkeersensoren, keyless entry, lederen bekleding stoelverwarming, discover pro, carplay, en dynaudio.

Ik loop tegen een aantal dingen aan waar ik vragen over heb:

ik heb de auto gekoppeld aan de app, maar niet alles doet het helemaal goed, zoals deuren op slot doen bijvoorbeeld. Als ik op de knop voor carnet in de auto klik, geeft hij aan "carnet: storing." en het wereldbolletje is grijs. waar kan dit door komen? is dit weer te herstellen?

Hoe kun je carplay makkelijk draadloos maken? ik denk aan een dongle, maar dan is je usb poort altijd in gebruik? wat is de toegevoegde waarde van een carplaybox?

In de discover pro bij wagen of systeeminformatie zitten 2 knoppen onderaan het scherm voor updates. die doen niet echt iets als ik er op klik.

De firmware en kaarten zijn nog van toen de auto geleverd is. wat is de makkelijkste manier om deze te updaten? de kaarten kan als het goed is met een willekeurige sd kaart van 32 GB. Maar hoe update je de firmware?

De keyless entry werkt perfect, maar gaat niet automatisch op slot. onze andere auto doet dat wel, waar we aan gewend zijn. nu vergeten we dat bij de golf snel.. kan erg onhandig zijn zeg maar.. is dat aan te passen?

Ik begrijp dat je bij VAG e.e.a. anders kun programmeren, is dat met de opties die wij hebben ook aan de orde? als het goed is is er wel een camera in de voorruit, maar. de opties voor lane assist, en dodhoekbewaking zullen er niet in te programmeren zijn gok ik? dan blijven er niet veel schokkende dingen over om te herprgrammeren? of zie ik dat verkeerd?

En de laatste vraag: hoe werkt het bij de egolf op het moment dat de 2g/3g wordt uitgezet? ik begrijp dat daar een software update voor komt, maar dat er daarmee de functionaliteit van koppeling met de app of SOS niet terugkomt?

vooralsng ben ik weer erg blij met de auto want je krijgt best veel auto, het enige dat als nadeel kan worden beschouwd is de actieradius, maar in ons geval is die alsnog ruim genoeg voor 90% van onze ritten...

  • DDDikkiedik
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 26-08 23:52
Jazsie schreef op zaterdag 1 augustus 2026 @ 12:21:
[...]

Gezien de SOH van de accu inderdaad tot heden zich goed houd en als dat zo blijft dan zal denk ik de accu de auto wel overleven ja.

Zal per situatie verschillen. Fijne auto inderdaad met als minpunt de actieradius en traag "snelladen".
Als ik voor 5000 euro naar 100 Kw snelladen en een actieradius van 500 kilometer kon gaan, dan zou ik dat denk ik toch wel doen. Al moet ik zeggen dat ik er zelf eigenlijk nauwelijks last van heb, omdat ik lange afstanden met de trein of camper doe.

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
Ohh zeker @DDDikkiedik !
Voor dat geld zou ik het ook doen :).

Denk alleen dat het niet zal komen voor die prijs, zou wel mooi zijn ja.
Maar wie weet in de toekomst...

Gelukkig kom ik tot heden momenteel nog prima uit te voeten met 80% dagelijks laden.
En dat met de eGolf als enigste auto.

(okok, stiekem als ik echt ver moet rijden of niet wil snelladen neem ik de Polo van ouders).

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • MLLL
  • Registratie: Augustus 2019
  • Laatst online: 19:55

MLLL

Palm Treo 650

Jazsie schreef op maandag 3 augustus 2026 @ 15:39:
Ohh zeker @DDDikkiedik !
Voor dat geld zou ik het ook doen :).

Denk alleen dat het niet zal komen voor die prijs, zou wel mooi zijn ja.
Maar wie weet in de toekomst...

Gelukkig kom ik tot heden momenteel nog prima uit te voeten met 80% dagelijks laden.
En dat met de eGolf als enigste auto.

(okok, stiekem als ik echt ver moet rijden of niet wil snelladen neem ik de Polo van ouders).
Voor een BMW i3 kost zo'n ingreep 12.500 euro en dan ga je van 130km naar 260km

https://www.autoweek.nl/autonieuws/artikel/zo-komt-een-oude-bmw-i3-twee-keer-zo-ver/

  • engelbertus
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 21-08 22:32
via de myvolkswagen app krijg ik de verkeerde kaartupdates aangeboden, voor de discover media, ik heb een discover pro. k kan nergens vinden hoe ik die dan kan downloaden.. vw stuurt me elke keer via myvolkswagen, die de verkeerde downloads geeft..

is daar een oplossing voor?

  • dennisfr
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 20:01
engelbertus schreef op maandag 3 augustus 2026 @ 23:38:
via de myvolkswagen app krijg ik de verkeerde kaartupdates aangeboden, voor de discover media, ik heb een discover pro. k kan nergens vinden hoe ik die dan kan downloaden.. vw stuurt me elke keer via myvolkswagen, die de verkeerde downloads geeft..

is daar een oplossing voor?
Dat is wel raar. Staat bij de uitrusting van jouw auto wel 'Discover Pro' als navigatiesysteem? Ik heb zelf via myVolkswagen van mijn Discover Pro, zonder probleem de kaarten ge-update.

