Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos
nee dehrp maar ze kan er politiek uit blijven en nu heeft, door haar, Erdo&co het gevoel dat de agressie en hysterie ergens over gaat. Dat is het toegeven gedeelte.Brent schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 13:44:
[...]
Merkel heeft niets toe, het is inderdaad de rechter die hier over gaat, niet de kanselier.
And it goes BRAAAAAPP!
104aRukapul schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 13:48:
[...]
Blijkbaar was voor vervolging op grond van artikel 103 wel toestemming van de regering nodig (ik lees het er niet in).
...
[ Voor 88% gewijzigd door begintmeta op 15-04-2016 14:33 ]
Kan er eigenlijk geen andere "smiley" voor vinden dan
Ik zie net op GS dat Nanninga ook een gedicht heeft geschreven over Erdogan, met dezelfde woorden. Eens kijken hoe daar op gereageerd gaat worden.
Zo zie je maar weer: die Duitsers moet je echt in de gaten houden.ROFLASTC schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 13:30:
En vervolgens geeft merkel toe....
http://www.rtlnieuws.nl/n...en-voor-beledigen-erdogan
After all, you can't see a figure's panties unless it's the real thing.
Was dit een hele gekke uitkomst dan? Böhmermann heeft niet de grens van het toelaatbare opgezocht met een gedichtje, hij is er moedwillig overheen gegaan (zie de complete uitzending die ik eerder postte*). Het zou misschien mooi zijn als Merkel hem alsnog de hand boven het hoofd zou houden, maar het OM de zaak laten toetsen is de normale gang van zaken in een rechtstaat. Niemand is nog schuld verklaart hiermeenare man schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 15:43:
[...]
Zo zie je maar weer: die Duitsers moet je echt in de gaten houden.
*:
Böhmermann: Also, das Gedicht. Das, was jetzt kommt, das darf man nicht machen?
Kabelka: Darf man NICHT machen.
Böhmermann: Wenn das öffentlich aufgeführt wird, das würde in Deutschland verboten.
Kabelka: Bin der Auffassung: das nicht.
Böhmermann: Okay. Das Gedicht heißt "Schmähkritik".
[gedicht]
[ Voor 23% gewijzigd door fsfikke op 15-04-2016 16:04 ]
Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl
Helaas zit dat ingebakken in het westerse systeem lijkt het wel. Principes zijn geen principes maar een prijskaartje.nare man schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 15:43:
[...]
Zo zie je maar weer: die Duitsers moet je echt in de gaten houden.
Op basis waarvan noem jij dit juist satire en geen smaad?P.K. schreef op woensdag 13 april 2016 @ 12:47:
En in meer algemene zin: jullie kunnen er wel 'smaad' bijhalen, maar dit is satire. Zo simpel ligt het niet.
Als je dit leest, heb je teveel tijd.
Dat volgt eigenlijk logisch uit de definitie van smaad danwel laster. Er is geen weldenkend mens die de woorden van Bohmermann voor waar zal aannemen door de gekozen vorm en mate van overdrijving. Als je het al iets wilt noemen dan komt belediging eerder in zicht.Racing_Reporter schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 16:18:
[...]
Op basis waarvan noem jij dit juist satire en geen smaad?
[ Voor 8% gewijzigd door Rukapul op 15-04-2016 16:25 ]
^^ dit inderdaad. Laat justitie het maar uitzoeken. Ik voorzie een van volgende scenario's:fsfikke schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 15:55:
[...]
Was dit een hele gekke uitkomst dan? Böhmermann heeft niet de grens van het toelaatbare opgezocht met een gedichtje, hij is er moedwillig overheen gegaan (zie de complete uitzending die ik eerder postte*). Het zou misschien mooi zijn als Merkel hem alsnog de hand boven het hoofd zou houden, maar het OM de zaak laten toetsen is de normale gang van zaken in een rechtstaat. Niemand is nog schuld verklaart hiermee
*:
[...]
[1] geen overtreding, dus geen straf
[2] wel overtreding, maar alsnog geen straf
[3] wel overtreding, lage straf (zeg een paar honderd euro of minder)
It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future
En dan komt er een prins Bernhard of een andere Duitser langs die de rekening betaaltGaryu schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 16:25:
\[3] wel overtreding, lage straf (zeg een paar honderd euro of minder)
Een interessante vraag bij een veroordeling is echter of de straten in Duitsland gevuld zullen zijn met toeterende auto's en mensen met vlaggetjes.
[ Voor 22% gewijzigd door Rukapul op 15-04-2016 16:33 ]
In dit geval overtrad iemand bewust de regels om te kijken wat er zou gebeuren. Moeten we dan iedereen die expres regels overtreedt om te laten zien dat ze misschien aangepast moeten worden dat maar laten doen dan?nare man schreef op donderdag 14 april 2016 @ 12:41:
Inderdaad. Als we toegeven aan internationale druk om tot vervolging over te gaan, alleen om de diplomatieke betrekkingen goed te houden, dan is het eind zoek en offeren we onze waarden op aan de barbaren.
Volledig terecht dat ie opgepakt wordt. Daarna moet natuurlijk wel een symbolische straf volgen en het stukje 'staatshoofd' uit het strafboek geschrapt worden.
Dit dus.
Tijd voor alle komieken in Europa om een "Je Suis Bohmermann" te doen en Erdogan tot op het bot te gaan beledigen op een satirische manier.
I had a decent lunch, and I'm feeling quite amiable. That's why you're still alive.
[ Voor 18% gewijzigd door fsfikke op 15-04-2016 16:48 ]
Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl
Maar als de aanklacht belediging van een staatshoofd is, dan is dat toch niet op persoonlijke titel? Daar wordt het alleen maar kanslozer vanfsfikke schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 16:36:
De artikel 103 zaak brengt sowieso geen schokkende verandering he. Hij werd toch al onderzocht voor overtreden van artikel 185: Beledigen. Erdogan heeft op persoonlijke titel daarvan aangifte gedaan en aangezien daarvoor geen toestemming van de regering nodig is, ging die zaak sowieso al door naar het OM.
§103 != §185noguru schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 17:35:
[...]
Maar als de aanklacht belediging van een staatshoofd is, dan is dat toch niet op persoonlijke titel? Daar wordt het alleen maar kanslozer van
Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl
Voor als iemand zich afvroeg hoe hij ertegenaan kijkt
"Always remember to quick save" - Sun Tzu
Opvallend mild voor Hans Teeuwen.anandus schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 20:02:
Teeuwen zegt overigens dat-ie nog een pijpbeurt van Erdogan tegoed heeft van toen Erdogan nog een jongenshoertje in Istanbul was. Hij is een boze consument.
Voor als iemand zich afvroeg hoe hij ertegenaan kijkt
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
Maar het wetsartikel 103 is geen dode letter, blijkt uit navraag van het Duitse persbureau DPA. In 2010 en 2013 werden nog mensen veroordeeld voor belediging van een bevriend staatshoofd. Details over die zaken zijn niet voorhanden.
Naar mijn mening had Erdogan dit moeten negeren, nu krijgt deze zaak internationaal veel aandacht en maakt het alleen maar erger voor hem.
En terecht. Rutte durfde er ook weer eens helemaal niks over te zeggen op zijn persconferentie. Hij kreeg de vraag wat zijn reactie zou zijn als het hier zou gebeuren, maar dat was natuurlijk weer een 'als dan' vraag en daar beginnen we niet aan.anandus schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 20:02:
Teeuwen zegt overigens dat-ie nog een pijpbeurt van Erdogan tegoed heeft van toen Erdogan nog een jongenshoertje in Istanbul was. Hij is een boze consument.
Voor als iemand zich afvroeg hoe hij ertegenaan kijkt
Wees toch eens één keer een kerel en zeg op voorhand dat Erdogan de boom in kan mocht hij hier komen klagen. Hopelijk wordt dat Teeuwen-stukje opgepakt en wordt Rutte wel gedwongen kleur te bekennen. Maar dan zal hij wel zoals gewoonlijk wel weer eerst in Brussel gaan vragen wat hij moet zeggen.
Maar goed, dat 'trotse' volkje gaat hoe dan ook de prijs betalen. Denk dat de hotels in Turkije aardig leeg zijn de komende zomer. Na de Russen hebben ze nu de Duitsers ook al weggepest. Lekker rustig op het strand.
[ Voor 10% gewijzigd door alexbl69 op 15-04-2016 20:22 ]
If buying doesn’t mean ownership Then pirating isn’t stealing / iRacing Profiel
Alleen jammer dat de normale werkende turk die er niets aan kan doen die prijs betaald.alexbl69 schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 20:20:
[...]
Maar goed, dat 'trotse' volkje gaat hoe dan ook de prijs betalen. Denk dat de hotels in Turkije aardig leeg zijn de komende zomer. Na de Russen hebben ze nu de Duitsers ook al weggepest. Lekker rustig op het strand.
alexbl69 schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 20:20:
[...]
