Nu onze
nieuwbouwwoning behoorlijk begint op te schieten, ga ik ook bijdragen leveren in dit topic. Al wel een long-time reader. Deze is post is vooral delen van ons traject tot nu toe - behalve de vraag of 4.000 aan zijwandpanelen (2x eiland, 2x hoge kast en 1x zijde kastenwand - Schröder HPL afwerking) normaal is en of we daar bij andere leveranciers ook rekening mee moeten houden.
Onze wens was vanaf het begin als een woonkeuken met spoeleiland.
De beschikbare ruimte is ongeveer 5,1 meter lang bij 5,8 breed, waarbij aan de "onderzijde" de woonkamer met een breedte van 3,3m doorloopt.
- Lange zijde: 2 ladekasten met binnenlade van 120cm, lemans hoekkast van 125cm. Grote kookplaat (90cm) en diagonale wandafzuigkap.
- Hoge zijde: 3 hoge kasten, waar mogelijk laden, met stoomoven, combimagnetron en inbouwkoelkast
- Spoeleiland: 2,40 breed bij +/- 1 meter diep. Aan wandzijde vaatwasser + kokendwater kraan + kasten met deuren, andere zijde ondiepe ladekasten. 2x 120cm of 4x 60 cm.
Werkbladoppervlakten bedragen ongeveer 365x60cm en 240x100cm. Zie schets hieronder.
Plaatje komt uit een serie overzichten die we uiteindelijk aan de aannemer hebben gestuurd voor aanpassing leiding en elektra.
Wij hebben geen vastomlijnd budget, maar onze gedacht is dat het voor 20.000-22.500 te doen moet zijn. Geen design wensen, wel kwalitatief goed spul.
Projectleverancier kwam met een prijsopgave van 29.000
25.000 met teruggaaf vervallen standaard keuken. Teruggaaf krijgen we hoe dan ook terug als de standaard vervalt. Merk kastjes was Novitelli (Hacker Classic?), kunststof gelamineerd werkblad en Siemens IQ 700 apparatuur. Prijs was nog zonder aanpassing leidingwerk. Er viel verder niet praten over de prijs; that is it. Projectgenoten gesproken met gelijke ervaringen met de leverancier, Voortman in Apeldoorn. Hier hebben we voor bedankt en de aannemer gevraagd leiding- en elektra aansluitingen op te leveren in de woning (kosten: 2.500) en later op zoek te gaan naar een keuken.
Nu is het later
En zijn we begonnen met het bezoeken van keukenleveranciers. Wensenlijst qua apparatuur is wel iets veranderd - zie de lijst onder "Wat" in de tabel onderin de post. Ook hebben we zelf wat meer kunnen uittekenen in Sketchup wat we willen
Ons plan is vooralsnog om drie verschillende soorten zaken te bezoeken:
- Een lokale ondernemer
- Een keten - wordt Keukensale - wilde geen DMG. Punt.
- Een "internetaanbieder" - wordt Thuiskeukens.nl
Offerte van de lokale ondernemer is binnen, Keukensale en Thuiskeukens bezoeken we volgende week. We wonen wel buiten het werkgebied van Thuiskeukens monteurs, zouden we dan nog zelf moeten zoeken.
Offerte lokale ondernemer bedraagt 25.500
Waarbij de "Wat" uit de tabel onderin deze post bestaat uit Bosch serie 8 spul, een 60cm combimagnetron ipv 45cm + lade en een Liebherr koelkast (KpeF 4350):
Offerte lokale ondernemer |
Schröder kasten - front HPL extreem mat | 15.446 |
Apparatuur - zie tekst boven | 12.329 |
Keramisch werkblad - Jetstone Estatuario 2+2cm | 7.974 |
Afrondingskorting | -/- 10.249 |
Totaal | 25.500 |
Ons lijkt het veel te veel. Hierin valt vooral op dat er 4.000 aan zijwanden in de offerte staat (2x eiland, 2x hoge kast en 1x zijde kastenwand) - is dat normaal? Verder waren we ook niet al te gek van de beschikbare kleuren fronten en werkbladen. Alleen Bosch was mogelijk, andere apparatuur of deze zelf aanschaffen kon niet. Al met al een tegenvallende ervaring. We kregen ook het idee meneer er ook niet zo'n zin in had. Volgende week beter?
Tabelletje
Met apparatuur die we willen (kolom "Wat"), wat onze keuze zou zijn als we daar volledig vrij in zijn ("Merk/type") en voor hoeveel de apparatuur verkrijgbaar is ("Internetprijs").
Ja, zonder installatiekosten. En keukenleveranciers gaan dit nooit matchen. Maar beetje in de richting lijkt me niet gek.