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
engelbertus schreef op zaterdag 1 augustus 2026 @ 18:48:
HAllo! ik heb afgelopen week een 2e hnds egolf gekocht. we hebben er eerder een geleasd, en die beviel goed. daarom de keuze voor deze.

hij is van 2020 en heeft 70.000 km gereden. als opties heeft hij bochtverlichting, led koplampen, en als het goed is ook automatische grootlicht of groot licht assistent. achteruitrijcamera, en parkeersensoren, keyless entry, lederen bekleding stoelverwarming, discover pro, carplay, en dynaudio.
Gefelicitaart met je eGolf :).
engelbertus schreef op zaterdag 1 augustus 2026 @ 18:48:
ik heb de auto gekoppeld aan de app, maar niet alles doet het helemaal goed, zoals deuren op slot doen bijvoorbeeld. Als ik op de knop voor carnet in de auto klik, geeft hij aan "carnet: storing." en het wereldbolletje is grijs. waar kan dit door komen? is dit weer te herstellen?
Je hebt actief abbonement? Zonder kan je vrij weinig namelijk...
engelbertus schreef op zaterdag 1 augustus 2026 @ 18:48:
Hoe kun je carplay makkelijk draadloos maken? ik denk aan een dongle, maar dan is je usb poort altijd in gebruik? wat is de toegevoegde waarde van een carplaybox?
Ik heb een draadloos USB dongle, werkt perfect. Klopt dat USB poort altijd in gebruik is maar zie daar geen probleem in. Wat wil je anders erin steken?
engelbertus schreef op zaterdag 1 augustus 2026 @ 18:48:
In de discover pro bij wagen of systeeminformatie zitten 2 knoppen onderaan het scherm voor updates. die doen niet echt iets als ik er op klik.
Geen idee, ik heb de non Pro versie.
engelbertus schreef op zaterdag 1 augustus 2026 @ 18:48:
De firmware en kaarten zijn nog van toen de auto geleverd is. wat is de makkelijkste manier om deze te updaten? de kaarten kan als het goed is met een willekeurige sd kaart van 32 GB. Maar hoe update je de firmware?
Nieuwe map downloaden en op de SD kaart zetten via PC. Meen dat je voor de mappen wel moet betalen maar weet niet zeker. Ik gebruik Android Auto/Carplay en dus Google maps ipv de standaard navigatie.
engelbertus schreef op zaterdag 1 augustus 2026 @ 18:48:
De keyless entry werkt perfect, maar gaat niet automatisch op slot. onze andere auto doet dat wel, waar we aan gewend zijn. nu vergeten we dat bij de golf snel.. kan erg onhandig zijn zeg maar.. is dat aan te passen?

Ik begrijp dat je bij VAG e.e.a. anders kun programmeren, is dat met de opties die wij hebben ook aan de orde? als het goed is is er wel een camera in de voorruit, maar. de opties voor lane assist, en dodhoekbewaking zullen er niet in te programmeren zijn gok ik? dan blijven er niet veel schokkende dingen over om te herprgrammeren? of zie ik dat verkeerd?
Is inderdaad een VCDS instelling.
Voor lane assist etc moet je ook wel de juiste hardware aan boord hebben, is meestal niet het geval als je het niet hebt. Zonder juiste hardware heeft programeren weinig nut ;).
engelbertus schreef op zaterdag 1 augustus 2026 @ 18:48:
En de laatste vraag: hoe werkt het bij de egolf op het moment dat de 2g/3g wordt uitgezet? ik begrijp dat daar een software update voor komt, maar dat er daarmee de functionaliteit van koppeling met de app of SOS niet terugkomt?
Dan hebben we helaas pech, voor de eGolf komt er geen software update want de modem zelf is 2G/3G en dus te oud. Er is voor als nog geen planning vanuit VW om een 4G modem uit te brengen voor de eGolf.

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • Gluten Parody
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 23:54
Jazsie schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 08:10:
[...]
voor de eGolf komt er geen software update want de modem zelf is 2G/3G en dus te oud. Er is voor als nog geen planning vanuit VW om een 4G modem uit te brengen voor de eGolf.
De wetgever was er te laat bij om dit verplicht te stellen... 🥜🧀

Beeldscherm voor MacOS kiezen?


  • engelbertus
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 21-08 22:32
dennisfr schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 08:09:
[...]

Dat is wel raar. Staat bij de uitrusting van jouw auto wel 'Discover Pro' als navigatiesysteem? Ik heb zelf via myVolkswagen van mijn Discover Pro, zonder probleem de kaarten ge-update.
Ik heb inmiddels via mib-helper.com een download gevonden. die heb ik op een nieuwe 128 GB SD kaart gezet. In de auto geeft hij dan aan dat er iets mis is met de bestanden.

Ik ga dat nog eens proberen. of kan het zijn dat de SD kaart te groot is? hij leest hem wel zo te zien.

Als ik het via systeeminfo wil updaten vindt hij niks na een tijdje zoeken. als ik via engineeringmenu wil updaten geeft hij bij de pakketten die er op moeten staan volgens de metainfo, geen N/A, of beschikbaar of zoiets, maar ERR...

