BThGvNeOA
Bond Tegen het Gebruik van Nutteloze en Onbekende Afkortingen!
Gewoon uitschrijven wat je bedoelt is zo moeilijk niet... PR (persoonlijk record?), ICE/M/A (verbrandingsmotor?), kdv (kinderdagverblijf), DA (dierenarts?)etc...,
Nee, merp!
Tot op heden zie ik de update nog niet terug komen op de RLink pagina. Doe ik iets verkeerd?adinsx schreef op vrijdag 16 maart 2018 @ 12:39:
[...]
Verder, de nieuwe kaart hier binnengehaald voor Rlink2 van TomTom. 2017/06 versie staat klaar.
Ninjaedit: terwijl ik dit verzend bedenk ik me net, er moest onlangs een factory reset uitgevoerd worden op het systeem. Zal hier hierdoor geen connectie meer hebben met de RLink store? Maar goed, dan zou hij nog altijd de oude kaarten in het systeem moeten hebben en zal ik volgens mij nog altijd de melding moeten krijgen...volgens mij
[ Voor 35% gewijzigd door EdjeCageman op 14-04-2018 22:17 ]
Maar sinds paar maanden hebben we problemen met de hendels\schakelaars op het stuurkolom. Eerst kregen we het grote licht niet meer langdurig aan, en vervolgens lijkt de ruitenwisser pas na een hele tijd aan te gaan. Dus de hendel omzetten maar geen response. Dat eerste is irritant, het tweede is gevaarlijk bij regen.
Ik heb ergens gehoord dat de Clio 3 hendels nu ongeveer versleten raken. Maar beide kapot is een beeeetje gortig. Is er ergens signaal storing mogelijk?
Hephaestus: Xeon 2680 v2 - 64GB ECC Quad - WD Blue 3D 1TB
Virtualis: Ryzen 3700X - 16GB DDR4 - Gigabyte 1080 Ti OC - Sandisk 2TB - Valve Index
Agon:Valve Steam Deck 64GB
Non scholae sed vitae discimus Seneca
I haven’t slept for three days, because that would be too long.
De 1.5 dci is in de praktijk ook een stuk zuiniger, mijn vader rijdt een 2.0 Dci (Weliswaar de 180 pk), maar dat is rond de 1 op 14 op korte stukken en de lange stukken houdt het bij de 1 op 16/17 wel op.screenager schreef op zaterdag 14 april 2018 @ 16:25:
[...]
1.5 is veel zuiniger en heeft best veel pit voor z'n motor.
Tevens is de 1.5 euro 6 de 2L is euro 5, met de opkomende milieuzones is het verstandig een euro 6 te hebben.
Daarnaast heeft deze lederen bekleding en was de prijs erg gunstig.
Met de 1.5 rij je rustig 1 op 18 zonder rustig aan te doen. Leuk cadeautje in elk geval
Dat je met een 2002 clio 1.5 dci de nodige dingetjes gehad hebt geloof ik wel, die hadden inderdaad wel wat lastige kinderziektes. Neem aan dat je Grand Tour bedoeld als in Estate? Gezien de 1.5 niet als GT is geleverdDropjesLover schreef op zaterdag 14 april 2018 @ 16:11:
Wat zijn de ervaringen hier met de Megane 3 met kilometerstanden van rond de 200k km?
En met dCi's met die kilometers?
Ik werd er door een betrouwbare garagehouder vandaag expliciet voor gewaarschuwd. Zaken als oliepomp, injectoren, elektronica zouden nog steeds typisch Frans er na een paar jaar mee ophouden...
Reden is dat ik interesse heb in een Megane GT op diesel, maar die hebben bij ons budget allemaal rond de 200k km gelopen.
Een van mijn vorige auto's was een 2002 Clio 1.5 dci met 230k km en daar heb ik in een jaar redelijk wat problemen mee gehad. Niet goed genoeg voor een daily drive zegmaar...
1.5 Dci's gaan tegenwoordig moeiteloos naar de 4 ton. Vanaf rond 2007 zijn eigenlijk alle kinderziektes er uit (dus goede drijfstanglagers, verstuivers, brandplaatjes, etc.). Enige wat nog wel eens voorkomt, zeker bij hogere km. standen zijn de gloeibougies en de rubber slangetjes om te meten of het roetfilter werkt. Niets echt spannend dus.
Voor wat betreft de Megane 3 zelf, staan niet voor niets als betrouwbaar te boek en zijn buiten de lease om ook veel verkocht met een reden. Gaat eigenlijk weinig mis aan, enige waar je op zou moeten letten zijn verschillen tussen bouwjaren m.b.t. uitrusting en type radio's/navigatie (en niet op wat er wel en niet stuk kan gaan). Uiteraard hebben ze wel wat aandachtspuntjes maar dat is eigenlijk beperkt tot:
- kentekenverlichting die niet werkt (Corrosie stekker/lamp houder omdat er water in komt te staan, 5 minute fix van 15 euro),
- lekkage bij de estate derde remlicht (afdichting vernieuwen)
Meer kan ik zo snel niet verzinnen (zullen vast nog wel wat dingetjes zijn, volgens mij waren er nog een paar bouw maanden waar de kabelboom te dicht langs de schakelpook liep en daardoor door de kabelboom heen sleet). Voor de rest, bluetooth door de bouwjaren heen heeft verschillende resultaten m.b.t. welke telefoons wel/niet werken, dus zoek dat even na als dat een vereiste is of je telefoon mogelijk een probleem geval is i.c.m. de radio.
Zo als ik het zo lees klinkt het een beetje als bangmakerij van de betreffende garagehouder, vooral het benoemen van de oliepomp slaat nergens op (dat was zelfs bij de 1e generatie (die in je 2002 clio zat) 1.5 dci geen probleem punt). Sowieso, oliepomp zit direct achter het oliefilter ongeacht de auto, dus die zuigt altijd ongefilterde olie op. Kan me niet voorstellen dat er auto's bestaan waarbij dit een structureel probleem is (zo lang het filter volgens termijn vervangen wordt). Vraag de garagehouder eens wat die van een recente Mercedes A 180D/B 180d/CLA 180d vind? En dan specifiek de motor
(hint... het is dezelfde motor als in de megane gebruikt wordt, en zo als mercedes zegt, das beste oder nichts
@XanderDrake Zijn zeer waarschijnlijk wel de hendels helaas. Bestel gewoon nieuwe (winparts levert ze ook als de dealer de hoofdpijs vraagt) en pak niets van de sloop, anders heb je kans dat je vrij snel hetzelfde hebt.
@miicker hangt van de wasmachine af
In een Laguna 3 past het wel (praktijkervaring
https://www.renault.nl/mo...os/megane/afmetingen.html
H - J = 697 mm
Een voorlader schijnt gemiddeld 850 mm hoog te zijn dus ik ga zeggen dat het niet past
[ Voor 6% gewijzigd door melcon op 16-04-2018 08:13 ]
Klinkt als een elektrisch probleem, gaar contact in de rondschakelaar, maar ook een slecht massapunt kan zijn. Electische problemen zijn altijd lastig naar iets specifieks te herleidenXanderDrake schreef op zondag 15 april 2018 @ 17:21:
Beste heren, hiero een eigenaar van een Clio 3 estate uit 2008. Prima auto, heb hem sinds 2016 en kwam mooi uit de APK vorig jaar.
Maar sinds paar maanden hebben we problemen met de hendels\schakelaars op het stuurkolom. Eerst kregen we het grote licht niet meer langdurig aan, en vervolgens lijkt de ruitenwisser pas na een hele tijd aan te gaan. Dus de hendel omzetten maar geen response. Dat eerste is irritant, het tweede is gevaarlijk bij regen.
Ik heb ergens gehoord dat de Clio 3 hendels nu ongeveer versleten raken. Maar beide kapot is een beeeetje gortig. Is er ergens signaal storing mogelijk?

@melcon Tsja... kleine dingen zullen altijd wel vaker voorkomen, zaken als gloeibougies zijn gewoon standaard onderhoud natuurlijk. Injectoren zijn in zekere zin ook verslijtartikelen, zeker bij de hoge druk van een common-rail systeem. Elke auto met 2 ton op de klok is gewoon een risico. De motor blijft het meestal wel redelijk doen, het zijn de systemen en electronica er omheen die het begeven. Wiellagers, schokdempers, startmotor, uitlaat, allemaal mogelijk in 1 jaar, en toch niet goedkoop.
Een Mercedes A 180d heeft toch een 1.8l diesel motor? Hoe kan dat dan een Renault 1.5 dci zijn, met Renault afwerking?
BThGvNeOA
Bond Tegen het Gebruik van Nutteloze en Onbekende Afkortingen!
Gewoon uitschrijven wat je bedoelt is zo moeilijk niet... PR (persoonlijk record?), ICE/M/A (verbrandingsmotor?), kdv (kinderdagverblijf), DA (dierenarts?)etc...,

Eigenlijk ben ik best tevreden over de auto afgezien dat er in die tijd wel wat ‘dingetjes’ waren. @melcon noemde het al, vocht in de kentekenverlichtinglampjes maar dit was simpel op te lossen door een nieuwe unit van 15€. In het begin was het olieverbruik wel hoog maar na een softwareupdate werd dit verminderd naar een wat gunstiger olieverbruik. Wel vind ik de stoffen bekleding wel van mindere kwaliteit, met name op de bestuurdersstoel zie ik lichte slijtageplekken waar de sensor zit voor de gordel/zitvlak. Daarnaast wil de auto heel soms abrupt schokken bij het wegrijden, alsof de koppeling een rotte plek heeft.
