En Cocu weet niet te kwalificeren voor Europa League

Wat is nu precies de link tussen een prestatie in Europa en een goede trainer wel/niet zijn?
We klagen al jaren over de nivellering van de Eredivisie, maar zodra een huidige trainer van een Nederlandse topclub zeer imponerende cijfers kan overleggen gaan we dat 'downplayen'. Waar komt die neiging toch vandaan?
Zeer imponerende cijfers?
Eigenlijk stel je nu zelf dat hij het heel slecht heeft gedaan, want dan had hij 4x kampioen moeten zijn met PSV en niet maar 2x met deze imponerende cijfers

En ja ik vind het helemaal niet knap dat een trainer van Ajax/PSV/Feyenoord een groot winstpercentage haalt, het zijn de clubs met de grootste budgetten en beste selecties. Dat vind ik inderdaad minder knap dan een trainer van een rechter rijtje club die bovengemiddeld wint met zijn club.
Alsof trainer zijn van een topclub een makkie is, alsof PSV al jaren de beste selectie heeft (wie bepaalt dat en hoe is dat feitelijk vast te stellen?), alsof bijna alles winnen vrij logisch en normaal is. Kom op zeg. Alleen al Keizer en Gio bewijzen het ongelijk daarvan.
Waarom zou het niet makkie zijn? Je hebt de beste faciliteiten, beste spelers etc. Het enige verschil met een lagere club is dat er meer druk is om kampioen te worden en Europees te presteren. En ja voor een topclub is winnen vrijwel logisch ja, kijk anders even welke 2 clubs de afgelopen 20 jaar vaak kampioen werden
Ga je nu ontkennen dat PSV zeker de afgelopen 5 jaar niet de beste selectie had? Op alle plekken dubbele bezetting van goede spelers, ervaren spelers, volgens mij was iedereen het daar wel over eens, maar nu ineens niet meer?
[...]
Klopt, maar wat doet dat af aan de statistieken van PSV onder Cocu?
Zie eerdere punten, een coach van Ajax/PSV wint nu eenmaal makkelijker

dan is een winstpercentage halen ook wat makkelijker he

[...]
Een coach is geen tovenaar...Ranieri wint de PL met Leceister City, het seizoen daarop wordt hij vrij snel ontslagen, notabene 1 maand nadat hij de prijs voor beste coach van het afgelopen seizoen had ontvangen. Is hij dan een goede of een slechte trainer? Zijn opvolger Shakespeare laat Leceister daarna veel beter presteren en doet het prima, om dit seizoen al na 2 maanden ontslagen te worden. Is hij dan een goede of een slechte trainer?
Frank Rijkaard degradeert met Sparta om het seizoen daarop kampioen te worden met Barca, is hij dan een goede of een slechte trainer?
Cocu is dus ook geen tovenaar

net zo afhankelijk van zijn selectie als bovengenoemde trainers

Een echt goede trainer laat zijn team beter presteren, maar dan nog valt of staat alles met de beschikbare spelers.
Precies mijn punt

Cocu laat in ieder geval zien als trainer van PSV structureel beter te presteren dan alle andere trainers die minimaal 70 wedstrijden trainer zijn geweest in de Eredivisie. Jammer dat sommigen dit feit aangrijpen om het naar beneden te praten.
Hoeveel trainers zijn er dan ook meer dan 70 wedstrijden trainer geweest van een topclub in de eredivisie? (ik heb geen idee, en waarom de grens bij 70 wedstrijden

)
Deze statistiek is in jouw ogen knap, prima, maar met deze statistiek had hij dan toch 4x kampioen moeten zijn met PSV en niet 2x? Ik vind het een beetje in de categorie, wij hebben de meeste doelpunten gemaakt!! (maar zijn 4de geworden)
Op basis van deze statistiek moeten we Cocu ineens adoreren? Ik vind het nog steeds een matige trainer, ondanks zijn winstpercentage. In mijn ogen had hij 4x kampioen moeten zijn met het materiaal dat hij had.
Maar toch nog een pluspuntje voor hem, dit jaar lijkt hij wel wat te laten zien met zijn ploeg die op papier minder is dan de 4 voorgaande jaren, dus ja dit jaar doet hij het knap goed. We zullen aan het eind van de rit zien of dat zo gebleven is

Heeft ie toch wat vooruitgang geboekt na 4 jaar.
En nee als dit over Frank de Boer zou zijn gegaan, had ik precies hetzelfde gezegd. Ik vind dat ook geen toptrainer, net als Gio, net als een Zidane of een Enrique.
Float like a butterfly, sting like a bee.