Bij de dealer langsgaan zal wel een rekening betekenen, terwijl de kaarten beschikbaar zouden moeten zijn. Ik wil ook liever carplay gebruiken, maar kaarten up to date is ook wel handig als je dat tussen de klokken op de virtual cockpit wilt tonen. Ik ben nog aan het kijken hoe ik carplay wil gaan doen, met een dongle met een telefoonhouder die ook snel kan opladen, of met een gewoon usb kabeltje, en dan maar langzaam laden. als laatste optie is die telefoonhouder met de app op de telefoon..


Ik heb wel gevonden dat je zenderlogos kunt aanpassen ( via de radio / zenderlijst)

voor Joe is dat wel leuk ipv een zwart vlakje. je hebt er een png afbeelding van het logo voor nodig in formaat 400x240, bij voorkeur. dat ga ik ook eens proberen.

  • engelbertus
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 21-08 22:32
Jazsie schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 08:10:
[...]


Gefelicitaart met je eGolf :).


[...]


Je hebt actief abbonement? Zonder kan je vrij weinig namelijk...


[...]


Ik heb een draadloos USB dongle, werkt perfect. Klopt dat USB poort altijd in gebruik is maar zie daar geen probleem in. Wat wil je anders erin steken?


[...]


Geen idee, ik heb de non Pro versie.


[...]

Nieuwe map downloaden en op de SD kaart zetten via PC. Meen dat je voor de mappen wel moet betalen maar weet niet zeker. Ik gebruik Android Auto/Carplay en dus Google maps ipv de standaard navigatie.


[...]


Is inderdaad een VCDS instelling.
Voor lane assist etc moet je ook wel de juiste hardware aan boord hebben, is meestal niet het geval als je het niet hebt. Zonder juiste hardware heeft programeren weinig nut ;).


[...]


Dan hebben we helaas pech, voor de eGolf komt er geen software update want de modem zelf is 2G/3G en dus te oud. Er is voor als nog geen planning vanuit VW om een 4G modem uit te brengen voor de eGolf.
Dankje!

Voor de verbinding met de app heb ik sommige abonnementen nog een paar maand geloof ik, maar daar kun je niet veel mee. Ik zie in de app wel de laadstatus, deurstatus en kan claxonneren en lichten laten knipperen, en klimatiseren aanzetten.

Navigatie van de app naar de auto sturen is een betaald abonnement volgens mij, dat ik niet heb. het zou leuk zijn als ik dat wel kan gebruiken, totdat 2G3G echt weg is.

Ik heb wel begrepen dat er een update zou moeten komen die zorgt dat de auto niet eindeloos blijft zoeken naar een verbinding, wat dan de accu leegtrekt. maar geen idee wat de status daarvan is en of dat ook echt komt.. de bron blijft ergens op internet... werkt een draadloze dongle goed? welke kun je aanraden als er 2 mensen zijn die carplay willen gebruiken met hun eigen telefoon als ze erin rijden?

er schijnt wel een soort omweg te zijn met een project dat ik tegenkwam op internet: ovms. maar dat heeft een erg hoog tweakers gehalte mijns.

  • dennisfr
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 20:01
engelbertus schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 14:54:
[...]

Ik heb inmiddels via mib-helper.com een download gevonden. die heb ik op een nieuwe 128 GB SD kaart gezet. In de auto geeft hij dan aan dat er iets mis is met de bestanden.

Ik ga dat nog eens proberen. of kan het zijn dat de SD kaart te groot is? hij leest hem wel zo te zien.

Als ik het via systeeminfo wil updaten vindt hij niks na een tijdje zoeken. als ik via engineeringmenu wil updaten geeft hij bij de pakketten die er op moeten staan volgens de metainfo, geen N/A, of beschikbaar of zoiets, maar ERR...

Bij de dealer langsgaan zal wel een rekening betekenen, terwijl de kaarten beschikbaar zouden moeten zijn. Ik wil ook liever carplay gebruiken, maar kaarten up to date is ook wel handig als je dat tussen de klokken op de virtual cockpit wilt tonen. Ik ben nog aan het kijken hoe ik carplay wil gaan doen, met een dongle met een telefoonhouder die ook snel kan opladen, of met een gewoon usb kabeltje, en dan maar langzaam laden. als laatste optie is die telefoonhouder met de app op de telefoon..
Je hebt wel de installatiehulp gevolgd? De SD card formatteren naar exFAT of NTFS en uiteraard eerst de zip file uitgepakt en de contents (1 map) naar de SD card gekopieerd.

  • smiba
  • Registratie: Februari 2013
  • Laatst online: 27-08 11:42
Moet eerlijk zeggen dat ik ook erg veel gedoe had met het updaten van de kaart. Uiteindelijk maar aan de garage gevraagd bij onderhoud of ze deze konden herstellen voor me, volgens mij niets voor gerekend destijds maar ik was ook een nieuwe klant die ze misschien tevreden wouden houden.