Afgezien van het standaard onderhoud zijn er geen gekke reparaties geweest. Alleen de remblokken voor zijn vervangen.
Wel ben ik aan het kijken naar iets anders, mogelijk wat kleiners daar de fase van 2 jonge kinderen <2jr wel voorbij is en een formaat Clio Estate ook wel handzaam is. Maar ik heb geen trek om in een 3-cilinder te rijden, ik erger mij rot aan die roffel van wat ik heb gehoord uit de Captur van mijn ouders. De Clio heeft dan wel de TCe120 zviw...
[ Voor 15% gewijzigd door vhal op 16-04-2018 09:01 ]
Op zich wel maar privé heb ik nooit auto's gekocht met minder dan 180k op de klok. Liefste zo rond de 220k met onderhoudshistorie. De meeste afschrijving is dan geweest, mensen doen hem dan weg omdat ze dan veel kosten hebben gehad in de vorm van schokdempers/uitlaat/lagers en dat soort dingetjes inderdaadDropjesLover schreef op maandag 16 april 2018 @ 08:21:
[...]
Klinkt als een elektrisch probleem, gaar contact in de rondschakelaar, maar ook een slecht massapunt kan zijn. Electische problemen zijn altijd lastig naar iets specifieks te herleiden![]()
@melcon Tsja... kleine dingen zullen altijd wel vaker voorkomen, zaken als gloeibougies zijn gewoon standaard onderhoud natuurlijk. Injectoren zijn in zekere zin ook verslijtartikelen, zeker bij de hoge druk van een common-rail systeem. Elke auto met 2 ton op de klok is gewoon een risico. De motor blijft het meestal wel redelijk doen, het zijn de systemen en electronica er omheen die het begeven. Wiellagers, schokdempers, startmotor, uitlaat, allemaal mogelijk in 1 jaar, en toch niet goedkoop.
Een Mercedes A 180d heeft toch een 1.8l diesel motor? Hoe kan dat dan een Renault 1.5 dci zijn, met Renault afwerking?
Dat zou je denken ja
Wikipedia: Renault K-Type engine
Nog een leuk weetje, de nieuwe 1.3 TCe ga je ook terug vinden in diverse Mercedes modellen!
Nee, merp!
Inmiddels bericht gehad van de leasemij dat het de week van 18 juni wordt, niks gehoord over een andere motorisering. Wel gaf hij aan dat alle bestelde Meganes bij hen vertraging hebben.Ottovw schreef op vrijdag 23 maart 2018 @ 16:46:
[...]
Hele lange zit. 0,0 communicatie, dit is inmiddels vierde datum die ik heb doorgekregen. Klopt, EDC bedoelde ik.
[...]
Mijn collega en ik hebben dezelfde lange levering. Hij heeft een GT-line meer en kleur zwart, rest zelfde. We hebben geen bericht gekregen dat de motor is omgezet naar 1.3. Zoals ik hierboven al aangaf, we krijgen niet te horen waarom het zo lang duurd. Leasemaatschappij heeft niet de dealer vrij gegeven waar ze de bestelling hebben gedaan.
En wanneer besteld? gevonden, 20 januari dusBartjeh schreef op dinsdag 17 april 2018 @ 08:25:
[...]
Inmiddels bericht gehad van de leasemij dat het de week van 18 juni wordt, niks gehoord over een andere motorisering. Wel gaf hij aan dat alle bestelde Meganes bij hen vertraging hebben.
Afgelopen vrijdag bericht gekregen weer week uitstel. Geven nu aan deze week levering en dan nog max 14 dagen met uitgifte kenteken. Ik heb mijn twijfels...
Overigens ook geen informatie verkregen waarom het zo lang duurd. Ook niet op de hoogte van een andere blok.
[ Voor 13% gewijzigd door Genestealer op 17-04-2018 13:02 ]
Owner of DBIT Consultancy | DJ BassBrewer
hahaha nee, 3 keer 4 jaar. Wilde geen nieuwe periode met een wagen die bijna hetzelfde is gebleven. Vandaar de sprong in het diepe naar Renault.melcon schreef op woensdag 18 april 2018 @ 07:53:
Nog even geduld dusJe huidige leasecontract heeft 12 jaar gelopen of heb je 3/4 keer een VW Golf Variant geleased?
Sinds een paar weken de trotse eigenaar van mijn eerste eigen auto. Een 230k kilometer oud project waar ik met veel plezier aan begonnen ben. Ik heb een Renault Megane uit 2004 gekocht, met het iconische "eendenkontje" en een hoop te versleutelen. Aan de titel te zien kan ik hier waarschijnlijk terecht voor tips en kennis die ik zelf niet heb. Klopt mijn vermoeden?
Klopt, XP pro 32-bit.PauseBreak schreef op zaterdag 14 april 2018 @ 21:40:
Ik geloof, maar pin me er niet op vast, dat die software alleen nog draaide op XP Pro. Als je dat niet had dan gebeurde er niks. Er is tegenwoordig wel veel uitgebreidere software beschikbaar maar dat is in het grijze gebied dus je zult zelf moeten googlen.
Helaas was uitvoeren als XP niet voldoende...
Een oud laptopje ergens ritselen, XP op installeren met een key van internet, software installeren en hopen dat het werkt...
BThGvNeOA
Bond Tegen het Gebruik van Nutteloze en Onbekende Afkortingen!
Gewoon uitschrijven wat je bedoelt is zo moeilijk niet... PR (persoonlijk record?), ICE/M/A (verbrandingsmotor?), kdv (kinderdagverblijf), DA (dierenarts?)etc...,
Zo staat de Clio RS er nu bij...
Het onderblok laat ik reviseren en de kop doe ik zelf. Onder toeziend oog van een monteur. Wel fascinerend om voor het eerst een motor te demonteren. Ookal kwam ik niet erg ver... Drie kopbouten braken af waardoor ik de kop er niet af kon krijgen en de boel naar een revisiebedrijf moest brengen om de bouten uit te laten boren.
Best wel leeg zo...
Clio in betere tijden:
[ Voor 11% gewijzigd door hostler op 18-04-2018 13:56 ]
Nee, merp!
Aangepaste Brembo klauwen van een Megane 2 rs liggen al klaar en kunnen er op (zodra ik remblokken bestel). Cup draagarmen voor meer as-kanteling idem.
Het gaat mij vooral om het verbeteren van het rijgedrag dan een zoektocht naar PK's.
Een lijstje...:
Wielen:
Renault OZ F1 15"
Federal 595RS-R
Onderstel:
H&R Camber bolts (-2,5 graden camber)
FK Highsport schroefset voor + veren achter
Bilstein B8 dempers achter
Whiteline achteras stabilisatiestang
PowerFlex Paars in draagarmen
PowerFlex Paars in stabilisatiestang (buiten + binnen)
1cm spacers tussen achteras en hub
2cm spacers voor (Anders passen de nieuwe Brembo klauwen niet)
Remmen (huidige setup):
Carbone Lorraine RC6 remblokken voor
Brembo remblokken achter
Brembo HC remschijven
HEL staal gevlochten remleidingen
Remkoeling (op plek van mistlampen)
Motor:
PowerFlex Yellow "Dogbone" motorsteun
PowerFlex Yellow Upper engine mount insert
RS 182 inlaat
Fastchip custom mapping
K-Tec Racing 2,5" stealth midden en einddemper
PowerFlex Red uitlaatrubber
Buitenkant:
Achterruitenwisser delete
Skoda Fabia bumperlip
Interieur:
OMP 300mm stuur
L-tec hub spacer
Pioneer Radio
To-do (niet op volgorde):
CUP draagarmen (meer as-kanteling/castor) met PowerFlex Black rubbers (al liggen)
Nieuwe schroefset
Kuipstoelen
Safety devices rollbar (of hele cage)
Sabelt 5-point harnassen
Brembo remklauwen (al liggen)
ITB kit
PowerFlex achteras rubbers
Mooi, dan heb ik meteen mijn eerste vragen;
De interne computer geeft aan "Geen druk in aircosysteem", airco doet het ook niet. Moet ik hier nog geld in steken, of is de airco een verloren zaak?
De sleepring in het stuur is versleten, de knoppen van de cruisecontrol doen het daarom niet. Is dit op te lossen?
Ik heb voor als we met vrienden treintje rijden een 27Mhz tranceivertje in de auto. Het lijkt alsof de ontsteking op het signaal stoort (alsof er een brommer naast met staat te pruttelen, gaat harder icm meer toeren) hoe kan ik dit oplossen? Er zit al een Ferriet ring in de voedingskabel van de zender, maar dat heeft niet veel geholpen.
De display geeft standaard aan dat ik de batterij in de kaart moet vervangen. Deze batterij is vervangen door een gloednieuwe, maar de melding blijft. Dealer wil niks proberen of doen tenzij ik heel diep in de buidel tast.
Er zitten keyless entry sensoren achter de handgrepen, net als bij de Espace uit dezelfde tijd (hebben wij ook) maar bij de Megane werken deze niet. Heeft dit temaken met productiegemak, of is er iets stuk?
Het raam linksachter wil niet meer omhoog of omlaag, zowel van de bestuurderscontrols als de controls bij het raam komt er geen beweging in (ook geen motorgeluid oid)
Leest naar boven en denkt "ik heb een wrak gekocht"
Alvast bedankt voor de reacties
EDIT: Het gaat om een Megane uit 2004, 1.6 16V, Benzine, met ruim 228.000 op de teller.
