@
Typhone Dat weet ik eigenlijk wel heel goed. Als je in goed overleg informeel met elkaar af spreekt geen jeugdspelers meer bij elkaar weg te plukken, of een hogere vergoeding te betalen, dan is het wel zo fatsoenlijk om je daar dan ook aan te houden.
Als men dan een datum in de toekomst af spreekt dan kan dat in mijn ogen alleen maar zijn om lopende trajecten af te ronden en spelers die toch al de overstap wilden die nog te gunnen. Waarom zou je anders een datum in de toekomst kiezen en het akkoord niet per direct laten in gaan?
In zo'n scenario snap ik de overstap van die paar spelers prima en kan ik de zogenaamde uitspraken van Overmars best in perspectief plaatsen.
Als Ajax geen lopende trajecten had maar die nu gauw heeft opgestart om toch voor de ingangsdatum nog wat spelers binnen te halen dan vind ik dat gewoon onfatsoenlijk. Ja, officieel mag het, maar iedereen weet dat het niet in de geest van het overleg en de afspraken is. In zo'n geval zou ik de houding absoluut niet kunnen waarderen.
Welke van de twee nu waarheid is zal wel weer niet ondubbelzinnig boven water komen. Welke van de twee we geloven zal vast beïnvloed worden door de bril.