SquareOne schreef op dinsdag 17 maart 2020 @ 16:24:
Heb de Samyang 35mm 1.4. Voldoende scherp, vind de autofocus wel traag in donkere omstandigheden.
Probleem is dat de alternatieven significant duurder zijn en daardoor niet echt een alternatief zijn.
Recent is de 35mm f1.8 van Sony uit gekomen, ik overweeg de Samyang te vervangen voor de Sony.
Denk je dat het een eigenschap van de Samyang is of heeft je camera gewoon wat meer moeite met mindere lichtomstandigheden?
Sony focust op het diafragma wat je wilt gebruiken, niet wijd open toch?
Xfile schreef op dinsdag 17 maart 2020 @ 22:15:
Een "Pro" wil denk ik vooral degelijk apparatuur dat lang mee kan. Dan kom een "Pro" vaak in het hogere segment terecht.
Ik zelf heb de kunstacademie richting schilderen/tekenen/grafiek gedaan. Schilderen is voor mij de hoofdmoot, fotografie is voor mij als tekenen, een oefening in kleur, vorm en lijnen. Ik heb wel ervaren dat een goede camera en objectief het leven makkelijker maakt, daarom fotografeer ik hoofdzakelijk met een D850 en objectieven met een vaste brandpuntafstand.
Dat speelt zeker mee, maar ook aspecten zoals AF-snelheid, accuratesse en scherpte zijn zaken waar een pro vaak hoge eisen aan stelt. Dat betekent natuurlijk geenszins dat professionele apparatuur alleen maar door pro's gebruikt kan worden, iedereen die het gevoel heeft dat nodig te hebben of het gewoon leuk vindt moet dat gewoon lekker doen.
Mijn punt is dan ook dat je je goed moet realiseren dat elk oordeel of advies vanuit een bepaalde achtergrond komt en dat je die achtergrond mee moet nemen in hoeverre dat op jou van toepassing is.
Uiteindelijk bepaal je zelf waar je eisen en wensen liggen, dat is vaak nog het lastigste om echt goed in perspectief te krijgen.