AlphaESS 10+6kW + 23kWh batterij || 64x 500Wp PV || '23 MY LR || LG R290 16kW WP
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
Dank je, straks even uitzoekenLuckeh schreef op donderdag 12 maart 2020 @ 20:45:
[...]
Zover ik weet niet. Maar ik gebruik sinds een paar weken RaceLabs overlays en daarmee heb de black-box alleen bij pitstops nog nodig. Ik rijd overigens niet full-screen maar "windowed" hiervoor. Dit kost een paar FPS maar daardoor werken de overlays wel prima.
Zelfde hier. Maar ik heb de bediening van de black boxes volledig op de FunkySwitchTM staan. Dus ik wissel af en toe tijdens het rijden om bijvoorbeeld rondetijden te bekijkenderx666 schreef op donderdag 12 maart 2020 @ 21:33:
F3 is een must voor mij, ik rij eigenlijk geen meter zonder F3 aan
Ticking away, the moments that make up a dull day
Als 17e gekwalificeerd en voorzichtig van start gegaan. Flink wat posities gewonnen door fouten van anderen en zelfs in de pits nog iemand ingehaald door precies genoeg te tanken (dankjewel DRE).
Helaas in de outlap een slechte exit uit de hairpin terwijl ik op P8 reed. Te veel moeite gedaan om de plek te behouden en door netcode rond getikt door een 3 namer. Helaas kan ik dan niet mijn hoofd snel genoeg resetten om weer verder te gaan dus in Sunset Bend nogmaals rond gegaan. Beide keren zonder schade maar flink wat tijd verloren, en vond mezelf op de 13e plek.
Toch nog terug kunnen vechten en profiteren om als 10e te eindigen, niet verkeerd. Zonder fouten had ik nu weer boven de 2k iRating gezeten, nu blijven steken op 1988. Verder wel een goeie race gehad, de eerste officiele sinds mensenheugenis
DRoME LAN Gaming | iRacing profiel | Kia e-Niro 64kWh | Hyundai Ioniq 28kWh | PV 5.760Wp |
Ook wt rondjes geoefend op Sebring met de Cayman , werd een beetje scheel van het slechte beeld met in de verte kijken , dus grafische settings gewijzigd , scheelt een hoop moet ik zeggen , nu de snelheid nog.
Idem...Wormaap schreef op donderdag 12 maart 2020 @ 22:45:
[...]
Zelfde hier. Maar ik heb de bediening van de black boxes volledig op de FunkySwitchTM staan. Dus ik wissel af en toe tijdens het rijden om bijvoorbeeld rondetijden te bekijken
Als ik ooit een keer een custom stuur maak/laat maken dan moet er een FunkySwitch op zitten. Ik kan echt niet zonder dat ding.
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
Ik weet niet of dit al eerder gevraagd is, maar welk stuur gebruik je en hoe heb je die ingesteld in Windows en iRacing? Misschien zit je wel op 540 graden te klooien, of met verkeerde FFB instellingen. Of misschien ben je minder getalenteerd dan je dachtImac2011 schreef op donderdag 12 maart 2020 @ 23:29:
Ik heb maar een race gedaan in de global mx-5 cup , als 4e gefinished van de 10 -12 rijders .Best leuk moet ik toegeven , goed om te oefenen met inhalen en nog een paar ronden strijd gehad om de 4e plek .Maar zelfs daar ruim seconde langzamer als de snelste in de race .Blijven oefenen dus en geduldig opbouwen , tenslotte toch een rookie op sim gebied , en schijnbaar minder aanleg dan gedacht![]()
Ook wt rondjes geoefend op Sebring met de Cayman , werd een beetje scheel van het slechte beeld met in de verte kijken , dus grafische settings gewijzigd , scheelt een hoop moet ik zeggen , nu de snelheid nog.
Dus: welk stuur en hoe ingesteld? Welke pedalen en hoe ingesteld?