[ Voor 2% gewijzigd door Supermuskusrat op 19-04-2018 09:32 . Reden: Verduidelijking Model ]
- Airco is nooit een verloren zaak maar het hangt wel wat je er voor over hebt en hoe handig je bent. Geen druk betekent dat deze lek is, laten vullen met kleurmiddel en kijken waar deze lekt. Meestal de condensor, zelf vervangen is aan te raden (kost het minste) en weer af laten vullen dan zou hij weer moeten werken. Pomp is druk beveiligd en gaat niet aan bij te weing (of te veel) druk. Laat hem wel spoelen en vervang preventief het filter/droger element.
- Uiteraard, gewoon sleepring vervangen, bij de dealer te bestellen (niet echt prijzig, iets van 60 euro dacht ik)
- Ontsteking is ontstoord, als je dan alsnog storing krijgt dan heb je mogelijk niet genoeg massa of het transceivertje ergens anders gevoelig voor. Je kan een condensator paralel over de + zetten waarmee je de transceiver voed. Je hebt geen storing op je radio neem ik aan?
- Melding kun je resetten door 5x deuren openen/sluiten terwijl je dichtbij de auto staat (dealer hoort dit ook te weten, alleen sommige dealers zijn hopeloos...).
- Dit is inderdaad productie gemak, zitten geen sensoren achter als je geen keyless hebt.
- Als de andere ramen het wel doen is het mechanisme waarschijnlijk stuk of motor overleden door vocht inwerking. Vervangen door raammechanisme via b.v. een winparts, zijn goedkoper en van betere kwaliteit als wat er origineel in zit.
Daarnaast zou ik ff alle afwaterings kanalen bij langs gaan, onderkant deuren, paravaan, achterklep, zijn bekende punten van een 2004 megane die leuke storingen kunnen veroorzaken als ze niet schoongehouden worden.
Je hebt in elk geval iets gekocht waar je lekker aan kan klussen
Nee, merp!
Welk kleurmiddel moet ik hierbij gebruiken? ik neem aan dat dat een speciaal goedje is?
Sleepring ga ik navragen, die wil ik dan laten vervangen.
De radio heeft geen storing. Zou het nog helpen als ik de kabels van de voeding direct naar de accu trek, in plaats van in de 12v Socket?
Deuren openen en sluiten ga ik zo meteen proberen. Ik laat de uitkomst weten
Ramen ga ik ook naar kijken. bij het vervangen van de speakers heb ik de verborgen kant van de voorramen gezien, deze zijn helemaal groen, ik neem dan aan dat dat bij de achterramen ook zo is, en dat vocht hier de oorzaak is. Bedankt voor de tip.
De sensoren voor keyless zitten er wel, maar op internet wisselt het met antwoorden. de een zegt dat dat er niet op zit, en de ander zegt dat het gewoon zou moeten werken. Hoe kan ik controleren of het systeem daadwerkelijk aanwezig is, en dit vervolgens activeren?
Afwatering is allemaal schoongemaakt. De auto heeft een enorme klap rechtsachter gehad met een enorme deuk als gevolg. Dit bracht weer lekkage met zich mee waardoor ik water onder mijn reservewiel had staan. De deuk hebben we met een dikke verwarmingspijp, veel commitment en redelijk wat plamuur toch vrij netjes weg kunnen krijgen (ik ben een IT student, geen schadeherstelbedrijf
Ik zou graag wat foto,s delen van dit enorme beunproces, helaas staan die op mijn privecomputer. Ben nu op het werk.
[ Voor 51% gewijzigd door s1ck op 20-04-2018 16:32 ]
Zelf heb ik met een Megane Station Bose versie 1.5DCi rondgereden en 211.000km erop gezet in ongeveer 5jr en slechts 1x een probleem gehad met een slangetje waardoor alleen rustig rijden nog ging, naar de garage. Verder nooit stil gestaan of vreemde mankementen gehad. Electronica heeft altijd goed gewerkt, geen rammels of kraakjes, niks mis mee dus.DropjesLover schreef op zaterdag 14 april 2018 @ 16:11:
Wat zijn de ervaringen hier met de Megane 3 met kilometerstanden van rond de 200k km?
En met dCi's met die kilometers?
Ik werd er door een betrouwbare garagehouder vandaag expliciet voor gewaarschuwd. Zaken als oliepomp, injectoren, elektronica zouden nog steeds typisch Frans er na een paar jaar mee ophouden...
Reden is dat ik interesse heb in een Megane GT op diesel, maar die hebben bij ons budget allemaal rond de 200k km gelopen.
Een van mijn vorige auto's was een 2002 Clio 1.5 dci met 230k km en daar heb ik in een jaar redelijk wat problemen mee gehad. Niet goed genoeg voor een daily drive zegmaar...
Zoek er een die op de juiste momenten de beurten heeft gehad bij de dealer dan kun je daar volgens mij nog veel plezier aan hebben.
Kabels direct naar de accu kan zeker helpen, zorg voor goede kabels en neem en zekering op in de kabel zo dicht mogelijk bij de accu (dan brand je auto niet af als je kortsluiting hebt
Als je keyless hebt, zou je de auto op slot moeten kunnen doen met het knopje op de handgreep v/d deur. Ontgrendelen gaat dan d.m.v. je hand in de deurgreep stoppen. Weglopen en op slot gaan zit er niet op bij dit keyless systeem.
Helaas zit er geen knopje op de handgreep (overgins heeft onze Espace dat ook niet, daar loop je gewoon bij weg). Ik heb wel dezelfde zwarte sensoren achter de handgrepen zitten.melcon schreef op donderdag 19 april 2018 @ 14:58:
@Supermuskusrat
Als je keyless hebt, zou je de auto op slot moeten kunnen doen met het knopje op de handgreep v/d deur. Ontgrendelen gaat dan d.m.v. je hand in de deurgreep stoppen. Weglopen en op slot gaan zit er niet op bij dit keyless systeem.
Kan ik hier nu uit concluderen dat ik dit systeem niet heb / het systeem kapot is of niet is ingeschakeld?
Nee, merp!
Goeie, zal ik nakijken. Ik weet dat de Espace twee kleine rondjes erin heeft.PauseBreak schreef op donderdag 19 april 2018 @ 15:31:
Heb je in dat zwarte kapje sensoren zitten of is het een vlak zwart kapje ter afdekking? Een sensor herken je aan de rondjes erin.
Die Laguna is Euro4 of 5 maar zeker geen 6.screenager schreef op zaterdag 14 april 2018 @ 14:26:
Ik heb mijzelf een presentje gegeven.
[afbeelding]
Een Laguna uit 2011 met een 1.5 Dieseltje
Hoe rijdt dat met die 1.5? Zelf altijd al met 1 oog ernaar gekeken als vervanger voor onze Focus.
Op papier lijkt hij vlot genoeg
iPhone 14 Pro Max | Switch Lite | Sony 55A89 | Passat Variant GTE | Tesla MY RWD
Nee, helaas niet aanwezig, ik heb dus geen keyless entry, goed om te weten.Supermuskusrat schreef op donderdag 19 april 2018 @ 15:34:
[...]
Goeie, zal ik nakijken. Ik weet dat de Espace twee kleine rondjes erin heeft.
Overgins heb ik het ook met de sleutel geprobeerd om de melding weg te krijgen, ook dit is helaas geen succes... De display geeft nog steeds "batterij kaart vervangen"
Aah ga je ons verlaten?la_fusion schreef op donderdag 12 april 2018 @ 08:10:
Crosspost uit het SJAT:
Aangezien de Megane binnenkort mogelijk eruit gaat(M135i staat bovenaan de shortlist) vandaag even goed gewassen en wat foto's gemaakt hier een enkele daarvan:
[afbeelding]
@Aries.Mu Een 1.5 dci van 2011 is altijd euro5, inderdaad geen euro6 maar zeker geen euro4. Als je rustig rijdt voldoet een 1.5 dci in elke auto wel, 90% van het koppel is er al rond 1200 toeren. Dat rijdt heel relaxed, het enige wat je mist is als je wat extras zou willen (een super vlotte inhaalactie b.v.), dat is er niet met 110 pk op 1300 kilo.
Ik heb er 1 kaart bij, die in zich in behoorlijk gebruikte staat verkeert. Ik zou er tzt wel een tweede kaart bij willen hebben, maar dat kost meer dan ik er op dit moment voor over heb.melcon schreef op vrijdag 20 april 2018 @ 07:39:
@Supermuskusrat Dat bedoelde ik met als er geen sensoren achter zitten heb je geen keyless entryPausebreak legt het wat duidelijker uit
Dat die melding blijft is wel raar, heb je er 1 of 2 kaarten bij?
Toekomstmuziek:
Zijn er mensen met ervaring met een ander luchtfilter op dit type blok? Ik heb gehoord dat hij daarmee iets meer power krijgt, ook onderin het bereik. dit lijkt mij geen extreem dure upgrade en is iets wat ik graag wil overwegen zodra de auto verder in orde is. Mits het een verschil maakt uiteraard.
Het is mij ook aangeraden om te chippen, alleen lees ik op internet dat dat met dit blok, zonder turbo, zo'n klein verschil maakt dat het bedrag niet rechtvaardig is. Klopt dit?
Overgins al enorm bedankt voor de antwoorden op mijn andere vragen, dit helpt een noob als mij al een enorm eind verder met plannen trekken over wat ik verder wil (en kan) met deze auto.
