Goed, vandaag de tijd gevonden om probleem 1 van 3 aan te pakken, de EGR klep.
Filmpje gevonden van iemand die het doet bij een 110dci, want op 1.5dci vind je echt veel te veel verschillende filmpjes en constructies. Ook in dit filmpje zaten er een paar dingen niet op de motor dan op de mijne (met name een set vacuumslangetjes aan wat elektronica), maar goed.
De kerel begon met het verwijderen van het gasklephuis en had ook een deel van de luchtinlaat verwijderd, dus ik dat ook doen.
Met nog een paar boutjes verwijderen kon je wel bij de EGR klep, maar die kerel ging veel verder onder/achter het blok en haalde ook stukken leidingwerk achter het blok weg. Hier zit bij mij de turbo en leek verder bijna 1 gegoten aluminium blok... Dus dat heb ik gelaten.
Hij haalde ook het gasklephuis los. Dit zit heel lullig met 2 boutjes aan de achterkant vast, 1 kom je bijna niet bij
Maar dit bleek redelijk overbodig...
Om er bij te komen moet de, wat ik denk is de karter-onluchting los:
De EGR klep van boven (met er net onder die vacuumslangetjes-ding):
Mijn EGR klep, best zwart...
Schoongemaakt met Dasty ontvetter, laten weken, en krabben met een schroevendraaier....
De error-code wordt veroorzaakt doordat de EGR-klep niet meer helemaal dicht kan, omdat er troep tussen zit. je kan de klep met een steeksleutel wat open duwen zodat je ook de klepzitting schoon kan maken.
Ik had wat te veel losgemaakt, om alleen de klep er uit te halen hoef je eigenlijk maar 2 moertjes en 2 bouten los te halen, en de clip aan het einde omhoog te doen van de pijp die midden over het blok loopt.
Helaas had ik bij het inbouwen weer een boutje over

Echt gecontroleerd waar hij van kon zijn, ik kan het gewoonweg niet vinden...
Tevens zit de error-code nog in de ECU (samen met nog een paar andere, soortgelijke) en kon ik de ECU codes niet verwijderen. Ook een dongle-error-code er bij
Misschien is de solenoid kapot of doorgebrand

Dat zou erg balen zijn, want ik moet binnenkort voor de APK en een nieuwe EGR-klep kost op cardoc (auto-onderdelen24) €150
Nu beginnen aan probleem 2, de remblokken en schijven vervangen. Kijken hoe dat gaat...