DRoME LAN Gaming | iRacing profiel | Kia e-Niro 64kWh | Hyundai Ioniq 28kWh | PV 5.760Wp |
https://www.coanda-simspo...8f-443b-b231-f5d6e92aaeb0
Het wordt wel erg profi in onze hobby.
Mede oprichter van GoT iRacen & druk met Home Assistant
OK. Je hebt "Linear FFB" uitstaan in iRacing? Dat is voor high-end DD stuurtjes. Staat me iets bij uit mijn T500RS tijd dat de standaard FFB instelling in Windows op 75% moet staan, anders ga je de motor "oversturen". Laatste tip: zorg dat het aantal graden precies op 900 staat, dus even je stuur opnieuw calibreren daarvoor. Succes!Imac2011 schreef op vrijdag 13 maart 2020 @ 00:45:
@Arfman Gebruik een thrustmaster tmx , met t3pa pedalen met rem mod , moet echt hard trappen als ik wielen wil blokkeren , gewoon een redelijk setje denk ik , natuurlijk niet te vergelijken met fanatec of de duurste thrusmaster .Ffb heb ik met het speciale programma gechecked en afgesteld , en staat op 902 graden.Grootste probleem wat ik ervaar is het inschatten /voelen van de snelheid en de grip , het diepte zien is met de vr bril wel prima , dus daar ligt het ook niet aan.Gevalletje veel oefenen , weinig aanleg denk ik voor het "simmen"
DRoME LAN Gaming | iRacing profiel | Kia e-Niro 64kWh | Hyundai Ioniq 28kWh | PV 5.760Wp |
Ik heb dit ook wel eens gelezen, maar nooit uit een goede bron. De aanname was dat 75% eigenlijk de normaalstand zou zijn en 100% een soort "overclock". Ik heb hier zelf veel over opgezocht en uiteindelijk iemand gevonden die een semi-wetenschappelijk experiment met huis-tuin-en-keuken-gerei heeft uitgevoerd. Daar heb ik wat grafiekjes van gezien. Het betrof een T300, dus net iets andere motor.Arfman schreef op vrijdag 13 maart 2020 @ 08:29:
[...]
Staat me iets bij uit mijn T500RS tijd dat de standaard FFB instelling in Windows op 75% moet staan, anders ga je de motor "oversturen".
Zie hier: https://www.racedepartmen...lawed-assumptions.124937/
De conclusie was dat de T300RS motor vrijwel lineair is met de kracht in Windows. Dat de curve niet afvlakt, is voor mij een indicatie dat hij dus niet op of boven zijn capaciteit levert. Wel hoor ik de ventilator dan sneller aangaan, maar dat is logisch. Warm wordt hij overigens nog steeds niet. Ik vermoed dat hij dus nog steeds binnen zijn toleranties werkt.
Persoonlijk heb ik hem op 100% staan voor een groter bereik en schaal ik in iRacing de FFB naar het juiste niveau.
De kwalificatie van de GT Challenge ging dramatisch. Ik had te weinig benzine in de tank, waardoor ik stil kwam te staan in mijn tweede ronde.
Tijdens de race rustig gestart en een paar plekken goed kunnen maken. Tijdens race kon ik hier en daar mensen inhalen. Uiteindelijk toch nog tot P4 terug kunnen vechten.
De GT1 auto's blijven toch toffe auto's om in te rijden.
Resultaat GT Challenge:
https://members.iracing.c...nid=31126058&custid=64876
De National Series race ging iets minder. Redelijk gekwalificeerd, maar spinde meteen in de eerste ronde. Gelukkig niets of niemand geraakt, maar het was wel een kansloze race. Uiteindelijk toch nog P15 geworden. Phoenix heb ik nooit echt een leuke baan gevonden. Op naar de volgende.
Resultaat National Series:
https://members.iracing.c...nid=31126689&custid=64876
Morgen doen we mee met de 12 uur van Sebring, moet iedereen zich registeren voor de race op de website ?