Maar goed, dat 'trotse' volkje gaat hoe dan ook de prijs betalen. Denk dat de hotels in Turkije aardig leeg zijn de komende zomer. Na de Russen hebben ze nu de Duitsers ook al weggepest. Lekker rustig op het strand.
Veel Europeanen blijven weg uit Turkije. Daar moeten ze eerder IS voor 'bedanken' dan Erdogan.
"Always remember to quick save" - Sun Tzu
Dan moeten ze niet op Erdogan en AKP stemmen. Beide hebben bij de meest recente presidents- respectievelijk parlementsverkiezingen de absolute meerderheid van stemmen binnengehaald.PilatuS schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 20:32:
[...]
Alleen jammer dat de normale werkende turk die er niets aan kan doen die prijs betaald.
Dat is de helft. De andere helft komt op conto van Koerdisch verzet in reactie op repressie van Erdogan's regering.anandus schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 20:35:
[...]
offtopic:
Veel Europeanen blijven weg uit Turkije. Daar moeten ze eerder IS voor 'bedanken' dan Erdogan.
Rukapul schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 20:44:
[...]
Dat is de helft. De andere helft komt op conto van Koerdisch verzet in reactie op repressie van Erdogan's regering.
Je hebt helemaal gelijk
"Always remember to quick save" - Sun Tzu
Verwijderd
Wat een zieke, bizarre, obscene, beschamende en walgelijke vertoning. Nergens meer ter wereld zitten er meer journalisten in de gevangenis dan in Turkije. En we doen gewoon met Erdogan mee, want politieke belangen.
Merkel is wat mij betreft rijp voor het gesticht. En Rutte, die wederom de kaken stijf op elkaar houdt, daar hebben we eveneens weinig aan. Wat een principeloze en waardeloze politiek leiders hebben we toch weer.
Er is een reden waarom we ook bijvoorbeeld niet meer mensen in de gevangenis gooien wegens godslastering, ook al stond dat tot voor kort (3 jaar geleden) gewoon nog in de wet. Datzelfde kan hier prima worden toegepast met wat rationeel en logisch nadenken.FunkyTrip schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 16:30:
[...]
In dit geval overtrad iemand bewust de regels om te kijken wat er zou gebeuren. Moeten we dan iedereen die expres regels overtreedt om te laten zien dat ze misschien aangepast moeten worden dat maar laten doen dan?
Volledig terecht dat ie opgepakt wordt. Daarna moet natuurlijk wel een symbolische straf volgen en het stukje 'staatshoofd' uit het strafboek geschrapt worden.
Het feit dat je het volledig terecht vindt dat deze man opgepakt wordt en dat je zelfs vindt dat hij bestraft moet worden betekent maar 1 ding: je hebt gewoon geen flauw idee wat het betekent om in een vrije samenleving te leven.
Mark my words: dit is een hele enge en hele foute ontwikkeling die de deur naar een zeer nare wereld op een kier heeft gezet. Als we nog niet eens in staat zijn om in ons EIGEN land anderen te bekritiseren of satire te maken over achterlijke dictators; in hoeverre kunnen we dan nog spreken over een vrije en Westerse samenleving?
[ Voor 54% gewijzigd door Verwijderd op 15-04-2016 21:21 ]
Iets kleins; Erdogan heeft niet de absolute meerderheid, maar gewoon een meerderheid (58%);Rukapul schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 20:44:
[...]
Dan moeten ze niet op Erdogan en AKP stemmen. Beide hebben bij de meest recente presidents- respectievelijk parlementsverkiezingen de absolute meerderheid van stemmen binnengehaald.
[...]
Dat is de helft. De andere helft komt op conto van Koerdisch verzet in reactie op repressie van Erdogan's regering.
Wikipedia: Grand National Assembly of Turkey
Anders was hij nu wel aan het zagen aan de grondwet.
Laat maar ik ben even een idioot....

[ Voor 3% gewijzigd door klaw op 15-04-2016 21:32 ]
Wat is de definitie van absolute meerderheid eigenlijk?klaw schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 21:16:
Iets kleins; Erdogan heeft niet de absolute meerderheid, maar gewoon een meerderheid (58%);
Dan mag je in de grondwet dingen gaan veranderen, (bij ons gaat het anders) meestal 2/3.begintmeta schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 21:25:
[...]
Wat is de definitie van absolute meerderheid eigenlijk?
Laat maar ik ben even een idioot....

[ Voor 8% gewijzigd door klaw op 15-04-2016 21:33 ]
Sinds 2000 zijn er minimaal 19 mensen vervolgd voor majesteitsschennis met minimaal 9 veroordelingen (cijfers 2012, dus zal wel aardig meer zijn), dus zo 'verheven' zijn we niet in Nederland.Verwijderd schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 21:02:
Er is een reden waarom we ook bijvoorbeeld niet meer mensen in de gevangenis gooien wegens godslastering, ook al stond dat tot voor kort (3 jaar geleden) gewoon nog in de wet.
[ Voor 10% gewijzigd door anandus op 15-04-2016 21:30 ]
"Always remember to quick save" - Sun Tzu
Verwijderd
Fuck de koning.anandus schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 21:28:
[...]
Sinds 2000 zijn er minimaal 19 mensen vervolgd voor majesteitsschennis met minimaal 9 veroordelingen, dus zo 'verheven' zijn we niet in Nederland.
Nou nou... Ik las het artikel bij de NOS en zag het fragment daar en mij viel op dat er nergens een adequate interpretatie van de situatie werd gegeven. Ik lijk die hier ook nog te missen.
Alhoewel het fragment kort is, gecombineerd met wat ik bij Der Spiegel lees, wat ook incompleet lijkt zodat ik een slag om de arm moet houden omdat ik met wat incomplete informatie werk, heb ik sterk de indruk dat het gesprek ging over een eerder ander 'incident' waar satirische uitspraken waren gedaan die door sommigen als beledigend en mogelijk in strijd met de wetgeving waren gekwalificeerd en die volgens die wet bestraft zouden kunnen worden. Wat hij toen deed was m.i. duidelijk bedoeld als kritiek op dat standpunt en die wetgeving, en dat de wetgeving omtrent vrijheid van meningsuiting prioriteit zou moeten hebben, en bedoeld om uiting te geven aan de wens dat dit zou veranderen wat Merkel dus blijkbaar ook al voornemens is te doen.
Toen droeg hij dus als 'voorbeeld' van wat op dit moment (nog) niet toegestaan 'zou zijn' die tekst voor die nota bene als titel "Schmähkritik" had wat blijkbaar zoiets betekent als "Beledigende kritiek" (smaadkritiek?). Daarin had hij duidelijk domweg de meest beledigende zaken bedacht die je over iemand zou kunnen zeggen ALS VOORBEELD, (met humoristische bijbedoeling natuurlijk) van wat je dus volgens die bekritiseerde huidige wetgeving NIET zou mogen zeggen over iemand als Erdogan, OMDAT het beledigend en smadelijk is. Niet omdat hij werkelijk denkt dat dat een accurate beschrijving is van Erdogan maar omdat hij denkt dat het juist NIET een adequate beschrijving is en het daarom een goed voorbeeld is van wat je volgens de wetgeving niet mag zeggen. Een op zich volkomen juiste analyse lijkt me en dus een adequaat VOORBEELD.
Het ging dus niet zozeer over Erdogan maar over die wetgeving. Dáár was het als kritiek op bedoeld.
Natuurlijk snapt Erdogan dat niet. En de meeste mensen schijnen zich vooral vast te bijten in de 'letter', zowel van het gesprokene als van de wet, en niet in de 'geest' van het gesprokene en van de wet.
Storm in een glas water dat door de sensatiebeluste media weer heerlijk wordt opgeklopt.
Wat een non-issue weer zeg. Laten we het vooral hierover hebben en niet over de vele véél belangrijker zaken die zich in onze getroebleerde Europese 'Unie' afspelen.
Grappig he, wanneer het je niet uitkomt.
Wat een enge en nare wereld leven we omdat we niet alles mogen zeggen over de koningshuis.
't is 2016sevinc schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 23:22:
[...]
Grappig he, wanneer het je niet uitkomt.
Wat een enge en nare wereld leven we omdat we niet alles mogen zeggen over de koningshuis.


Milieu? Ach man, ik kom uit een voortreffelijk milieu! / Stop de Postcodeloterij
Verwijderd
De onrust en onvrede zal enorm zijn wanneer er daadwerkelijk een veroordeling komt. Elke weldenkende rechter zou dit moeten verwachten. Omdat het recht van meningsuiting in dit geval groter weegt dan de belediging.
Humor heet zoiets.
Haters everywhere but I don’t really care
Maar dat betekent toch niet dat je alles maar mag zeggen?Verwijderd schreef op zaterdag 16 april 2016 @ 00:00:
Omdat het recht van meningsuiting in dit geval groter weegt dan de belediging.
Voor zover ik weet houdt het recht op vrije meningsuiting in dat je alles mag zeggen, zonder dat de overheid vooraf je kan belemmeren.
