Mee eens, ik denk dat de waarheid ergens tussen onze teksten in ligt wellicht. Echter is het stellen dat een volk voor een groot deel in een middeleeuwse toestand zit juist een argument voor hun onschuld. Een middeleeuwse Nederlander zou in onze tijd zich ook heel slecht gedragen, maar ze zouden hem vergeven omdat hij niet beter weet.Anoniem: 63072 schreef op zaterdag 1 september 2018 @ 22:09:
[...]
Ah ok, ik heb je post nog eens gelezen. Blijft wel dat ik het op het punt van verlichting niet met je eens ben.
Internet en toegang tot informatie hebben betekent niet dat je verlicht bent. Het gaat er ook om wat je met die informatie doet. Dat je jezelf verlost van dogma en open staat dat de zaken die je voor waar geaccepteerd hebt onjuist kunnen zijn. Op kleine minderheden na zie ik daar in Pakistan en veel van het M-O en N-Afrika niets van.
Zo terecht is die opmerking over de Katholieke kerk niet, het merendeel van de westerse bevolking, zelf in de nog zeer Katholieke landen vind deze zaken verwerpelijk.
Het feit dat de politiek er vrijwel niets aan doet en justitie het onderzoek vaak aan de RK kerk zelf overlaat geeft wel aan dat we ook hier nog wel wat stappen kunnen maken. Maar het is onvergelijkbaar met de middeleeuwse praktijken in bijvoorbeeld Pakistan.
Dat in veel islamitische landen er aardig wat middeleeuwse praktijken zijn, betekent niet direct dat de mensen zelf ook nog in een soort van middeleeuwen zijn blijven hangen. Zeker met internet en moderne media om hen heen. Ik denk dat het meer een soort oppermachtige vorm van geloof en religieuze macht is, die de mensen aanzet om bepaalde middeleeuwse acties te doen. Net zoals er in Nederland ook RK mensen zijn die absoluut niks van inenting willen weten, wat uiteindelijk ook een puur middeleeuwse (plus barbaarse) manier van denken is.
Ik ben niet van mening dat Pakistanen er weinig aan kunnen doen, doordat ze zover op ons zouden achterlopen. Dat geldt voor sommige stammen in het regenwoud van Brazilië. Deze Pakistanen gebruiken moderne middelen om tegen het westen te vechten. Wapens, internet, voertuigen. Ze kiezen er daarbij zelf voor om het geloof traditioneel te houden, net als bijvoorbeeld zionisten. Deze groep binnen het Jodendom bestempelen we ook niet als middeleeuws of niet verlicht. Zionisten zijn net zo modern als de rest van de mensen, maar ze kiezen bewust voor middeleeuwse (of oudere) ideeën qua religieuze overtuiging. Ook binnen het Christendom zijn stromingen van sterk conservatieve gedachtes.
En omdat het dus een keuze is voor de Pakistani, zijn de mensen die bewust kiezen voor achterlijke ideeën dus volledig strafbaar en toerekeningsvatbaar. Naast die kleine groep, bestaat het Pakistaanse volk voor een groot deel uit moderne mensen. Nou lopen we in Nederland natuurlijk ook wel aardig voorop qua ontwikkeling, dus vergelijk het meer met het gemiddelde in de wereld.
Pakistan bestaat immers pas sinds 1947 en is opgesteld voor Indiase moslims. Met andere woorden, net zo modern als een Indiër, alleen bewust gekozen (of gedwongen) om moslim te zijn.
In 1998 hebben ze met een atoombom geëxperimenteerd.
De grootste stad heeft bijna net zoveel inwoners als heel Nederland.
Nationale taal is Engels.
Ongeveer een derde leeft onder de armoedegrens (dus de rest erboven). In Nederland zit het tegen de 10% aan (maar wel in een rijk land, dus minder erg dan daar denk ik). In België ligt het tegen de 15%.
Er zijn universiteiten die op vergelijkbaar denkniveau werken als de westerse wereld.
Ze hoeven dus totaal niet achter te lopen en op veel punten doen ze dat ook niet. Alleen 94% van de mensen is moslim, waaronder een aantal extremisten.