Dat is jammer, dan kun je niet testen/uitsluiten met de 2e kaart. De kaart heeft ook nog een 2e interne batterij (die niet los vervangbaar is, althans je moet er kunstig voor kunnen solderen). Waarschijnlijk komt daar de melding vandaan.
V.w.b. luchtfilters...
Bij sommige motoren wil het wel eens zin hebben om wat te wijzigen aan het inlaat gedeelte (al dat niet in de vorm van een ander luchtfilter i.c.m. aangepast inlaat traject). Begin jaren 90 had je een bepaald type - ik dacht - civic waar de inlaat zo slecht was dat je met een kleine aanpassing (slang/buis naar een koele plek) iets van 10 pk kon winnen, getest en bewezen op de rollenbank!
Renault denkt echter altijd goed na over hun in/uit-laat traject en daar valt dan ook helemaal niets te winnen (zonder verdere motorische aanpassingen), ook niet bij de 1.6 16V (K4M). Vervangings filters zijn alleen interessant vanwege iets makkelijker maar vooral duurzamer onderhoud (schoonmaken en opnieuw inoliën i.p.v. nieuwe kopen en oude weggooien).
Renault heeft wel een variant van de K4M met meer vermogen (130 pk, Twingo R.S. / Clio G.T.), waar daadwerkelijk een opnieuw ontworpen inlaat en uitlaat systeem op zit die geheel anders is. Echter, daar zit ook een andere nokkenas in (met uiteraard een ander profiel), anders werkt het nieuwe in/uitlaat systeem niet. Meer vermogen uit dezelfde inhoud heeft gevolgen voor het "karakter" van de motor, oftewel, wat je bovenin de toeren wint, verlies je onderin de toeren en gaat dus ten koste van driveability. Voor lichte sportief georiënteerde auto's zo als een Twingo R.S. geen probleem. In zwaardere auto's als een Megane is dat niet interessant, je zou dan om een beetje vooruit te komen extreem korte bakverhoudingen moeten toepassen of als bestuurder constant boven de 3000 toeren moeten rijden
V.w.b. chiptuning, je krijgt er ongeveer 0 pk bij op een 1.6 16V. Dus daar hoef je het niet voor te doen
Bij een goede chip tuner kun je wel een wat beter oppakkende motor krijgen, vooral als die koud is, vanwege milieuredenen lopen moderne motoren wat beroerd als ze koud zijn. Dit kan volledig weg geprogrammeerd worden. Vaak valt er nog wel iets koppel (max 5 Nm) te winnen in het midden gebied (als je chiptuning doet op een rollenbank, dus geen kant en klare mapping er in flashen zonder rollenbank), en daar kun je wel iets van merken.
Als je het doet voor extra snelheid... leg het geld dan gewoon opzij en ga sparen voor een auto die in de basis al sneller is (b.v. de Megane R.S. standaard 225/230 pk, of de Megane 3 R.S. met 250-275 pk). Uiteraard zou je er een ander blok in kunnen klussen, maar dat moet je alleen doen als je het leuk/interessant vind, het is goedkoper om een in de basis snellere auto te kopen
Zoals melcon al aangeeft Euro5 inderdaad.Aries.Mu schreef op donderdag 19 april 2018 @ 15:45:
[...]
Die Laguna is Euro4 of 5 maar zeker geen 6.
Hoe rijdt dat met die 1.5? Zelf altijd al met 1 oog ernaar gekeken als vervanger voor onze Focus.
Op papier lijkt hij vlot genoeg
Ik heb zelf geen ervaring met de 1.5dCi in een Laguna, maar wel 2x in een Mégane en op dit moment in een Kadjar. Die laatste is nog eens zo'n 100kg zwaarder dan de Laguna. In de Kadjar heeft de motor wel 20Nm meer koppel en zijn de versnellingsbakverhoudingen wat anders.
Ik zal niet zeggen dat het de Kadjar een strepentrekker maakt, maar hij is ook zeker niet traag. Voor dagelijks verkeer meer dan voldoende. En, als je net als ik graag met de caravan op vakantie gaat, is het ook een goede (caravan)trekker.
Liefde maakt een smal bed breed!
Nu de dekens nog...
Mijn referentiepunt is een Focus 1.6 TDCI met 90pk op 1400kg (op de weegschaal van het recyclageparkmelcon schreef op vrijdag 20 april 2018 @ 07:39:
@Supermuskusrat Dat bedoelde ik met als er geen sensoren achter zitten heb je geen keyless entryPausebreak legt het wat duidelijker uit
Dat die melding blijft is wel raar, heb je er 1 of 2 kaarten bij?
@Aries.Mu Een 1.5 dci van 2011 is altijd euro5, inderdaad geen euro6 maar zeker geen euro4. Als je rustig rijdt voldoet een 1.5 dci in elke auto wel, 90% van het koppel is er al rond 1200 toeren. Dat rijdt heel relaxed, het enige wat je mist is als je wat extras zou willen (een super vlotte inhaalactie b.v.), dat is er niet met 110 pk op 1300 kilo.
Die doet 0-100 in 12sec en eerlijk gezegd rijdt dat zeer fijn. Karakter van het blok is redelijk sportief afgesteld en we komen overal. Versnellingsbakverhoudingen zijn ook redelijk kort dus eigenlijk vlot genoeg al zou je dat op papier zeker niet zeggen.
Dus ik denk dat die 110pk ook wel voldoet omdat de Laguna niet zo heel zwaar is.
Zou je dat blok laten chippen? Die 1.5DCI is een beer van een blok(je) dus ik denk wel dat hij dat aankan.
iPhone 14 Pro Max | Switch Lite | Sony 55A89 | Passat Variant GTE | Tesla MY RWD
Je kunt op deze manier blijkbaar verschillende zaken makkelijk activeren zoals Mirrorlink, de RS monitor en de climaatsystemen zonder gekke aanpassingen te hoeven doen.
https://www.gps-rlink.com...id-auto-waze-on-r-link-1/
Life is like a box of chocolates you never know what ya gonna get
Heb je daarvoor je ODB2 kabel moeten aanpassen? Zo ja, kunnen we misschien wat afspreken om de kabel een keer te lenenmelcon schreef op vrijdag 20 april 2018 @ 10:56:
Ik heb wel al wat dingen aangepast via DDT, werkt prima. Gewoon oude waarden screenshotten voor je ze veranderd, kun je altijd terug mocht het toch niet werken. (je past alleen de config parameters aan, dus echt iets slopen lukt niet, zo lang je de originele parameters maar onthoud). Mijn R-Link heeft al AA dus daar verder niet naar gekeken.
Life is like a box of chocolates you never know what ya gonna get
Nee dingen die ik heb aangepast zijn niet gerelateerd aan R-Link (l/km naar km/l en achterlichten altijd aan, ook als alleen DRL aan staat). Als je een beetje googled trouwens (heb ik destijds ook gedaan), kun je ook vinden dat de kabel aanpassing niet altijd nodig is, op een gegeven moment is R-Link op de gewone CAN bus benaderbaar. Kantelpunt daarvoor lijkt 2014 te zijn als je het zo leest.Koenzie schreef op vrijdag 20 april 2018 @ 11:00:
[...]
Heb je daarvoor je ODB2 kabel moeten aanpassen? Zo ja, kunnen we misschien wat afspreken om de kabel een keer te lenen
Hmm, kan dat niet vinden op Google, maar mijn auto is van eind 2015, dus ik ga het wel even testen. Zal het hier wel terugkoppelen als het lukt, want het zijn wel gave opties.melcon schreef op vrijdag 20 april 2018 @ 11:12:
[...]
Nee dingen die ik heb aangepast zijn niet gerelateerd aan R-Link (l/km naar km/l en achterlichten altijd aan, ook als alleen DRL aan staat). Als je een beetje googled trouwens (heb ik destijds ook gedaan), kun je ook vinden dat de kabel aanpassing niet altijd nodig is, op een gegeven moment is R-Link op de gewone CAN bus benaderbaar. Kantelpunt daarvoor lijkt 2014 te zijn als je het zo leest.
Life is like a box of chocolates you never know what ya gonna get
Nou ben ik aan het kijken naar een Clio van een jaar of 10 (zoiets als deze). Ik heb wat teruggelezen in het topic (maar niet alle 15 pagina's), zijn er nog bijzonderheden voor deze Clio's of is het een kwestie van, als het prettig rijdt en goed klinkt (motorisch) kan je er geen buil aan vallen?
De Mégane bevalt overigens prima, is alleen wat duur in wegenbelasting en verzekering voor hoeveel we hem gebruiken.
[ Voor 3% gewijzigd door ElPaco op 20-04-2018 11:36 ]
Wat we er tot nu toe mee gehad hebben is eigenlijk niets bijzonders:
- penbobine stuk (ze gaan vroeg of laat allemaal van benzine motoren in deze periode, ook van andere automerken). Bij vervanging neem Beru, deze blijven wel heel. Wij hebben ze alle 4 vervangen omdat winparts een 50% actie had op dat moment (4 pen bobines voor 100 €).
- gelijk de bougies mee vervangen als we toch bezig zijn (2€ p/s)
- kofferbak ging open bij ontgrendelen middels cv, bekende kwaal en betekent dat het knopje om het elektrische slot aan te sturen stuk is. Beetje onderzoek bevestigde dit (scheurtje in het rubber van het knopje --> vocht inwerking en daardoor koperplaatjes intern versneld versleten waardoor sluiting --> zelfde effect als knop indrukken maar dan permanent). Onderdeel kost 32 € en kun je zelf eenvoudig vervangen.
