Sinds vanmiddag heb ik de door Jonaz geleverde ZTE F668A vervangen door een Fritz!Box 5530 Fiber die ik nog had liggen uit de tijd dat ik abonnee was bij Freedom Internet.
Het "recept":
De Fritz!Box bevatte een AON ONT in een SFP-module. Aangezien Jonaz GPON gebruikt heb ik bij de Fritzshop een GPON SFP aangeschaft en deze in de Fritz!Box gestoken.
Vervolgens was het een kwestie van het formulier op de website van Jonaz invullen en daarop het ID van de GPON ONT aan te geven. Tip: dat is niet het serienummer dat op de onderkant van de SFP staat, je moet dit echt opzoeken in de instellingen van de Fritz!Box. Ook moet je een foto van de onderkant van de SFP meesturen.
Vanmiddag mailde Jonaz-support dat ze het serienummer van de Fritz ONT in hun systemen hadden verwerkt en dat ik de optische kabel kon gaan omprikken van de ZTE-modem naar de Fritz!Box.
Aandachtspunt daarbij is dat de ZTE modems een SC/APC-connector (brede stekker) hebben maar dat de Fritz! ONT een SL/APC-connector (smalle stekker) heeft. Ook de FTU heeft een brede stekker. Van de ZTE naar de FTU liep dus een kabeltje met twee brede stekkers.
Gelukkig had ik destijds van Freedom een kabel met een smalle en een brede connector gekregen. Dus heb ik de FTU geopend, de kabel die naar het ZTE-modem liep losgehaald en de Freedom/Fritz-kabel daarin geprikt.
Vervolgens was het een kwestie van in de Fritz!Box fiber-settings VLAN 100 in te stellen (volgens de instructie op de site van Jonaz) en een halve minuut later had ik verbinding.
Je hebt dus enige kennis van ONT's, SFP's en optische kabels en hun connectoren nodig, maar daarvoor ben je een Tweaker, niet waar. Al met al is de vervanging van het ZTE-modem op basis van vrije modemkeuze vlekkeloos verlopen en ben ik zeer tevreden over de kwaliteit en de snelheid van de reacties van de Jonaz-supportdesk.
[
Voor 11% gewijzigd door
BamSlam_ op 18-03-2025 21:51
. Reden: Screenshots toegevoegd ]