Ik werd even getriggerd door @
MsD 's voorkeur voor HSS stratocasters.
Iemand wel eens gehoord van deze Dan Armstrong strat mod?:
https://ashbass.com/AshBa...l?armstrongstratvers.html
Met deze mod converteer je de onderste tone knop tot een blend knop (middelste wordt master tone) voor het in serie blenden van je middelste pickup. Ik gebruik hem zelf al jaren en begrijp eigenlijk niet waarom niet elk strat zo geschakeld wordt.
De vijf standaard schakelopties:
5 - nek
4 - nek + middel parallel (humbucking)
3 - middel
2 - brug + middel parallel (humbucking)
1 - brug
Blijven namelijk ongemoeid. Hoe cool is dat?! Pas als je de blend knop gebruikt krijg je:
5 - nek + middel in serie (humbucking)
4 - nek + middel in serie uit fase
3 - middel
2 - brug + middel in serie uit fase
1 - brug + middel in serie (humbucking)
En alles daartussenin. Wil je bijvoorbeeld iets meer body voor de brug pickup, draai je de blend knop 10% bij.
Standje 1 en 5 met 100% blend levert niet letterlijk een humbucker geluid op hoor. Stel je meer de dikste versie van een (humbucking) single coil voor die je ooit gehoord hebt.

Hoge output, maar houdt toch een mate van strat-achtige transparantie.
Nota bene: Denk wel dat het met mijn stock 90's Squier Affinity pickups goed werkt omdat die geen hoge output van zichzelf hebben. Kan me voorstellen dat het 100% in serie geluid misschien wel erg donker wordt als je pickups van zichzelf al een hoge output/vettere klank hebben.
Wat betreft humbucking: Wel goed letten op de polariteit en windrichting van de pickups voor je alles weer vast soldeert.