En dat is ook niet gebeurd, echter achteraf is er iemand die graag wil toetsen of dat wat gezegd is binnen de (wettelijke) grenzen valt.
En als de rechter besluit de komiek toch een straf op te leggen tornt dat niet aan het recht zijn mening te uiten, maar is hij gewoon te ver gegaan, we hebben immers niet voor niets de kreten smaad en laster bedacht.
Dat Merkel hem belt om te slijmkutten dat ze het ook allemaal zó erg vindt is gewoon kansloos.
Haters everywhere but I don’t really care

"When you grow up your heart dies"
In dit geval? Heb je toevallig al kinderen? Accepteer je het als die zeggen dat ze je een eikel/sukkel/Homo/pedo vinden? Of Beperk je hun vrijheid van meningsuiting, omdat je het respectloos vindt van ze?Verwijderd schreef op zaterdag 16 april 2016 @ 00:00:
Omdat het recht van meningsuiting in dit geval groter weegt dan de belediging.
Veroordelen deze vent, vrijheid van meningsuiting is iets anders dan vrijheid van schofferen/beledigen
http://www.dumpert.nl/med.../hans_sloopt_erdogan.html
Als je dit leest, heb je teveel tijd.
Merkel beoordeelt helemaal niets, ze verklaart die schrijver helemaal niet schuldig of onschuldig. Ze vind dat niet haar taak. En dat is precies zoals het hoort imho.
Verwijderd
Elke situatie is anders.tweakerdennis schreef op zaterdag 16 april 2016 @ 09:39:
[...]
In dit geval? Heb je toevallig al kinderen? Accepteer je het als die zeggen dat ze je een eikel/sukkel/Homo/pedo vinden? Of Beperk je hun vrijheid van meningsuiting, omdat je het respectloos vindt van ze?
Veroordelen deze vent, vrijheid van meningsuiting is iets anders dan vrijheid van schofferen/beledigen
Een politicus - met nota bena veel macht - moet je kunnen ridiculiseren. Iets met hoge bomen...
En nee, je hoeft niet alles te pikken. Een ambtenaar in functie beledigen vind ik ongepast. Of de voorbeelden die jij geeft.
Sterker nog, volgens de EHRM is "de grens van toegestane kritiek ruimer is dan bij een gewone burger".Verwijderd schreef op zaterdag 16 april 2016 @ 10:21:
[...]
Een politicus - met nota bena veel macht - moet je kunnen ridiculiseren. Iets met hoge bomen...
[ Voor 4% gewijzigd door anandus op 16-04-2016 10:28 ]
"Always remember to quick save" - Sun Tzu
Hij zit ondergedoken en krijgt bescherming omdat er een paar gekke Turken achter hem aan zitten, hij is niet opgepakt.Verwijderd schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 21:02:
Niet te geloven dat anno 2016 een komiek moet onderduiken omdat hij satire maakt over een staatshoofd, en dat een "democraat" als Merkel toestaat dat deze man opgepakt wordt.
Nee ze volgen gewoon de Duitse wet.Wat een zieke, bizarre, obscene, beschamende en walgelijke vertoning. Nergens meer ter wereld zitten er meer journalisten in de gevangenis dan in Turkije. En we doen gewoon met Erdogan mee, want politieke belangen.
Maar dat idee van rechtstaat is jouw wel bekend? Of vind je het prima willekeur toe te passen en wetten die bedoeld zijn mensen te beschermen tegen bijv. belediging, niet te laten gelden voor mensen die jij niet zo leuk vindt of als jou het even niet uitkomt? Gezellige boel zou dat worden zegMerkel is wat mij betreft rijp voor het gesticht. En Rutte, die wederom de kaken stijf op elkaar houdt, daar hebben we eveneens weinig aan. Wat een principeloze en waardeloze politiek leiders hebben we toch weer.
[...]
Het feit dat je het volledig terecht vindt dat deze man opgepakt wordt en dat je zelfs vindt dat hij bestraft moet worden betekent maar 1 ding: je hebt gewoon geen flauw idee wat het betekent om in een vrije samenleving te leven.

Je snapt duidelijk niet wat er allemaal aan de hand is, niemand is nog schuldig bevonden. Voor wat meer diepgang dan een nu.nl/nos flut artikeltje misschien eens een degelijke bron erbij pakken: http://www.sueddeutsche.d...-ist-es-richtig-1.2951706
Ja en waarom precies? Deze casus is juist de ultieme kracht laten zien van satire:Mark my words: dit is een hele enge en hele foute ontwikkeling die de deur naar een zeer nare wereld op een kier heeft gezet. Als we nog niet eens in staat zijn om in ons EIGEN land anderen te bekritiseren of satire te maken over achterlijke dictators; in hoeverre kunnen we dan nog spreken over een vrije en Westerse samenleving?
http://www.jetzt.de/jan-b...ogan-sieg-fuer-die-satireEine Niederlage also für die Freiheit der Satire in Deutschland? Nicht ganz, denn dann sagte Merkel noch, dass der Paragraf 103 StGB "für die Zukunft entbehrlich" sei.
Beim Durchatmen dann die Erkenntnis: Ein deutscher Satiriker schreibt ein Gedicht über den türkischen Staatspräsidenten und zwei Wochen später kündigt die Bundeskanzlerin an, ein Gesetz zu ändern. Das ist schon ein Ding.
Merkel heeft geen contact gehad met Erdogan hierover hoor.matthijst schreef op zaterdag 16 april 2016 @ 08:25:
Dat Merkel hem belt om te slijmkutten dat ze het ook allemaal zó erg vindt is gewoon kansloos.
[ Voor 38% gewijzigd door fsfikke op 16-04-2016 11:04 ]
Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl
Los van dat alles, hier in België, en ik vermoed ook in Nederland en blijkbaar ook in Turkije, wordt alleen maar gesproken over dat gedicht, volledig uit de context van het hele satirische stuk gerukt.
Echter ook een politicus mag de uitspraken over hem laten toetsen bij een rechter. Dat die rechter dan mogelijk het inzicht van de EHRM opvolgt, lijkt mij niet onlogisch.anandus schreef op zaterdag 16 april 2016 @ 10:27:
[...]
Sterker nog, volgens de EHRM is "de grens van toegestane kritiek ruimer is dan bij een gewone burger".
Dat staat los van het feit dat ik vind dat ome Erdogan zich wel heel erg laat kennen, maar dat is het mooie van ons systeem, iedereen heeft het recht om naar de rechter te gaan.
Nee joh?fsfikke schreef op zaterdag 16 april 2016 @ 10:35:
Merkel heeft geen contact gehad met Erdogan hierover hoor.
"Naar aanleiding van dit smaaddicht deelde de persvoorlichter der Bondsregering op 4 april kort mee dat Merkel heeft gebeld met haar ambtsgenoot in Turkije. "
Haters everywhere but I don’t really care
dat was een telefoongesprek met de Turkse premier Davutoglu, welke idd haar 'ambtsgenoot' is, aangezien ze Bundeskanzlerin is (minister-president van de Bundesregering)...matthijst schreef op zaterdag 16 april 2016 @ 11:10:
[...]
Nee joh?
"Naar aanleiding van dit smaaddicht deelde de persvoorlichter der Bondsregering op 4 april kort mee dat Merkel heeft gebeld met haar ambtsgenoot in Turkije. "
Erdogan is president, zijn duitse 'ambtsgenoot' is Joachim Gauck, wat echter in Duitsland eerder een ceremoniele (en morele) rol is
Overigens, een sterke analyse over het gedicht en de context, door een duitse Jurist, die uitkomt datde kans op vrijspraak voor Böhmermann erg groot is..
omdat het gedicht qua opzet en in de context van de eerdere Tukse rel over een extra3-parodie (die zich geheel binnen de duitse wettelijke mogelijkheid en ook duidelijk binnen het recht op persvrijheid bewoog), gezien kan worden als ook een inhoudelijke uiteenzetting met wat de duiste wet nu juist wel en niet toelaat..
http://www.lhr-law.de/mag...sserecht-a-la-boehmermann
Hierbij is bv de titel al veelzeggend. "Schmähgedicht"..
dat is een verwijzing naar een uitspraak van het BVerfGH (Grondwettelijke rechtspreking) in Karlsruhe in 2006, over de grens tussen persvrijheid en persoonlijke belediging:
http://dejure.org/dienste...hung?Text=1%20BvR%2049/00Die Meinungsäußerungsfreiheit tritt gegenüber dem allgemeinen Persönlichkeitsrecht immer dann zurück, wenn eine Äußerung als “Schmähkritik”, als “Formalbeleidigung” oder als Angriff auf die Menschenwürde anzusehen ist (vgl. BVerfG Beschl. v. 24.05.2006 – 1 BvR 49/00).
räumlicher Kontext der Meinungsäußerung; Auslegung); Beleidigung (zum Nachteil einer kommunalen Klinikträgerin; individuell betroffene natürliche Person; Beleidigungsabsicht); Abwägung (schwer wiegende Persönlichkeitsverletzung; Schmähkritik); Strafzumessung (presserechtliche Verantwortlichkeit); zivilrechtlicher Unterlassungsanspruch (Auslegung; andere Maßstäbe als bei strafrechtlicher Verurteilung; keine Verkürzung bei Inanspruchnahme von Rechtsschutz); Schuldgrundsatz
In die betreffende zaak (naar ik meen over een abortuskliniek die meermaals op zeer onheuze wijze aangevallen werd met beleg´igingen) legde het BundesVerfassungsgerichtshof ook enige 'beperkingen' op om op basis van 'persoonlijke belediging' een politieke of morele inhoudelijke discussie te verbieden..
men moest afwegen of een 'persoonlijke belediging' zwarder gold dan het recht zn mening te uitten over een politiek/moreel thema.
