Cruzer schreef op vrijdag 31 oktober 2025 @ 22:53:
[...]
Ja goede vraag huis is uit 2010, gekocht in 2018 en alles opnieuw laten stucen en schilderen. We hebben geen koof. Denk dat het ergens in de muur zit of beton vloer? Hoe kan hier achter komen? Misschien in het technisch bouwplan.
en andere optie is de warmwaterkraan lang te laten lopen en vervolgens met een thermische camera door het huis wandelen of de kruipruimte inspecteren. Met een beetje geluk wordt het zichtbaar hoe de leiding loopt.
Maar volgens mij wil je de kraan afdoppen om gasverbruik te voorkomen? In dat geval is er wellicht een andere optie:
De Combi+ van Quooker maakt gebruik van de warm- en koudwaterleiding. De cv-ketel heeft echter een minimale doorstroomsnelheid nodig om te kunnen starten met verwarmen (anders stikt deze in zijn eigen hitte). Ook hebben sommige cv-ketels een instelling om te wachten met het aanmaken van warm water wanneer er vraag wordt gedetecteerd. Dit voorkomt korte opwarmmomenten, maar betekent wel dat je iets langer moet wachten op warm water met douchen

. Maar stel je weet dat je gemiddeld 10 seconden je handen wast, dan kan de cv wellicht ingesteld worden op 10 seconden wachten.
Hardop nadenkend: in wezen kun je inbreken op de warmwaterleiding in de keuken en daar een kogelkraan of debietregelaar plaatsen. Hiermee kun je de flow van de cv-ketel naar de Quooker instellen. Als deze flow onder het minimum blijft dat de cv-ketel nodig heeft, slaat de ketel niet aan. Zo blijft de leiding toch doorstromen wanneer je even warm water nodig hebt, bijvoorbeeld om je handen te wassen.
Maar voordat je bovenstaande trucje probeert, even informeren bij derden en de specs van je ketel opzoeken

ook weet ik niet of dit de oplossing is om legionella te voorkomen, maar je voorkomt zo wel stilstand van water (dode leiding).
Zelf zou ik het water dat door de cv-ketel is gelopen niet drinken. Dus dan alleen voor handen wassen.
De kokendwater functie van de quooker komt uit de boiler van de quooker, dat zou ik wel weer vertrouwen
Hieronder de omschrijving van de comb+
Naast kokend water levert de COMBI+ ook direct warm water. Het mengventiel zorgt voor
een constante uitstroomtemperatuur van warm water, door het koude water te mengen
met Quooker-water. De gewenste uitstroomtemperatuur is in te stellen met de knop op het
mengventiel. Als het water in de warmwaterleiding is afgekoeld zal het mengventiel het water
mengen met Quooker-water totdat de ingestelde temperatuur is bereikt. Naarmate het water
in de warmwaterleiding warmer wordt zal er steeds minder Quooker-water nodig zijn om deze
temperatuur te bereiken. Wanneer het water van de warmwaterleiding de ingestelde temperatuur
bereikt, stopt de toevoer van Quooker-water
[
Voor 6% gewijzigd door
AOC op 01-11-2025 00:56
]