Toppe schreef op zondag 17 februari 2019 @ 14:19:
[...]Ik heb zoiets gedaan met de ronde Ikea schakelaars, deze hebben namelijk een aantal losse pinnen die je kunt solderen (al is dit wel een uitdaging omdat de ruimte niet heel groot is) en deze aangesloten op Gira pulse drukkers. Deze constructie heb ik als "hotel schakeling" toegepast op de overloop op de eerste verdieping en werkt eigelijk beter dan ik in eerste instantie had verwacht.
Het leek mij ook wel een plan dat kans van slagen heeft inderdaad. Wel wat duurder dan ik gehoopt had, maar ik ga dit alleen toepassen op de plaatsen waar er meerdere schakelaars naast elkaar zitten. Misschien zelfs alleen het rijtje waar de dimmer zit, want op de andere plaatsen kan ik even kijken of meerdere vierkante Xiaomi switches gewoon naast elkaar passen en een beetje mooi in 1 lijn te plaatsen zijn. Er zijn ook wat 'rijtjes' in huis met 2 schakelaars naast elkaar.
Toppe schreef op zondag 17 februari 2019 @ 14:19: Een zelfde constructie heb ik geprobeerd toe te passen op een vierkante Xiaomi schakelaar (wel eens waar op batterij) en hier heb ik minder succes moet ik toegeven. Het grote verschil zit hem in het soort contact. Waar Ikea een 'maakcontact' gebruikt past Xiaomi een 'los contact' toe. Dit betekend niets meer dat de Ikea schakelaar reageert op het moment dat je de knop indrukt. De Xiaomi schakelaar reageert op het moment dat je de schakelaar los laat.
Ik heb de schakelaar gekocht die bedraad is. Anders zou ik ook een losse switch kunnen gebruiken en deze module uit elkaar slopen,
daar is hier al een filmpje van. Het nadeel hiervan is natuurlijk dat de switch helemaal niet meer werkt als de batterij op is. Ik neem aan dat dit bij de vierkante switch die bedraad is niet zo is; als de batterij leeg is kan ik hem niet meer via zigbee aansturen en uitlezen, maar ik verwacht dat de lamp nog wel gewoon ouderwets aan gaat.
Maar als de schakelaar precies verkeerd om reageert is dat wel een probleem inderdaad. Ik vraag me af of hier geen electronica componentje voor is dat dit kan omdraaien.
Toppe schreef op zondag 17 februari 2019 @ 14:19: Nog een groot verschil: Ikea heeft aparte 'pinnen' op de afstandsbediening waarop je eenvoudig draden kunt solderen. Xiaomi past deze constructie niet toe en hier moet je de draden rechtstreeks op de fysieke schakelaar solderen.
Nu ben ik je even kwijt geloof ik :-). Heb je de afstandsbediening gehackt, of de ikea schakelaar?
Dat is de bedoeling sowieso al. Ik heb de spullen gekocht om zigbee2mqtt te kunnen bouwen. En ik heb nu al Home Assistant draaien waar wat Yeelights op draaien en straks ook mijn zonnescherm via mqtt.
Toppe schreef op zondag 17 februari 2019 @ 14:19: Hiermee heb je de mogelijkheid om naast Zigbee van Xiaomi ook nog eens Z-Wave te gaan gebruiken. Z-Wave heeft als groot voordeel dat het al veel verder door is ontwikkeld dan Zigbee.
Waar ik ooit begonnen ben met alleen maar Ikea spul wordt het achterliggende systeem steeds groter en groter. Ondertussen de eerste Z-Wave modules alweer aangekocht en werkend naar behoren ingesteld.
De leercurve van dit soort systemen is vrij steil maar als je er even voor gaat zitten is het allemaal goed te doen en kan je een mooi slim huis maken voor weinig!
Het is zeker een optie, waar ik ook naar heb gekeken. Zo'n USB stick kost iets van 30 euro. Maar de componenten die ik tot nu toe heb gezien zijn wel een stuk duurder. Die prijs van 20 euro voor een module bij Aqara sprak me wel erg aan ;-). Bovendien heb ik al wat Xiaomi apparatuur in huis, dus het merk is me ook wel bekend. Bij Fibaro spullen betaal je al gauw 50 of 60 euro.
Dus als jij zegt 'voor weinig' ben ik wel benieuwd naar welke schakelaars (en/of dimmers) je dan refereert ;-).
rud schreef op maandag 18 februari 2019 @ 01:45:
[...]
Het is al een paar keer voorbij gekomen in het forum en anders moet je even googlen. Je kunt de deur/raam sensor van Aqara heel makkelijk uit elkaar halen en over de contacten van het reedrelais twee draadjes solderen. Die kan je weer verbinden met een fysieke aan/uit schakelaar zoals in jouw afbeelding en in de inbouwdoos achter de schakelaar kwijt.Afhankelijk van de stand van de schakelaar kan je dan bepaalde acties programmeren, bijvoorbeeld lamp aan/uit.
Het mooie hiervan is dat je later zonodig de draden van de deur/raam sensor kan afknippen en de deur/raam sensor weer gewoon voor zijn oorspronkelijke doel kunt gebruiken.
Ik had het hele topic toch door gescand dacht ik.
Als ik het goed begrijp werkt het ding dan eerder als een soort 'sensor'. Je kunt hem niet zoals bij een andere switch een opdracht sturen om aan of uit te gaan. Maar het heeft me wel aan het denken gezet, en wellicht is dit toch een leuke oplossing. In combinatie met andere lampen in de fitting kan ik dan evengoed schakelen. Alleen als mijn Home Assistant uitvalt dan werken de lampen niet meer ;-).
[
Voor 8% gewijzigd door
Rolandow op 19-02-2019 18:57
. Reden: Snap nu wel wat rud bedoelt ;-) ]
Koffie met thee is minder lekker.