Of als 1 iemand van het team registered kan de rest dan later tijdens het event inschrijven en joinen ?
Heb namelijk 2 rijders die pas later op de avond online zijn, moet ik hun dus voor 14:00 laten registeren of kan dit nog later ?
Weet je ook meteen waar je VRS subscription heen gaatJoepW schreef op vrijdag 13 maart 2020 @ 05:23:
Mack en een aantal andere Coanda rijders hebben een nieuw 'huis'.
https://www.coanda-simspo...8f-443b-b231-f5d6e92aaeb0
Het wordt wel erg profi in onze hobby.
Zolang ze voor de start van de sessie in het team zijn aangemeld kunnen ze gewoon later joinen. Ze moeten dus wel al in je team zitten, je kunt ze niet meer toevoegen tijdens de race.Flamax schreef op vrijdag 13 maart 2020 @ 09:47:
Even een vraag voor de bekende met Endurance events binnen iRacing.
Morgen doen we mee met de 12 uur van Sebring, moet iedereen zich registeren voor de race op de website ?
Of als 1 iemand van het team registered kan de rest dan later tijdens het event inschrijven en joinen ?
Heb namelijk 2 rijders die pas later op de avond online zijn, moet ik hun dus voor 14:00 laten registeren of kan dit nog later ?
En het prijzengeld van Coanda Josh.NickThissen schreef op vrijdag 13 maart 2020 @ 09:50:
[...]
Weet je ook meteen waar je VRS subscription heen gaat![]()
[...]
Zolang ze voor de start van de sessie in het team zijn aangemeld kunnen ze gewoon later joinen. Ze moeten dus wel al in je team zitten, je kunt ze niet meer toevoegen tijdens de race.
Hoe werkt dat dan met het bepalen van je SOF ?
Stel er zit iemand met 5K iRating in je team en de rest is 1K wordt er dan gekeken wie er in je team zitten of wie er voor de race zijn geregistreerd ?
Ongeacht of de 5K iRating rijder mee doet ?
Je kan prima later joinen als je bijv. "join with password" aanzet.
Duidelijk verhaal!NickThissen schreef op vrijdag 13 maart 2020 @ 09:55:
Er wordt (helaas) alleen gekeken naar de mensen die voor de race zijn ingeschreven. De rest van je team wordt niet meegenomen in de SOF. Zo is het dus typisch om alleen de hoogste rijder te laten inschrijven en de rest later te laten joinen zodat je in zo hoog mogelijke split komt. Of natuurlijk de laagste zodat je lekker kan "winnen" tegen mensen die veel minder goed zijn
Wil alles even zeker weten, zou klote zijn als onze snelste rijder ineens niet mee kan doen omdat hij voor 14:00 niet in was geschreven.
Maar goed om te weten dat hij dus gewoon 's avonds online kan komen en dan kan registeren.
Wat bestreft SOF, helemaal goed om te weten.
Dit is dus inderdaad wel iets waar je mee kunt spelen.
Wat bedoel je hier mee ? Hoe zet ik dit aan ?Scr33x0r schreef op vrijdag 13 maart 2020 @ 09:55:
Je kan prima later joinen als je bijv. "join with password" aanzet.
Hoe krijg je op die baan de tijd in de 0.28? Ik ben al dat ik zonder overstuur/glijden in de 0.30 laag terecht kom.Niellie41 schreef op vrijdag 13 maart 2020 @ 09:05:
Resultaat National Series:
https://members.iracing.c...nid=31126689&custid=64876
Vooral de laatste bocht is tricky.
Als ik alleen ga testen op die baan kom ik in de 0.29.7, maar lager helaas niet.
In de 2 races gisteravond ook, ik rijd op mijn limiet en ik voel dat de auto op het randje van glijden rijdt en toch komen de andere auto's je voorbij alsof ik stilsta.
