Na 22 jaar het idee om onze keuken te vervangen. Alles werkt nog, zonder problemen. Enige idat we de Boretti gas kookpit/oven willen vervangen door inductie enz. en een wat moderne outfit.
Vrijdag en het weekend vrij gepland om ons te oriënteren voor een nieuwe keuken die meer 'eigentijds' en afscheid neemt van het gas.
Het idee koken voor het raam (waar nu de spoel unit is). Combi oven inbouw boven de koelkast (nu vries/koel combinatie) Dus de vriezer vervalt.
Het idee is/was
Koken voor het raam met inductie kookplaat met afzuiging ala Bora, Siemens enz..
Magnaton oven combinatie
Koelkast
Vaatwasser.
Eerste bezoek was aan Keukenmaxx en onze wensen kenbaar gemaakt. Verkoper kwam onzeker over. Wist vaak niet waar de opstellingen stonden of wist niet hoe sommige apparatuur werkte. Moest vaak overleggen met collega en probeerde echt aan onze wensten tegemoet te komen, zonder tegenspraak of advies. Uiteindelijk deed hij het voorstel om een nieuwe afspraak te maken, zodat hij 'in alle rust' een goed ontwerp kon presenteren enz..
Naast Keukenmax zat ook Keukenkampioen. Omdat we snel klaar waren bij Keukenmaxx daar binnen gestapt.
Direct aangesproken door verkoper/adviseur en aan de hand van de verkoper -die direct begon met 3d- voorstellen, gedurende een aantal uren van hot naar her door de showroom. Wel de indruk dat deze verkoper/adviseur wist waar alles stond en wat er....
Deze adviseur zag het koken voor het raam niet zitten, vanwege spetteren en beslaan van het glas. Andere optelling en inplaats van inductie met afzuiging een kookplaat met een soort schuine afzuigkap. Merk AEG.
Na de 3d enz. kwam de keuken op iets meer dan 17.000 euro, voor een eenvoudige L opstelling van 390 bij 1.80. Geen top apparatuur maar middenklas. Merk keuken kastjes of die corpus weet ik niet.
Van deze prijs een beetje geschrokken en dat duidelijk gemaakt, dat het ook een beetje buiten onze budget... We hadden zelf iets van 14.000.
De verkoper moest daarover even contact met zijn ..... opnemen om..... Kwam terug met een voorstel van 14.700 en als we direct een beslissing nemen en nu akkoord gaan had hij een optie voor 14.000 inclusief montage!!!!
Het geparkeerd en dat we er zaterdag op terug komen. Zo ookg de kosten van een nieuwe groepenpkast etc. in de begroting willen calculeren. Zaterdag gebeld en gevraagd om een leidng plan maar dat was 3 uur werkt volgens verkoper maar wel duidelijk proberen te maken dat de aanbieding....... Dus niet.
Zaterdag naar het keukenwarenhuis gevestigd te ter Aar maar door de de drukte en... na een half uur weer weg.
Tijd over dus naar Superkeukens in Gouda. Leuke ontwerpen en een verkoper aangesproken om wat advies enz. We hadden een goed. gevoel in deze showroom en de verkoper in leuke moderne broek even onze wensen kenbaar gemaakt.
Nadat ik zelf wat op het papier had geschetst. Vanwege de lopende afspraken en???? Zijn voorstel om een ontwerp te maken en via mail zondag te.... Helaas niets ontvangen en toen wij door de showroom liepen zat deze leuke broek adviseur aan de lunch. Moet ook gebeuren maar wees dan duidelijk. Dus superkeukens Gouda?????
Nu wil het toeval dat tijdens het bezoek aan superkeukens Gouda we ook het echtpaar ontmoeten dat gisteren bij Keukenkampioen door een andere verkoper werd geadviseerd.
Na ee kort gesprek werd het duidelijk dat ze ook geen 'goed' gevoel hadden bij Keukenkampioen en dat ze vanaf de eerste prijs opgave van +- 16.000 uiteindeljk de keuken voor r 10.000 konden kopen bij direct beslissen.
In welke slapstick zijn we terecht gekomen? Van 16.000 euro naar 10.000 en heb ik van 17.000 plus naar 14.000 euro nog teveel betaald?
Verkopers bij Keukenmaxx die niet of nauwelijks weten waar... niet direct een kundig advies kunnen geven.
Verkoper van Superkeukens Gouda die beloofd een opzetje te maken en te mailen en in eerste instantie zijn afspraak niet nakomt.
Zoek je op internet prijzen over apparatuur krijg je bij het overgrote deel 'ff bellen of mail'. Heel vaag allemaal.
Na twee dagen het idee dat we in een 'schimmige' wereld terecht zijn gekomen.
Stel je voor dat we in onze naïviteit bij Keukenkampioen hadden getekend bij het eerste bedrag of bij de korting van 3000 euro en je ontmoet een dag later een echtpaar die er 6000 euro vanaf heeft gekregen.
Is het geen tijd dan er een eind wordt gemaakt aan deze cowboy praktijken en zijn er nog fatsoenlijke bedrijven die keukens verkopen en installeren?
[
Voor 3% gewijzigd door
TecTo op 26-09-2021 22:14
]