Böhmermann heeft bewust de grens overtreden, er is weinig discussie mogelijk dat zijn gedicht daadwerkelijk deze 'schmäh-kritik' bevat en vol op de persoon speelt...
maar de vraag is nu juist of dit binnen Satire gebruikt kan worden om aan te tonen dat een eerdere aanval van de Turkse Overheid op de duitse persvrijheid, nl. die op de Extra3-zending dus onterecht was..
Böhmermann heeft zowel voor als tijdens het gedicht duidelijk meermaals erop gewezen dat het door hem voorgelezen gedicht dus wél een strafbaar iets was, dat men niet _mocht_ voorlezen..
in tegenstelling tot het zeer onschuldge Extra3-liedje 'Erdowie, Erdowo, Erdowan' en darmee kan je stellen dat het niet ging om de persoonlijke belediging maar vooral een satire op de overdreven en voortijdige reactie dor de Turkse regering.
Ik denk overigens dat het eigenlijk juist wél goed is dat hier een duitse rechter uitspraak over _kan_ doen..
en ook dat een belangrijk oordeel kan geven over de bescherming van de persvrijheid en ook de grenzen daaraan,..
Imho kan hiermee ook de westerse wereld bewijzen waarin het verschil tussen een rechtstaat en een autoritaire staat ligt... niet dat in een rechtstaat géén journalisten aangeklaagd kunnen worden, maar wel dat hierover een eerlijk en publiek en transparant proces volgt in de openbaarheid en met vrije meningsuiting en pers.
En de politiek hierbinnen een terughoudende rol speelt (imho heeft Merkel wel gelijk gehad dat ze het proces laat doorgaan en dat niet tegenhoud uit politieke motieven... wél twijfelachtig vond ik dat ze als regeringsleidster een veroordeling van dat gedicht publiekelijk uitsprak, dat is nu juist niet haar taak als regeringsleidster, maar moet ze aan een rechter overlaten)
[ Voor 86% gewijzigd door RM-rf op 16-04-2016 11:43 ]
Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen
Wat is haar ambtsgenoot eigenlijk? Een rechtstreeks met de bondskanslier overeenkomstig ambt is er eigenlijk niet in Turkijke, maar is dat als je iemand moet kiezen niet eigenlijk eerder Ahmet Davutoğlu?matthijst schreef op zaterdag 16 april 2016 @ 11:10:
[...]
Nee joh?
"Naar aanleiding van dit smaaddicht deelde de persvoorlichter der Bondsregering op 4 april kort mee dat Merkel heeft gebeld met haar ambtsgenoot in Turkije. "
Hoe dan ook, de soep lijkt nu wel erg heet te worden opgediend door enkelen, laten we maar even zien hoe heet hij wordt gegeten.
[ Voor 28% gewijzigd door begintmeta op 16-04-2016 11:20 ]
Schijnt dat heel dat artikel 103 naar de trashcan gaat:ThiJor schreef op zaterdag 16 april 2016 @ 11:08:
Vraag is nu wat ze gaan veranderen aan die wet: Dat majesteitsschennis niet mag of dat de regering toestemming moet geven voor het openen van een onderzoek.
http://www.jetzt.de/jan-b...ogan-sieg-fuer-die-satireDieser Paragraf 103, der Majestäten über Menschen stellt, soll nun noch in dieser Legislaturperiode abgeschafft werden.
Altijd leuk, quotes zonder bronmatthijst schreef op zaterdag 16 april 2016 @ 11:10:
[...]
Nee joh?
"Naar aanleiding van dit smaaddicht deelde de persvoorlichter der Bondsregering op 4 april kort mee dat Merkel heeft gebeld met haar ambtsgenoot in Turkije. "
Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl
Sowieso. Erdogan.

Enige mooie zou zijn als dat artikel binnenkort overal verdwijnt.
[ Voor 50% gewijzigd door matthijst op 16-04-2016 11:24 ]
Haters everywhere but I don’t really care
Met andere woorden, als die komiek nu asiel aanvraagt in Turkije, moeten ze hem opvangen en kunnen ze hem niet vervolgen voor datgene waarvoor hij vervolgd wordt en dus vlucht uit Duitsland.
Verwijderd
Daar sluit ik mij bij aan. Ik heb dit draadje niet helemaal gelezen maar wat mij betreft is het een storm in een glas water. De wet is de wet en daar moet door een rechter aan getoetst worden, niet door de politiek. Als je het niet eens bent met de wet probeer die dan te veranderen. Laat dat nou net gaan gebeuren. Hier is geen sprake van systematische vervolging op basis van een mening en daarmee is wat mij betreft de kous af. Merkel heeft dat netjes verwoord. Het zou pas kwalijk zijn als zij voor rechter zou spelen en rechtspraak onmogelijk zou maken. Zeker in Duitsland zijn ze daar bijzonder voor op hun hoede.begintmeta schreef op zaterdag 16 april 2016 @ 11:16:
Hoe dan ook, de soep lijkt nu wel erg heet te worden opgediend door enkelen, laten we maar even zien hoe heet hij wordt gegeten.
Stiekem wel een treffende vergelijkingsjaool schreef op zaterdag 16 april 2016 @ 08:46:
Dit akkefietje is natuurlijk van alle tijden...
[afbeelding]
And it goes BRAAAAAPP!
Eens, beetje vreemd dat Merkel zich in dit geval niet aan de wet zou moeten houden. Hoe je ook over deze zaak denkt, ik zie dit soort rechtszaken allesbehalve graag, dat kan gewoon niet. In andere gevallen zou de wereld te klein zijn als ze dat doet. Lekker voor de rechter laten komen, vrijspreken en dan die rare wet afschaffen. Probleem opgelost.Verwijderd schreef op zaterdag 16 april 2016 @ 11:48:
[...]
Daar sluit ik mij bij aan. Ik heb dit draadje niet helemaal gelezen maar wat mij betreft is het een storm in een glas water. De wet is de wet en daar moet door een rechter aan getoetst worden, niet door de politiek. Als je het niet eens bent met de wet probeer die dan te veranderen. Laat dat nou net gaan gebeuren. Hier is geen sprake van systematische vervolging op basis van een mening en daarmee is wat mij betreft de kous af. Merkel heeft dat netjes verwoord. Het zou pas kwalijk zijn als zij voor rechter zou spelen en rechtspraak onmogelijk zou maken. Zeker in Duitsland zijn ze daar bijzonder voor op hun hoede.
Beroep, hoger beroep, cassatie, Europees Hof plus de doodsbedreigingen betekenen dat Böhmermann nog wel jaren bezig met de nasleep hiervan. En in de toekomst zullen komieken wel twee keer nadenken voordat ze iemand belachelijk maken die er zo hard op reageert en spontaan besluiten hun volgende gedicht over Donald Trump te maken.noguru schreef op zaterdag 16 april 2016 @ 23:47:
[...]
Eens, beetje vreemd dat Merkel zich in dit geval niet aan de wet zou moeten houden. Hoe je ook over deze zaak denkt, ik zie dit soort rechtszaken allesbehalve graag, dat kan gewoon niet. In andere gevallen zou de wereld te klein zijn als ze dat doet. Lekker voor de rechter laten komen, vrijspreken en dan die rare wet afschaffen. Probleem opgelost.
And to think they once said that computers would take away jobs.
Verwijderd
Dat niet al deze toetsingen zinnig zijn, is een andere discussie. Zo is alweer bijna 10 jaar geleden godslastering uit het wetboek gehaald. Je kan nu dus ongestraft vloeken en zeggen dat er geen god bestaat, ook als iemand zich gekwetst voelt. Majesteit-schennis staat er nog wel in maar wordt nog maar sporadisch toegepast. Je mag het staatshoofd formeel niet voor prostituee uitmaken, iets waar al meerdere mensen in het verleden voor zijn veroordeeld. Of dat een beknotting van de vrijheid van meningsuiting is, is een andere discussie.
Nu is er dus ook de wet die zegt dat een buitenlandse machthebber je mag aanklagen indien deze zich aangevallen voelt. Let wel, een machthebber van een bevriend land. Je mag Erdogan dus geen geitenneuker noemen maar bijvoorbeeld Kim Jong Un voor rotte vis uitmaken is geen enkel probleem. Voordat je gaat schelden zoek je dus maar beter eerst op wat de diplomatieke betrekkingen zijn met het desbetreffende land van de leider waar je tegen ageert. M.i. is het puur deze Nederlandse wet waar de discussie over zou moeten gaan. Die maakt immers dit soort aanklachten mogelijk.