- schijven + blokken achter waren +/-4 weken geleden versleten maar dat is te verwachten bij 236k kilometers en is normaal onderhoud. Daarbij handremkabel vervangen (bescherming was poreus en ging zwaar, kan die door vast gaan zitten en dat wil je niet) en de klauw was niet al te fris dus deze ook gewoon vervangen voor nieuw. Beiden niet direct normaal onderhoud maar komt wel vaker voor.
- olie + oliefilter ververst bij dezelfde km. stand, ook normaal onderhoud.
Afgelopen vrijdag voor de apk geweest, goedgekeurd zonder aandachtspunten. Dus dat is de persoonlijke ervaring van ons, we gebruiken hem niet voor de echt lange afstand (daar is de clio 4 voor), maar hij rijdt toch zeker 10-15k per jaar.
Maar in het algemeen, aandachtspunten Clio 3 zijn:
- penbobines (alleen benzine uiteraard)
- remmerij achter indien schijven bij hogere km. standen (Auto is eigenlijk te licht voor schijven)
- verstopping paravaan --> deze moet je elk jaar controleren en afvoer kanalen vrij maken doe je dit niet dan blijft er water staan. Meestal gaat dan de ruitenwisser motor als eerste stuk.
- speling op stuurkogels / fusee kogels komt wel eens voor, geen duur onderhoud maar wel vervelend
- vervangen van lampjes voorzijde moet je micro handen voor hebben (optie 1) of de voorbumper demonteren (optie 2). Voorbumper demonteren is 5 minuten werk dus ook weer niet zo spannend maar wel een dingetje... eenvoudig een lampje vervangen is er niet bij.
- pompje ruitenwisser vloeistof overlijd wel eens maar is simpel te vervangen en niet duur.
Dan heb je het wel gehad, ze rijden beter als de 1e generatie clio 4 trouwens.
Even goed kijken naar de staat van vering, demping en de staat van de voorophanging. Met de drempels in Nederland heeft dat extra te lijden. Veren, ook achteraan, willen nog wel eens breken aan begin of einde van de veer, dus kijk daar even goed naar.
Verder natuurlijk alle opties even controleren en controleer ook of de voorruit is vervangen en zo ja, of dat door de juiste ruit is geweest. Goedkope ruiten geven problemen met de regen- en lichtsensor (ruitenwissers gaan dan ineens aan bij slagschaduw, verlichting kan soms raar doen daardoor).
[ Voor 3% gewijzigd door PauseBreak op 20-04-2018 11:54 ]
Nee, merp!
Paravaan controller ik sowieso regelmatig, ook bij de huidige auto en degene die ik ervoor had (2004 Mégane). Nogmaals bedankt!
Is dit een bekend probleem? Wat zou het kunnen zijn? Afspraak bij de garage voor diagnose is overigens al gemaakt.
Nee, merp!
Een andere vraag: de zitting van de mijn Megane Bose 2012 bestaat uit gedeeltelijk leer. Alleen dat leer is op de bestuurders kant gaan brokkelen. Is al een keer gerepareerd, maar is dus weer terug. En het begint te irriteren.
Weten jullie een adresje waar je dit kan kopen? sloop bv?
ongeveer 5 maanden geleden heb ik een Megane gt-line gekocht. grijs.
Nu zit ik op internet te kijken en staat er ook een mooie Megane gt-line op.
Dan moet er ongeveer 1500 euro bij ...
Mijne komt uit september 2016 en heeft 32k gelopen,
De zwarte komt uit juni 2016 en heeft 27k gelopen
+ Bose installatie. (heeft mijn huidge niet)
+ achteruit rij camera (heeft mijn huidige ook niet)
+ 18 inch Magny Cours velgen. (mijne heeft 17 inch)
+ Alcantara bekleding. (ik heb nu stof)
+ Stoelverwarming (heeft mijn huidige ook niet)
+ Head up display (heeft mijn huidige ook niet)
+ Dode hoek detector (heeft mijn huidige ook niet)
+ Inparkeren (heeft mijn huidige ook niet)
Ook staat er bij stoelen met Massage functie.. maar heeft de gt-line dat wel?
ik dacht alleen bose
enz
wat zouden jullie doen?
Achteraf vind ik het wel jammer dat ik geen bose installatie heb en achteruit rij camera
[ Voor 5% gewijzigd door Aggressor op 20-04-2018 15:36 ]
Technisch gesproken verdient het de aanbeveling om het systeem 1x per jaar na te laten kijken en zo nodig te laten bijvullen. Vrijwel niemand doet dit want de achteruitgang van aircosystemen gaat heel erg geleidelijk waardoor de meeste mensen het niet eens merken. Het is ook geen onderdeel van standaardonderhoud trouwens, dat helpt ook niet mee.J0YR1D3R schreef op vrijdag 20 april 2018 @ 13:11:
Sinds we hem hebben (Januari 2016) in ieder geval niet. Zou goed kunnen dat dat het is inderdaad, weet niet hoelang zo'n vulling normaal "voldoende" is.
Hoe dan ook verliezen alle aircosystemen altijd een klein beetje koudemiddel. Daar ontkom je helaas niet aan, dus bijvullen zal na verloop van tijd noodzakelijk zijn. Zover ik weet krijg je geen foutmelding te zien wanneer het koudemiddel een te laag peil heeft gekregen, maar controle ervan kost je niet veel.
Nee, merp!
Ja zoals het er nu naar uit ziet wel.. of ik moet ergens voor 30k een Megane 4 RS op de kop kunnen tikken
Aangezien de inruilwaarde van de Megane niet zo spannend is ga ik hem een dezer dagen te koop zetten. Auto doet het nog prima maar wil gewoon een hatchback met 5 deuren, recent (2012 >) en groter dan een Clio. Daarnaast is het vermogen ook niet onbelangrijk
@J0YR1D3R Dit inderdaad, airco is beveiligd op druk --> druk te laag schakelt de airco niet in. Kan door natuurlijk verloop komen, een airco verliest altijd een beetje koudemiddel. Echter gezien de leeftijd van de auto zou er meer aan de hand kunnen zijn (in 4 jaar zou er nog voldoende in moeten zitten dat deze nog z'n werk doet).PauseBreak schreef op vrijdag 20 april 2018 @ 15:42:
[...]
Technisch gesproken verdient het de aanbeveling om het systeem 1x per jaar na te laten kijken en zo nodig te laten bijvullen. Vrijwel niemand doet dit want de achteruitgang van aircosystemen gaat heel erg geleidelijk waardoor de meeste mensen het niet eens merken. Het is ook geen onderdeel van standaardonderhoud trouwens, dat helpt ook niet mee.
Hoe dan ook verliezen alle aircosystemen altijd een klein beetje koudemiddel. Daar ontkom je helaas niet aan, dus bijvullen zal na verloop van tijd noodzakelijk zijn. Zover ik weet krijg je geen foutmelding te zien wanneer het koudemiddel een te laag peil heeft gekregen, maar controle ervan kost je niet veel.
@Aggressor Lijkt me duidelijk toch, mits je er 1500 voor over hebt maar dan je er wel flink op vooruit kwa opties!
Dat klinkt alsof iemand alle mogelijke opties aangevinkt heeft, wat jij blijkbaar niet hebt gedaan. Zeker wel die 1500 euro waard, lijkt me namelijk voor doorverkoop dat wel opbrengen.Aggressor schreef op vrijdag 20 april 2018 @ 15:33:
hmm tips ...
ongeveer 5 maanden geleden heb ik een Megane gt-line gekocht. grijs.
Nu zit ik op internet te kijken en staat er ook een mooie Megane gt-line op.
Dan moet er ongeveer 1500 euro bij ...
Mijne komt uit september 2016 en heeft 32k gelopen,
De zwarte komt uit juni 2016 en heeft 27k gelopen
+ Bose installatie. (heeft mijn huidge niet)
+ achteruit rij camera (heeft mijn huidige ook niet)
+ 18 inch Magny Cours velgen. (mijne heeft 17 inch)
+ Alcantara bekleding. (ik heb nu stof)
+ Stoelverwarming (heeft mijn huidige ook niet)
+ Head up display (heeft mijn huidige ook niet)
+ Dode hoek detector (heeft mijn huidige ook niet)
+ Inparkeren (heeft mijn huidige ook niet)
Ook staat er bij stoelen met Massage functie.. maar heeft de gt-line dat wel?
ik dacht alleen bose
enz
wat zouden jullie doen?
Achteraf vind ik het wel jammer dat ik geen bose installatie heb en achteruit rij camera
Massagefunctie zit niet in de sport-stoelen van de GT nee, maar van wat ik bij mijn proefrit merkte mis je er weinig aan (of je moet echt vaak last van je rug hebben)
Moet het nog even afwachten, blijkbaar hebben alle dealers het ontzettend druk. Voor mijn leaseauto (Octavia) moest ik ook 2,5 week wachten, voor de Clio nu dus ook weer bijna 3.melcon schreef op vrijdag 20 april 2018 @ 20:41:
[...]
@J0YR1D3R Dit inderdaad, airco is beveiligd op druk --> druk te laag schakelt de airco niet in. Kan door natuurlijk verloop komen, een airco verliest altijd een beetje koudemiddel. Echter gezien de leeftijd van de auto zou er meer aan de hand kunnen zijn (in 4 jaar zou er nog voldoende in moeten zitten dat deze nog z'n werk doet).