De T300 is ook een stuk nieuwer dan de T500. De T500 had (wel back in 2011) nogal wat funky strength curves, zoals je kunt zien in onderstaande post van David Tucker:SlaadjeBla schreef op vrijdag 13 maart 2020 @ 08:58:
[...]
Ik heb dit ook wel eens gelezen, maar nooit uit een goede bron. De aanname was dat 75% eigenlijk de normaalstand zou zijn en 100% een soort "overclock". Ik heb hier zelf veel over opgezocht en uiteindelijk iemand gevonden die een semi-wetenschappelijk experiment met huis-tuin-en-keuken-gerei heeft uitgevoerd. Daar heb ik wat grafiekjes van gezien. Het betrof een T300, dus net iets andere motor.
[Afbeelding]
Zie hier: https://www.racedepartmen...lawed-assumptions.124937/
De conclusie was dat de T300RS motor vrijwel lineair is met de kracht in Windows. Dat de curve niet afvlakt, is voor mij een indicatie dat hij dus niet op of boven zijn capaciteit levert. Wel hoor ik de ventilator dan sneller aangaan, maar dat is logisch. Warm wordt hij overigens nog steeds niet. Ik vermoed dat hij dus nog steeds binnen zijn toleranties werkt.
Persoonlijk heb ik hem op 100% staan voor een groter bereik en schaal ik in iRacing de FFB naar het juiste niveau.
https://members.iracing.c...t/25/1473510.page#3358376
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
Deze auto is ook best tricky in deze omstandigheden. De oude Phoenix is vrij hobbelig en door het warme weer is er weinig grip. De truc bij oval racen is dat je met je "pedalen stuurt" in plaats van je stuur. Bijvoorbeeld: wanneer je onderstuur hebt, moet je niet nog meer gaan sturen. Dan creëer je juist méér onderstuur, omdat de voorwielen dan nog meer wrijving hebben.fietsbob schreef op vrijdag 13 maart 2020 @ 10:44:
[...]
Hoe krijg je op die baan de tijd in de 10.28? Ik ben al dat ik zonder overstuur/glijden in de 1.30 laag terecht kom.
Vooral de laatste bocht is tricky.
Als ik alleen ga testen op die baan kom ik in de 10.29.7, maar lager helaas niet.
In de 2 races gisteravond ook, ik rijd op mijn limiet en ik voel dat de auto op het randje van glijden rijdt en toch komen de andere auto's je voorbij alsof ik stilsta.
In oval racing moet je de auto zo veel mogelijk laten rollen. Na de apex het gas rustig opbouwen, niet in één vol op het gas. Daar wordt de auto onrustig van.
Ik zie dat een rondje van VRS beschikbaar is. Hier heb je wel wat aan.
edit:
Ik vind Phoenix zelf niet zo'n heel leuke baan. Hij is te groot voor een short track, maar ook weer te klein voor een "reguliere" oval.
[ Voor 5% gewijzigd door Niellie41 op 13-03-2020 11:11 ]
Ben in December '19 begonnen met Ovals om de mensen met 3 namen te ontwijken.
Vooral de races met (veel) Amerikanen kun je gewoon advies vragen over insturen etc tijdens practice.
Als je in practice zit, rij dan ook paar rondjes mee met de nmr 1 en 2.
Merk dat de races uitdagend zijn, maar er ook enorm fair word gereden.
Je kan rustig overleggen of iemand die een goeie run heeft er voorbij wil en op welk moment.
Zodra je in B license races komt gaat bandenwissel en FCY ook meetellen.
De trucks rijden echt tienden per ronde sneller op nieuwe banden.
Let op wat de rest van het veld doet, het is leuk om vanaf P10 op P1 te rijden, maar bij een restart vliegt iedereen je in twee ronden voorbij.
