Ik ontdek dit topic nu pas, leuk! Ik zit zelf in 2 DnD groepen momenteel. Eén volledig homebrew waar we al een paar jaar over doen (zo vaak en lang kunnen we niet afspreken, en voornamelijk online). De ander is een serie van hele korte campaigns, met ook beginnende DnD spelers in de party. Erg leuk.
Interessant! Hoe bevalt het met deze regels?ErikT738 schreef op donderdag 17 augustus 2023 @ 08:33:
Inmiddels hebben de meeste van jullie vast wel Baldur's Gate 3 even gespeeld. Ik heb de vraag eerder al op Reddit gesteld, maar ik ben benieuwd wat men er op Tweakers van vindt; Welke regels uit BG3 willen jullie gaan gebruiken of proberen in 5e?
Wij gaan het vrijdag voor het eerst proberen met het volgende:Ik zal nog laten weten hoe het gaat en of er iets broken lijkt. Vermoedelijk krijgen de martials in ieder geval wat meer keuzes tijdens hun beurt.
- Jumps kosten standaard 10 ft. movement, ongeacht hoever je springt.
- Wapens wisselen is gratis, als je een shield unequiped heb je i.i.g. tot je volgende beurt die bonus niet.
- Bonus Action shove.
- Iedereen in een initiative "block" mag zijn acties in elke volgorde gebruiken.
- Potions en poisons kan je als Bonus Action gebruiken. Iemand een potion voeren is nog steeds een actie.
- Enkele spells krijgen de duration "until the next long rest". Denk aan Speak with Animals en dergelijke.
- Alle wapens krijgen de special attacks per short rest die ze in BG3 hebben, waar nodig aangepast zodat het werkt zonder computer die alles bijhoudt.
- Elke class kan spell scrolls gebruiken zolang ze een DC10+spell level Arcana check halen (Nature of Religion mag ook voor respectievelijk Druid/Ranger en Cleric/Paladin spells).
- Short Rests duren 5 minuten, niet een uur.