Doen! Van alles wat je opnoemt heb ik ook op de GT op alcantara na. Reden: het slijt snel en ik vind het te warm.Aggressor schreef op vrijdag 20 april 2018 @ 15:33:
hmm tips ...
ongeveer 5 maanden geleden heb ik een Megane gt-line gekocht. grijs.
Nu zit ik op internet te kijken en staat er ook een mooie Megane gt-line op.
Dan moet er ongeveer 1500 euro bij ...
Mijne komt uit september 2016 en heeft 32k gelopen,
De zwarte komt uit juni 2016 en heeft 27k gelopen
+ Bose installatie. (heeft mijn huidge niet)
+ achteruit rij camera (heeft mijn huidige ook niet)
+ 18 inch Magny Cours velgen. (mijne heeft 17 inch)
+ Alcantara bekleding. (ik heb nu stof)
+ Stoelverwarming (heeft mijn huidige ook niet)
+ Head up display (heeft mijn huidige ook niet)
+ Dode hoek detector (heeft mijn huidige ook niet)
+ Inparkeren (heeft mijn huidige ook niet)
Ook staat er bij stoelen met Massage functie.. maar heeft de gt-line dat wel?
ik dacht alleen bose
enz
wat zouden jullie doen?
Achteraf vind ik het wel jammer dat ik geen bose installatie heb en achteruit rij camera
Bose is lekker
Achteruitrijcamera ideaal. Inparkeren krijg je daarbij (easy pakket)
Head up display is echt prettig vind ik
Stoelverwarming had ik op de III en wilde ik zeker niet meer missen dus ja, heb ik.
En de 18" Magny Cours blijf ik lekkere wielen vinden.
Wat is de kleur overigens?
Edit: Ah zwart. Vind ik jammer omdat de sportieve lijnen dan verdwijnen, echter staat het wel luxe. Dus ja, doen
[ Voor 3% gewijzigd door adinsx op 20-04-2018 22:07 ]
De opties zijn leukadinsx schreef op vrijdag 20 april 2018 @ 22:05:
[...]
Doen! Van alles wat je opnoemt heb ik ook op de GT op alcantara na. Reden: het slijt snel en ik vind het te warm.
Bose is lekker
Achteruitrijcamera ideaal. Inparkeren krijg je daarbij (easy pakket)
Head up display is echt prettig vind ik
Stoelverwarming had ik op de III en wilde ik zeker niet meer missen dus ja, heb ik.
En de 18" Magny Cours blijf ik lekkere wielen vinden.
Wat is de kleur overigens?
Edit: Ah zwart. Vind ik jammer omdat de sportieve lijnen dan verdwijnen, echter staat het wel luxe. Dus ja, doen
IK ben er zonet geweest.....
Zaten wat kleine krasjes op, bij een dorpel zag je wat wits bij krasjes. (was al diep)
En de auto zat vol met swirls

Dit is de laatste keer dat ik een zwarte auto ga kijken.
Dus ik heb het niet gedaan.
Komende zaterdag een zilvergrijze Megane Estate Bose ophalen

2012, 118k km op de klok. Wang bestuurdersstoel zit een scheur door de leren toplaag en de gordel is smerig, dat wordt gerepareerd/schoongemaakt. Nieuwe beurt er bij en hopelijk lekker kilometers maken
Recente reparaties, ERG slangetje (dacht ik) en nieuwe remschijven + -blokken, is normaal zag ik.
Opties:
Keyless entry, panoramadak + privacy glass achter, trekhaak en achteruitrij-camera geen idee eigenlijk wat ie nog meer allemaal heeft
Het wordt even zoeken met dat navigatie/media-systeem. Ik hoef niet de hele tijd de kaart te zien, maar het lijkt dat je alleen radio-settings even te zien krijgt als je ook daadwerkelijk aan de radio zit. Je ziet alleen navigatie-functies als je aan het pookje/knoppen tussen de stoelen zit

Maar we gaan er wel achter komen allemaal
Nog zaken die ik binnenkort kan verwachten?
Na 6 jaar / 160k km moet de distributieriem wel, maar verder?
De 110 cdi is geen snelheidsmonster, maar er zijn chip-opties schijnt. Heeft iemand daar ervaring mee?
BThGvNeOA
Bond Tegen het Gebruik van Nutteloze en Onbekende Afkortingen!
Gewoon uitschrijven wat je bedoelt is zo moeilijk niet... PR (persoonlijk record?), ICE/M/A (verbrandingsmotor?), kdv (kinderdagverblijf), DA (dierenarts?)etc...,
"mijn" Megane wordt gerepareerd door de garage door een kerel die langs komt en er een nieuw stuk "leer" in zet is mij verteld/beloofd. Schijnt een standaard klusje te zijn.Barrycade schreef op vrijdag 20 april 2018 @ 14:19:
Zou dat geen foutmelding geven? Mijn Megane uit 2012 en Clio uit 2011 hebben nog nooit een bijvulling gehad. Dus bijvullen lijkt me niet een standaard actie.
Een andere vraag: de zitting van de mijn Megane Bose 2012 bestaat uit gedeeltelijk leer. Alleen dat leer is op de bestuurders kant gaan brokkelen. Is al een keer gerepareerd, maar is dus weer terug. En het begint te irriteren.
Weten jullie een adresje waar je dit kan kopen? sloop bv?
Hmmm, dat moeten we nog ff uitzoeken. Verkeersinformatie kan wel handig zijn, moet ik ook even kijken hoe je dat activeert/aanschaft/wat het kost. Heeft de auto dan een eigen simkaart waar hij gegevens op ontvangt, of is dat via een radiosignaal?la_fusion schreef op maandag 23 april 2018 @ 13:07:
Je kunt de kaartfunctionaliteit uitzettenAfhankelijk van of je ook TomTom traffic aanschaft krijg je natuurlijk ook verkeersinformatie te zien. Het systeem is alles behalve modern maar werkt nog altijd goed.
€99 voor 3 jaar, an sich is dat niet heel duur. Maar zitten daar ook kaart-updates bij? Lijkt me niet...
[ Voor 31% gewijzigd door DropjesLover op 23-04-2018 13:14 ]
BThGvNeOA
Bond Tegen het Gebruik van Nutteloze en Onbekende Afkortingen!
Gewoon uitschrijven wat je bedoelt is zo moeilijk niet... PR (persoonlijk record?), ICE/M/A (verbrandingsmotor?), kdv (kinderdagverblijf), DA (dierenarts?)etc...,
Qua kosten durf ik niets te zeggen doordat ik zelf door mijn werk een extra testaccount heb waarmee ik alles binnen krijg maar het is inderdaad een ingebouwde simkaart waarmee het verkeer wordt opgehaald. Dit werkt in heel Europa op hetzelfde abonnement. Enige wat je even moet controleren of je dus het juiste apparaat hebt wat de verkeersinformatie mogelijk maakt. Indien je niet kiest voor TomTom traffic kun je inderdaad aangeven dat je de informatie via het radiosignaal krijgt. Nadeel hiervan is dat het een verversingsinterval heeft van zo'n 15 minuten en stukken minder precies is qua locatie en vertraging.DropjesLover schreef op maandag 23 april 2018 @ 13:08:
[...]
Hmmm, dat moeten we nog ff uitzoeken. Verkeersinformatie kan wel handig zijn, moet ik ook even kijken hoe je dat activeert/aanschaft/wat het kost. Heeft de auto dan een eigen simkaart waar hij gegevens op ontvangt, of is dat via een radiosignaal?
TomTom traffic zal bijv heel duidelijk aangeven dat het slechts een stukje file is van zo'n 3-4 minuten, terwijl je verkeersinformatie via de radio mogelijk aangeeft dat het zo'n 10 minuten is op het gehele stuk tussen 2 afritten in. Hoeft geen probleem te zijn en de TomTom traffic is ook niet heilig(die loopt immers ook altijd iets achter de feiten aan) maar TomTom traffic is merkbaar beter.
Zo te zien kan je de hele software updaten en ook tomtom live / traffic activeren als je de SD-kaart uit de auto pakt en in een computer/laptop steekt. Daar zal vast ergens een schermpje voorbij komen met de kosten...la_fusion schreef op maandag 23 april 2018 @ 13:16:
[...]
Qua kosten durf ik niets te zeggen doordat ik zelf door mijn werk een extra testaccount heb waarmee ik alles binnen krijg maar het is inderdaad een ingebouwde simkaart waarmee het verkeer wordt opgehaald. Dit werkt in heel Europa op hetzelfde abonnement. Enige wat je even moet controleren of je dus het juiste apparaat hebt wat de verkeersinformatie mogelijk maakt. Indien je niet kiest voor TomTom traffic kun je inderdaad aangeven dat je de informatie via het radiosignaal krijgt. Nadeel hiervan is dat het een verversingsinterval heeft van zo'n 15 minuten en stukken minder precies is qua locatie en vertraging.
TomTom traffic zal bijv heel duidelijk aangeven dat het slechts een stukje file is van zo'n 3-4 minuten, terwijl je verkeersinformatie via de radio mogelijk aangeeft dat het zo'n 10 minuten is op het gehele stuk tussen 2 afritten in. Hoeft geen probleem te zijn en de TomTom traffic is ook niet heilig(die loopt immers ook altijd iets achter de feiten aan) maar TomTom traffic is merkbaar beter.
Mja, binnenkort dan eens proberen.
BThGvNeOA
Bond Tegen het Gebruik van Nutteloze en Onbekende Afkortingen!
