ascent schreef op dinsdag 21 juli 2020 @ 17:13:
[...]
Dan zou 't in dat geval handig zijn om (als je tenminste hulp wil) iets anders te antwoorden dan "Dan krijg ik helemaal geen respons" want daar kan ik nog niet zoveel mee verder helpen

Ik kan helaas weinig anders zeggen. Ik tikte in wat jij vertelde zonder de "type" dus. En dan gebeurt er gewoon niets. Geen foutmelding, geen output. Gewoon niets. Geen respons dus. Ik begrijp dat je me daar niet mee kan helpen. Maar dat is wat het is.
Ook geen probleem natuurlijk. Realiseer je wel dat 't tot nu toe niet echt "diep in de krochten" is, maar basiskennis containers. Als je daar geen trek in hebt ben ik de laatste die dat stom vindt en ik ben 't met je eens dat 't upgradeproces niet 't meest gepolishde stuk is.
Tsja, basis kennis conntainers op een standaard ubuntu bak misschien. Maar op een Syno 216 II+ ziet de wereld er anders uit. Daar is het zelden of nooit nodig om iets met een CLI te doen. Er draait een basis versie van linux op. Maar in principe kom je daar nooit. Daar regel je alles via de GUI. Ik had voor ik aan Home Assistant begon al een stuk of 6-7 containers draaien die ook data aan elkaar doorgeven en elkaar kunnen aanroepen. Ik begrijp prima hoe dat gaat. Maar het is nooit nodig geweest om daarvoor iets met putty te doen. Dat zit gewoon ingebakken in DSM. Ik kan daar poorten instellen, paden aangeven, configuratie en data directories aanwijzen. Binnen of buiten de container zelf.
Nou ja, dat is wel de keerzijde van een knutselproject als "zelf iets met zigbee gaan doen". Als je verder gaat dan een standaard homey of tradfri en je begeeft op 't pad van HA, deconz, TI-sticks e.d. dan komt daar nu eenmaal een bepaalde knutselfactor (tweakerfactor??) bij kijken die soms enorm frustrerend kan zijn
HA is geen probleem het grootste deel van mijn huis is geautomatiseerd en ik werk ook met YAML ook al probeer ik dat te vermijden. Als iets eenvoudig kan, waarom zou je het dan moeilijk doen.
Ik heb Hue, Tradfri, Aqara en Osram keurig aan het samenwerken.
Mijn Conbee stick had ik trouwens in ongeveer een half uur aan de praat. In de Marthoc docker. Gewoon klikkerdeklik.
HA draait ook via de community app. Die zet een docker voor je op en daarna hoef je niet meer naar de app te kijken. Je draait dan HA supervised (Of hoe dat deze week ook heet

)
Toen ik HA aan zette herkende hij direct de Marthoc instal en ik kon er direct gebruik maken.
Toen ik probeerde om de Deconz add-on te gebruiken werkte dat weer niet. Bad Gateway meldingen al over the place. Maar het werkte al anders dus daar heb ik me niet in verdiept.
BTW off topic.
...Ik heb jaren lang met Unix gewerkt. Ik beheerde een paar machines. Ik had er een hekel aan. Alsof ik jaren terug ging in de tijd. Volgens mij haden die bakken ook een hekel aan mij. Ik kreeg het voor elkaar een core dump te krijgen door VI op te starten. Op een kersverse machine