Dit stuk laat voor een deel al heel goed zien waar populisten, of hoe je mensen als Wilders en Trump maar wilt noemen, goed in zijn: Inderdaad zeggen wat het [ongeïnformeerde] volk wilt horen. Immers, dat volk wilt graag dingen horen die of niet kunnen [wettelijk gezien, of reëel gezien] of gewoon al gedaan worden, maar dan harder gezegd.kuusj98 schreef op zondag 21 februari 2016 @ 18:49:
[...]
Daar is één makkelijke verklaring voor te vinden: hij zegt wat het volk wil horen.
Hopelijk wordt ik nu niet onthoofd maar ik stel hem wel vaker "gelijk" aan Wilders, het is ook een populist die het onder een bepaalde groep van de bevolking goed doet. Ook zegt hij wat veel mensen denken maar niet durven uitspreken omdat er (al dan niet terecht) een taboe op ligt, dit doet Trump ook. Omdat in het super-vrije en geweldige onovertroffen United States of Amerika de nationale trots zo hoog is dat ze de spuigaten uitloopt heeft meneer Trump inderdaad een grote groep mensen achter zich hangen.
Ja, ik ben het (gedeeltelijk) eens met bepaalde ideeën of uitspraken van zowel Trump als Wilders, maar met de rest van hun ideeën ben ik het volkomen oneens. Het is een pure kapitalist waar geld op nummer 1 staat. In een land waar geld je zowat alles kan geven is het inderdaad wel handig om de economie hoog te zetten, maar hij drijft door. Ik ben het er bijvoorbeeld mee eens dat bepaalde mensen een land niet binnen hoeven te komen of weg mogen, maar weer niet met het idee dat geen enkele buitenlander in het land mag zijn. Helaas bestaat er in de politiek niemand die precies het profiel heeft waar ik op zou stemmen, dus moet je compromissen maken. Aangezien er niet zo superveel kandidaten in Amerika zijn zullen meer mensen op Trump uitkomen.
Die "bepaalde mensen die het land niet in mogen komen" komen er namelijk nu ook al niet in. Ja, natuurlijk, een paar wel want iets 100% afdichten is onmogelijk, zie de Berlijnse Muur, maar de VS, en zonder de vluchtelingencrisis de EU ook, heeft een geweldige grensbewaking. Je komt de VS echt niet zomaar in. Ten eerste is het veredeld eiland met maar 2 buren, en vooral de grens met de zuiderburen is erg goed dichtgetimmerd.
Mensen het land uitzetten is wat moeilijker omdat het land waar ze heen moeten vaak niet meewerkt, immers, wat moet een land met criminelen? Die zeggen "Well, jullie hebben ze opgepakt, in jullie land, volgens jullie wetten, dus, het zijn jullie criminelen, wij laten ze niet toe in dit land, want, het zijn criminelen!"
Overigens is het volgens mij in de VS al mogelijk om mensen hun greencard ofzo af te pakken, een tijd terug probeerden wat mensen Justin Bieber de VS uit te trappen door middel van een soort van referendum. Het is niet gelukt, maar blijkbaar is de macht om het te doen er wel.
Het vervelende is alleen dat "het volk" dat soort dingen steeds minder wilt horen. Redelijkheid is erg ver te zoeken, zowel in de VS als in ons land. Zie in de VS oa. de wapendiscussie, en hier zwarte piet, vluchtelingen en het nieuwe slachtoffer, de NIPT. De media doet niet aan fact-checking, want kranten, links en rechts, zijn 50% columns waarin mensen maar wat roeptoeteren zonder enige onderbouwing., zowel Politici kunnen ook roepen wat ze willen want ze hoeven niet bang te zijn dat een krant zegt "Goh [insert naam], wat je hier zegt klopt niet volgens deze 2432 studies/onderzoeken/statistieken", immers, de krant houdt zich vooral bezig met columns.
Het volk weet daardoor van niks, wat nog eens verergert wordt door de afkeer tegen "traditionele media" waardoor mensen de meest wazige blogs/columns/websites als de ultieme waarheid gaan aanzien, en gaan luisteren naar de politicus die dat ook het hardste roept, in het geval van NL Wilders, in het geval van de VS Trump.
Dat wat hij zegt niet kan, de meeste mensen snappen dat niet eens, maar wat je ook vaak hoort is, zeker als je opmerkt dat dat in strijd is met bijv. een VN verdrag, "Ach, dan breken we toch dat verdrag, we hebben toch nog wel iets over ons eigen land te zeggen!"
De uiteindelijke grap is dat het niet alleen de schuld van 1 iets is. Iedereen verneukt het gewoon. Het volk zou eens moeten nadenken, de media zou weer eens aan factchecking etc moeten doen, en de politiek moet onder andere weer eens beleid maken op de lange termijn, gestaafd op feiten.
Zolang dat niet gebeurd, zullen mensen als Trump, en Sanders ook wel een beetje, leuke tijden hebben.
People as things, that’s where it starts.