Gewoon uitschrijven wat je bedoelt is zo moeilijk niet... PR (persoonlijk record?), ICE/M/A (verbrandingsmotor?), kdv (kinderdagverblijf), DA (dierenarts?)etc...,
Als de live-functies x jaar niet gebruikt zijn, dan is die SIM ws geblokkeerd door TT. Althans, dat zag ik ergens op tweakers voorbij komen. Overigens zou ik gewoon lekker Waze gebruiken, doet hetzelfde, is 'gratis' en nog meerDropjesLover schreef op maandag 23 april 2018 @ 13:19:
[...]
Zo te zien kan je de hele software updaten en ook tomtom live / traffic activeren als je de SD-kaart uit de auto pakt en in een computer/laptop steekt. Daar zal vast ergens een schermpje voorbij komen met de kosten...
Mja, binnenkort dan eens proberen.
[ Voor 3% gewijzigd door vhal op 23-04-2018 14:33 ]
Maar dan moet je je telefoon ergens bevestigen en kan je het niet via de knoppen in de auto bedienenvhal schreef op maandag 23 april 2018 @ 14:32:
[...]
Als de live-functies x jaar niet gebruikt zijn, dan is die SIM ws geblokkeerd door TT. Althans, dat zag ik ergens op tweakers voorbij komen. Overigens zou ik gewoon lekker Waze gebruiken, doet hetzelfde, is 'gratis' en nog meer

Liever gewoon een auto die up-to-date is.
BThGvNeOA
Bond Tegen het Gebruik van Nutteloze en Onbekende Afkortingen!
Gewoon uitschrijven wat je bedoelt is zo moeilijk niet... PR (persoonlijk record?), ICE/M/A (verbrandingsmotor?), kdv (kinderdagverblijf), DA (dierenarts?)etc...,
Troost je, dat moet je sowieso. Beetje afhankelijk hoe oud je Megane III is maar ik dacht vanaf 2011/2012 moet bepaalde zaken met de hand bedienen en werken sommige functionaliteiten niet. Hard/zacht werkt wel evenals het wisselen van radiostation maar voor de carkit en/of opzoeken van telefoonnummers moet ik echt met de hand doen dmv het priegelknopje op de radio. En de navigatie gaat met de 'harde tepel' in de middelconsoleDropjesLover schreef op maandag 23 april 2018 @ 14:37:
[...]
Maar dan moet je je telefoon ergens bevestigen en kan je het niet via de knoppen in de auto bedienen![]()
Liever gewoon een auto die up-to-date is.
Wat betreft de houder, een Brodit smartclip + Samsung universele telefoonhouder werkt goed genoeg. Hij zit dan goed binnen handbereik (middelste ventilatorrooster) en niet in het zicht.
Is dat niet gewoon een hoes? Volgens mij wel namelijk. Bij mij trouwens ook al eens gefixed, denk dat het een kwaaltje is bij halfleder op dat modelDropjesLover schreef op maandag 23 april 2018 @ 13:08:
[...]
"mijn" Megane wordt gerepareerd door de garage door een kerel die langs komt en er een nieuw stuk "leer" in zet is mij verteld/beloofd. Schijnt een standaard klusje te zijn.
Alle functionaliteit is te bedienen met of de knoppen aan de stuurhendels danwel de joystick bij de handrem. Daar heb je niet de knoppen van de radio voor nodig. Stemgestuurd zou het allemaal nog makkelijker kunnen maar het werkt allemaal naar mijn idee prima.vhal schreef op maandag 23 april 2018 @ 15:02:
[...]
Troost je, dat moet je sowieso. Beetje afhankelijk hoe oud je Megane III is maar ik dacht vanaf 2011/2012 moet bepaalde zaken met de hand bedienen en werken sommige functionaliteiten niet. Hard/zacht werkt wel evenals het wisselen van radiostation maar voor de carkit en/of opzoeken van telefoonnummers moet ik echt met de hand doen dmv het priegelknopje op de radio. En de navigatie gaat met de 'harde tepel' in de middelconsoleMaar ik heb alleen ervaring met de Carminat, misschien dat de Bose anders is.
Wat betreft de houder, een Brodit smartclip + Samsung universele telefoonhouder werkt goed genoeg. Hij zit dan goed binnen handbereik (middelste ventilatorrooster) en niet in het zicht.
Wat je zegt over de SIM kaart klopt inderdaad maar ook een geblokkeerde SIM kaart kan eventueel nog gedeblokkeerd worden bij TomTom.
Dan ben ik wel benieuwd hoe. Rijd nu bijna vijf jaar in het 2013 model, maar een telefoonnummer opzoeken om te bellen moet ik echt via de knopjes op de radio doenla_fusion schreef op maandag 23 april 2018 @ 15:42:
[...]
Alle functionaliteit is te bedienen met of de knoppen aan de stuurhendels danwel de joystick bij de handrem. Daar heb je niet de knoppen van de radio voor nodig. Stemgestuurd zou het allemaal nog makkelijker kunnen maar het werkt allemaal naar mijn idee prima.
Wat je zegt over de SIM kaart klopt inderdaad maar ook een geblokkeerde SIM kaart kan eventueel nog gedeblokkeerd worden bij TomTom.
Zit wel vast aan de rest van de bekleding...Bartjeh schreef op maandag 23 april 2018 @ 15:39:
[...]
Is dat niet gewoon een hoes? Volgens mij wel namelijk. Bij mij trouwens ook al eens gefixed, denk dat het een kwaaltje is bij halfleder op dat model
Precies zo'n zelfde scheur heb ik ook gezien (door de verkoper van mijn auto) bij Mercedes.
Jammer

BThGvNeOA
Bond Tegen het Gebruik van Nutteloze en Onbekende Afkortingen!
Gewoon uitschrijven wat je bedoelt is zo moeilijk niet... PR (persoonlijk record?), ICE/M/A (verbrandingsmotor?), kdv (kinderdagverblijf), DA (dierenarts?)etc...,
Ik kan zo 1-2-3 niet de juiste pagina's uit de handleiding vinden maar als je de joystick voor de radio bediening op de knop rechts bovenop klikt ga je naar het telefoon menu. Vanuit daar kun je met de andere knoppen gaan bellen naar mensen uit je adresboek dan wel gemiste/laatst gekozen nummers. Ik zou namelijk niet weten hoe je het anders zou moeten doen. Als je dat mij zou kunnen vertellen...Bartjeh schreef op maandag 23 april 2018 @ 15:45:
[...]
Dan ben ik wel benieuwd hoe. Rijd nu bijna vijf jaar in het 2013 model, maar een telefoonnummer opzoeken om te bellen moet ik echt via de knopjes op de radio doenOf ik ben er nog niet achter hoe het anders moet.
En dat hebben ze helaas gewijzigd in de latere Meganes III zonder RLink maar met Carminatla_fusion schreef op maandag 23 april 2018 @ 19:29:
[...]
Ik kan zo 1-2-3 niet de juiste pagina's uit de handleiding vinden maar als je de joystick voor de radio bediening op de knop rechts bovenop klikt ga je naar het telefoon menu. Vanuit daar kun je met de andere knoppen gaan bellen naar mensen uit je adresboek dan wel gemiste/laatst gekozen nummers. Ik zou namelijk niet weten hoe je het anders zou moeten doen. Als je dat mij zou kunnen vertellen...
Wat gelukkig wel werkt met het scrollwieltje achtr het stuur is het skippen van nummers in Spotify (via BT)
[ Voor 5% gewijzigd door vhal op 23-04-2018 20:28 ]
Klopt, de bekleding zit gewoon "los" om de stoel met daaronder de vulling. Als je de stoel uit bouwt kun je het zo los halen (meestal zit het met haakjes) en nieuwe bekleding plaatsen. Deze is ook gewoon te bestellen bij de dealer. Bij laguna zat er een OTS op btw, dus als je het meldt werd het kosteloos vervangen door een nieuwe. Bij de megane weet ik niet of er een OTS voor was maar die zal nu niet meer geldig zijn. Reparatie is altijd goedkoper als je het laat doen. Als je het zelf kan vervanging ook interessant zijn, je hebt dan ook de herziene bekleding die minder snel slijt.Bartjeh schreef op maandag 23 april 2018 @ 15:39:
[...]
Is dat niet gewoon een hoes? Volgens mij wel namelijk. Bij mij trouwens ook al eens gefixed, denk dat het een kwaaltje is bij halfleder op dat model
Dat idee had ik ook ja. Het is wel te overleven, maar handig is het niet.vhal schreef op maandag 23 april 2018 @ 20:25:
[...]
En dat hebben ze helaas gewijzigd in de latere Meganes III zonder RLink maar met CarminatIk moet nu echt fysiek op het telefoonknopje drukken op de radio en met het scrollwieltje gaan pielen om een nummer te selecteren. De unit op het stuur doet er niks mee. Een telefoonnummer opzoeken met de joystick bij de handrem? Not going to happen...
Wat gelukkig wel werkt met het scrollwieltje achtr het stuur is het skippen van nummers in Spotify (via BT)
Ja precies, dat vermoeden had ik al. De kant waar namelijk geen schade zat, leek het net alsof die niet helemaal "netjes" zat na de reparatie.melcon schreef op dinsdag 24 april 2018 @ 07:55:
[...]