Dan is mijn stellingname zeer duidelijk. Ik ben voor absolute vrijheid van meningsuiting. Belediging mag nooit een reden voor vervolging zijn en wat mij betreft worden alle wetten die hier iets over melden uit het wetboek geschrapt. Dat is een eenzijdige Nederlandse / Duitse / Europese aangelegenheid.
En dat Erdogan hem kent en een klein pikkie plus lange tenen heeft.
Maar goed, wet zal wel rap verdwijnen en dan zal hij misschien meemaken wat écht beledigen is
Haters everywhere but I don’t really care
En hoe groot is de kans dat iemand als Erdogan dan via het Nederlandse / Duitse recht om uitlevering naar Turkije gaat verzoeken?RobinHood schreef op woensdag 13 april 2016 @ 16:59:
[...]
Kunnen ze wel, ze kunnen iig in Nederland besluiten niet te vervolgen, als ze er bijv. geen zaak in zien of bij voorbaat al weten dat iemand toch niet gestraft kan of zal worden.
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Uitlevering waarvoor? Voor iets wat een Duits staatsburger in Duitsland gedaan heeft? Daar heeft justitie in Turkije geen snars mee te maken.Stoney3K schreef op zondag 17 april 2016 @ 19:53:
[...]
En hoe groot is de kans dat iemand als Erdogan dan via het Nederlandse / Duitse recht om uitlevering naar Turkije gaat verzoeken?
Daarbij levert Duitsland haar burgers nooit uit, ook niet aan de VS (itt bijv. Nederland)
Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl
Dus als een Duitser in Duitsland belangrijke Turkse staatdsocumenten gelekt zou hebben, dan gaat hij vrijuit.fsfikke schreef op zondag 17 april 2016 @ 19:59:
[...]
Uitlevering waarvoor? Voor iets wat een Duits staatsburger in Duitsland gedaan heeft? Daar heeft justitie in Turkije geen snars mee te maken.
Waren het staatsdocumenten van een bevriend EU-land of van de VS, dan is ineens de wereld te klein en mag alles op alles gezet worden om die persoon uit te leveren. Meten met twee maten, of niet?
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Als je in Nederland te hard rijdt krijg je ook geen boete uit TurkijeStoney3K schreef op zondag 17 april 2016 @ 20:02:
[...]
Dus als een Duitser in Duitsland belangrijke Turkse staatdsocumenten gelekt zou hebben, dan gaat hij vrijuit.
Waren het staatsdocumenten van een bevriend EU-land of van de VS, dan is ineens de wereld te klein en mag alles op alles gezet worden om die persoon uit te leveren. Meten met twee maten, of niet?
Grundgesetz für die Bundesrepublik Deutschland
Art 16
(1) Die deutsche Staatsangehörigkeit darf nicht entzogen werden. Der Verlust der Staatsangehörigkeit darf nur auf Grund eines Gesetzes und gegen den Willen des Betroffenen nur dann eintreten, wenn der Betroffene dadurch nicht staatenlos wird.
(2) Kein Deutscher darf an das Ausland ausgeliefert werden. Durch Gesetz kann eine abweichende Regelung für Auslieferungen an einen Mitgliedstaat der Europäischen Union oder an einen internationalen Gerichtshof getroffen werden, soweit rechtsstaatliche Grundsätze gewahrt sind.
[ Voor 3% gewijzigd door fsfikke op 17-04-2016 20:35 ]
Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl
In een duitse juridische analyse werd bv gerefereerd aan de 'Baby-caust' rechtzaak,Verwijderd schreef op zondag 17 april 2016 @ 08:32:
Dan is mijn stellingname zeer duidelijk. Ik ben voor absolute vrijheid van meningsuiting. Belediging mag nooit een reden voor vervolging zijn en wat mij betreft worden alle wetten die hier iets over melden uit het wetboek geschrapt. Dat is een eenzijdige Nederlandse / Duitse / Europese aangelegenheid.
maar ook aan verschillende uitspraken van het EHRM over cartoons en kunst, die als 'beledigend' gezien konden worden (de Meischberger/otto Mühl zaak).
http://www.ivir.nl/publicaties/download/398
https://www.villamedia.nl...htse-cartoonvonnis-stand1
Uit zulke zaken blijkt meestal dat het ook niet juist is de 'vrijheid van meningsuiting' als absoluut te zien, en ten allen tijde deze voor de persoonlijke belediging te stellen.
Echter, ook in het 'afwegen' van de belangen van het vrij mogen uitten van een mening, en daarbij een andere persoon te kunnen benadelen, beledigen of defamatoir behandelen, is het veelal zo dat de westerse rechtspraak het recht op vrije meningsuiting heel vaak voor de persoonlijke belangen stelt, ook nu al...
Bv in de Babycaust-zaak mochten aktievoerders abortusartsen persoonlijk voorstellen als 'Kindermoordenaars' en vergelijkingen met de holocaust maken.
in de zaak van de politicus Meischberger tegen kunstenaar Otto Mühl, liet het gerechtshof toe dat de kunstenaar een beeld maakte waarop de politicus masturberend voorgesteld werd.
Wel is er vaak een controle door rechters nodig om de belangen af te wegen, maar die controle an sich betekent niet dat iemand die misschien aangeklaagd kan worden, ook bij voorbaat al schuldig is (dat is nu juist wel vaak het geval in autoritaire landen)
[ Voor 9% gewijzigd door RM-rf op 18-04-2016 13:14 ]
Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen
Ik denk eerder dat jij geen enkel idee hebt van hoe een rechtsstaat werkt. Allemaal puur irrationeel onderbuikgebrabbel. Ik weet juist heel goed wat het betekent om in een vrije samenleving te leven. Met wetten, plichten en rechten. Dat jij vindt dat rechten niet meer hoeven te gelden als het mensen betreft uit andere landen of mensen die jou niet aanstaan is nog veel zorgwekkender.Verwijderd schreef op vrijdag 15 april 2016 @ 21:02:
Er is een reden waarom we ook bijvoorbeeld niet meer mensen in de gevangenis gooien wegens godslastering, ook al stond dat tot voor kort (3 jaar geleden) gewoon nog in de wet. Datzelfde kan hier prima worden toegepast met wat rationeel en logisch nadenken.
Het feit dat je het volledig terecht vindt dat deze man opgepakt wordt en dat je zelfs vindt dat hij bestraft moet worden betekent maar 1 ding: je hebt gewoon geen flauw idee wat het betekent om in een vrije samenleving te leven.
Mark my words: dit is een hele enge en hele foute ontwikkeling die de deur naar een zeer nare wereld op een kier heeft gezet. Als we nog niet eens in staat zijn om in ons EIGEN land anderen te bekritiseren of satire te maken over achterlijke dictators; in hoeverre kunnen we dan nog spreken over een vrije en Westerse samenleving?
Als je namelijk mijn post had gelezen had je ook gelezen dat ik vind dat de wet aangepast moet worden. Dat is namelijk waarom die persoon zijn uitspraken heeft gedaan. Om dat soort wetten aan de kaak te stellen. Wat is een wet nog waard als niemand zich er aan hoeft te houden? Dus zoals ik al zei, symbolisch oppakken die vent, uitspraak laten doen, wet schrappen/aanpassen en dat met veel vertoon aan al die dictatorlandjes laten zien. Landen als Turkije en Rusland. "Zie je? Wij hebben vrijheid van meningsuiting dusdanig hoog in het vaandel, dat we wetten daar op aanpassen ipv van andersom"
Dit dus.
Ik vraag me af wat het Turkse consulaat hier nou eigenlijk mee wilt bereiken? Heel wat mensen kunnen oppakken op een Turks vliegveld omdat ze het glorieuze Moederland hebben beledigt?
People as things, that’s where it starts.
Ik ben bang dat dat via iets minder officiële wegen zal verlopen. Op de Duitse TV heb ik al vaker docu's gezien over organisaties in Duitsland met sterke connecties met Erdogans AKP partij. Die bezoeken en bedreigen mensen die zich kritisch uitlaten over Erdogan.RobinHood schreef op donderdag 21 april 2016 @ 13:59:
http://nos.nl/artikel/2100593
Ik vraag me af wat het Turkse consulaat hier nou eigenlijk mee wilt bereiken? Heel wat mensen kunnen oppakken op een Turks vliegveld omdat ze het glorieuze Moederland hebben beledigt?
Erdogan probeert gewoon op elke mogelijke manier macht uit te oefenen op zijn onderdanen.
