De V en Explorer, en in iets mindere mate de SG zijn door hun vorm al vroeg veelgebruikt in de metal. Al die ESP modelletjes van Hetfield zijn gewoon Explorer klonen. Maar wellicht is dit een generatieding

Tony Iommi op een SG en Zakk Wylde bij Ozzy met een LP is al even geleden natuurlijk.
Ankona schreef op maandag 2 augustus 2021 @ 21:29:
Eigenlijk nooit zoveel over nagedacht wat voor een snaren ik op mijn gitaar heb zitten. Ik las echter net iets over snaren met coating. Beschrijving lijkt mij ideaal, veel minder snel roest op die dingen. Zeker voor iemand die structureel slordig is met schoonmaken/onderhoud een uitkomst.
Vreemde is alleen dat het aanbod van zoiets ideaal enorm achterblijft bij het aanbod aan roestende snaren. Zou dat dan toch een reden hebben?
Kortom, heeft iemand hier ervaring mee?
Zeker. Ik vind het top. Ik speel sinds een paar jaar liefst op Elixer Nanoweb. Primair omdat mijn linkerhand dan makkelijker speelt, die snaren glijden beter, zonder hulpmiddeltjes. Ik heb daarvoor jaren zitten rommelen met fastfret en lappen lemonoil, waar je steeds meer van nodig hebt om een beetje over de snaren te glijden want als het opdroogt wordt het stroef. Van roestende snaren had ik overigens nooit last dus voor de langere levensduur doe ik het zelf niet.
Ik had er 20 jaar geleden wel eens op gespeeld maar toen waren die coatings waardeloos, dan hingen na 3 oefensessies de rafels eraan, maar dat is dus niet meer zo. Een jaar of 10 geleden kocht ik 2e hands een Gretsch Hotrod waar Polywebs op zitten, die zitten er nog steeds op, qua toon wel toe aan vervanging maar voelen nog steeds smooth. Nou gebruik ik dat ding alleen thuis en maar af en toe dus dat slijt minder maar toen ben ik ze ook weer eens op andere gitaren gaan gebruiken en toen kwam ik qua feel en sound uiteindelijk bij de Nanowebs uit, zijn iets minder silky qua feel maar hebben een meer normale toon. Die polywebs klinken door de zwaardere coating net een tikkie smoother, prima op een Gretsch, niet ideaal als je een snijdende blackmetalpunk sound zoekt