barrymossel schreef op vrijdag 20 maart 2026 @ 09:56:
Was te verwachten natuurlijk, aangezien over ieder onderwerp een topic bestaat op Tweakers...
Vorig jaar op de camping in Frankrijk voor het eerst proberen te vissen, omdat mijn dochter dit heel graag wilde. Uiteraard zelf niets gevangen. Dochter van 9 binnen 10 minuten een kleine karper aan de haak en die was er toen wel weer klaar mee...
Dus thuisgekomen vispas besteld en aantal keer wezen vissen. Een keer drie visjes gevangen en verder niets. Ik doe ook maar wat. Dus ik vroeg me af: hoe hebben jullie leren vissen? Ouders? Hengelsportvereniging? Of gewoon doen en zo nu en dan wat op- en uitzoeken?
Toen ik begon met vissen was er nog geen internet volgens mij.
Ik was 7 toen we in een huis aan het water kwamen wonen.
Mijn vader was wel van het vissen dus wij kregen ook een hengel.
Nog zo'n echte bamboe stok uit twee of drie stukken en als je dan pech had met een dikke vis trok die het uiteinde van de hengel mee de ploemp in.
Machtige avonturen waren dat om dan het spul weer te redden.
Maar dat was vooral van alles proberen.
Stukje brood aan de haak beetje dieper beetje minder diep etc.
Dan eens een worm uit de grond zoeken en die aan de haak.
En zo over de loop der jaren lukt het altijd wel om iets te vangen op een dag.
Maar als je echt specifiek op één soort vist snoekbaars of snoek of een mooie karper dan zit je wel eens dagen blanco.
Ik heb dan meestal 2 hengels ingericht op een mooie dikke vis.
En de derde hengel zit ik dan wat mee te klooien op kleine witvis of baarsjes met wormpjes maden brood of maïs.
Voor de afleiding zeg maar.
Tegenwoordig is er veel meer informatie beschikbaar over hoe en wat met aas en het maken van de lijn montage voor bepaalde manieren van vissen.
Ik zal je zeggen dat ik tot een aantal jaren terug nog nooit van dropshot had gehoord maar dat ik dat nu wel regelmatig even gebruikt met een klein kunstaasje of een vette worm.
En zo ook voor vissen met doodaas. Dat kan ook op tig manieren en op het ene water werkt het ene handiger en ergens anders is een andere montage weer prettiger.
Voor mij was het vroegah gewoon veel proberen en kijken wat een ander doet.
Dat laatste is met internet tegenwoordig een stuk makkelijker dan 40 jaar terug.
En materiaal is voor mijn gevoel ook veel makkelijker te kopen.
Online kun je alles vinden in de webshop, vroeger moest je verschillende winkeltjes langs en ze wisten het allemaal beter dan die andere winkel
Al is het wel even leuk om bijv. even in Steenwijk in Raven hengelsport rond te dolen.
Solar 15040wp 12x425 ZZW schuin dak 8x260 N schuin dak16x zzw platdak, 6x430 terras oost, wp Sprsun10Kw, wpb arostor 150l, 3x Marstek 5,12kwh.