[ Voor 7% gewijzigd door fsfikke op 21-04-2016 14:46 ]
Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl
'Hi-Ha-Erdogan' en 'Hiiijjjjj....iiiiiiisssss....eeeeen Erdogan, hij is een Erdogan,...' 😊
Romanes eunt domus | AITMOAFU
Dat ventje begint aardig uit zijn voegen te barsten. Het wordt eens tijd dat "hij" een duidelijk signaal krijgt dat we geen boodschap hebben aan het exporteren van zijn censuur en persooncultus. Op eigen bodem doet hij wat hij wil...RobinHood schreef op donderdag 21 april 2016 @ 13:59:
http://nos.nl/artikel/2100593
Ik vraag me af wat het Turkse consulaat hier nou eigenlijk mee wilt bereiken? Heel wat mensen kunnen oppakken op een Turks vliegveld omdat ze het glorieuze Moederland hebben beledigt?
Natuurlijk makkelijker gezegd dan gedaan, het enige wat ik hoop is dat deze megalomaan lik op stuk krijgt in o.a. toekomstige verkiezingen maar liefst nog eerder in helder moment van onze Europese leiders.
Gewoon er een scheldwoord van maken.Baserk schreef op donderdag 21 april 2016 @ 16:06:
Speciaal voor de consulaire medewerkers;
'Hi-Ha-Erdogan' en 'Hiiijjjjj....iiiiiiisssss....eeeeen Erdogan, hij is een Erdogan,...' 😊
"die scheidsrechter is echt zo'n enorme Erdogan"
"ik ben gister geflitst door zo'n Erdogan met een lasergun"
"je bent een Erdogan als je met vuurwerk stunt"
Gelukkig is de politiek ook direct wakker, maar ik vraag me af of zehet niveau van oneliners gaan overstijgen. Wordt het niet eens tijd dat we de Turkse ambassadeur het land uit zetten?
Dat Erdogan van zijn land echt een bananenrepubliek maakt, en een flink deel van het volk dat goed vind boeit mij niet zo. Hun probleem. Echter, ik wil niet dat Erdie ons land in eentje wil omtoveren. En dat mag hem inderdaad wel eens flink duidelijk worden gemaakt.
People as things, that’s where it starts.
Erdogan is een molenaar!Baserk schreef op donderdag 21 april 2016 @ 16:06:
Speciaal voor de consulaire medewerkers;
'Hi-Ha-Erdogan' en 'Hiiijjjjj....iiiiiiisssss....eeeeen Erdogan, hij is een Erdogan,...' 😊
"Always remember to quick save" - Sun Tzu
Milieu? Ach man, ik kom uit een voortreffelijk milieu! / Stop de Postcodeloterij
Dit kan echt niet, belediging van een ambtenaar in functie.RobinHood schreef op donderdag 21 april 2016 @ 16:34:
[...]
Gewoon er een scheldwoord van maken.
"die scheidsrechter is echt zo'n enorme Erdogan"
"ik ben gister geflitst door zo'n Erdogan met een lasergun"
"je bent een Erdogan als je met vuurwerk stunt"
Maar we moeten de klassieker "Erdogan moolenaar" maar even van stal halen.
Ah, de klassieker "een misverstand veroorzaakt door een werknemer".
http://nos.nl/artikel/210...ingen-is-misverstand.html
[ Voor 15% gewijzigd door DaniëlWW2 op 21-04-2016 22:43 ]
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
Het grote verschil is natuurlijk wel dat zij zich uitte in Turkije zelf.Rukapul schreef op zondag 24 april 2016 @ 08:30:
Op naar het volgende level: http://www.nu.nl/algemeen...epakt-tweets-erdogan.html
Alhoewel ik hoop dat ons corp diplomatique haar snel vrij krijgt.
"Always remember to quick save" - Sun Tzu
Ryzen 7 9800x3D / RX7900XTX OC / 32 GB Corsair Vengeance 6000 Mhz RGB DDR5 / ASUS TUF Gaming B650-Plus WiFi
Volgens mij uit ze zich juist niet, maar doet ze alleen een constatering.anandus schreef op zondag 24 april 2016 @ 08:53:
[...]
Het grote verschil is natuurlijk wel dat zij zich uitte in Turkije zelf.
Alhoewel ik hoop dat ons corp diplomatique haar snel vrij krijgt.
De kritische teksten heeft ze allemaal in nederland geschreven en gepubliseerd.
[ Voor 10% gewijzigd door pacificocean op 24-04-2016 12:49 ]
Ik las ergens dat, in het kader van deze wet, elk land waarmee we niet in oorlog zijn een bevriend land is. Tegelijkertijd geldt de wet alleen als het bevriende staatshoofd in Nederland op bezoek is; als hij/zij gewoon thuis is mag je hier zeggen wat je wilt. Maar ik moet bekennen dat ik het wetsartikel niet heb opgezocht om eea. te verifieren.Verwijderd schreef op zondag 17 april 2016 @ 08:32:
Het kan niet vaak genoeg benadrukt worden: een vervolging is geen schuldigverklaring. Het is een toetsing van iemands uitspraken aan de wet en daar is niets mis mee. Dit heeft niets met de vrijheid van meningsuiting te maken maar met de mogelijke gevolgen van iemands uitspraken voor een andere partij. Je mag je buurman publiekelijk uitmaken voor moordenaar of dief maar als je buurman je dan aanklaagt voor smaad is dat ook geen beknotting van de vrijheid van meningsuiting. Die vrijheid brengt verantwoordelijkheden met zich mee en bij twijfel mogen die verantwoordelijkheden getoetst worden door een rechter.
Dat niet al deze toetsingen zinnig zijn, is een andere discussie. Zo is alweer bijna 10 jaar geleden godslastering uit het wetboek gehaald. Je kan nu dus ongestraft vloeken en zeggen dat er geen god bestaat, ook als iemand zich gekwetst voelt. Majesteit-schennis staat er nog wel in maar wordt nog maar sporadisch toegepast. Je mag het staatshoofd formeel niet voor prostituee uitmaken, iets waar al meerdere mensen in het verleden voor zijn veroordeeld. Of dat een beknotting van de vrijheid van meningsuiting is, is een andere discussie.
Nu is er dus ook de wet die zegt dat een buitenlandse machthebber je mag aanklagen indien deze zich aangevallen voelt. Let wel, een machthebber van een bevriend land. Je mag Erdogan dus geen geitenneuker noemen maar bijvoorbeeld Kim Jong Un voor rotte vis uitmaken is geen enkel probleem. Voordat je gaat schelden zoek je dus maar beter eerst op wat de diplomatieke betrekkingen zijn met het desbetreffende land van de leider waar je tegen ageert. M.i. is het puur deze Nederlandse wet waar de discussie over zou moeten gaan. Die maakt immers dit soort aanklachten mogelijk.
Dan is mijn stellingname zeer duidelijk. Ik ben voor absolute vrijheid van meningsuiting. Belediging mag nooit een reden voor vervolging zijn en wat mij betreft worden alle wetten die hier iets over melden uit het wetboek geschrapt. Dat is een eenzijdige Nederlandse / Duitse / Europese aangelegenheid.
Het wordt op de spits gedreven. Ben benieuwd wat er achter gelosten deuren door Merkel en Tusk is gezegd. Ik zou zeggen dat indien de Turkse overheid niet stopt met de grappen, er van een verdrag geen sprake kan zijn. Dat druist tegen het hele principe in.Rukapul schreef op zondag 24 april 2016 @ 08:30:
Op naar het volgende level: http://www.nu.nl/algemeen...epakt-tweets-erdogan.html
Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos
Het laat vooral zien hoe vrij Turkije inmiddels is. Het maakt niet uit wie of wat je bent, zodra je kritiek hebt komt de lokale Gestapo wel even aan de deur.anandus schreef op zondag 24 april 2016 @ 08:53:
[...]
Het grote verschil is natuurlijk wel dat zij zich uitte in Turkije zelf.
Alhoewel ik hoop dat ons corp diplomatique haar snel vrij krijgt.
Ik had heel even de hoop dat Turkije met get akkoord zich wat Europeser zou opstellen, maar het tegenovergestelde is waar. En politici maar volhouden dat echt niks met het verdrag te maken heeft

People as things, that’s where it starts.
Ryzen 7 9800x3D / RX7900XTX OC / 32 GB Corsair Vengeance 6000 Mhz RGB DDR5 / ASUS TUF Gaming B650-Plus WiFi
Als daar een Turkse lente uitbreekt dan doet der NAVO voorlopig helemaal niks. De NAVO weigert simpelweg om zich te bemoeien met interne aangelegenheden. Staatshoofden in Europa daarentegen zullen eerst hun mond houden en als het echt uit de hand loopt Erdogan met een kleine duw (of mes afhankelijk van je standpunt) in de rug dwingen te vertrekken.cbr600f4i schreef op zondag 24 april 2016 @ 10:08:
Die Erdogan speelt een gevaarlijk spel. Het is dat het een NAVO land is anders was daar ook al een Arabische lente uitgebroken met alle gevolgen van dien.
