Verwijderd schreef op maandag 12 juni 2017 @ 11:24:
[...]
Deze combinatie doet mij inmiddels kijken naar andere 15 inch laptops. 15 inch is nu aardig portable geworden en de extra schermruimte is welkom. Maar die touchbar... daar ben ik toch iets teveel van een keyboardwarrior voor. Als ik lees dat mensen de ESC functie uit frustratie maar op hun Caps Lock key mappen wordt ik niet vrolijk.
Ik kan echter maar bar weinig alternatieven vinden. Lichte, compacte en degelijk gebouwde 15 inch laptops van andere merken zijn vaak bijna net zo duur als de MBP's en hebben tekortkomingen die misschien nog wel vervelender zijn dan die touchbar. (Inferieure touchpad's, wiebelende schermen, lawaaige fans, slechte service, etc. je komt vanalles tegen.)
Ik ben er nog niet helemaal uit - we hebben het hier toch al snel over >3000 euro. Wel ben ik overtuigd geraakt dat MBP's helemaal niet zo overpriced zijn als ik zelf - als Mac gebruiker - in de loop der jaren ben gaan geloven. Op een (voor mij) aantal rare keuzes na zit de MBP erg dicht bij de ideale laptop.
De Dell XPS 15 is de grote concurrent.
Wordt heel positief ontvangen hoor.
Wiebelende schermen heb ik nog niet echt gezien. Toch niet meer of minder dan bij de mac.
Misschien dat het door de touchschermen meer opvalt maar ik wapper niet zoveel met mijn laptop

Fans ben ik het wel mee eens. De Mac is echt wel stil. Maar ik vind onder load ook wel een pak warmer.
Soms wordt de behuizing zo warm dat ik me afvraag hoe het intern zit met de solderingen.
Service, dell, hm, hit or miss. Met Apple ook soms. I dno.
Volgens de reviewers is dit scherm nog beter dan dit van de mac en het is nog eens touch.
De touchpad is bijna even goed volgens D2D (Dave Lee op youtube) dankzij de precision drivers.
Bijna even duur als de mac is misschien breed genomen
Dell XPS 15
i7-7700HQ Quad Core processor (6 MB cache, tot 3,8 GHz)
512 gb PCIE SSD
NVIDIA® GeForce® GTX 1050 met 4 GB GDDR5
15,6 inch 4K Ultra HD (3.840 x 2.160) InfinityEdge touchscreen
2150 euro
Base model 15" Mac is 2800 euro en dan heb je 256 gb SSD opslag.
Ik zou benchmarks moeten checken maar ik denk ook niet dat de radeon pro 555 even snel is als de GTX1050.
Zelf heb ik ook veel getwijfeld tussen de 13" mac en de surface laptop en de XPS 13.
Ben er eigenlijk nog altijd niet helemaal uit...
Het verschil met de XPS13 met 4k scherm is "maar" 100 euro met het non TB model van de MBP. 350 euro met de TB model.
Het komt bij mij neer of mijn luiheid voor mijn systeem aan te passen naar windows opweegt tegen het prijsverschil.
Want ik heb totaal geen voorkeur voor windows of mac. Ondanks de sterke voorkeur van sommige mensen werk ik dagelijks met beide en maakt het mij niet uit.
Windows 10 met touch vind ik zelfs iets knap echt.