  • engelbertus
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 21-08 22:32
Eerst had ik fat32, zoals de af kaart uit de verpakking kwam. Omdat ik dacht dat het formatteren te maken had met de grootte van de kaart, en deze kaart zo groot was dat deze wel op de juiste manier geformatteerd was. Toen exfat geformatteerd en de uitgepakte mappen en bestand opnieuw eropgezet en geprobeerd in de auto, geen resultaat wel heb ik het logo van Joe daarna ook op die kaart gezet, en die kon ik gewoon instellen op de disciver pro. Nu 7zip bestand opnieuw gedownload en af kaart als BRF’s geformatteerd, en de nieuwe mappen en bestanden op de kaart gezet. Morgen kijk ik of het nu wel lukt. De discover pro klaagt dat de bestanden niet op de af kaart staan en dat ik de kaart moet controleren, er is wel gewoon ca17GB gebruikt van de beschikbare 112… dus t zou allemaal goed moeten zijn .misschien is 128 GB kaartje wel te groot voor de discover pro om te adresseren?

  • dennisfr
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 20:01
@engelbertus vreemd. Het is mij wel gelukt na het volgen van de installatiehulp. Het duurt wel een eeuwigheid en vervolgens heb ik de onboard navigatie eigenlijk nauwelijks gebruikt omdat ik Google Maps via Apple CarPlay prettiger vind.

  • engelbertus
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 21-08 22:32
@ Dennissen: Hoe groot was de was kaart die je hebt gebruikt? En had je de kaarten gedownload van de myvolkswagen website?

  • Kruiwagen
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 27-08 06:46
Naafkap schreef op zaterdag 1 augustus 2026 @ 18:10:
[...]

Dat is denk ik onterecht. Het onderstel slijt bij een BEV net zo hard, zo niet harder door het hogere gewicht. Daarbij worden ice’s vaak afgedankt omdat de koets op is, niet omdat het motorblok op is.
Dat zei ik inderdaad verkeerd. Het BEV gedeelte is juist betrouwbaar en vergt weinig onderhoud. Hoewel de remmen van een BEV natuurlijk ook minder slijten dan bij een ICE.

  • jmamac
  • Registratie: Oktober 2011
  • Laatst online: 22:12
Ik heb ook een Discover Pro (eGolf Mk7.5), maar volgens mij heb ik destijds mijn navigatie gewoon met een (32GB?) USB stick geupdated en niet met de SD-sloten.

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
engelbertus schreef op dinsdag 4 augustus 2026 @ 15:05:
[...]

Dankje!

Voor de verbinding met de app heb ik sommige abonnementen nog een paar maand geloof ik, maar daar kun je niet veel mee. Ik zie in de app wel de laadstatus, deurstatus en kan claxonneren en lichten laten knipperen, en klimatiseren aanzetten.

Navigatie van de app naar de auto sturen is een betaald abonnement volgens mij, dat ik niet heb. het zou leuk zijn als ik dat wel kan gebruiken, totdat 2G3G echt weg is.

Ik heb wel begrepen dat er een update zou moeten komen die zorgt dat de auto niet eindeloos blijft zoeken naar een verbinding, wat dan de accu leegtrekt. maar geen idee wat de status daarvan is en of dat ook echt komt.. de bron blijft ergens op internet... werkt een draadloze dongle goed? welke kun je aanraden als er 2 mensen zijn die carplay willen gebruiken met hun eigen telefoon als ze erin rijden?

er schijnt wel een soort omweg te zijn met een project dat ik tegenkwam op internet: ovms. maar dat heeft een erg hoog tweakers gehalte mijns.
Zo te lezen heb je idd wel actief abbonement om "alles" te doen.

Ahh zou inderdaad kunnen dat er wel een update komt om te voorkomen dat de accu leeg getrokken wordt.
Maar er komt zo ver bekend geen nieuwe 4G modem uit.

Draadloos donlge werkt top, is net als bekabeld maar dan draadloos :). Maakt automatisch verbinding. Met twee personen is het even opletten als beiden in de auto zitten, dan pakt ie hier soms de verkeerde en moet dan even de verbinding verbreken zodat de ander kan verbinden.
Link naar de donlge is hier in de topic te vinden.

OVMS ben ik nu aan het kijken, ondertussen is de eGolf toegevoegd als ondersteund alleen nog niet met alle functie maar wel de meest belangrijke (SOC, klimatiseren).
Dat zou wel een mooie alternatief maar kost ook wel wat.

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • jmamac
  • Registratie: Oktober 2011
  • Laatst online: 22:12
Als Carplay dongle kan ik de AAwireless Two+ aanraden, die heeft trouwens ook een fysieke knop waarmee tussen apparaten gewisseld kan worden.

  • Kruiwagen
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 27-08 06:46
MLLL schreef op maandag 3 augustus 2026 @ 15:46:
[...]

Voor een BMW i3 kost zo'n ingreep 12.500 euro en dan ga je van 130km naar 260km

https://www.autoweek.nl/autonieuws/artikel/zo-komt-een-oude-bmw-i3-twee-keer-zo-ver/
Iets verder terug in dit draadje heb ik een leverancier voor de eGolf gelinkt die een upgrade aanbied voor iets meer dan €5000. Het is dan wel een vrij 'domme' upgrade als in; je krijgt de accucellen op je stoep en zoek het verder maar uit. Ook zonder softwareaanpassing dus je nieuwe range is niet zichtbaar.

