Dan zitten we op één lijn. Het is niet goed gegaan bij het btd nemen van de sporen tbv het inzetten van de Krol. Die 2 sporen waarover kalktrein en nachtnet reden hadden btd genomen moeten worden en de kortsluitlansen geplaatst. Ben dan ook benieuwd wat er bij het afluisteren van de banden bovenwater komt.Qu3st schreef op dinsdag 11 april 2023 @ 07:50:
[...]
Misschien niet helemaal duidelijk. Maar ik heb het over de sporen waar de intercity en goedertrein reden, die zat in de WBI als een periode B, waarin deze iom treindienstleider en LWB buitendienst genomen kon worden.
Als die buitendienst zou zijn (wat niet was volgens feiten die door ProRail naar buiten zijn gebracht) dan had de LWB de kortsluitlansen in die sporen moeten doen. Dan waren de P-seinen toe leidend naar de werkplek op rood gesprongen, dan hadden die treinen nooit baanvaksnelheid gereden.
En die kortsluitlans MOET geplaatst worden, die periode B voor de werkzaamheden is niet even mondeling, maar moet je fysiek ook echt afdekken als LWB en als treindienstleider digitaal verhinderen.
Als het spoor in dienst is, zit er verder inderdaad géén snelheidsbeperking op.
Daar is dus al uitgekomen dat de treindienstleider tegen de LWB had gezegd dat hij nog 10 minuten moest wachten en dat hij teruggebeld zou worden. De banden zijn direct na het incident veilig gesteld.RCBL schreef op dinsdag 11 april 2023 @ 20:09:
[...]
Dan zitten we op één lijn. Het is niet goed gegaan bij het btd nemen van de sporen tbv het inzetten van de Krol. Die 2 sporen waarover kalktrein en nachtnet reden hadden btd genomen moeten worden en de kortsluitlansen geplaatst. Ben dan ook benieuwd wat er bij het afluisteren van de banden bovenwater komt.
Moeten er ook lansen geplaatst worden op de 2 actieve sporen als daar simpelweg die kraan wil oversteken? Is het niet voldoende om toestemming te vragen om over te steken?
Nee dat is niet voldoende, dit is gewoon wettelijk vastgelegd. Er zijn geregeld inspecties, van arbo of vanuit ProRail/ILT om dit te controleren.FastFred schreef op dinsdag 11 april 2023 @ 21:40:
Moeten er ook lansen geplaatst worden op de 2 actieve sporen als daar simpelweg die kraan wil oversteken? Is het niet voldoende om toestemming te vragen om over te steken?
[ Voor 10% gewijzigd door Qu3st op 11-04-2023 22:01 ]
Niet specifiek wettelijk, komt voort uit het normen kader veilig werken (NVW) en bijbehorende voorschriften en aanverwanten van stichting railalert. Over het algemeen is de spoorwegwet opgebouwd als “gij zult het veilig doen” idee. In het NVW/VVW-T zijn hiervoor zaken specifiek gemaakt door en voor de branche. In principe houdt railalert hier toezicht op, ILT is deels gemandateerd door de arbeidsinspectie om toezicht te houden op veiligheid voor baanwerkers in het algemeen.Qu3st schreef op dinsdag 11 april 2023 @ 21:43:
[...]
Nee dat is niet voldoende, dit is gewoon wettelijk vastgelegd. Er zijn geregeld inspecties, van arbo of vanuit ProRail/ILT om dit te controleren.
Maar idd oversteken voor NVW personeel is in buiten dienst gesteld spoor met fysieke maatregelen. Oversteken op taak eigen veiligheid mag met maximaal 2 man, met instructie en bij daglicht.
De sporen waren nog niet buitendienst, de TRDL zei rond 3:23 tegen de LWB dat er een gat kwam na 10 minuten en dat de TRDL daarna terug zou bellen. Er zat achter de kalktrein nog een Intercity en die zou om 3:29 passeren.RCBL schreef op dinsdag 11 april 2023 @ 20:09:
[...]
Dan zitten we op één lijn. Het is niet goed gegaan bij het btd nemen van de sporen tbv het inzetten van de Krol. Die 2 sporen waarover kalktrein en nachtnet reden hadden btd genomen moeten worden en de kortsluitlansen geplaatst. Ben dan ook benieuwd wat er bij het afluisteren van de banden bovenwater komt.
https://www.rtlnieuws.nl/...luk-voorschoten-toedrachtDe leider werkplekbeveiliging zegt daarop een telefoontje van de treindienstleider af te wachten.
Ik kan nog meer tijden noemen, maar de kraan lijkt meteen te zijn gaan rijden. Waarom is nu de vraag... De communicatie tussen LWB en TRDL lijkt gewoon goed te zijn gegaan.
Da's maximaal 2 man toch want meer dan 2 is een ploeg. In je eentje mag je met tev gewoon een spoor oversteken.ExiZTeNcE schreef op woensdag 12 april 2023 @ 00:00:
[...]
Oversteken op taak eigen veiligheid mag alleen met 2 man, met instructie en bij daglicht.
|<----------------------------------------------arm length---------------------------------------------->|
|<-------------------------------------------where the cat is--------------------------------------------->|
Ja, als ook nog kortsluitlansen gezet moeten worden is het wel heel gek dat die kraan direkt is gaan rijden.ArcticWolf schreef op woensdag 12 april 2023 @ 09:18:
[...]
https://www.rtlnieuws.nl/...luk-voorschoten-toedracht
Ik kan nog meer tijden noemen, maar de kraan lijkt meteen te zijn gaan rijden. Waarom is nu de vraag... De communicatie tussen LWB en TRDL lijkt gewoon goed te zijn gegaan.
Met hoeveel personen waren ze eigenlijk aan het werk daar? Kan het zijn dat een deel van de ploeg dingen op eigen houtje doet waar de LWB geen zicht op heeft?
Signatures zijn voor boomers.
Als ik 65 ben, al jaren in het spooronderhoud zit, weet dat je met zo'n kraan in minder dan een minuut ofzo makkelijk 4 sporen kunt oversteken, maar je moet na een lange nacht 10 minuten gaan zitten wachten en nog zitten hannesen met die lansen. Dan kan ik me voorstellen dat je naar huis wilt en gewoon oversteekt als je een kans ziet, het gaat toch al 30-40 jaar goed? Dit keer ging het dus niet goed.
[ Voor 6% gewijzigd door FastFred op 12-04-2023 10:00 ]
Dat is iets wat je keer op keer terugziet in onderzoeksrapporten.FastFred schreef op woensdag 12 april 2023 @ 09:58:
het gaat toch al 30-40 jaar goed? Dit keer ging het dus niet goed.
Signatures zijn voor boomers.
Volgende week woensdag 19-4 gaat onder voorbehoud ICNG 3222 heen en weer crossen in : 70912(LM), verder met pax 912, 907, 920, 915, 928, 923, 936, 931, 944, 939, 952, 947, 960, 955 en 70955(LM) naar Wgm.
Alle 900-nummertjes asd-rtd v.v.
Bron: https://www.somda.nl/inde...7385/ontwikkelingen-icng/
Alle 900-nummertjes asd-rtd v.v.
Bron: https://www.somda.nl/inde...7385/ontwikkelingen-icng/
[ Voor 17% gewijzigd door ed1703 op 12-04-2023 10:17 ]
Scherp, maximaal vergeten idd, dus aangepast :-)evilution schreef op woensdag 12 april 2023 @ 09:32:
[...]
Da's maximaal 2 man toch want meer dan 2 is een ploeg. In je eentje mag je met tev gewoon een spoor oversteken.
Voordat iedereen enthousiast in de trein wil springen volgende week: let even op het voorbehoud!ed1703 schreef op woensdag 12 april 2023 @ 10:09:
Volgende week woensdag 19-4 gaat onder voorbehoud ICNG 3222 heen en weer crossen in : 70912(LM), verder met pax 912, 907, 920, 915, 928, 923, 936, 931, 944, 939, 952, 947, 960, 955 en 70955(LM) naar Wgm.
Alle 900-nummertjes asd-rtd v.v.
Bron: https://www.somda.nl/inde...7385/ontwikkelingen-icng/
Dit is de allerlaatste testfase (testen met reizigers).
Niet alleen is er nog geen volledige 'go' gegeven, ook als die wel gegeven wordt, kan er op de dag zelf nog besloten worden om de ICNG niet in te zetten, bijvoorbeeld om meldingen te onderzoeken of iets nog te testen. Ritten kunnen dus last-minute nog altijd vervangen worden door de reguliere ICD-stam die reserve staat tijdens deze ritten.
Kalktrein 'achter' het nachtnet? Ik begrijp toch echt dat ze op 2 verschillende sporen reden.ArcticWolf schreef op woensdag 12 april 2023 @ 09:18:
[...]
De sporen waren nog niet buitendienst, de TRDL zei rond 3:23 tegen de LWB dat er een gat kwam na 10 minuten en dat de TRDL daarna terug zou bellen. Er zat achter de kalktrein nog een Intercity en die zou om 3:29 passeren.
En verder schrijf ik toch niet echt iets anders over de btd gestelde sporen
Dat staat er nietRCBL schreef op woensdag 12 april 2023 @ 12:00:
[...]
Kalktrein 'achter' het nachtnet? Ik begrijp toch echt dat ze op 2 verschillende sporen reden.
En verder schrijf ik toch niet echt iets anders over de btd gestelde sporen
De kalktrein en de gebotstste IC reden idd op een ander spoor. Maar achter de kalktrein kwam ook nog een andere IC. Die strandde omdat de hoogspanning wegviel (en anders zou die wel tegen een rood sein aan lopen).
Gedacht als een echte, Nederlandse koopmanQu3st schreef op donderdag 6 april 2023 @ 16:43:
[...]
Aan die Betuwelijn wordt meer verdiend dan aan een forenzenlijn hoor. En lees even ook mijn edit nog.
Stel je voor dat we dit consistent hadden gedaan met alle na-oorlogse bouw, vinexwijken e.d. We zouden dan heel wat forensen uit de auto kunnen houden.Tuurlijk zou je aan de voorkant al wat dingen op kunnen vangen, zou mooi zijn als je nieuwe wijk bouwt, er een metrolijn heen bouwt, of een spoorlijn.
Leg dan maar eens een gedetailleerd overzicht neer. Waar gaat dat geld precies heen?Qu3st schreef op donderdag 6 april 2023 @ 16:35:
[...]
Voorbeeld 1
Voorbeeld 2
Omdat de uitrol gewoon ontzettend duur is. ERTMS is niet alleen even het spoor vervangen en gassen, nee dat is ook nog al het personeel omscholen (machinisten, treindienstleiders, monteurs etc). De aanleg kost miljarden, maar ook de omscholing kost tijd en heel veel miljoenen, Het is niet zo makkelijk als jij stelt hoor.
Het zou gek zijn dat nieuw spoor niet kan maar wegenbouw wel, als het om stikstof gaat. Je zou spoor, als daar een beperking op asfaltaanleg aan gekoppeld wordt, het als een 'sink' kunnen zien.En dan zitten we nog met al de stikstofregels, kun je wel leuk bedenken om ergens extra spoor aan te leggen, maar kan dat niet vanwege die regels.
