in echte belgische proeflokalen schenken ze het apart in een borrelglaasje, zodat je zelf kunt kiezen of je het bij je bier gooit.hellsau schreef op dinsdag 4 december 2018 @ 16:15:
Hoe gaan jullie eigenlijk om met het bezinksel in de fles? Schenken jullie dit altijd uit of laten jullie dit juist zitten omdat het veel smaak bevat?
Zelf heb ik ooit bij de rondleiding bij La Trappe gehoord dat je bij hun bieren altijd alles moet uitschenken juist omdat in het bezinksel veel smaak zit.
Ik weet dat je het bij witbier altijd moet doen. En bij de andere bieren kijk ik naar de fles. Als in de hals van de fles een extra ribbel zit of uitbolling dan schenk ik langzaam uit zodat het bezinksel blijft zitten in de fles. Mij is ooit verteld dat deze hals daar specifiek voor is bedoelt om het troebele hiermee af te vangen.
Bij witbier en weizen hoort het er in, bij de rest is het smaak.
Ik laat het meestal in de fles. Zeker bij IPA's (naar mijn idee geeft het bezinksel in IPA's een te bittere bijsmaak) en barrel aged bieren.
*I asked for a shotgun, not an anti-aircraft!
- shotgun? that must be the guns that fire a shot....
*yes.. you must be the brains