Ideaal zou een upgrade zijn zoals Kreisel heeft ontwikkeld:
  • - 50+ kWh
  • - actief/vloeistof gekoeld
  • - hogere DC laadsnelheid

  • Wouter15
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 21:14
Kruiwagen schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 15:01:
[...]

Iets verder terug in dit draadje heb ik een leverancier voor de eGolf gelinkt die een upgrade aanbied voor iets meer dan €5000. Het is dan wel een vrij 'domme' upgrade als in; je krijgt de accucellen op je stoep en zoek het verder maar uit. Ook zonder softwareaanpassing dus je nieuwe range is niet zichtbaar.

Ideaal zou een upgrade zijn zoals Kreisel heeft ontwikkeld:
  • - 50+ kWh
  • - actief/vloeistof gekoeld
  • - hogere DC laadsnelheid
Klinkt als een mooie upgrade. Ik vraag me het alleen wel af hoe het dan zit met de dagwaarde? Stel je krijgt een ongeluk en je krijgt dan alleen de dagwaarde terug dan ben je het geld van de batterij upgrade sowieso kwijt? En ook met inruil etc lijkt me het een lastig verhaal, weet ook niet of ik zelf een auto zou willen kopen waarbij de batterij door een niet originele is vervangen.

  • Wouter15
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 21:14
Kruiwagen schreef op donderdag 6 augustus 2026 @ 15:01:
[...]

Iets verder terug in dit draadje heb ik een leverancier voor de eGolf gelinkt die een upgrade aanbied voor iets meer dan €5000. Het is dan wel een vrij 'domme' upgrade als in; je krijgt de accucellen op je stoep en zoek het verder maar uit. Ook zonder softwareaanpassing dus je nieuwe range is niet zichtbaar.

Ideaal zou een upgrade zijn zoals Kreisel heeft ontwikkeld:
  • - 50+ kWh
  • - actief/vloeistof gekoeld
  • - hogere DC laadsnelheid

  • DDDikkiedik
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 26-08 23:52
Het gaat toch om een aanvulling, niet om een vervanging. Na acht jaar lijkt het mij sowieso niet zoveel meer uitmaken, aangezien dan de garantie op de accu sowieso vervalt.

Maar de € 5000,- is volgens mij niet met arbeidskosten.

  • Kruiwagen
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 27-08 06:46
DDDikkiedik schreef op vrijdag 7 augustus 2026 @ 22:33:
Het gaat toch om een aanvulling, niet om een vervanging. Na acht jaar lijkt het mij sowieso niet zoveel meer uitmaken, aangezien dan de garantie op de accu sowieso vervalt.

Maar de € 5000,- is volgens mij niet met arbeidskosten.
Nee, dit pakket is vervanging van je originele accumodules.

Hetzelfde bedrijf bied ook een range extender aan, door middel van een accupakket in je kofferbak te plaatsen. Daar zou ik in verband met bots- en brandveiligheid persoonlijk vanaf zien.
Wouter15 schreef op vrijdag 7 augustus 2026 @ 13:43:
[...]

Klinkt als een mooie upgrade. Ik vraag me het alleen wel af hoe het dan zit met de dagwaarde? Stel je krijgt een ongeluk en je krijgt dan alleen de dagwaarde terug dan ben je het geld van de batterij upgrade sowieso kwijt? En ook met inruil etc lijkt me het een lastig verhaal, weet ook niet of ik zelf een auto zou willen kopen waarbij de batterij door een niet originele is vervangen.
Ik vraag mij sowieso af hoe het zit met typegoedkeuring en verzekering indien je er zomaar een andere accu onder schroeft. Het lijkt me dat wel even netjes gemeld dient te worden.

[ Voor 12% gewijzigd door Kruiwagen op 08-08-2026 09:18 ]


  • GerjanT
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 21:21
Ik heb zojuist de bestelling gedaan voor de OVMS module. Ik heb nog tot eind november carnet. Inmiddels kun je dat in Nederland ook niet meer verlengen. Ik gebruik die tijd om de telegrammen uit de canbus te filteren en daarmee een bijdrage te leveren aan het project.

  • engelbertus
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 21-08 22:32
jmamac schreef op woensdag 5 augustus 2026 @ 16:39:
Als Carplay dongle kan ik de AAwireless Two+ aanraden, die heeft trouwens ook een fysieke knop waarmee tussen apparaten gewisseld kan worden.
Ik heb een thingy besteld. Deze heeft een usb A aansluiting en past mooi in de usb poort, en heeft een knopje op de voorkant waarmee je makkelijk kunt wisselen naar een tweede gsm. Kostte 30 euro, werkt snel en makkelijk en geeft volgens mij ook iets meer info weer via CarPlay, zoals batterijstatus van de telefoon. Is denk ik een kleinere en handiger oplossing dan AAwireless. Het klepje kan dicht, knopje zit altijd stevig op dezelfde plek die makkelijk te bereiken is.

