Man man man...wat een deceptie dat Yuri van Gelder, onze Lord of The Rings, zuruck zuhause gestuurd is vannacht
Eindelijk een deelname aan de Olympische Spelen en dan dit...
Maar: ik denk dat de alcohol niet het echte probleem is. Hij heeft reeds eerder een terugval gehad, na zijn rehab voor cocaïne gebruik en werd toen "om medische redenen" teruggetrokken van een WK.
Waar wordt sosa geproduceerd? Zuid-Amerika voornamelijk, een grammetje snatch kost daar ongeveer net zoveel als een pak koffie en gelet op de terugval problematiek, het verslavende karakter van cocaïne (hooked for life, beweert men) gecombineerd met de druk om te performen tijdens de finale op zijn eerste en wellicht (33 jaar oud) ook zijn laatste...is een lijntje poeder snel gescoord in het nachtleven van Rio.
Een biertje om mee te beginnen, dat verlaagt de drempel immers en gooit de discipline/wilskracht overboord.
De media, de team-leiding en Yuri zelf doen er heimelijk over, maar ik denk dat hij vannacht gewoon een terugval heeft ervaren en dus weer gebruikt heeft.
Het stimulerende middel staat op de dopinglijst en bij controle zou de schade voor Yuri en voor NL groter zijn geweest, dan nu het geval is- wegens misdraging.
Bij terugkomst vanmorgen had hij wellicht nog vergrote pupillen en de leiding heeft hem (wellicht onder enige druk) gevraagd toe te geven, indien er sprake is van, omdat de nadelige gevolgen anders groter zouden zijn.
Wegloodsen in de nacht, voordat er ook maar iets bekend of getest zou kunnen worden van urine o.i.d.
Een beetje conspiracy-theory wellicht, maar ik denk dat dit zich heeft afgespeeld.