The Eagle schreef op vrijdag 30 augustus 2024 @ 21:32:
[...]
Ah, de SB Pro 2. Die heb ik hier ook nog in een doos liggen, was mijn eerste geluidskaart. Kocht ik voor (even uit mijn hoofd) 263 gulden bij Vobis in Eindhoven. De rekening moet ik zelfs nog ergens hebben geloof ik

Achter wel spijt van, prima kaart maar het ding doet 44,1Khz alleen in mono. Dat was in de 286 waar ie in kwam geen issue en zelfs wel praktisch, want die trok dat niet echt

Maar dat werd het wel toen ik naar de pentium toe ging
Edit: WTF, wist niet dat die dingen inmiddels zoveel waard waren. Kaartje gaat zomaar voor 150-200 euro op eBay zie ik nu

Ik heb even de tijd
16/44100/2 ofwel true cd-kwaliteit (mono 1 kanaal is de helft van deze bitrate) is heel goed en veel mensen nemen hier, terecht, aan dat dit muziek is zoals die moet klinken. Wat niet weet wat niet deert. Hi-res zal nét dat beetje extra geven, maar op goedkope setjes zul je zelfs cd-kwaliteit niet kunnen onderscheiden; via .ogg 320 kbps(Spotify) en zit je met die dienst gebakken en ga ermee aan de slag. Qobuz is er, en er is échte hi-res audio om te streamen zodat clipping heel vaak uitgesloten is. Dan hoor je het verschil wel daaraan. Goed gereedschap is hier belangrijk
[backontopic]
Vroeger was een goede geluidskaart niet zo'n punt. Boxjes kunnen de potentie van de audio nooit correct weergeven, maar hé, er was immers geluid! Géén hang naar de hi-res streams van Qobuz, maar stiekem geniet ik er wel van. Niet de geluidskaart, maar de box zelf is nu de grens.
Waarom heb ik het over hi-res audio? Het is minder vaak bewerkt(des te lager de bitrate des te minder info blijft behouden). MP3 was in dit tijdperk een godsgeschenk want het was klein en de beschikbare opslagruimte was ook meer schaars als het nu is. Het internet is wenselijks als een NUTS onderdeel. Het moet er altijd zijn. Gelukkig hebben de moderne mogelijkheden mede ervoor gezorgd dat streamingsdiensten een geschenk werden. Het kost wat, maar dan heb je ook wat.
Hier gooi ik Qobuz over mijn Edifier S3000 pro. Geluidskaart is niet nodig, enkel één vrij USB slot.
Enfin, ik had vroeger altijd een Terratec geluidskaart en deze klonk meer dan prima. Toen gooide ik het geluid naar de stereotoren (analoog toen) via de out-jackport. De kaart was belangrijk en vaak klonk het niet zo mooi als het moest klinken. Terratec heeft altijd een voorsprong gehad in kwaliteit van audio. Het is een heel belangrijk gegeven dat de audio direct naar de speakers worden verzonden. Waarom?
Geen verliezen. Laat je speakers de grens worden met het signaal wat ze moeten verwerken. Hoger dan 24/96000/2 is volstrekt zinloos. In .flac file is het ongeveer 288 kBps per seconde. Dat is prima te behappen tegenwoordig.
Muziek is voor mij emotie, nodig en ik ben er mee opgegroeid en zelden in een discotheek geweest. Backontopic: die goedkope setjes waren de grens. Of je nu een sound blaster 16 hebt of een deftige Terratec geluidskaart; je kon het gewoon niet horen.
[
Voor 34% gewijzigd door
jimh307 op 30-08-2024 22:37
]