Je zou een apart trace moeten bouwen. Tsja, zo gaat dat overal toch? We leggen toch ook nieuwe wegen aan?Om een hogesnelheidstrein te laten rijden wil je geen overwegen, nou bouw maar even alle overwegen om naar tunnels tussen Amsterdam en Maastricht (oké Amsterdam-Utrecht heb je al cadeau, daar zit niets meer).
Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos
Dat kan, in een eerdere post schreef ik ook dat ik niet weet of er op die locatie een LLV en/of BBD/WTB'ers aanwezig waren en wat tegenwoordig de procedure is qua communicatie.Maasluip schreef op woensdag 12 april 2023 @ 09:43:
[...]
Ja, als ook nog kortsluitlansen gezet moeten worden is het wel heel gek dat die kraan direkt is gaan rijden.
Met hoeveel personen waren ze eigenlijk aan het werk daar? Kan het zijn dat een deel van de ploeg dingen op eigen houtje doet waar de LWB geen zicht op heeft?
De LLV is het verlengde van LWB'er die meestal bij de hoofdbouwput aanwezig is en de communicatie tussen de LLV'ers / BBD'ers regelt.
Wat je nu zegt is gewoon reden voor per direct ontslag. Je gaat op je 65e toch niet je pensioen verkloten omdat je 10 min eerder naar huis wilt? Iedereen die in het spoor werkt weet dat je nooit in dienstzijnde sporen mag oversteken zonder toestemming. Dat wordt al jaar en dag geïnstrueerd.FastFred schreef op woensdag 12 april 2023 @ 09:58:
Als ik 65 ben, al jaren in het spooronderhoud zit, weet dat je met zo'n kraan in minder dan een minuut ofzo makkelijk 4 sporen kunt oversteken, maar je moet na een lange nacht 10 minuten gaan zitten wachten en nog zitten hannesen met die lansen. Dan kan ik me voorstellen dat je naar huis wilt en gewoon oversteekt als je een kans ziet, het gaat toch al 30-40 jaar goed? Dit keer ging het dus niet goed.
Die lansen plaatsen is nog geen minuut werk en ze hoeven er maar 2 te plaatsen want als er 1 sectie achter de seinen bezet is, kan de TRDL geen rijweg meer inleggen naar die locatie en ik neem even aan dat de TRDL zelf ook een VHR instelt op zijn scherm (kijkt even naar @Qu3st )
[ Voor 4% gewijzigd door ArcticWolf op 12-04-2023 13:19 ]
Ja dit klopt, in de WBI (werkplek beveiliging instructie) staan de maatregelen die de LWB en de treindienstleider moet nemen. En dat is dan een VHR (verhindering rijweg) op wissels toeleidend naar de werkplek.ArcticWolf schreef op woensdag 12 april 2023 @ 13:17:
[...]
Wat je nu zegt is gewoon reden voor per direct ontslag. Je gaat op je 65e toch niet je pensioen verkloten omdat je 10 min eerder naar huis wilt? Iedereen die in het spoor werkt weet dat je nooit in dienstzijnde sporen mag oversteken zonder toestemming. Dat wordt al jaar en dag geïnstrueerd.
Die lansen plaatsen is nog geen minuut werk en ze hoeven er maar 2 te plaatsen want als er 1 sectie achter de seinen bezet is, kan de TRDL geen rijweg meer inleggen naar die locatie en ik neem even aan dat de TRDL zelf ook een VHR instelt op zijn scherm (kijkt even naar @Qu3st )
Prorail laat zich weer eens van zijn beste kant zien /s
Snel anderhalf miljoen op tafel voor stukje spoor van 150 meter, anders geen doortrekking Miljoenenlijn naar Heerlen
Heerlen/Kerkrade - Het gaat om slechts zo’n honderdvijftig meter, maar als het stukje spoor net voor Kerkrade-Centrum verdwijnt loopt de Miljoenenlijn zijn gedroomde kans mis om tot aan het Maankwartier in Heerlen door te rijden. Daarvoor moeten de vijf gemeentes langs het spoor wel binnen twee weken voor anderhalf miljoen garant staan, anders kunnen die kosten nog eens verdubbelen.
Woensdag 5 april vergaderden ProRail, de provincie Limburg, de Zuid-Limburgse Stoomtrein Maatschappij (ZLSM) en de gemeenten Heerlen, Kerkrade, Simpelveld, Gulpen-Wittem en Valkenburg aan de Geul. Onderwerp: het stukje spoorverbinding tussen de Miljoenenlijn en het hoofdspoorwegnet bij Kerkrade, dat momenteel niet gebruikt wordt. Drie hoofdscenario’s liggen op tafel: opheffen van de overweg op kosten van ProRail, doorrijden tot Kerkrade-Centrum of doorrijden tot Heerlen.
Verdubbeling kosten
Die laatste, gewenste optie blijkt anderhalf miljoen euro te kosten, een bedrag dat de vijf gemeenten samen moeten ophoesten. ProRail geeft daarbij aan dat die 300.000 euro per gemeente vóór 18 april beschikbaar moet zijn. „In het overleg werd aangegeven dat als er gekozen wordt voor het uitstellen van de beslissing, de kosten hoger zouden worden en zelfs verdubbelen”, zegt de voorlichter van gemeente Kerkrade. Omdat het bedrag hoger is dan 250.000 euro moet die beslissing eerst sowieso nog goedgekeurd worden door de gemeenteraden.
„Daar is ambtelijk al aangegeven dat dit te kort dag is”, vult een woordvoerder van de gemeente Heerlen aan. „Om een goede afweging te maken is er meer tijd en informatie nodig. We willen serieus naar dit voorstel van ProRail kijken. Gulpen-Wittem en Valkenburg geven aan dat er op dit moment enkel een kostenraming ‘met een hoge mate van onnauwkeurigheid’ ligt. „Gezien de vele onduidelijkheden, is het nemen van een besluit op korte termijn niet reëel.” De gemeente Simpelveld kon niet bij het overleg aanwezig zijn, maar ziet een besluit voor de zomer van 2023 eveneens niet gebeuren.
Noodzaak
De provincie, die de rest van de museale spoorlijn beheert, zegt zelf geen financiering beschikbaar te hebben om de aansluiting te handhaven. „De genoemde verbinding draagt niet bij aan de mobiliteitsdoelstellingen van de provincie Limburg en de provincie heeft hier om deze redenen geen financiële middelen voor.” Wel wil de provincie ProRail voorleggen of er meer ruimte kan worden geboden om een meer gefundeerde beslissing te nemen. „Uiteindelijk beslist ProRail over zijn eigen spoorareaal.”
ProRail benadrukt dat het overleg van 18 april, waar de beslissing moet plaatsvinden, niet door hen is geïnitieerd maar door de provincie. „Wij zijn hierin geen partij. Al is het voor ons als spoorbeheerder inmiddels wel noodzakelijk om werkzaamheden te verrichten, zoals het vervangen van spoorstaven, dwarsliggers en saneren van wissels om het hoofdspoor bij Kerkrade veilig en robuust te houden.”
Rechtszaak
ZLSM is absoluut niet te spreken over de aanpak vanuit ProRail en heeft het bedrijf laten weten naar de rechter te stappen als het hun saneringsplannen doorzet. „Het loskoppelen van aansluitingen van de Hoofd Spoorweg Infrastructuur vereist de toestemming van de minister van Verkeer en Waterstaat en die is er niet. Wij hebben de provincie dringend gevraagd om de alarmbellen in Den Haag af te laten gaan en tijd en ruimte te creëren om tot een oplossing te komen.”
„Als bestuur vinden we het ongepast dat je in de tijd dat er een coalitie wordt gevormd, dit er bij de provincie nog even probeert door te drukken”, vervolgt voorzitter van ZLSM Michel Schellekens. De stichting hoopt dat bij de nieuwe coalitie een portefeuillewissel van Mobiliteit en Infrastructuur naar Toerisme of Erfgoed alsnog budget kan vrijspelen.
Niet juist
ProRail is op de hoogte van een mogelijke rechtsgang door ZLSM. „Dat is hun goed recht.” De spoorbeheerder kan zich echter niet vinden in de beschuldigingen en noemt die ‘feitelijk onjuiste informatie’. „Dat wij partijen onder druk zetten is niet juist.” Zo weerspreekt ProRail dat het geen financiële openheid van zaken wil geven. „De bedragen staan in de quickscan die we hen hebben aangeleverd.” Verder stelt de organisatie dat het al langer heeft gezocht naar een oplossing om tegemoet te komen aan de wensen van ZLSM.
Snel anderhalf miljoen op tafel voor stukje spoor van 150 meter, anders geen doortrekking Miljoenenlijn naar Heerlen
Heerlen/Kerkrade - Het gaat om slechts zo’n honderdvijftig meter, maar als het stukje spoor net voor Kerkrade-Centrum verdwijnt loopt de Miljoenenlijn zijn gedroomde kans mis om tot aan het Maankwartier in Heerlen door te rijden. Daarvoor moeten de vijf gemeentes langs het spoor wel binnen twee weken voor anderhalf miljoen garant staan, anders kunnen die kosten nog eens verdubbelen.
Woensdag 5 april vergaderden ProRail, de provincie Limburg, de Zuid-Limburgse Stoomtrein Maatschappij (ZLSM) en de gemeenten Heerlen, Kerkrade, Simpelveld, Gulpen-Wittem en Valkenburg aan de Geul. Onderwerp: het stukje spoorverbinding tussen de Miljoenenlijn en het hoofdspoorwegnet bij Kerkrade, dat momenteel niet gebruikt wordt. Drie hoofdscenario’s liggen op tafel: opheffen van de overweg op kosten van ProRail, doorrijden tot Kerkrade-Centrum of doorrijden tot Heerlen.
Verdubbeling kosten
Die laatste, gewenste optie blijkt anderhalf miljoen euro te kosten, een bedrag dat de vijf gemeenten samen moeten ophoesten. ProRail geeft daarbij aan dat die 300.000 euro per gemeente vóór 18 april beschikbaar moet zijn. „In het overleg werd aangegeven dat als er gekozen wordt voor het uitstellen van de beslissing, de kosten hoger zouden worden en zelfs verdubbelen”, zegt de voorlichter van gemeente Kerkrade. Omdat het bedrag hoger is dan 250.000 euro moet die beslissing eerst sowieso nog goedgekeurd worden door de gemeenteraden.
„Daar is ambtelijk al aangegeven dat dit te kort dag is”, vult een woordvoerder van de gemeente Heerlen aan. „Om een goede afweging te maken is er meer tijd en informatie nodig. We willen serieus naar dit voorstel van ProRail kijken. Gulpen-Wittem en Valkenburg geven aan dat er op dit moment enkel een kostenraming ‘met een hoge mate van onnauwkeurigheid’ ligt. „Gezien de vele onduidelijkheden, is het nemen van een besluit op korte termijn niet reëel.” De gemeente Simpelveld kon niet bij het overleg aanwezig zijn, maar ziet een besluit voor de zomer van 2023 eveneens niet gebeuren.