Wat is nu een makkelijke en nette manier om usb c poorten toe te voegen, anders dan een plug in de sigaterttenaansteker?

  • engelbertus
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 21-08 22:32
GerjanT schreef op dinsdag 18 augustus 2026 @ 09:55:
Ik heb zojuist de bestelling gedaan voor de OVMS module. Ik heb nog tot eind november carnet. Inmiddels kun je dat in Nederland ook niet meer verlengen. Ik gebruik die tijd om de telegrammen uit de canbus te filteren en daarmee een bijdrage te leveren aan het project.
Cool! Ik was op zich wel enthousiast hierover, maar omdat de samenwerking met de egolf hiervoor best nog wel in een beginstadium leek te zitten heb ik nog een afwachtende houding zeg maar. Ik ben erg benieuwd wat je ervaringen zijn en of er nog iets aan ontwikkeld gaat worden.

  • jmamac
  • Registratie: Oktober 2011
  • Laatst online: 22:12
Uiteindelijk gaat t bij al die wireless carplay dongles om stabiliteit, niet zozeer het formaat. Dat is het grootste verschil tussen al die dingen.
engelbertus schreef op dinsdag 18 augustus 2026 @ 13:45:
[...]

Wat is nu een makkelijke en nette manier om usb c poorten toe te voegen, anders dan een plug in de sigaterttenaansteker?
Ja toch wel deze, https://www.amazon.nl/dp/B0CTCYJ6WF/ref=pe_28126711_487805961_TE_item

Deze is zo plat dat die niet uitsteekt, zeer fijn.

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
GerjanT schreef op dinsdag 18 augustus 2026 @ 09:55:
Ik heb zojuist de bestelling gedaan voor de OVMS module. Ik heb nog tot eind november carnet. Inmiddels kun je dat in Nederland ook niet meer verlengen. Ik gebruik die tijd om de telegrammen uit de canbus te filteren en daarmee een bijdrage te leveren aan het project.
Die van mij is ook onderweg, wel top dat je tijd erin wilt steken om de rest van de functies werkend te krijgen met OVMS.

Ik heb daar helaas geen kaas van gegeten.

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • engelbertus
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 21-08 22:32
jmamac schreef op dinsdag 18 augustus 2026 @ 16:37:
Uiteindelijk gaat t bij al die wireless carplay dongles om stabiliteit, niet zozeer het formaat. Dat is het grootste verschil tussen al die dingen.


[...]

Ja toch wel deze, https://www.amazon.nl/dp/B0CTCYJ6WF/ref=pe_28126711_487805961_TE_item

Deze is zo plat dat die niet uitsteekt, zeer fijn.
Daar heb je zeker een punt. Ik heb nog niet vaak van gebruiker / telefoon gewisseld, maar het gaat nog niet echt vlekkeloos tot nog toe. We gaan het zien. Als het niet goed werkt met overschakelen, of zoals gisteren opnieuw moeten koppelen, voldoet het niet aan de belofte. Dan stuur ik hem ook weer terug. Dit model was de enige met een simpel knopje om te wisselen. Dan moet het ook werken.

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
Ik heb deze (2in1): https://nl.aliexpress.com/item/1005007498201058.html

Werkt goed alleen met meerdere gebruikers (twee in mijn geval) pakt ie altijd de laatst verbonden telefoon.

Als we dus met twee in de auto stappen (beiden telefoon zijn dus in bereik) en de ander wilt verbinden dan moet ik eerst disconnecten zodat de ander kan connecten.

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • engelbertus
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 21-08 22:32
Ik. Egrijp fat die dingen intern vask dezelfde hardware hebben , soms sneller geklokt dan een andere het orobleem lijkt te zitten in dat ie soms geen verbinding krijgt en dan in een loop komt. Dan kan de andere telefoon ook niet verbinden. Stroom moet er dan af en daardoor kan de sleutel voor het pairen verloren gaan. Daardoor moet je opnieuw pairen.

Er zijn er een aantal die echt zeg maar telefoons inclusief sleutel echtbopslaan. Daardoor hoef je niet opnieuw te pairen , maar kan het even duren of het uit en inschakelen van de blutooth of wifi van de eerstevtelefoon uit te schakelen of buiten bereik te krijgen, bijvoorbeeld door weg te rijden.

Sommige kunnen bij het opstarten een menu op de autodisplay tonen waar je dan een keus kunt maken tussen telefoons.

Bij aawireless kun je devtekefoons zeg maar wat actiever beheren via een app op de telfoon, en via die app ook de niet actieve telefoon kunnen kopelen. Op een iphone kan die app niet op de carplaydisplay getoond worden, dus je moet dan iets dien via de tekefoon die gekoppeld moet worden, of de knop op de dongle gebruiken. Dat is voor de meeste mensen die weg wilen rijden handiger, omdat je dan niet afhankelijk bent van een device van een ander. Waar je dan niet op hieft te wacgten, en je snel, voor het wegrijden carplay gebruiken voor navigatie of muziek oid.

Helaas zijn die betere opties voor wanneer je met meer mensen decauto gebruikt grotere apparaten dan hele kleine onopvallende plugjes, die extra zooi en kabeltjes introduceren.