Het is niet alsof Erdogan nou veel politieke vrienden heeft. Het maximale is een zakelijke verhouding gebaseerd op wederzijds belang waar hij systematisch zo veel mogelijk uit probeert te halen. En kijk, daar zijn we weer bij Böhmermann aanbeland.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
Precies dit. Heb dit al eerder geconstateerd en wordt dan steevast als een soort Poetin-lover weggezet. Moet niets hebben van Poetin, maar dat is het punt niet. Het punt is het stuitende verschil van benadering van landen die heel zwart/wit als 'bad-guys' worden weggezet (Rusland/Syrië [Assad]) en landen die in het oog van het kabinet niets fout kunnen doen (Turkije/Oekraïne). Dit terwijl de daden van met name Turkije werkelijk deerniswekkend zijn en in strijd met alles waar we hier in Nederland voor zeggen te staan.RobinHood schreef op zondag 24 april 2016 @ 12:49:
[...]
Als Rusland zoiets zou flikken zouden de woorden en daden een stuk steviger zijn.
Het zal allemaal wel Real-Politik zijn. We kunnen ons eigen (buitenland-)beleid niet meer bepalen met een EU zoals die nu gevormd is, maar het wrijft wel steeds meer met waar wij als samenleving voor staan. Hoe afhankelijker wij en onze 'partners' worden van landen en regimes die onze universele normen en waarden niet aanhangen of geleid worden door een geloof dat haaks staat op onze denkbeelden zal dit alleen maar erger worden.
'We' zullen toch een keer moeten kiezen wat we willen. Een maximaal internationaal georiënteerd land waarbij we onze normen echter aan zullen moeten passen aan een soort grootste gemene deler (of de zwakste schakel in de ketting, in ieder geval een veel lager niveau dan wat we nu gewend zijn), of we beginnen een ondergrens te definiëren tot waar we het morele verval toestaan te dalen.
If buying doesn’t mean ownership Then pirating isn’t stealing / iRacing Profiel
Nederland, of liever gezegd de politiek/elite, moet inderdaad ook eens naar zichzelf kijken en het falend beleid op eigen bodem durven in te zien.Stel dat Turkije zich in de jaren na de Tweede Wereldoorlog economisch hard had ontwikkeld. En stel dat Nederland arm was gebleven.
Er ontstaat een arbeidstekort in Turkije. Ankara besluit om ‘gastarbeiders’ uit Nederland te halen. Grote groepen mensen uit gebieden zoals Staphorst, de Achterhoek en Zeeland gaan in Turkije werken. Vanuit Ankara besluit men integratiebeleid te maken. De Turkse overheid gaat clubs zoals de SGP, Opus Dei en de Nationaal-Socialistische Beweging subsidiëren om in Turkije de ‘integratie’ van Nederlanders te bevorderen.
Deze ultraconservatieve en extreemrechtse clubs krijgen faciliteiten om stichtingen, scholen, media en internaten op te richten. Dit noemt men in Turkije ‘multicultureel’. Deze clubs slagen er vervolgens in om Nederlanders in Turkije vijftig jaar lang te hersenspoelen.
"When I am weaker than you I ask you for freedom because that is according to your principles; when I am stronger than you I take away your freedom because that is according to my principles"- Frank Herbert
65% van de Turken in Nederland steunt Erdogandefiant schreef op zondag 24 april 2016 @ 14:32:
Nederturkse euforie om arrestatie Umar: dat is pas echt zorgelijk
[...]
Nederland, of liever gezegd de politiek/elite, moet inderdaad ook eens naar zichzelf kijken en het falend beleid op eigen bodem durven in te zien.

Waar haal je dat nou weer vandaan? Er staat dat 64% op hem geeft gestemd maar een stem staat niet gelijk aan steun geven aan.PWM schreef op zondag 24 april 2016 @ 14:40:
[...]
65% van de Turken in Nederland steunt ErdoganAan de ene kant erg zorgelijk, aan de andere kant: Er gaan een miljoen Nederlanders op vakantie en onze politici likken zich er al jaren naar binnen. Zo erg vinden "we" het dus allemaal niet.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
Dat is toch precies wat een stem isDaniëlWW2 schreef op zondag 24 april 2016 @ 14:43:
[...]
Waar haal je dat nou weer vandaan? Er staat dat 64% op hem geeft gestemd maar een stem staat niet gelijk aan steun geven aan.

Een stem is een momentopname van de mensen die zijn gaan stemmen. Daar zitten onherroepelijk ook mensen tussen die strategisch hebben gestemd of gestemd hebben zonder echte kennis van zaken. Daarnaast stel je nu toch echt alle Nederlanders van Turkse komaf gelijk aan die gestemd hebben en dat klopt al helemaal niet. De laatste parlementsverkiezingen was het niet eens de helft van de kiesgerechtigde uberhaupt gaan stemmen...
http://www.parool.nl/buit...ezingen-turkije~a4171275/
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
In veel gevallen vind ik "mensen weten niet waarop ze stemmen" een redelijk argument, maar niet bij mensen zoals Poetin of Erdogan. Waar die mensen voor staan is echt geen geheim.
Natuurlijk kun je nog beargumenteren dat mensen hier op de AKP stemmen omdat zij geen last hebben van de negatieve gevolgen, maar dat aandeel lijkt mij niet zo heel groot. Ik denk dat je toch echt wel kan stellen dat veel Turken hier gewoon zeer nationalistisch zijn, en uiteraard is dat ook het deel wat gaat stemmen. Als Turkije je niet al teveel boeit, ga je natuurlijk ook niet stemmen.
En zelfs al ga je ervanuit dat iedereen die niet stemt niks heeft met Erdogan, dan krijg je alsnog het punt dat 30% van de Turken hem wel okay vindt, en ook dat vind ik geen fijn percentage.
People as things, that’s where it starts.
De verkiezingen van 2014 zijn ook niet geheel vlekkeloos verlopen, Erdogan won met 51% en werd president.RobinHood schreef op zondag 24 april 2016 @ 15:27:
Nou, je moet toch echt wel onder een steen leven, of alleen maar Turkse staats-TV kijken wil je niet weten wat voor Erdogan die Erdogan is. Al kun je denk ik ook wel stellen dat als je alleen maar propaganda-TV kijkt, je het sowieso wel eens bent met Erdogan.
In veel gevallen vind ik "mensen weten niet waarop ze stemmen" een redelijk argument, maar niet bij mensen zoals Poetin of Erdogan. Waar die mensen voor staan is echt geen geheim.
Natuurlijk kun je nog beargumenteren dat mensen hier op de AKP stemmen omdat zij geen last hebben van de negatieve gevolgen, maar dat aandeel lijkt mij niet zo heel groot. Ik denk dat je toch echt wel kan stellen dat veel Turken hier gewoon zeer nationalistisch zijn, en uiteraard is dat ook het deel wat gaat stemmen. Als Turkije je niet al teveel boeit, ga je natuurlijk ook niet stemmen.
En zelfs al ga je ervanuit dat iedereen die niet stemt niks heeft met Erdogan, dan krijg je alsnog het punt dat 30% van de Turken hem wel okay vindt, en ook dat vind ik geen fijn percentage.
Waarom zouden we deze cijfers dan wel geloven? Waar komen ze vandaan, wie heeft dat gepeild?
Op 10 augustus 2014 werd Erdoğan met 51% van de stemmen tot president van Turkije gekozen.[11] De verkiezing werd bekritiseerd door zowel de politieke oppositie als internationale waarnemers vanwege beïnvloeding van de media in het voordeel van Erdoğan, beschuldigingen van corruptie, de onnauwkeurigheid van opiniepeilingen en het misbruik van officiële publieke middelen voor Erdoğans campagne.
Die miljoen die zouden nog hun moeder verkopen als ze dat een tientje in de reissom scheelt. Tokkies en principes..PWM schreef op zondag 24 april 2016 @ 14:40:
[...]
65% van de Turken in Nederland steunt ErdoganAan de ene kant erg zorgelijk, aan de andere kant: Er gaan een miljoen Nederlanders op vakantie en onze politici likken zich er al jaren naar binnen. Zo erg vinden "we" het dus allemaal niet.
Mooi dat Ebru weer 'vrij' is, nu nog een mensensmokkelaar vinden en ze is in Griekenland.
[ Voor 8% gewijzigd door cbr600f4i op 24-04-2016 16:26 ]
Ryzen 7 9800x3D / RX7900XTX OC / 32 GB Corsair Vengeance 6000 Mhz RGB DDR5 / ASUS TUF Gaming B650-Plus WiFi
Vergis je niet. Heb een keer op vakantie gevraagd wat ze toen vonden van die enorme rellen in Istanbul. Was toen omdat een belangrijk park weg moest oid. Die zei toen ooh dat was toch iets van ruzie om een paar bomen ofzo? Dat is gewoon het, neem ik toch aan vrijere, meer westerse deel van Turkije waar je veel in aanraking komt met toeristen en alles. Maar ze wisten het niet. Die man brengt gewoon economische voorspoed dus dan is het al snel goed.RobinHood schreef op zondag 24 april 2016 @ 15:27:
Nou, je moet toch echt wel onder een steen leven, of alleen maar Turkse staats-TV kijken wil je niet weten wat voor Erdogan die Erdogan is. Al kun je denk ik ook wel stellen dat als je alleen maar propaganda-TV kijkt, je het sowieso wel eens bent met Erdogan.