Noodzaak
De provincie, die de rest van de museale spoorlijn beheert, zegt zelf geen financiering beschikbaar te hebben om de aansluiting te handhaven. „De genoemde verbinding draagt niet bij aan de mobiliteitsdoelstellingen van de provincie Limburg en de provincie heeft hier om deze redenen geen financiële middelen voor.” Wel wil de provincie ProRail voorleggen of er meer ruimte kan worden geboden om een meer gefundeerde beslissing te nemen. „Uiteindelijk beslist ProRail over zijn eigen spoorareaal.”
ProRail benadrukt dat het overleg van 18 april, waar de beslissing moet plaatsvinden, niet door hen is geïnitieerd maar door de provincie. „Wij zijn hierin geen partij. Al is het voor ons als spoorbeheerder inmiddels wel noodzakelijk om werkzaamheden te verrichten, zoals het vervangen van spoorstaven, dwarsliggers en saneren van wissels om het hoofdspoor bij Kerkrade veilig en robuust te houden.”
Rechtszaak
ZLSM is absoluut niet te spreken over de aanpak vanuit ProRail en heeft het bedrijf laten weten naar de rechter te stappen als het hun saneringsplannen doorzet. „Het loskoppelen van aansluitingen van de Hoofd Spoorweg Infrastructuur vereist de toestemming van de minister van Verkeer en Waterstaat en die is er niet. Wij hebben de provincie dringend gevraagd om de alarmbellen in Den Haag af te laten gaan en tijd en ruimte te creëren om tot een oplossing te komen.”
„Als bestuur vinden we het ongepast dat je in de tijd dat er een coalitie wordt gevormd, dit er bij de provincie nog even probeert door te drukken”, vervolgt voorzitter van ZLSM Michel Schellekens. De stichting hoopt dat bij de nieuwe coalitie een portefeuillewissel van Mobiliteit en Infrastructuur naar Toerisme of Erfgoed alsnog budget kan vrijspelen.
Niet juist
ProRail is op de hoogte van een mogelijke rechtsgang door ZLSM. „Dat is hun goed recht.” De spoorbeheerder kan zich echter niet vinden in de beschuldigingen en noemt die ‘feitelijk onjuiste informatie’. „Dat wij partijen onder druk zetten is niet juist.” Zo weerspreekt ProRail dat het geen financiële openheid van zaken wil geven. „De bedragen staan in de quickscan die we hen hebben aangeleverd.” Verder stelt de organisatie dat het al langer heeft gezocht naar een oplossing om tegemoet te komen aan de wensen van ZLSM.
Cash is king.
Niet in deze context. Normaal gesproken upgraden wij een N-weg naar snelweg, ipv die snelweg er naast te leggen. (helaas is ook dat iets waar we in NL niet altijd echt goed over na lijken te denken).Brent schreef op woensdag 12 april 2023 @ 12:50:
Je zou een apart trace moeten bouwen. Tsja, zo gaat dat overal toch? We leggen toch ook nieuwe wegen aan?
Root don't mean a thing, if you ain't got that ping...
Nouja, zo gaat dat met HSR ook: deels worden oude traces hergebruikt (die in het landschap herkennen is altijd een leuke bezigheid in de TGV) en deels nieuwe omleggingen om steden, net zoals dat met herinrichtingen van bijv de A1 en A2 gebeurde in de afgelopen 10 jaar. Liggen ook niet op exact dezelfde plaats met op best grote stukken. Ook worden ze niet zelden langs snelwegen gelegd, ook een soort van hergebruik/meeliften.ijdod schreef op donderdag 13 april 2023 @ 10:43:
[...]
Niet in deze context. Normaal gesproken upgraden wij een N-weg naar snelweg, ipv die snelweg er naast te leggen. (helaas is ook dat iets waar we in NL niet altijd echt goed over na lijken te denken).
Dit is het punt niet, het punt is dat nieuwe traces gewoon gemaakt kunnen worden.
Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos
Ter info wat er gaat gebeuren: Kerkrade Centrum met twee sporen wordt gesaneerd en moet teruggebracht worden naar één spoor (a la Rhenen) waardoor je twee wissels kunt verwijderen, en de overweg Hambosweg moet verdwijnen waardoor de verbinding met het ZLSM-spoor verdwijnt.mk1992 schreef op donderdag 13 april 2023 @ 09:34:
Prorail laat zich weer eens van zijn beste kant zien /s
Het toch moeten aanleggen van twee wissels (een is waarschijnlijk genoeg, één spoor in Kerkrade Centrum zal niet genoeg zijn als je door wil rijden) en het in stand houden van een overweg kost geld. Wordt niet gebruikt (een of twee keer per jaar, ZLSM mag volgens mij niet eens het hoofdspoor op) dus kan weg.
Maar daarmee schiet je dus ook elke ambitie van de ZLSM af.
Signatures zijn voor boomers.
Dat wisselverhaal is nog tot daar aan toe, al kun je je bedenken wie om sanering heeft gevraagd. Vastzetten en laten liggen is ook een optie.Maasluip schreef op donderdag 13 april 2023 @ 11:27:
[...]
Ter info wat er gaat gebeuren: Kerkrade Centrum met twee sporen wordt gesaneerd en moet teruggebracht worden naar één spoor (a la Rhenen) waardoor je twee wissels kunt verwijderen, en de overweg Hambosweg moet verdwijnen waardoor de verbinding met het ZLSM-spoor verdwijnt.
Het toch moeten aanleggen van twee wissels (een is waarschijnlijk genoeg, één spoor in Kerkrade Centrum zal niet genoeg zijn als je door wil rijden) en het in stand houden van een overweg kost geld. Wordt niet gebruikt (een of twee keer per jaar, ZLSM mag volgens mij niet eens het hoofdspoor op) dus kan weg.
Maar daarmee schiet je dus ook elke ambitie van de ZLSM af.
Maar het is prorail die onderhoudsniveau A++ wil hebben voor een ongebruikte overweg. Alsof de Thalys op ieder moment zou kunnen komen omrijden.
Op andere plaatsen op de museumlijn wordt deze handbediend en stapvoets gepasseerd, maar dat zal wel niet in protocol passen.
Cash is king.
Dat vraag ik me ook af. In het verleden hebben ministers (of stas) wel eens gezegd "Prorail heeft niet te weinig geld, ze moeten geld vragen voor onderhoud".mk1992 schreef op donderdag 13 april 2023 @ 12:01:
[...]
al kun je je bedenken wie om sanering heeft gevraagd.
Welke kruidenier dan wel dingen gaat zitten zoeken die misschien toch maar verwijderd kunnen worden (en de drang om wissels te verwijderen zit diep binnen Prorail) is me dan een raadsel. Vraag dan geld om je spullen te onderhouden. En als de minister dan een keer zegt "waarom zoveel", dan kun je dat uitleggen.
En ik wil niet zeggen dat je nuttelozen zaken in het spoor voor eeuwig behouden moeten worden. Maar Prorail heeft (of had) er altijd een handje van om een jaar voordat iets opgeheven werd nog even snel groot onderhoud te plegen. Dan vraag ik me ook af door wie Prorail wordt aangestuurd.
Signatures zijn voor boomers.
Het moet toch veel goedkoper kunnen lijkt me: de huidige situatie behouden en het spoor vanaf net voor het onbeveiligde overpad overdragen aan de ZLSM. Daarmee wordt de overweg Hambosweg ook van de ZLSM en zijn zij ook verantwoordelijk voor het beveiligen hiervan als er overheen gereden wordt. Eigenlijk gewoon de S-borden verplaatsen naar de huidige plek van sein 146 (dat weg kan), en spoor 902 uit de beveiliging halen.
Dit dus eigenlijk (boven huidig, onder mijn idee):
Dit dus eigenlijk (boven huidig, onder mijn idee):
/f/image/BYKogUuIGKNYK3Ye4arEzHpE.png?f=fotoalbum_large)
[ Voor 31% gewijzigd door dennistd op 13-04-2023 14:11 ]
Over de Miljoenenlijn. Ik heb het allemaal wat proberen te volgen op googlemaps.
Ik zie een spoor lopen vanuit Valkenburg, en dat splitst in Schin op Geul. Als ik dat blijf volgen is dat een gewoon rondje, met de splitsing op 9 uur, en Kerkrade op 3 uur (ongeveer). Klopt het als ik denk dat het de bovenste helft hoofdspoor is, en de onderste helft de museumlijn? Rijdt die museumtrein nu al tot het station van Kerkrade. Ik zie in Kerkrade op 1 perron een stootbok staat, maar het andere perron lijkt met doorgang te geven tussen het onderste deel en het bovenste deel van mijn rondje.
Het afbreken van wissels is blijkbaar een quickwin voor elke infrastructuurbeheerder. Te Antwerpen-Zuid zijn een paar jaar geleden ook wissels verwijderd. En door werken waren de wissels te Zwijndrecht ook niet beschikbaar. Stond er een trein in panne, was het een dienst op enkelspoor tussen Antwerpen-Berchem en Melsele. Ik zie daar ook tegenstrijdige belangen in tussen de verschillende directies binnen Infrabel. De seinhuizen willen net zo veel mogelijk wissels en wijksporen, dit geeft hun meer mogelijkheden. De mensen van de infrastructuur willen net veel doorlopend hoofdspoor. Dit kost minder qua onderhoud, en er kan minder mislopen.
Ik zie een spoor lopen vanuit Valkenburg, en dat splitst in Schin op Geul. Als ik dat blijf volgen is dat een gewoon rondje, met de splitsing op 9 uur, en Kerkrade op 3 uur (ongeveer). Klopt het als ik denk dat het de bovenste helft hoofdspoor is, en de onderste helft de museumlijn? Rijdt die museumtrein nu al tot het station van Kerkrade. Ik zie in Kerkrade op 1 perron een stootbok staat, maar het andere perron lijkt met doorgang te geven tussen het onderste deel en het bovenste deel van mijn rondje.
Het afbreken van wissels is blijkbaar een quickwin voor elke infrastructuurbeheerder. Te Antwerpen-Zuid zijn een paar jaar geleden ook wissels verwijderd. En door werken waren de wissels te Zwijndrecht ook niet beschikbaar. Stond er een trein in panne, was het een dienst op enkelspoor tussen Antwerpen-Berchem en Melsele. Ik zie daar ook tegenstrijdige belangen in tussen de verschillende directies binnen Infrabel. De seinhuizen willen net zo veel mogelijk wissels en wijksporen, dit geeft hun meer mogelijkheden. De mensen van de infrastructuur willen net veel doorlopend hoofdspoor. Dit kost minder qua onderhoud, en er kan minder mislopen.
Ik vind de koe een moedig dier, want ze durft te vrijen met een stier
Volgens mij kijk je verkeerd, je moet vanuit station Kerkrade Centrum het spoor in zuidelijke richting volgen. Via Simpelveld naar Schin op Geul is de museumlijn. Let op: Museumlijn stopt niet op Kerkrade Centrum zelf, maar op hun eigen stationnetje 'Station Kerkrade ZLSM' op google maps.Arator schreef op donderdag 13 april 2023 @ 14:10:
Over de Miljoenenlijn. Ik heb het allemaal wat proberen te volgen op googlemaps.
Ik zie een spoor lopen vanuit Valkenburg, en dat splitst in Schin op Geul. Als ik dat blijf volgen is dat een gewoon rondje, met de splitsing op 9 uur, en Kerkrade op 3 uur (ongeveer). Klopt het als ik denk dat het de bovenste helft hoofdspoor is, en de onderste helft de museumlijn? Rijdt die museumtrein nu al tot het station van Kerkrade. Ik zie in Kerkrade op 1 perron een stootbok staat, maar het andere perron lijkt met doorgang te geven tussen het onderste deel en het bovenste deel van mijn rondje.
De eerste overweg net onder Kerkrade Centrum is waar de discussie nu over gaat.
Cash is king.
https://www.omropfryslan....heb-net-een-kaagje-gedaan
Dat zou toch erg mooi zijn Noord Nederland!De transportcommissie van het Europees Parlement heeft de nieuwe Europese TEN-T-transportkaart voorbelangrijke internationale verbindingen unaniem aangenomen. Daarmee is het project weer een stap dichterbij een Europese subsidie.
Niet alleen daar, de lijn Zwolle-Enschede-Münster kwam ook ter sprakeSnow_King schreef op donderdag 13 april 2023 @ 16:36:
https://www.omropfryslan....heb-net-een-kaagje-gedaan
[...]
Dat zou toch erg mooi zijn Noord Nederland!
Europees geld gloort voor aanleg van spoorlijn Zwolle-Münster
Op initiatief van CDA-Europarlementariër Tom Berendsen is de nieuwe spoorlijn tussen Zwolle en Münster opgenomen in een Europees spoornetwerk dat mag rekenen op EU-subsidie. Het Europees parlement is daarmee akkoord gegaan.
After the first glass you see things as you wish they were. After the second you see things as they are not. Finally you see things as they really are, and that is the most horrible thing in the world...
Oscar Wilde
Nu hopen dat we deze ook snel kunnen gaan aanleggen en niet pas in 2035 (ofzo).Raven schreef op donderdag 13 april 2023 @ 17:34:
[...]
Niet alleen daar, de lijn Zwolle-Enschede-Münster kwam ook ter sprake
Europees geld gloort voor aanleg van spoorlijn Zwolle-Münster
[...]
Meer spoor is gewoon goed voor personen en goederenvervoer!
Dan zit ik toch redelijk goed, enkel dat eigen stationnetje gemist.mk1992 schreef op donderdag 13 april 2023 @ 16:24:
[...]
Volgens mij kijk je verkeerd, je moet vanuit station Kerkrade Centrum het spoor in zuidelijke richting volgen. Via Simpelveld naar Schin op Geul is de museumlijn. Let op: Museumlijn stopt niet op Kerkrade Centrum zelf, maar op hun eigen stationnetje 'Station Kerkrade ZLSM' op google maps.
De eerste overweg net onder Kerkrade Centrum is waar de discussie nu over gaat.
Mij lijkt het inderdaad het idee van @dennistd het minst schadelijke voor de toekomst. Zet misschien nog een ontspoortong op het einde van het perron in Kerkrade. Moest er dan ooit een museumtrein gaan lopen, komt die niet in het hoofdspoor terecht.
Ik vind de koe een moedig dier, want ze durft te vrijen met een stier
Niet alleen voor Noord-NederlandSnow_King schreef op donderdag 13 april 2023 @ 16:36:
https://www.omropfryslan....heb-net-een-kaagje-gedaan
[...]
Dat zou toch erg mooi zijn Noord Nederland!
Alcohol and Calculus don't mix. Never drink and derive.
2035 operationeel is best snel. Auto en vaarwegen hebben langere doorlooptijden dus wellicht als de traces al gereserveerd zijn (grond) zou het krap aan kunnen denk ik.Snow_King schreef op donderdag 13 april 2023 @ 20:02:
[...]
Nu hopen dat we deze ook snel kunnen gaan aanleggen en niet pas in 2035 (ofzo).
Dat geldt voor alle infrastructuur. En spoor is niet heel heel efficient maar betere HSL lijnen helpen.Meer spoor is gewoon goed voor personen en goederenvervoer!
Maar elke gat (Weesp, Hilversum, Assen etc) wil dat er een intercity/HSL gaat stoppen.
franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar
Betekend dat dan een upgrade van het huidige spoor tussen Zwolle en Munster, via Enschede? Want als ik op https://www.openrailwaymap.org/ kijk, bestaat die verbinding alRaven schreef op donderdag 13 april 2023 @ 17:34:
[...]
Niet alleen daar, de lijn Zwolle-Enschede-Münster kwam ook ter sprake
Europees geld gloort voor aanleg van spoorlijn Zwolle-Münster
[...]
We've got that ring of confidence
Er komt een directe treinverbinding tussen deze twee steden.Yukkie schreef op vrijdag 14 april 2023 @ 10:01:
[...]
Betekend dat dan een upgrade van het huidige spoor tussen Zwolle en Munster, via Enschede? Want als ik op https://www.openrailwaymap.org/ kijk, bestaat die verbinding al
Zie hierboven en er komt een bovenleiding, tussen Enschede en Gronau ontbreekt dat nog. Als dat er is en we niet met dezelfde toestanden als Hengelo-Bielefeld te maken krijgen, dan kun je met 1 rit van Zwolle van/naar MünsterYukkie schreef op vrijdag 14 april 2023 @ 10:01:
[...]
Betekend dat dan een upgrade van het huidige spoor tussen Zwolle en Munster, via Enschede? Want als ik op https://www.openrailwaymap.org/ kijk, bestaat die verbinding al
After the first glass you see things as you wish they were. After the second you see things as they are not. Finally you see things as they really are, and that is the most horrible thing in the world...
Oscar Wilde
Plus, het gehele traject Enschede<>Munster is nu enkelspoor.
Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos
Hij had het over beginnen met het reserveren van de grond voor het tracé in 2035, beginnen met aanleg rond 2055.franssie schreef op vrijdag 14 april 2023 @ 02:14:
[...]
2035 operationeel is best snel. Auto en vaarwegen hebben langere doorlooptijden dus wellicht als de traces al gereserveerd zijn (grond) zou het krap aan kunnen denk ik.
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
* Raven doet Google Maps openenBrent schreef op vrijdag 14 april 2023 @ 10:38:
Plus, het gehele traject Enschede<>Munster is nu enkelspoor.
Damn, dacht dat het alleen tot Gronau enkelspoor was

After the first glass you see things as you wish they were. After the second you see things as they are not. Finally you see things as they really are, and that is the most horrible thing in the world...
Oscar Wilde
Nope, en ook lang niet overal lijkt er ruimte (in DE) voor een twee spoor.Raven schreef op vrijdag 14 april 2023 @ 11:28:
[...]
* Raven doet Google Maps openen
Damn, dacht dat het alleen tot Gronau enkelspoor was
Misschien dat het er zo tegen mijn dood ligt
Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos
"Alstublieft! Er komt een spoorlijn waarmee u snel naar een populaire stad in Duitsland kunt!"Freee!! schreef op vrijdag 14 april 2023 @ 10:40:
[...]
Hij had het over beginnen met het reserveren van de grond voor het tracé in 2035, beginnen met aanleg rond 2055.
Volk: "Hoera!"
"We gaan pas over 12 jaar beginnen met de voorbereidingen. Over 32 jaar is de spoorlijn klaar."
Volk: "...maar dan hebben we er toch niets aan? De meeste van ons zijn dan al dood"
"Ja, maar u mag er nu wel voor betalen via de belastingen"
Volk: "Oh, nee, dan is het goed. We hebben d'r zin an!"
Such Heroic Nonsense - Proud admin of https://www.bartonsontheweb.nl and owner of https://netstek.nl
Vergeet niet dat we zelf dagelijks profiteren van investeringen die al voor onze geboorte met belastinggeld zijn betaald...Heroic_Nonsense schreef op vrijdag 14 april 2023 @ 12:10:
[...]
"Alstublieft! Er komt een spoorlijn waarmee u snel naar een populaire stad in Duitsland kunt!"
Volk: "...maar dan hebben we er toch niets aan? De meeste van ons zijn dan al dood"
"Ja, maar u mag er nu wel voor betalen via de belastingen"
Planes, trains and automobiles
Dat maakt toch niet uit? De trein rijdt nu 1 keer per uur tussen Enschede en Munster. Ik lees niet dat dat anders gaat worden en als dat nu past past het ook als het door gaat rijden naar Zwolle.Brent schreef op vrijdag 14 april 2023 @ 10:38:
Plus, het gehele traject Enschede<>Munster is nu enkelspoor.
Denk eerder dat het tussen Enschede en Wierden niet of moeilijk gaat passen, tenzij Blauwnet in gaat leveren. Treinen moeten nu al wachten in Almelo op de ic naar Zwolle.
Maar gezien hoe snel aanpassingen soms gaan zal het nog wel even duren.
Je privacy is voor het eerst geschonden bij de eerste echo. Daarna wordt het er de rest van je leven niet meer beter op.
Er zijn in Duitsland plannen voor een S-Bahn Münsterland. Daarbij komt er een halfuursdienst (stoptrein) tussen Gronau en Münster, die 1x p/u doorrijdt naar Enschede. Daarnaast een RE (Zwolle-)Enschede-Münster(-Hamm-Venlo-EindhovenBastien schreef op vrijdag 14 april 2023 @ 15:23:
[...]
Dat maakt toch niet uit? De trein rijdt nu 1 keer per uur tussen Enschede en Munster. Ik lees niet dat dat anders gaat worden en als dat nu past past het ook als het door gaat rijden naar Zwolle.
Denk eerder dat het tussen Enschede en Wierden niet of moeilijk gaat passen, tenzij Blauwnet in gaat leveren. Treinen moeten nu al wachten in Almelo op de ic naar Zwolle.
Maar gezien hoe snel aanpassingen soms gaan zal het nog wel even duren.

Enschede-Zwolle zal wel in het huidige pad van de IC komen of een half uur verschoven, dat kan met kleine stukjes dubbelspoor ook. Al zit op Wierden-Hengelo vanaf december de IC Berlijn in dat half uur verschoven pad.
'Betalen in het openbaar vervoer te vermijden door nieuwe betaalmethode'
* Raven denkt aan het begin van de OV-chipkaart en een programma dat op bepaalde plekken te vinden was om met je laptop/pc in/uit te checken.
Door het nieuwe betaalsysteem OVpay te gebruiken, kunnen reizigers makkelijk vermijden te betalen in het openbaar vervoer. Met het systeem kunnen reizigers inchecken met hun bankpas, creditcard of mobiel, maar door via een gratis app een tijdelijke betaalpas aan te maken kan afrekenen worden vermeden, blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws.
Het huidige OV-chipkaartsysteem wordt vanwege veroudering vervangen. Voor reizen met het nieuwe OVpay-systeem is geen saldo nodig, want het bedrag voor de reis wordt pas 's nachts afgeschreven. Dat geeft de reiziger de tijd om de betaalpas op te heffen, nadat de pas is gebruikt om weer uit te checken.
Het geld kan dan niet worden afgeschreven. Conducteurs kunnen niet zien dat het gaat om een tijdelijke betaalpas. Voor hen lijkt het alsof de reizigers betalen, omdat ze alleen kunnen zien of iemand heeft ingecheckt en waar dat is gebeurd.
Bij de volgende reis kan de truc herhaald worden. De reiziger kan dus opnieuw een kaart aanmaken, daar eenmalig mee reizen en de kaart weer opheffen voordat de kosten zijn afgeschreven. Het aanmaken van een kaart kost enkele minuten, ondervond RTL. Het weggooien van de kaart duurt minder dan een minuut. RTL Nieuws wil de naam van de app niet openbaar maken, om meer misbruik niet te stimuleren.

* Raven denkt aan het begin van de OV-chipkaart en een programma dat op bepaalde plekken te vinden was om met je laptop/pc in/uit te checken.
[ Voor 8% gewijzigd door Raven op 15-04-2023 11:37 ]
After the first glass you see things as you wish they were. After the second you see things as they are not. Finally you see things as they really are, and that is the most horrible thing in the world...
Oscar Wilde
Tsja is dit niet een afweging van gebruiksgemak versus zekerheid? Alternatief moet er direct een afschrijving plaatsvinden bij check in, welke weer gecorrigeerd wordt bij check out, net als bij de OV-chipkaart gebeurt.
Zal maandag eens op een het saneringsbesluit kijken, ik heb dat project in behandeling gehad namelijk.mk1992 schreef op donderdag 13 april 2023 @ 12:01:
[...]
Dat wisselverhaal is nog tot daar aan toe, al kun je je bedenken wie om sanering heeft gevraagd. Vastzetten en laten liggen is ook een optie.
Maar het is prorail die onderhoudsniveau A++ wil hebben voor een ongebruikte overweg. Alsof de Thalys op ieder moment zou kunnen komen omrijden.
Op andere plaatsen op de museumlijn wordt deze handbediend en stapvoets gepasseerd, maar dat zal wel niet in protocol passen.
/f/image/EcftJY7u9gBiSV0icCHBjolJ.png?f=fotoalbum_large)
De IC Rotterdam - Leeuwarden stopt niet te Utrecht CS. 😄
Dat scheelt een hoop tijd.
[ Voor 3% gewijzigd door LordSinclair op 15-04-2023 19:39 ]
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
Hij zal er toch echt moeten keren? Of je moet via Arnhem - Deventer - Apeldoorn rijden, maar da's zeker niet snellerLordSinclair schreef op zaterdag 15 april 2023 @ 19:39:
[Afbeelding]
De IC Rotterdam - Leeuwarden stopt niet te Utrecht CS. 😄
Dat scheelt een hoop tijd.
Routeplanning en logisch nadenken, waarom is het zo moeilijk?
Ik was gisteren in de avond in Duitsland en wilde terug naar Nederland. Dit kan ik het beste doen via Venlo, maar aangezien de RB27 regelmatig vertraging oploopt en ik geen risico wilde nemen te stranden in Mönchengladbach door een gemiste aansluiting (spreek uit ervaring, rond Keulen lijkt het alsof RBs alles voor moeten laten gaan), besloot ik via Heerlen te gaan (thank god voor Nachtnet). Dit leverde mij volgens DB een overstaptijd op in Keulen van 16 minuten voor de trein naar Neuss, om in Neuss maar 4 minuten te hebben van de ene kant van het station naar de andere kant van het station (spoor 1/ spoor 8 ). Ook verre van ideaal.
Terwijl ik mijn kwartier aan het spenderen ben in Keulen kijk ik even op de borden, om te zien dat er over een paar minuten een RE7 vertrekt naar Krefeld, die ook in Neuss stopt. In plaats van de overstaptijd gelijk te verdelen, waardoor je op beide locaties makkelijk de trein kan halen, besluit de reisplanner je een bijna onmogelijke 12 minuten / 4minuten te geven, waardoor je met pech strandt op een klein station. Ikke nie snappe nie.
Nog iets positiefs voor de NS: Het station van Herzogenrath (46000 inwoners) is letterlijk een tunnel met 2 perrons, verder kan je er niks vinden. Wilde naar buiten lopen om te zien of er nog iets was, maar nee, stond meteen op de taxiplaats. Schuilen tegen de wind kon in een hokje, informatievoorziening was een lichtkrant en omroepen.
Dan stap je even later over op het station van Sittard (37000 inwoners), sta je heerlijk comfortabel onder brede stationskappen, heb je een AH to go waar je (mits het niet zo laat was) wat te eten kan halen, liften aanwezig, mooie duidelijke schermen... Voor de nuance, Sittard is een IC-station in Nederland, waar denk ik wel hogere standaarden aan verbonden zitten dan een RE/RB station in Duitsland, maar als je vergelijkt op inwoneraantal is het opzienbarend. Pluim voor NS in dat aspect.
Ik was gisteren in de avond in Duitsland en wilde terug naar Nederland. Dit kan ik het beste doen via Venlo, maar aangezien de RB27 regelmatig vertraging oploopt en ik geen risico wilde nemen te stranden in Mönchengladbach door een gemiste aansluiting (spreek uit ervaring, rond Keulen lijkt het alsof RBs alles voor moeten laten gaan), besloot ik via Heerlen te gaan (thank god voor Nachtnet). Dit leverde mij volgens DB een overstaptijd op in Keulen van 16 minuten voor de trein naar Neuss, om in Neuss maar 4 minuten te hebben van de ene kant van het station naar de andere kant van het station (spoor 1/ spoor 8 ). Ook verre van ideaal.
Terwijl ik mijn kwartier aan het spenderen ben in Keulen kijk ik even op de borden, om te zien dat er over een paar minuten een RE7 vertrekt naar Krefeld, die ook in Neuss stopt. In plaats van de overstaptijd gelijk te verdelen, waardoor je op beide locaties makkelijk de trein kan halen, besluit de reisplanner je een bijna onmogelijke 12 minuten / 4minuten te geven, waardoor je met pech strandt op een klein station. Ikke nie snappe nie.
Nog iets positiefs voor de NS: Het station van Herzogenrath (46000 inwoners) is letterlijk een tunnel met 2 perrons, verder kan je er niks vinden. Wilde naar buiten lopen om te zien of er nog iets was, maar nee, stond meteen op de taxiplaats. Schuilen tegen de wind kon in een hokje, informatievoorziening was een lichtkrant en omroepen.
Dan stap je even later over op het station van Sittard (37000 inwoners), sta je heerlijk comfortabel onder brede stationskappen, heb je een AH to go waar je (mits het niet zo laat was) wat te eten kan halen, liften aanwezig, mooie duidelijke schermen... Voor de nuance, Sittard is een IC-station in Nederland, waar denk ik wel hogere standaarden aan verbonden zitten dan een RE/RB station in Duitsland, maar als je vergelijkt op inwoneraantal is het opzienbarend. Pluim voor NS in dat aspect.
[ Voor 27% gewijzigd door Maarten_E op 16-04-2023 12:21 ]
Indien er een mogelijkheid is voor een onderschrift, dient deze getoond te worden.
Op Trienposities staat de ICNG nu in de omloop op woensdag!
https://treinposities.nl/omloop/WA1/20230419
https://treinposities.nl/omloop/WA1/20230419
Vorige nacht heeft de Beneluxversie van de ICNG nog testritten gedaan op HSL4.
Ging een pak vlotter als in de tijd van de Fyra
Ging een pak vlotter als in de tijd van de Fyra
Ik vind de koe een moedig dier, want ze durft te vrijen met een stier
Dat is mooi, hopelijk wordt deze trein ook zo snel mogelijk ingezet op deze lijn.Arator schreef op zondag 16 april 2023 @ 18:53:
Vorige nacht heeft de Beneluxversie van de ICNG nog testritten gedaan op HSL4.
Ging een pak vlotter als in de tijd van de Fyra
En hij komt met evenveel onderdelen aan als waarmee hij vertrok.Arator schreef op zondag 16 april 2023 @ 18:53:
Vorige nacht heeft de Beneluxversie van de ICNG nog testritten gedaan op HSL4.
Ging een pak vlotter als in de tijd van de Fyra
Op zich ook een pluspunt.
Such Heroic Nonsense - Proud admin of https://www.bartonsontheweb.nl and owner of https://netstek.nl
Meer onderdelen zou vreemd zijn ja.Heroic_Nonsense schreef op zondag 16 april 2023 @ 20:14:
[...]
En hij komt met evenveel onderdelen aan als waarmee hij vertrok.
Op zich ook een pluspunt.
Mijn bescheiden aantal systeempies!
More ways to die. More reasons to live.
Officieel AchtbaanFreak ©2004
#boeiend.Illegal_Alien | #got-et & #boeiend @ Qnet
Waarom wordt hij daar eigenlijk ICNG25 genoemd?
Omdat hij dan in dienst komt (NB: 2525I_IBlackI_I schreef op zondag 16 april 2023 @ 22:04:
Waarom wordt hij daar eigenlijk ICNG25 genoemd?
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
Dat heb ik nog niet gehoord. Ik heb even de documenten van de testritten erbij gepakt en daar staat ook gewoon "samenstelling van het teststel : 2 ICNG".I_IBlackI_I schreef op zondag 16 april 2023 @ 22:04:
Waarom wordt hij daar eigenlijk ICNG25 genoemd?
Kan elke ICNG onder 25kV? Anders zou ik denken dat men daar een onderscheid mee wil maken.
Ik vind de koe een moedig dier, want ze durft te vrijen met een stier
Volgens Wiki wel: Wikipedia: NS Intercity Nieuwe GeneratieArator schreef op zondag 16 april 2023 @ 23:04:
[...]
Dat heb ik nog niet gehoord. Ik heb even de documenten van de testritten erbij gepakt en daar staat ook gewoon "samenstelling van het teststel : 2 ICNG".
Kan elke ICNG onder 25kV? Anders zou ik denken dat men daar een onderscheid mee wil maken.
3100 serie: 5 wagons 1,5kV en 25kV.
3200 serie: 8 wagons 1,5kV en 25kV.
3200 serie: 8 wagons 1,5kV, 3kV en 25kV.
Speel ook Balls Connect en Repeat
Er is een mogelijkheid tot het bestellen van extra treinstellen zonder die 25 kV mogelijkheid, dus ik kan mij voorstellen dat daarmee al rekening is gehouden in de benaming. Ook de huidige ICD-stammen hebben een soortgelijke aanduiding, namelijk SW7-25KV-2+7 (of SW9-25KV-2+9 voor de 9-delige stammen).
Het is ook mogelijk om een reservering te plaatsen op de rekening. Deze methode wordt toegepast bij het onbemand tanken. Anders zou je daar ook gratis kunnen tanken door je rekening op te heffen tijdens het tanken.Wasrek schreef op zaterdag 15 april 2023 @ 15:15:
Tsja is dit niet een afweging van gebruiksgemak versus zekerheid? Alternatief moet er direct een afschrijving plaatsvinden bij check in, welke weer gecorrigeerd wordt bij check out, net als bij de OV-chipkaart gebeurt.
ICNG25 wordt gebruikt in de planning omdat de rijtijden onder die spanning anders zijn. Tussen Asd-Hfd rijdt dus “ICNG” en tussen Hfd-Rtd rijdt diezelfde trein met “ICNG25”.
Overigens is de kans dat die woensdag rijdt echt minimaal aangezien de stremming bij Voorschoten dan nog niet voorbij is en de ICD overvol zit vanwege het omreizen.
Overigens is de kans dat die woensdag rijdt echt minimaal aangezien de stremming bij Voorschoten dan nog niet voorbij is en de ICD overvol zit vanwege het omreizen.
De aanduiding is gewoon vast ICNG25-5 (voor een vijfdelig stel) of ICNG25-8 (voor een achtdelig stel). Er is geen differentiatie of de treinstellen op HRN of HSL spoor worden ingezet.
Ook met omreizers is er volgens de huidige analyse uit de cijfers van vorige week voldoende capaciteit met een ICNG-8. Het zal hooguit op de eerste dag heel ietsje drukker zijn vanwege treinspotters die per se op de eerste ritten mee moeten (tip: wacht gewoon even tot tussen de spitsen, rij je een stuk rustiger
).
Ook met omreizers is er volgens de huidige analyse uit de cijfers van vorige week voldoende capaciteit met een ICNG-8. Het zal hooguit op de eerste dag heel ietsje drukker zijn vanwege treinspotters die per se op de eerste ritten mee moeten (tip: wacht gewoon even tot tussen de spitsen, rij je een stuk rustiger
Met tanken is er eerst contact met de bank. Bij OVpay wordt een kaart in eerste instantie altijd geaccepteerd, pas daarna wordt bekeken of de kaart wel geschikt is. Zo niet dan wordt ie meteen op de blokkeerlijst gezet en kun je dus ook niet meer uitchecken.cazzer22 schreef op maandag 17 april 2023 @ 10:27:
[...]
Het is ook mogelijk om een reservering te plaatsen op de rekening. Deze methode wordt toegepast bij het onbemand tanken. Anders zou je daar ook gratis kunnen tanken door je rekening op te heffen tijdens het tanken.
Ik heb er speciaal een OV Chipkaart met dal voordeel voor gekochtEDIT schreef op maandag 17 april 2023 @ 11:32:
(tip: wacht gewoon even tot tussen de spitsen, rij je een stuk rustiger).
Signatures zijn voor boomers.
In de planning, voor het berekenen van de rijtijden, zit er zeker wel een verschil tussen die twee.EDIT schreef op maandag 17 april 2023 @ 11:32:
De aanduiding is gewoon vast ICNG25-5 (voor een vijfdelig stel) of ICNG25-8 (voor een achtdelig stel). Er is geen differentiatie of de treinstellen op HRN of HSL spoor worden ingezet.
Verschil in rijtijden heeft te maken met de rijkarakteristieken van het materieel en de maximale snelheid op het betreffende traject, niet met de gebruikte aanduiding in de reisinformatie.
Overigens krijgen de ICNG ritten geen nieuwe dienstregeling zolang er ook nog TRAXX+ICR rondrijdt. Dus als reiziger merk je hooguit dat de rit met ICNG iets punctueler is omdat er bijvoorbeeld iets meer vertraging eruit gereden kan worden.
Het is overigens maar een verschil van minuten. Met de ICNG kan je in 21 à 22 minuten van Rotterdam naar Schiphol rijden (mits de huidige tijdelijke snelheidsbeperking niet van toepassing zou zijn), met de huidige ICD kom je op ongeveer 24 minuten uit.
Overigens krijgen de ICNG ritten geen nieuwe dienstregeling zolang er ook nog TRAXX+ICR rondrijdt. Dus als reiziger merk je hooguit dat de rit met ICNG iets punctueler is omdat er bijvoorbeeld iets meer vertraging eruit gereden kan worden.
Het is overigens maar een verschil van minuten. Met de ICNG kan je in 21 à 22 minuten van Rotterdam naar Schiphol rijden (mits de huidige tijdelijke snelheidsbeperking niet van toepassing zou zijn), met de huidige ICD kom je op ongeveer 24 minuten uit.
[ Voor 5% gewijzigd door EDIT op 17-04-2023 12:51 ]
Sorry om de ICNG-hypepraat even te onderbreken, maar ik heb een veel te specifieke en onbelangrijke vraag waar hier hopelijk iemand antwoord op heeft 
Gisteren reisde m'n zusje met trein 3666 naar Zwolle om daar over te stappen op de 1871 naar Leeuwarden. Tot haar verbazing reed dezelfde VIRM-6 waar ze in zat echter door als IC naar Leeuwarden (trein 301871).
Ik gokte dat dat door werkzaamheden ofzo kwam, maar zag dat de 1871 gewoon tot Zwolle reed. Dat treinstel - ook een VIRM-6 - is vervolgens als trein 3681 weer naar Roosendaal vertrokken.
Is er een logische reden dat twee VIRM-6'jes zo van plaats worden gewisseld? Vond het erg gek om te zien dat dit zo gebeurde zonder dat er sprake lijkt van een defecte trein of andere verstoring.
Gisteren reisde m'n zusje met trein 3666 naar Zwolle om daar over te stappen op de 1871 naar Leeuwarden. Tot haar verbazing reed dezelfde VIRM-6 waar ze in zat echter door als IC naar Leeuwarden (trein 301871).
Ik gokte dat dat door werkzaamheden ofzo kwam, maar zag dat de 1871 gewoon tot Zwolle reed. Dat treinstel - ook een VIRM-6 - is vervolgens als trein 3681 weer naar Roosendaal vertrokken.
Is er een logische reden dat twee VIRM-6'jes zo van plaats worden gewisseld? Vond het erg gek om te zien dat dit zo gebeurde zonder dat er sprake lijkt van een defecte trein of andere verstoring.
If you choose not to decide, you still have made a choice.
Wellicht dat er 1 zo naar een werkplaats geloodst werd. Mijn VIRM uit Vlissingen naar Den Haag eindigde zaterdag opeens "door herstelwerkzaamheden" ook in Roosendaal waar een vervangende VIRM klaar stond om naar Den Haag door te rijden. Daar werd rit 2269 opeens ook opgevolgd door rit 202269.Migrator schreef op maandag 17 april 2023 @ 13:32:
Is er een logische reden dat twee VIRM-6'jes zo van plaats worden gewisseld? Vond het erg gek om te zien dat dit zo gebeurde zonder dat er sprake lijkt van een defecte trein of andere verstoring.
De meest vervelende was dat de reisplanner die extra ingelegde trein dus niet kende als verbinding uit Vlissingen, wel als losse trein en je dus eigenlijk geen alternatief bood (maar wel aangaf niet verder te gaan dan Roosendaal). Rijdendetreinen kende de extra trein dan weer wel in de planner.
De eerste trein zat onder de gratify. Mijn gok is dat ze die in Roosendaal weer gingen schoonmaken.
---
De trein van Rotterdam naar Leeuwaren in Rotterdam stond vervolgens in Rotterdam op het bord "De eerste twee treinstellen gaan naar Leeuwaren".. wat zal het druk geweest zijn in de eerste twee rijtuigen.
Wat overigens dichter bij de waarheid kwam dan eerst gedacht.. Want het tweede treinstel werd in Zwolle achter gelaten waardoor er nog maar 4 treinstellen door gingen naar Leeuwaren, ehhh rijtuigen.
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
@LordSinclair goede mogelijkheid ja, ik zie dat er nog één trein gereden is (Lwd-Rtd) en dat dat stel daar nu stilstaat.
If you choose not to decide, you still have made a choice.
In België zijn de NMBS-werkplaatsen gespecialiseerd in bepaald materieel. Om de X aantal kilometers / tijd moeten treinen binnen voor een schouwing of is er een melding dat er iets mis is met het treinstel. Dat kan gaan van een defecte stuurpostverwarming tot een probleem met tractiemotoren.Migrator schreef op maandag 17 april 2023 @ 13:32:
Is er een logische reden dat twee VIRM-6'jes zo van plaats worden gewisseld? Vond het erg gek om te zien dat dit zo gebeurde zonder dat er sprake lijkt van een defecte trein of andere verstoring.
Bij NMBS is er een dienst die zich alleen maar bezighoudt met het opvolgen van elk treinstel. Als ze dus zien dat een treinstel naar een bepaalde werkplaats moet, gaat men proberen om dergelijke stellen om te wisselen zodat ze hun rit eindigen nabij hun specifieke werkplaats. Met dien verstande dat het stel nog rijwaardig is, en nog geschikt is om reizigers te vervoeren. Anders zal het met een lege rit moeten gebeuren.
Een paar jaar geleden was de trein tussen Antwerpen-Centraal en Charleroi gekend dat die 's middags eigenlijk altijd vanuit Antwerpen-Berchem vertrok. Dat was dan altijd een rit om materieel vanuit Antwerpen naar de werkplaats van Charleroi over te brengen. Defect materieel hing dan aan de staart van de trein, en vanuit de opstelbundel van Antwerpen kon men die oriëntering alleen aanhouden als men rechtstreeks naar Berchem reed.
Edit : ik zie dat @LordSinclair me voor was
Ik vind de koe een moedig dier, want ze durft te vrijen met een stier
Waarbij SW staat voor Sandwich (loc voor én achter) met 7 of 9 bakken onder 25 kV.EDIT schreef op maandag 17 april 2023 @ 08:22:
Er is een mogelijkheid tot het bestellen van extra treinstellen zonder die 25 kV mogelijkheid, dus ik kan mij voorstellen dat daarmee al rekening is gehouden in de benaming. Ook de huidige ICD-stammen hebben een soortgelijke aanduiding, namelijk SW7-25KV-2+7 (of SW9-25KV-2+9 voor de 9-delige stammen).
Lekker cryptisch en dubbelop
Deze benamingen worden in de datastroom van de NS gebruikt. Vroeger dacht ik dat het de aanduiding was voor softwareversie 7 of 9. Het klonk eigenlijk best logisch gezien die TRAXX-locs toen getest werden met nieuwe versies, maar het was niet correct.
[ Voor 21% gewijzigd door AW_Bos op 17-04-2023 14:10 ]
☎ Telecommunicatie van vroeger
🚅Alles over spoor en treintjes
Dus om te voorkomen dat een reiziger 10-30 seconden voor het poortje moet wachten is dit zo ingevoerd? Op zich acceptabel, het zal nogal gaan opstropen.dennistd schreef op maandag 17 april 2023 @ 11:36:
[...]