Ik had verwacht dat de dongle van thingy met het knopje erop gelijkaardig zou werken. Maar dat blijkt niet zo te zijn. Alleen als beide telefoons netjes binnen bereik zijn en netjes worden gewisseld werkt dat goed. Ook het wisselen lijkt goed te gaan als je alleen van decauto gebruik maakt en de andere telefoon echt buiten bereik van de dongle is.

Wanneer dat dus niet het geval is kun je snel in due loop terechtkomen, en opnieuw moeten koppelen.

  • 201WD
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 25-08 22:12
Volgens mij gaan jullie offtopic met je dongle. Bespreek dat elders . Laten we het hier over de e-golf hebben.

  • 201WD
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 25-08 22:12
GerjanT schreef op dinsdag 18 augustus 2026 @ 09:55:
Ik heb zojuist de bestelling gedaan voor de OVMS module. Ik heb nog tot eind november carnet. Inmiddels kun je dat in Nederland ook niet meer verlengen. Ik gebruik die tijd om de telegrammen uit de canbus te filteren en daarmee een bijdrage te leveren aan het project.
Via de app, digitale extra's kun je gewoon bestellen en verlengen. Net nog gecontroleerd.

  • GerjanT
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 21:21
201WD schreef op zaterdag 22 augustus 2026 @ 20:00:
[...]

Via de app, digitale extra's kun je gewoon bestellen en verlengen. Net nog gecontroleerd.
Dat is supermooi voor je, bij mij staat het er niet. Tenzij ik overschakel naar Duitsland. Sterker nog. het huidige abonnement is ook niet meer zichtbaar, maar wel als ik naar Duitsland overschakel. 2G is eindig...

  • dennisfr
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 20:01
GerjanT schreef op zondag 23 augustus 2026 @ 12:29:
[...]

Dat is supermooi voor je, bij mij staat het er niet. Tenzij ik overschakel naar Duitsland. Sterker nog. het huidige abonnement is ook niet meer zichtbaar, maar wel als ik naar Duitsland overschakel. 2G is eindig...
Wat is het probleem met overschakelen naar Duitsland? Zo heb ik ook verlengd.

  • 201WD
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 25-08 22:12
Ik heb de app gewoon op Nederlands staan etc.. ik krijg regelmatig in de app aanbod voor digitale extra's te kopen . Dat gaat dan via de Duitse site.

  • 0xygen500
  • Registratie: Juni 2014
  • Laatst online: 22:39
Iemand hier nog tips hoe ik de soc status van de e golf in homeassistant kan krijgen zonder abonnement?

  • GerjanT
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 21:21
dennisfr schreef op zondag 23 augustus 2026 @ 15:17:
[...]

Wat is het probleem met overschakelen naar Duitsland? Zo heb ik ook verlengd.
Geen enkel. Ik geef alleen dat ie bij mij in Nederland niet meer zichtbaar is.

hopelijk ontvang ik later deze week de OVMS-module. Ik had direct vrijdag het betaalverzoek van de douane betaald maar is nog niet verzonden.

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
0xygen500 schreef op maandag 24 augustus 2026 @ 07:51:
Iemand hier nog tips hoe ik de soc status van de e golf in homeassistant kan krijgen zonder abonnement?
Zelfs met abbonement is het niet meer mogelijk.

Enige optie is Open Vehicle Monitoring System-3 (OVMS3) module icm Wifi en/of simkaart.

Tot dat de OVMS3 geinstalleerd is heb ik een goedkope OBD2 dongle erin zitten die ik via BT (ESP32) uitlees voor de SOC. Werkt alleen enkel wanneer de auto thuis is binnen bereik :P.

[ Voor 21% gewijzigd door Jazsie op 24-08-2026 10:12 ]

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • 0xygen500
  • Registratie: Juni 2014
  • Laatst online: 22:39
Jazsie schreef op maandag 24 augustus 2026 @ 10:10:
[...]

Zelfs met abbonement is het niet meer mogelijk.

Enige optie is Open Vehicle Monitoring System-3 (OVMS3) module icm Wifi en/of simkaart.

Tot dat de OVMS3 geinstalleerd is heb ik een goedkope OBD2 dongle erin zitten die ik via BT (ESP32) uitlees voor de SOC. Werkt alleen enkel wanneer de auto thuis is binnen bereik :P.
Hmm had al zo'n vermoeden. AI raadde de wican pro module aan

  • Boertje
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 18:34
0xygen500 schreef op maandag 24 augustus 2026 @ 07:51:
Iemand hier nog tips hoe ik de soc status van de e golf in homeassistant kan krijgen zonder abonnement?
ik gebruik deze, loopt soms wat achter maar de vw connect api was ook al niet zo stabiel:
https://github.com/TommiG1/HA_VAG-EU-Data-Act

  • 0xygen500
  • Registratie: Juni 2014
  • Laatst online: 22:39
Boertje schreef op maandag 24 augustus 2026 @ 21:42:
[...]

ik gebruik deze, loopt soms wat achter maar de vw connect api was ook al niet zo stabiel:
https://github.com/TommiG1/HA_VAG-EU-Data-Act
Thanks, ik had al wat geprobeerd met die EU data Act, maar ik kreeg heel detijd no_content_found. Binnenkort toch maar eens kijken of ik dat werkend kan krijgen via deze route
Does the car need to be online?
Yes. The portal only delivers what the vehicle uploads. If you only receive _no_content_found ZIPs, wake the car (drive, ignition on, or open the mobile app). Whether telemetry still flows after all manufacturer connectivity packages (basic Connect, trial, Connect Plus) have expired is not fully documented; if you get real data without Connect Plus, please share your model in the community thread — it helps other owners.