Datzelfde zie je ook bij Poetin. Onder hem ben je net zo vrij als in de oude Sovjet Unie, maar er is, nouja, was, veel economische vooruitgang. En natuurlijk praten mensen veel dingen dan ook goed.jip_86 schreef op zondag 24 april 2016 @ 17:55:
[...]
Vergis je niet. Heb een keer op vakantie gevraagd wat ze toen vonden van die enorme rellen in Istanbul. Was toen omdat een belangrijk park weg moest oid. Die zei toen ooh dat was toch iets van ruzie om een paar bomen ofzo? Dat is gewoon het, neem ik toch aan vrijere, meer westerse deel van Turkije waar je veel in aanraking komt met toeristen en alles. Maar ze wisten het niet. Die man brengt gewoon economische voorspoed dus dan is het al snel goed.
Maar, vergeet ook niet dat de media daar [zowel in Rusland als Turkije] echt niet kritisch kunnen/durven/mogen zijn, waardoor de hele wereld weet wat er misgaat in Turkije, behalve de mensen in Turkije zelf.
Het is een combinatie van alles, waardoor je telkens een bevolkingsgroep weet af te vangen:
- Voorspoed brengen: de meest "domme" mensen vang je daar mee af: beloof gouden bergen, geef gouden molshopen, en zij zijn al happy.
- Zorg ervoor dat de populaire media alleen maar positief over jou zijn, waardoor de mensen die zich wel willen informeren, maar toch niet teveel moeite willen doen, alleen maar die gouden bergen zien, maar niet alle ellende die je bijv. aanricht in Koerdistan.
- Zorg ervoor dat dat media die niet positief is over jou ermee stopt, of zet ze weg als een complot van vijanden van de staat, zodat mensen die media niet meer geloven.
- Sleep kritische mensen voor de rechter, zodat kritiek over jou langzaam uitdooft, omdat niemand kritisch meer durft te zijn. Hierdoor versterkt het beeld dat alles goed gaat ook alleen maar.
Hiermee zorg je er dus voor dat de lagere klasse hun speentje krijgt, de middenklasse gelooft de kranten en media ook maar omdat alle media positief is, en negatieve media is het werk van bijv. de Koerden, en de laatste kritische mensen, onderwijzers, journalisten, maar ook gewone mensen die wat minder goed gelovig zijn, zij verspreiden steeds minder kritiek, puur omdat kritiek hebben hen duur komt te staan. Niet alleen door de staat zelf overigens, er zijn meer dan genoeg nationalisten die inderdaad alle kritiek op Erdogan of Turkije zien als persoonlijke kritiek.
Natuurlijk hobbelt niet heel Turkije achter Erdogan aan, protesten genoeg tegen hem, maar, een meerderheid vind hem uiteindelijk wel best, en doet geen moeite om de boel te veranderen, want, er is toch niks aan de hand? En kijk die gouden bergen eens!
De uiteindelijke uitwerking zag je zelfs op Tweakers heel goed in dit topic: Turkije vs...? Zeker de latere pagina's zijn eigenlijk erg interessant, gezien wat Turkse nationalisten zich er dan mee gaan bemoeien. Wat mij daar ook heel erg opviel was het totale gebrek aan zelfreflectie, en zoals gewoonlijk bij nationalisten een enorme slachtofferrol.
People as things, that’s where it starts.
zolang de mensen in Turkije Erdogan willen en/of op zijn partij stemmen wie zijn wij dan?
Of gaan we nu ook ik Turkije democratie brengen omdat zei een andere mening hebben dan in het 'westen'
[ Voor 11% gewijzigd door sekeroglan op 24-04-2016 18:28 ]
https://card.exophase.com/1/1116015.png
Behalve als je bij een krant werkt die kritiek geeft. Dan word de krant gewoon overgenomen en word je ontslagen. Alleen posietive berichten over Erdogan zijn toegestaan, negatieve niet. Als dit al niet meer kan ga je aardig naar een dictatuur toe.sekeroglan schreef op zondag 24 april 2016 @ 18:27:
Je kan in Turkije zeggen en doen wat je wilt, binnen de grenzen van wet/grondwet.
In Noord-Korea ook, dus, er is helemaal niks mis met Noord Korea?sekeroglan schreef op zondag 24 april 2016 @ 18:27:
Je kan in Turkije zeggen en doen wat je wilt, binnen de grenzen van wet/grondwet.
In de DDR kon je ook doen en laten wat je wilde, zolang je maar binnen de wet bleef.
Onder Stalin, Hitler en Mao, samen goed voor zeker 100 miljoen doden, kon je gewoon wat je wilde, zolang je maar niet de wet overtrad.
Snap je nu wat voor totale onzin redenering dat is?
Kritische mensen, precies het soort die Erdie graag in de gevangenis ziet.zolang de mensen in Turkije Erdogan willen en/of op zijn partij stemmen wie zijn wij dan?
Again:
Wie zijn wij om kritiek te hebben op Noord-Korea, de mensen daar willen dat toch?
Het probleem is niet zo zeer wat Erdogan doet in Turkije, het probleem is momenteel dat hij zijn waanideeën overbrengt naar Europa, en dat is waar de schoen wringt. Dat Erdogan van zijn landje een bananenrepubliek maakt boeit mij weinig, nog minder als de turken dat zelf ook prima vinden, echter, wij hebben in Europa toch echt vrijheid van meningsuiting. Kijk naar hoe LuckyTV wekelijks onze koning helemaal belachelijk maakt. Dat is wat wij in Europa willen.Of gaan we nu ook ik Turkije democratie brengen omdat zei een andere mening hebben dan in het 'westen'
Overigens, Turkije wilt zelf zo graag bij het westen horen, dat is in dat andere topic ook al gezegd. Wil je bij de EU horen? Dan moet je je aan onze spelregels houden, en moet je ook niet raar staan kijken als je de wind van voren krijgt als je kritische media sluit en quasi random mensen oppakt.
People as things, that’s where it starts.
Bron?PilatuS schreef op zondag 24 april 2016 @ 18:35:
[...]
Behalve als je bij een krant werkt die kritiek geeft. Dan word de krant gewoon overgenomen en word je ontslagen. Alleen posietive berichten over Erdogan zijn toegestaan, negatieve niet. Als dit al niet meer kan ga je aardig naar een dictatuur toe.
Paar zenders voor je CNN Turk, Halk tv etc.. zijn gewoon actief.
https://card.exophase.com/1/1116015.png
Dat doen ze ook toch, aan de spelregels houden? Hij deelt de mening niet en gaat naar de rechter om de wet te laten toetsenRobinHood schreef op zondag 24 april 2016 @ 18:35:
[...]
In Noord-Korea ook, dus, er is helemaal niks mis met Noord Korea?
In de DDR kon je ook doen en laten wat je wilde, zolang je maar binnen de wet bleef.
Onder Stalin, Hitler en Mao, samen goed voor zeker 100 miljoen doden, kon je gewoon wat je wilde, zolang je maar niet de wet overtrad.
Snap je nu wat voor totale onzin redenering dat is?
Nee dat snap ik niet omdat de vergelijk nergens over gaat.
[...]
Kritische mensen, precies het soort die Erdie graag in de gevangenis ziet.
Welke kritische mensen? 2 grootste (volgens Erdogan omdat ze staatsgeheimen deelden) zijn vrij afwachtend van hun proces
Again:
Wie zijn wij om kritiek te hebben op Noord-Korea, de mensen daar willen dat toch?
[...]
Het probleem is niet zo zeer wat Erdogan doet in Turkije, het probleem is momenteel dat hij zijn waanideeën overbrengt naar Europa, en dat is waar de schoen wringt. Dat Erdogan van zijn landje een bananenrepubliek maakt boeit mij weinig, nog minder als de turken dat zelf ook prima vinden, echter, wij hebben in Europa toch echt vrijheid van meningsuiting. Kijk naar hoe LuckyTV wekelijks onze koning helemaal belachelijk maakt. Dat is wat wij in Europa willen.
En hoe doet Erdogan dit dan?
Overigens, Turkije wilt zelf zo graag bij het westen horen, dat is in dat andere topic ook al gezegd. Wil je bij de EU horen? Dan moet je je aan onze spelregels houden, en moet je ook niet raar staan kijken als je de wind van voren krijgt als je kritische media sluit en quasi random mensen oppakt.
https://card.exophase.com/1/1116015.png
Turkse krant Zaman na ontslag hoofdredacteur lovend over Erdogan http://nu.nl/algemeen/422...cteur-lovend-erdogan.html (via @NUnl)sekeroglan schreef op zondag 24 april 2016 @ 18:47:
[...]
Bron?
Paar zenders voor je CNN Turk, Halk tv etc.. zijn gewoon actief.
Zaman ?sekeroglan schreef op zondag 24 april 2016 @ 18:47:
[...]
Bron?
Paar zenders voor je CNN Turk, Halk tv etc.. zijn gewoon actief.

Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen