@
Nieuwevolger Waarom zou de relatie voor politieke problemen kunnen zorgen?
Heel Westeros weet nu dat Daenarys al de steun van Jon heeft, een relatie die tot een huwelijk leidt, kan volgens mij alleen maar voor meer stabiliteit zorgen tussen the North en Dragonstone.
De andere regio's zijn zo ongeveer stuurloos.
The Vale wordt officieel geregeerd door Robin Arryn, maar die heeft effectief niets te zeggen, is ziek, zwak, lichtzinnig en ook redelijk onbetrouwbaar (je weet nooit wat hij in een van zijn aanvallen doet). Yohn Royce is op dit moment de man die Robin Arryn in zijn huis heeft opgenomen, om hem te trainen en op te leiden. Je zou dus kunnen zeggen dat Yohn Royce momenteel de leiding in handen heeft in de Vale, waarmee zij dus logischerwijs al zijn aangesloten bij de North en Dragonstone.
De Riverlands hebben nog Edmure Tully, maar die is zijn titel kwijt geraakt. Deze kan hem natuurlijk door Daenarys teruggegeven worden. Ik denk ook wel dat Edmure zich bij Jon (en dus Daenarys) wil aansluiten.
De Westerlands worden geregeerd door Cersei, die haar handen vol heeft aan Kingslanding, ze heeft geen regent aangewezen, daarnaast is ze Casterly Rock verloren.
De Stormlands hebben momenteel geen Lord Paramount meer (de Baratheon lijn is uitgestorven en er is geen nieuwe LP aangewezen).
Dorne heeft politieke zelfmoord gepleegd, ook daar is geen LP meer.
In de Reach heeft Cersei de Tyrells afgeslacht, de Tarly's zijn vernietigd door Daenarys, dus ook daar geen krachtige leider.
Alleen Dragonstone, the North en de Crownlands hebben op dit moment een duidelijke leid(st)er. Vale en Riverlands zullen zich ongetwijfeld snel aansluiten bij the North (en dus Dragonstone)
Nog even terugkomend op het stukje democratie. Ik was even vergeten dat Tyrion inderdaad de verkiezing voor de LC van de NW had voorgesteld.
Er is alleen een groot verschil tussen de NW en de 7 kingdoms. De NW is een onafhankelijke organisatie, waarbij iedereen een gedefinieerde rol heeft en geen feudale samenleving. De NW bezit geen land, hebben geen erfgenamen en dus veel minder belangen.
Een land dat eeuwenlang door krachtige landheren met harde hand is geregeerd, kan niet probleemloos overstappen op een democratie. Dat hebben we gezien in Rusland (na de Tsaren en het communisme is effectief Putin aan de macht), in Egypte (na de Arabische lente is er geen enkele regering effectief gebleken), maar ook in veel andere en wat oudere voorbeelden.
Daenarys moet slim genoeg zijn om dit zelf ook in te zien. Een volk dat geen vrijheid kent, zal in eerste instantie niet goed met die vrijheid om kunnen gaan.
Ze heeft al eens een politiek systeem compleet omgegooid (en daarmee een wiel gebroken), dat had alleen niet de gewenste uitkomst. De hogere heren kwamen in opstand, de slaven wisten niet wat ze moesten doen en wilden gewoon weer slaaf worden.
Ze zullen dus heel goed moeten nadenken, hoe er uiteindelijk een politiek systeem komt waarbij naar de wensen van het volk wordt geluisterd, maar dit vooral niet in 1 klap willen regelen.