Met tanken is er eerst contact met de bank. Bij OVpay wordt een kaart in eerste instantie altijd geaccepteerd, pas daarna wordt bekeken of de kaart wel geschikt is. Zo niet dan wordt ie meteen op de blokkeerlijst gezet en kun je dus ook niet meer uitchecken.
Maar was het niet slimmer om erna alsnog een reservering te claimen en na de reis het verschil terug te rekenen in plaats van pas na de reis eens aan te kloppen?
Ik denk dat ook meespeelt dat met name bij in/uitchecken in een voertuig er niet altijd een netwerkverbinding is. Volgens mij ook 1 van de hoofdredenen dat het saldo van een ov chipkaart op de kaart zelf staat.cazzer22 schreef op maandag 17 april 2023 @ 17:19:
[...]
Dus om te voorkomen dat een reiziger 10-30 seconden voor het poortje moet wachten is dit zo ingevoerd? Op zich acceptabel, het zal nogal gaan opstropen.
Maar was het niet slimmer om erna alsnog een reservering te claimen en na de reis het verschil terug te rekenen in plaats van pas na de reis eens aan te kloppen?
Het hele OV-chipsysteem is gebouwd voor een tijd dat inderdaad een netwerkverbinding alleen af en toe beschikbaar was. Volgens mij zijn alle nieuwigheden sindsdien (zoals 'reizen op rekening' etc.) daar later bovenop gebouwd en dus meestal gebaseerd op 1x per 24u synchronisatie met de backend.
Ik dacht gelezen te hebben dat OVpay ook zoiets doet: elke nacht een lijst met geaccepteerde en geblokkeerde kaartnummers van de banken ophalen.
Ik dacht gelezen te hebben dat OVpay ook zoiets doet: elke nacht een lijst met geaccepteerde en geblokkeerde kaartnummers van de banken ophalen.
De lijst met blokkades (en de transacties) worden in principe wel continu verstuurd en opgehaald, alleen is er dus omwille van de snelheid voor gekozen om een pas altijd te accepteren als deze niet geblokkeerd is. Helemaal realtime lukt je niet, er zijn altijd plekken waar je geen of een hele slechte internetverbinding hebt.
Bij de nieuwe producten gaat het niet zozeer om de synchronisatie maar is vooral de logica volledig verplaatst naar de backend waardoor de ov-chipkaart niet veel meer doet dan tegen de apparatuur melden dat persoon X reist met product Y.Ilmar schreef op maandag 17 april 2023 @ 22:47:
Het hele OV-chipsysteem is gebouwd voor een tijd dat inderdaad een netwerkverbinding alleen af en toe beschikbaar was. Volgens mij zijn alle nieuwigheden sindsdien (zoals 'reizen op rekening' etc.) daar later bovenop gebouwd en dus meestal gebaseerd op 1x per 24u synchronisatie met de backend.
Grote voordeel is dat je bij bv NS flex dan niet steeds een product op de kaart hoeft te zetten bij een ov chip (ophaal)automaat als je je abo wijzigt.
Hoe gaat dit straks werken met anonieme kaarten? Wordt het legacy systeem met saldo bijgehouden op de kaart overgenomen, of wordt dat ook naar de backend verplaatst?dennistd schreef op dinsdag 18 april 2023 @ 02:29:
De lijst met blokkades (en de transacties) worden in principe wel continu verstuurd en opgehaald, alleen is er dus omwille van de snelheid voor gekozen om een pas altijd te accepteren als deze niet geblokkeerd is. Helemaal realtime lukt je niet, er zijn altijd plekken waar je geen of een hele slechte internetverbinding hebt.
Verwijderd
Waarom zou iemand nog een anonieme kaart kopen? Volgens mij heeft die nu niet zo heel veel toegevoegde waarde meer. Met OVpay stopt de noodzaak voor reizen op saldo ook en komen we na jaren wachten eindelijk van dat ondoordachte gedrocht af. Abonnementhouders reizen over het algemeen al jaren op rekening. Wij hoeven nu alleen nog maar saldo op de kaart van ons dochtertje te zetten (Kids Vrij) voor een eventuele bus. De rest is voor ons al jaren op rekening.Wally2002 schreef op dinsdag 18 april 2023 @ 08:16:
[...]
Hoe gaat dit straks werken met anonieme kaarten? Wordt het legacy systeem met saldo bijgehouden op de kaart overgenomen, of wordt dat ook naar de backend verplaatst?
Om anoniem te reizen? Waarborg van privacy?Verwijderd schreef op dinsdag 18 april 2023 @ 08:42:
[...]
Waarom zou iemand nog een anonieme kaart kopen? Volgens mij heeft die nu niet zo heel veel toegevoegde waarde meer. Met OVpay stopt de noodzaak voor reizen op saldo ook en komen we na jaren wachten eindelijk van dat ondoordachte gedrocht af. Abonnementhouders reizen over het algemeen al jaren op rekening. Wij hoeven nu alleen nog maar saldo op de kaart van ons dochtertje te zetten (Kids Vrij) voor een eventuele bus. De rest is voor ons al jaren op rekening.
Mensen die niet kunnen/mogen beschikken over een bankrekening?
Dat jij en ik hier geen gebruik van maken/niet het nut van inzien wil niet zeggen dat er geen vraag naar is.
Feit is dat deze kaart beschikbaar blijft, maar op een later moment binnen ov Pay wordt geintrosuceerd
Anonieme kaarten lijken mij nog wel toegevoegde waarde hebben voor mensen die anoniem willen reizen.Verwijderd schreef op dinsdag 18 april 2023 @ 08:42:
[...]
Waarom zou iemand nog een anonieme kaart kopen? Volgens mij heeft die nu niet zo heel veel toegevoegde waarde meer. Met OVpay stopt de noodzaak voor reizen op saldo ook en komen we na jaren wachten eindelijk van dat ondoordachte gedrocht af. Abonnementhouders reizen over het algemeen al jaren op rekening. Wij hoeven nu alleen nog maar saldo op de kaart van ons dochtertje te zetten (Kids Vrij) voor een eventuele bus. De rest is voor ons al jaren op rekening.
Verder werkt NS Flex niet met abonnementen van andere vervoerders. Heb je bv een QBuzz 40% abonnement, dan moet NS de 'Flex' voor de bus eraf halen en dan dan ga je alsnog op saldo reizen.
Verwijderd
Maar waarom zou men dan nu nog iets veranderen aan de werkwijze van die anonieme kaart? Ik zou er gewoon een stempel "Legacy" op zetten en ergens in een vitrinekast zetten. Dan sterft dat ding vanzelf een keer ver genoeg uit om de stekker eruit te trekken.Wally2002 schreef op dinsdag 18 april 2023 @ 08:57:
[...]
Om anoniem te reizen? Waarborg van privacy?
Mensen die niet kunnen/mogen beschikken over een bankrekening?
Dat jij en ik hier geen gebruik van maken/niet het nut van inzien wil niet zeggen dat er geen vraag naar is.
Feit is dat deze kaart beschikbaar blijft, maar op een later moment binnen ov Pay wordt geintrosuceerd
Ik herinner me dat tijdens de beginjaren van de OV-Chipkaart die encryptie gekraakt werd waarmee handmatig de saldo van de kaart te verhogen was. Wel was het systeem ook toen al centraal genoeg om dat achteraf te herkennen, dus het saldo stond niet alléén op de kaart geregistreerd. Dus neem aan dat ook nu, het saldo niet alleen op de kaart staat maar ook ergens op de systemen van de leverancier.Kalentum schreef op maandag 17 april 2023 @ 18:40:
[...]
Ik denk dat ook meespeelt dat met name bij in/uitchecken in een voertuig er niet altijd een netwerkverbinding is. Volgens mij ook 1 van de hoofdredenen dat het saldo van een ov chipkaart op de kaart zelf staat.
Maar idd tijdens de introductie werkte het hele bancaire systeem nog wat trager, waarmee pas in de nacht afschrijven snel genoeg was.
En, aanname, dat ook al is een rekening of kaart gewist/opgezegd, ze kunnen toch terugvinden wie er achter zat en een vriendelijke factuur sturen?
Op zich kan je de reservering in de achtergrond nog toevoegen op het moment dat het poortje opengaat.cazzer22 schreef op maandag 17 april 2023 @ 17:19:
[...]
Dus om te voorkomen dat een reiziger 10-30 seconden voor het poortje moet wachten is dit zo ingevoerd? Op zich acceptabel, het zal nogal gaan opstropen.
Maar was het niet slimmer om erna alsnog een reservering te claimen en na de reis het verschil terug te rekenen in plaats van pas na de reis eens aan te kloppen?
Het is echt seconden werk, eerder 2-3 dan 30. Mocht de reservering niet lukken, blokkeer je de kaart direct, en kan de persoon niet uitchecken, en is het zichtbaar bij de controle.
Het hoeft geen rocket science te zijn om het op te lossen.
Eventueel blokkeer je tijdelijk bepaalde virtuele banken tot het is ingevoerd.
somewhere there was silence
Dus iemand die checkt in, en rijdt vervolgens zonder het te weten zwart?_serial_ schreef op dinsdag 18 april 2023 @ 10:12:
[...]
en kan de persoon niet uitchecken, en is het zichtbaar bij de controle.
Ik denk dat het onwenselijk is om mensen tijdens het reizen als zwartrijder aan te merken puur omdat de communicatie met de bank mislukt is. Daarmee raak je de incidentele klant ook kwijt, en de reiziger met OVpay kan je vrijwel altijd onder incidentele reiziger plaatsen._serial_ schreef op dinsdag 18 april 2023 @ 10:12:
[...]
Op zich kan je de reservering in de achtergrond nog toevoegen op het moment dat het poortje opengaat.
Het is echt seconden werk, eerder 2-3 dan 30. Mocht de reservering niet lukken, blokkeer je de kaart direct, en kan de persoon niet uitchecken, en is het zichtbaar bij de controle.
Vergeet niet dat het systeem er voor de reiziger is, en niet de reiziger er is om het systeem in stand te houden.
Niet alle abonnementhouders reizen op rekening. Ik (n=1Verwijderd schreef op dinsdag 18 april 2023 @ 08:42:
[...]
Met OVpay stopt de noodzaak voor reizen op saldo ook en komen we na jaren wachten eindelijk van dat ondoordachte gedrocht af. Abonnementhouders reizen over het algemeen al jaren op rekening. Wij hoeven nu alleen nog maar saldo op de kaart van ons dochtertje te zetten (Kids Vrij) voor een eventuele bus. De rest is voor ons al jaren op rekening.
Verwijderd
Dat deed ik noodgedwongen voorheen ook. Maar tegenwoordig moet ik toch 1 keer per maand mijn reiskosten declareren en dan controleer ik meteen even ook de privé transacties: klopt altijd. Ook altijd nog leuk om te zien dat de vergoeding alsnog hoger gaat zijn dan de kosten.Yankovic schreef op dinsdag 18 april 2023 @ 11:07:
[...]
Niet alle abonnementhouders reizen op rekening. Ik (n=1) vind het altijd nog fijn om iets bewuster te zijn wanneer mijn geld naar de NS gaat dan het achteraf op een grote rekening tegen te komen. Dus zet altijd nog zelf saldo op mijn dal voordeel kaart voor of na een reis.
