Get!em schreef op zondag 17 augustus 2025 @ 17:34:
[...]
Klopt zeker, maar toch al weer €500 voor materiaal van de goedkope kwaliteit met misschien een beperktere levensduur en ook thuis benodigde opslag ruimte. (Toen ik in een klein appartement met klein fietshok woonde was dat toch echt een ding).
Ik woonde in die tijd in een 2-kamer appartement zonder fietshok, het netjes opslaan was (voor mij iig) geen issue. En mijn balkon op het zuiden was een uitstekende locatie voor het drogen van de tent.
Wat betreft goedkope kwaliteit, de meeste zaken gebruik ik na 15 jaar nog steeds (waaronder een reis van 2 weken in Zwitserland, Oostenrijk en noorden van Italië alsmede 2 weken in Slowakije, Slovenië en Kroatië in de zomer) waarbij ik de laatste 7 jaar minimaal 2 keer per jaar kampeer.
Uiteraard heb ik enkele zaken geupgrade (boel op batterijen vervangen voor oplaadbare varianten, power banks op zonne-energie, 2-pits gas stelletje, aparte grill, koelbox met stroomaansluiting, tenten met meer ruimte, etc) mede ook omdat ik nu ook kampeer in de lente en herfst en met meer personen, dus dan wil je iets beter spul om dat te kunnen faciliteren.
Dan nog kun je veel zaken tweedehands aanschaffen, zeker na de zomerperiode komen mensen erachter dat kamperen toch niet helemaal datgene is en willen ze er vanaf.
Het enige wat ik heb gedaan met de pop-up was deze om de 5 jaar opnieuw impregneren, voor de rest gewoon netjes de boel laten drogen als die was gebruikt en goed opbergen. De pop-up heb ik vorig jaar weggegeven via een weggeef hoek en vervangen voor een MSR Elixir 3 kloon van nog geen 100 euro op Amazon (die alweer 3 keer is gebruikt, waaronder in April met nachtvorst).
Daarbij ben ik een echte weekend kampeerder of sta ik max 2 nachten bij een doorreis: ik kampeer meestal met activiteiten in mijn achterhoofd (wandelen/hiken of sightseeing). Nu heb ik zeker materiaal waardoor ik 2 weken zou kunnen bivakkeren op een camping, maar dat is niet mijn ding

Al met al toch weer kosten waar andere mensen bij denken: die heb ik niet en daar huur ik een huisje van.
Gezien de prijzen die ze tegenwoordig in Nederland vragen voor een weekend in het hoogseizoen zijn de kosten van de eenmalige aanschaf en een weekend weg iets hoger voor 2 personen, maar als je een tweede keer weg gaat in datzelfde jaar of jaren achtereen dan kan het behoorlijk aantikken; laat staan met meer personen.
Ik betaalde afgelopen weekend voor 2 volwassenen en 3 nachten een bedrag van 65 euro incl stroom en toeristenbelasting, het weekend met mijn zwager (4 volwassenen en 4 kinderen) was 380 voor 3 nachten incl luxe ontbijt op zondag.
Het enige wat het geval is (het missen van) luxe: wat dat betreft vergt het (in mijn geval) wat kleine aanpassingen tov wat ik gewend ben maar waar ik ben moet de voorzieningen (douchen, toiletten, etc) wel gewoon goed zijn.
Als het wat frisser is dan kleed je wat warmer en-of maak je een vuurtje (mits toegestaan), het eten is wat makkelijker/simpeler en daarna even 10 minuten afwassen met de hand daar word je niet minder van.
Constant regen tijdens kamperen is zeker een ding, zelfs met tenten met meer ruimte en-of een luifel (al dan niet met een vuurtje) is niet fijn; helemaal als je ergens 1 of 2 weken staat bijvoorbeeld en als je kinderen mee hebt. Aan de andere kant is een luxe huisje met zwembad in Italië terwijl het 40 graden is ook verre van ideaal heb ik gisteravond vernomen…