Klopt, de bekleding zit gewoon "los" om de stoel met daaronder de vulling. Als je de stoel uit bouwt kun je het zo los halen (meestal zit het met haakjes) en nieuwe bekleding plaatsen. Deze is ook gewoon te bestellen bij de dealer. Bij laguna zat er een OTS op btw, dus als je het meldt werd het kosteloos vervangen door een nieuwe. Bij de megane weet ik niet of er een OTS voor was maar die zal nu niet meer geldig zijn. Reparatie is altijd goedkoper als je het laat doen. Als je het zelf kan vervanging ook interessant zijn, je hebt dan ook de herziene bekleding die minder snel slijt.
Wat is een OTS trouwens? Ik kom met googlen niet verder dan Ondertoezicht stelling
Was dat maar waar, ik heb de live services aangeschaft maar kreeg ze niet geactiveerd door de geblokkeerde SIM. Volgens de TomTom klantenservice was hier niets meer aan te doen en heb mijn geld terug gestort gekregen.la_fusion schreef op maandag 23 april 2018 @ 15:42:
[...]
Wat je zegt over de SIM kaart klopt inderdaad maar ook een geblokkeerde SIM kaart kan eventueel nog gedeblokkeerd worden bij TomTom.
Klantenservice kan hem voor je activeren, je moet alleen wel de juiste pipo alleen de lijn krijgen (heb wel eens mensen geholpen hiermee maar vaak moet je paar keer bellen voor je iemand aan de lijn krijgt die het snapt / zin heeft).WouterG schreef op dinsdag 24 april 2018 @ 20:45:
[...]
Was dat maar waar, ik heb de live services aangeschaft maar kreeg ze niet geactiveerd door de geblokkeerde SIM. Volgens de TomTom klantenservice was hier niets meer aan te doen en heb mijn geld terug gestort gekregen.
Op de site staat:
Ik vond dit trouwens nog:Carminat TomTom LIVE-systemen beschikken over een ingebouwde SIM-kaart die verbinding maakt met de TomTom-servers voor toegang tot LIVE Services. De SIM-kaart wordt automatisch uitgeschakeld na 3 jaar zonder gebruik. Dit betekent dat het systeem geen verbinding meer kan maken met LIVE Services als er de afgelopen 3 jaar geen actief abonnement is geweest. Alle andere functies blijven normaal werken.
Als je LIVE Services hebt aangeschaft voor je Carminat LIVE-systeem en gelooft dat het bovenstaande probleem op jou van toepassing is, of als je wilt controleren of je SIM-kaart is gedeactiveerd, neem dan contact op met de klantenservice .
YouTube: Carminat tomtom live Sergei3DL
Deze kerel heeft achteraf een sim kaart slot toegevoegd en geactiveerd met live services...
[ Voor 8% gewijzigd door melcon op 25-04-2018 08:55 ]
Het is zover, morgen wordt eindelijk mijn Megane Estate EDC 1.2 tce geleverd. Dus geen 1.3 blok.Ottovw schreef op dinsdag 17 april 2018 @ 12:59:
[...]
En wanneer besteld? gevonden, 20 januari dus
Afgelopen vrijdag bericht gekregen weer week uitstel. Geven nu aan deze week levering en dan nog max 14 dagen met uitgifte kenteken. Ik heb mijn twijfels...
Overigens ook geen informatie verkregen waarom het zo lang duurd. Ook niet op de hoogte van een andere blok.
September 2017 besteld....
Na een zoektocht kwam ik uit dat het een slangetje moet zijn die achter de turbo zit. En dat deze best lastig te vervangen is. Maar op geen enkel fora lees ik waar dit slangetje te vinden is. Misschien komt het omdat die mensen meer weten van auto's, want ik ben van de persoon "Gooi je ruitsproeivloestof nu in remvloeistof?" en weet totaal niks van het motor. Ken iemand dit? En kan me een beetje richting geven waar ik dat slangetje kan vinden. Waar ik het slangetje verwacht zitten namelijk 101 andere slangen.

[edit]
pfff, laat maar. Na 1 uur zoeken slangetjes eindelijk gevonden. Geen idee hoe mensen daar bij kunnen komen. Wordt ritje naar garage morgen
[ Voor 12% gewijzigd door grote_oever op 25-04-2018 22:06 ]
Stond op de TomTom site, dus idd TomTom klantenservice, Renault zal dat vast niet kunnen inderdaad.la_fusion schreef op woensdag 25 april 2018 @ 09:15:
Nu durf ik niet direct te zeggen in hoeverre dit voor de Renault klantenservice ook daadwerkelijk te doen is maar technisch gezien kan dit aan TomTom kant wel gedaan worden.
@grote_oever dat is slangetje is enigzins lastig te bereiken ja, als je hem een paar keer vervangen hebt dan lukt het zonder heel veel los te halen omdat je weet wat je doet. Eerste keer gaat het je niet lukken en mag je van alles los halen
Fijn dat die eindelijk komt. Maar man, man, man... September besteld en nu pas binnen, daar is meer mis gegaan dan alleen wat vertraging bij de fabriek lijkt me?Ottovw schreef op woensdag 25 april 2018 @ 16:16:
[...]
Het is zover, morgen wordt eindelijk mijn Megane Estate EDC 1.2 tce geleverd. Dus geen 1.3 blok.
September 2017 besteld....
Vertel mij wat. Helaas weet ik niet welke dealer dit is geweest en verteld de lease maatschappij ook niet wat de reden is geweest van deze enorme vertraging.Bartjeh schreef op donderdag 26 april 2018 @ 07:41:
[...]
Fijn dat die eindelijk komt. Maar man, man, man... September besteld en nu pas binnen, daar is meer mis gegaan dan alleen wat vertraging bij de fabriek lijkt me?
Gelukkig plaatst de leverende dealer wel een kentekenplaathouder waar het op staat. Maar de vraag is natuurlijk of het de schuld van de dealer is. In ieder geval veel plezier ermee!Ottovw schreef op donderdag 26 april 2018 @ 08:50:
[...]
Vertel mij wat. Helaas weet ik niet welke dealer dit is geweest en verteld de lease maatschappij ook niet wat de reden is geweest van deze enorme vertraging.
Dat is nog de vraag, mijn voorloopauto heeft een kentekenplaathouder van mijn leasemaatschappij. Zal mij niets verbazen als dit ook is gedaan bij mijn nieuwe auto. Ach, ik heb hem straks. Ga er geen tijd meer in bestedenBartjeh schreef op donderdag 26 april 2018 @ 08:56:
[...]
Gelukkig plaatst de leverende dealer wel een kentekenplaathouder waar het op staat. Maar de vraag is natuurlijk of het de schuld van de dealer is. In ieder geval veel plezier ermee!
Ik had er een in december 2017 besteld. Vorige week doodleuk een mailtje van het leasebedrijf dat de gehele productie is gecancelled en dat ik maar iets nieuws moet uitzoeken.Ottovw schreef op donderdag 26 april 2018 @ 08:50:
[...]
Vertel mij wat. Helaas weet ik niet welke dealer dit is geweest en verteld de lease maatschappij ook niet wat de reden is geweest van deze enorme vertraging.

Kan ik weer opnieuw beginnen met wachten.....
Nee joh...wat zuur zeg! Om welke reden dan?Gremen schreef op donderdag 26 april 2018 @ 14:43:
[...]
Ik had er een in december 2017 besteld. Vorige week doodleuk een mailtje van het leasebedrijf dat de gehele productie is gecancelled en dat ik maar iets nieuws moet uitzoeken.![]()
Kan ik weer opnieuw beginnen met wachten.....
Het wachten is t waard geweest voor mij. Wat een heerlijke wagen. De 1.2 benzine in combinatie met EDC is goed gelukt. Cosmos blue wat een mooie kleur.
Tijdje terug zelfde gehad. Bijna op vakantiebestemming op snelweg in een keer zelfde melding en niet voruit te branden.grote_oever schreef op woensdag 25 april 2018 @ 19:36:
pfff, laat maar. Na 1 uur zoeken slangetjes eindelijk gevonden. Geen idee hoe mensen daar bij kunnen komen. Wordt ritje naar garage morgen
Bleek slangetje gescheurd te zijn. Is een bekend probleem volgens garage waar het gemaakt is.
Slangetje was € 7,00 en de rekening bijna €170,00....
Zijn 2,5 uur bezig geweest
Was een fijn begin van de vakantie.
Bij de Megane 4 branden de achterlichten al bij gebruik van DRL.Ottovw schreef op vrijdag 27 april 2018 @ 10:49:
Iemand die mij op weg kan helpen om de achterlichten ook aan te krijgen zodra dagrijverlichting aan gaat? Ik heb alle spul ervoor; EML327, DDT4all en juiste database. Het betreft een megane 4. Als ik via DDT4all hier heen ga zie ik zoveel letters en tekens zonder enige duidelijkheid. Sommige zijn wel duidelijk, zoals 'navgiation' etc. Iemand die weet waar ik heen moet voor de buiten verlichting?
7090 kWp, 3 subsystemen (20x LG 320 Wp / 3x Canadian Solar 230 Wp)
De reden zal zijn dat de motor niet meer wordt geproduceerd. Alle 1.2 modellen gaan in principe over naar de 1.3, tenzij de koper (de leasemaatschappij in dit geval dus) dat niet wil.Ottovw schreef op donderdag 26 april 2018 @ 22:09:
[...]
Nee joh...wat zuur zeg! Om welke reden dan?
Het wachten is t waard geweest voor mij. Wat een heerlijke wagen. De 1.2 benzine in combinatie met EDC is goed gelukt. Cosmos blue wat een mooie kleur.
Nee, merp!