Ik stoor me momenteel meer aan de "geld-terug-bij-vertraging". Laatste tijd veel vertraging gehad en dan valt het op dat Mijn NS toch alles behalve realtime is. Ik moet het tegenwoordig echt meer dan 72 uur na mijn reis in mijn agenda zetten. Eerder is de reis vaak nog niet eens zichtbaar in Mijn NS. Kreeg laatst overigens een afwijzing op mijn claim. Gereageerd en toen kreeg ik alsnog een goedkeuring. Het is dus wel zaak om scherp te blijven. Je kunt niet direct reclameren, dus registreer wat informatie voor jezelf. NS keert overigens wel redelijk vlot uit, vind ik. Sterker nog, vaak heb ik van NS al geld ontvangen nog voor de factuur verstuurd wordt en de rit afgeschreven wordt van mijn bankrekening.
Maar dat OV Pay klinkt ook wel interessant. 100% korting is altijd nog aantrekkelijker dan 40% korting natuurlijk. Werkt dat ook 1e klas?
[ Voor 8% gewijzigd door Verwijderd op 18-04-2023 12:00 ]
Station Valkenburg, eigen ervaringMaasluip schreef op donderdag 13 april 2023 @ 11:27:
[...]
Ter info wat er gaat gebeuren: Kerkrade Centrum met twee sporen wordt gesaneerd en moet teruggebracht worden naar één spoor (a la Rhenen) waardoor je twee wissels kunt verwijderen, en de overweg Hambosweg moet verdwijnen waardoor de verbinding met het ZLSM-spoor verdwijnt.
Het toch moeten aanleggen van twee wissels (een is waarschijnlijk genoeg, één spoor in Kerkrade Centrum zal niet genoeg zijn als je door wil rijden) en het in stand houden van een overweg kost geld. Wordt niet gebruikt (een of twee keer per jaar, ZLSM mag volgens mij niet eens het hoofdspoor op) dus kan weg.
Maar daarmee schiet je dus ook elke ambitie van de ZLSM af.
:strip_exif()/f/image/yI4fnTmyCLf45yjFUIP309Io.jpg?f=fotoalbum_large)
Markeren als zwartrijder gaat wellicht inderdaad wat ver, je zou wel een melding kunnen triggeren op de terminal van de conducteur.cazzer22 schreef op dinsdag 18 april 2023 @ 10:57:
[...]
Ik denk dat het onwenselijk is om mensen tijdens het reizen als zwartrijder aan te merken puur omdat de communicatie met de bank mislukt is. Daarmee raak je de incidentele klant ook kwijt, en de reiziger met OVpay kan je vrijwel altijd onder incidentele reiziger plaatsen.
Vergeet niet dat het systeem er voor de reiziger is, en niet de reiziger er is om het systeem in stand te houden.
Het gaat om deze thread :
https://community.ns.nl/o...makkelijk-te-kraken-79451
Ik had wat meer context moeten vermelden.
somewhere there was silence
Tja als je het allemaal kan declareren maakt het inderdaad niet uitVerwijderd schreef op dinsdag 18 april 2023 @ 11:17:
[...]
Dat deed ik noodgedwongen voorheen ook. Maar tegenwoordig moet ik toch 1 keer per maand mijn reiskosten declareren en dan controleer ik meteen even ook de privé transacties: klopt altijd. Ook altijd nog leuk om te zien dat de vergoeding alsnog hoger gaat zijn dan de kosten.En dan reis ik tegenwoordig ook nog vaak 1e klas. Een rekening van 200 euro op de 12e van de maand doet niet zo'n pijn als je weet dat je op de 24e een vergoeding van 250 gaat krijgen bijvoorbeeld.
@_serial_ thanks voor de link. Met een niet meewerkende bank zal het lastig worden lijkt me als ik dat lees. Vraag is, wat kan een conducteur met zo'n melding?
Met betrekking tot Kerkrade Centrum, de ZLSM wordt helemaal losgekoppeld van ProRail terrein. Spoor 902 en de overweg worden gesaneerd tot wissel 8501.
Wissel 153 was al geklemd en veel van de beveiliging was sowieso al opgeruimd of opgehangen, de overweg was al buitendienst. Dus in dit project wordt het gewoon "netjes" opgeruimd en de informatiedragers verwijderd uit onze systemen.
Zie dat ik dit project al een jaar geleden heb behandeld
Wissel 153 was al geklemd en veel van de beveiliging was sowieso al opgeruimd of opgehangen, de overweg was al buitendienst. Dus in dit project wordt het gewoon "netjes" opgeruimd en de informatiedragers verwijderd uit onze systemen.
Zie dat ik dit project al een jaar geleden heb behandeld
[ Voor 8% gewijzigd door ArcticWolf op 18-04-2023 13:35 ]
Kleine update met de ICNG-ritten van morgen: zoals het er nu voorstaat gaat er morgen toch alsnog meteen gekoppeld gereden worden met treinstellen 3222 en 3133 in de hier eerder gedeelde omloop (https://treinposities.nl/omloop/WA1/20230419). Het is nu nog niet zichtbaar in de reisinfo, maar dat zou een paar uur voor vertrek wel het geval moeten zijn als de actuele samenstelling doorgestuurd wordt in plaats van het originele plan.
Maar nogmaals, alles is nog altijd onder voorbehoud van wijzigingen of annuleringen en ook op de dag zelf kan nog vanalles veranderen.
Mocht alles volgens plan verlopen en zowel de trein als ik niet bijgestuurd worden, dan kan je mij ook nog aantreffen als machinist op twee van de ritten. Ik ben benieuwd hoe het gaat lopen en naar de ervaringen van de reizigers. Ik lees dus graag jullie ervaringen mochten jullie meegaan morgen (en de dagen erna uiteraard
)
Maar nogmaals, alles is nog altijd onder voorbehoud van wijzigingen of annuleringen en ook op de dag zelf kan nog vanalles veranderen.
Mocht alles volgens plan verlopen en zowel de trein als ik niet bijgestuurd worden, dan kan je mij ook nog aantreffen als machinist op twee van de ritten. Ik ben benieuwd hoe het gaat lopen en naar de ervaringen van de reizigers. Ik lees dus graag jullie ervaringen mochten jullie meegaan morgen (en de dagen erna uiteraard
[ Voor 22% gewijzigd door EDIT op 18-04-2023 15:01 ]
Jammer , ga ik missen. Moet wel de reis maken, van Amsterdam naar Rotterdam maar kom pas om 2020 aan met ICE Frankfurt
[ Voor 19% gewijzigd door Get!em op 18-04-2023 16:28 ]
Morgen zal (hopelijk) de ICNG in dienst komen met één of een gekoppeld treinstel tussen Amsterdam en Rotterdam.
Ander nieuws over de ICNG. Het retrofitten van tientallen stellen is een enorme opgave voor Alstom.
Een aantal interessante documenten, én een verhelderend extern rapport zijn hier te vinden:
https://www.rijksoverheid...ntroductie-icng-op-de-hsl
Inzet verwachting volgens het rapport. Lees treinen niet als treinstel, maar als omloop.
Amsterdam - Breda
De buffer van NS in de planning is zodanig dat de instroom in de dienstregeling van de dertig treinen op Amsterdam-Breda naar verwachting volledig in 2023 zal plaatsvinden.
Den Haag - Eindhoven
De instroom in de dienstregeling van de veertien treinen op Den Haag-Eindhoven zal naar
verwachting plaatsvinden in het laatste kwartaal van 2023 en het eerste half jaar van 2024.
Amsterdam - Brussel
De instroom in de dienstregeling van de twaalf treinen op Amsterdam-Brussel zal naar verwachting plaatsvinden in Q2 van 2024.
Amsterdam - Groningen/Leeuwarden en Schiphol-Enschede
Als gevolg van de risico’s rond de retrofit is het waarschijnlijk dat de levering van treinen
door Alstom vanaf 2024 verdere vertraging zal oplopen en dat de laatste trein niet in februari
2025 wordt geleverd maar -mogelijk veel- later.
Ander nieuws over de ICNG. Het retrofitten van tientallen stellen is een enorme opgave voor Alstom.
Een aantal interessante documenten, én een verhelderend extern rapport zijn hier te vinden:
https://www.rijksoverheid...ntroductie-icng-op-de-hsl
Inzet verwachting volgens het rapport. Lees treinen niet als treinstel, maar als omloop.
Amsterdam - Breda
De buffer van NS in de planning is zodanig dat de instroom in de dienstregeling van de dertig treinen op Amsterdam-Breda naar verwachting volledig in 2023 zal plaatsvinden.
Den Haag - Eindhoven
De instroom in de dienstregeling van de veertien treinen op Den Haag-Eindhoven zal naar
verwachting plaatsvinden in het laatste kwartaal van 2023 en het eerste half jaar van 2024.
Amsterdam - Brussel
De instroom in de dienstregeling van de twaalf treinen op Amsterdam-Brussel zal naar verwachting plaatsvinden in Q2 van 2024.
Amsterdam - Groningen/Leeuwarden en Schiphol-Enschede
Als gevolg van de risico’s rond de retrofit is het waarschijnlijk dat de levering van treinen
door Alstom vanaf 2024 verdere vertraging zal oplopen en dat de laatste trein niet in februari
2025 wordt geleverd maar -mogelijk veel- later.
[ Voor 60% gewijzigd door AW_Bos op 18-04-2023 17:46 ]
☎ Telecommunicatie van vroeger
🚅Alles over spoor en treintjes
Dan kom ik de party crashenEDIT schreef op dinsdag 18 april 2023 @ 14:54:
Kleine update met de ICNG-ritten van morgen: zoals het er nu voorstaat gaat er morgen toch alsnog meteen gekoppeld gereden worden met treinstellen 3222 en 3133 in de hier eerder gedeelde omloop (https://treinposities.nl/omloop/WA1/20230419). Het is nu nog niet zichtbaar in de reisinfo, maar dat zou een paar uur voor vertrek wel het geval moeten zijn als de actuele samenstelling doorgestuurd wordt in plaats van het originele plan.
Maar nogmaals, alles is nog altijd onder voorbehoud van wijzigingen of annuleringen en ook op de dag zelf kan nog vanalles veranderen.
Mocht alles volgens plan verlopen en zowel de trein als ik niet bijgestuurd worden, dan kan je mij ook nog aantreffen als machinist op twee van de ritten. Ik ben benieuwd hoe het gaat lopen en naar de ervaringen van de reizigers. Ik lees dus graag jullie ervaringen mochten jullie meegaan morgen (en de dagen erna uiteraard)
:fill(white):strip_exif()/f/image/0GITLd7ls7y8VXS0SkM0khxQ.png?f=user_large)
Een Siemens Velaro E320..

Yeah right
* AW_Bos kruipt lachend zijn bed weer in!
[ Voor 16% gewijzigd door AW_Bos op 19-04-2023 00:55 ]
☎ Telecommunicatie van vroeger
🚅Alles over spoor en treintjes