  • Boertje
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 18:34
Ja bij mij duurde het ook een paar dagen, die website is ook zo vaag en buggy. Sterkte alvast ;)

How long until the first real data?

Often 15–60 minutes after activating the continuous request, sometimes several hours. Community reports also mention 1–3 days — especially if the portal initially rejected the request, the car has not uploaded telemetry yet, or you need one or two drives before the full All Data payload arrives.

  • 201WD
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 25-08 22:12
Gewoon een abonnement nemen.

Werkt beter en mogelijk ook nog goedkoper.

  • Rdestructo
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 27-08 07:47
Jazsie schreef op maandag 24 augustus 2026 @ 10:10:
[...]

Zelfs met abbonement is het niet meer mogelijk.

Enige optie is Open Vehicle Monitoring System-3 (OVMS3) module icm Wifi en/of simkaart.

Tot dat de OVMS3 geinstalleerd is heb ik een goedkope OBD2 dongle erin zitten die ik via BT (ESP32) uitlees voor de SOC. Werkt alleen enkel wanneer de auto thuis is binnen bereik :P.
Houd ons op de hoogte, ben ook zeer geïnteresseerd in OVMS zeker omdat er nu in korte tijd goede vorderingen gemaakt zijn.

Even een vraag moet de gps en gsm antenne er ook bij geïnstalleerd worden?

En waar heb jij de connectors besteld?

VW egolf 2020


  • GerjanT
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 21:21
Rdestructo schreef op dinsdag 25 augustus 2026 @ 10:14:
[...]

Houd ons op de hoogte, ben ook zeer geïnteresseerd in OVMS zeker omdat er nu in korte tijd goede vorderingen gemaakt zijn.

Even een vraag moet de gps en gsm antenne er ook bij geïnstalleerd worden?

En waar heb jij de connectors besteld?
Ik heb de connectors op Ali besteld. Deze komen als het goed is volgende week. Ik zag ook een prefab kabel maar ik kon daar de specificaties niet van achterhalen.

OVMS schrijft in de documentatie dat je er CAT6 voor kunt gebruiken. Ik ben daar met bv de echte 12 volt lijnen niet echt van overtuigd.

  • Rdestructo
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 27-08 07:47
GerjanT schreef op woensdag 26 augustus 2026 @ 22:51:
[...]

Ik heb de connectors op Ali besteld. Deze komen als het goed is volgende week. Ik zag ook een prefab kabel maar ik kon daar de specificaties niet van achterhalen.

OVMS schrijft in de documentatie dat je er CAT6 voor kunt gebruiken. Ik ben daar met bv de echte 12 volt lijnen niet echt van overtuigd.
Ja was ook al op Ali aan het kijken.

Cat6 voor de data geen probleem lijkt mij, voor de 12v neem ik wel dikkere kabel.

Maar goed ben nog op de onderzoektour d:)b

VW egolf 2020


  • GerjanT
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 21:21
Rdestructo schreef op donderdag 27 augustus 2026 @ 07:47:
[...]

Ja was ook al op Ali aan het kijken.

Cat6 voor de data geen probleem lijkt mij, voor de 12v neem ik wel dikkere kabel.

Maar goed ben nog op de onderzoektour d:)b
Dat is dus ook mijn idee

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:17
201WD schreef op maandag 24 augustus 2026 @ 23:56:
Gewoon een abonnement nemen.

Werkt beter en mogelijk ook nog goedkoper.
Zelfs met abbonement is het niet meer mogelijk helaas.
Rdestructo schreef op dinsdag 25 augustus 2026 @ 10:14:
[...]

Houd ons op de hoogte, ben ook zeer geïnteresseerd in OVMS zeker omdat er nu in korte tijd goede vorderingen gemaakt zijn.

En waar heb jij de connectors besteld?
Volgens mij was het deze:
https://aliexpress.com/item/1005002831285647.html

[ Voor 7% gewijzigd door Jazsie op 27-08-2026 09:55 ]

Woonachtig in België | 6200 Wp | eGolf 32kWh


  • GerjanT
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 21:21
Jazsie schreef op donderdag 27 augustus 2026 @ 09:54:
[...]

Zelfs met abbonement is het niet meer mogelijk helaas.


[...]

Volgens mij was het deze:
https://aliexpress.com/item/1005002831285647.html
Ik heb dezelfde besteld. Komen volgende week als het goed is. Ik ga zelf nog wel even deze kabel bestellen tussen de stekker. Het kost de kop niet maar dan zit er qua dikte wel wat fatsoenlijks tussen.
Pagina: 1 ... 68 69 Laatste