Tenzij je net het geluk hebt dat er wederom een FCY komt door een crash bij de herstart, die heb ik ook zien gebeuren
to linux or not ,that's my quest... | 5800X | 32GB 3800C15 | X570-Pro | 980 1TB | 7900XTX | PVoutput | Fiets
De Chevrolet is best wel gevoelig. Op Phoenix zie ik vaak mensen wegglijden en in de muur belanden.
Dit seizoen wil ik meedoen in de K&N series en als het me lukt deze week om te upgraden naar C, het Indycar seizoen met de Dallara IR18.
Je kan nu een practice joinen om te kijken hoe dat gaat. Net ook geprobeerdFlamax schreef op vrijdag 13 maart 2020 @ 10:16:
[...]
Wat bedoel je hier mee ? Hoe zet ik dit aan ?
Het probleem is alleen dat we 2 man toch eigenlijk net te weinig vinden, en we dus nog iemand zoeken die een paar stints mee wil rijden. We verwachten stints van rond het uur lang, dus even simpel gerekend een uurtje of 4 rijden dus.
We gaan rijden met de Porsche RSR (GTE), en vragen natuurlijk wel dat je daar iig veilig een uurtje of 4 mee rond kunt karren. Split zal wel rond split 4-5 worden denk ik aangezien Nick net boven de 4k zit, en ik net eronder.
Niemand ?
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
Ik durf het niet aan met mijn knie....derx666 schreef op vrijdag 13 maart 2020 @ 19:41:
Vraagje: Nick en ik willen een beetje last minute toch de 12h van Sebring rijden morgen. Gewoon voor de fun, aangezien we beiden eigenlijk niet of nauwelijks geoefend hebben
Het probleem is alleen dat we 2 man toch eigenlijk net te weinig vinden, en we dus nog iemand zoeken die een paar stints mee wil rijden. We verwachten stints van rond het uur lang, dus even simpel gerekend een uurtje of 4 rijden dus.
We gaan rijden met de Porsche RSR (GTE), en vragen natuurlijk wel dat je daar iig veilig een uurtje of 4 mee rond kunt karren. Split zal wel rond split 4-5 worden denk ik aangezien Nick net boven de 4k zit, en ik net eronder.
Niemand ?
Mede oprichter van GoT iRacen & druk met Home Assistant
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
AlphaESS 10+6kW + 23kWh batterij || 64x 500Wp PV || '23 MY LR || LG R290 16kW WP
Boeie... Morgen wat rondes rijden, en klaar. Als je de Porsche en Sebring hebt, ben je morgen van harte welkom. Doe anders ff een DMLuckeh schreef op vrijdag 13 maart 2020 @ 22:33:
Dat had ik wel leuk gevonden, maar ik ken Sebring echt helemaal niet. En ik heb de habbit om in endurance wedstrijden de auto in de muur te parkeren. (2 uit 2 tot dusver).
[ Voor 58% gewijzigd door derx666 op 13-03-2020 22:37 ]
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
Chronisch hè. Ene keer erger dan de andere keer.derx666 schreef op vrijdag 13 maart 2020 @ 22:24:
Nog steeds problemen met die knie Joep? Pfff ellende kerel... Sterkte
Ben btw verder deze maand thuis aan het werk. Dus als je in de buurt bent ff langskomen hè!
Mede oprichter van GoT iRacen & druk met Home Assistant
Ik ben benieuwd. Eerste teamrace / endurance ooot.
Gezien onze gemiddelde iRating (1600) verwacht ik dat we in de laatste split komen
Ik zal een linkje naar een livestream delen
Heb straks ff wat geoefend. Was al weer een tijd geleden dat ik met de Porsche RSR gereden had, en Sebring was ook al weer ff geleden. Na even wat aan de setup geklooit te hebben kwam ik vrij snel in een goed ritme, en reed op een gegeven moment redelijk stabiel 1:57.5-1:58 met een opt van 1:56.8. Viel me nog niet tegen voor iets van 1-1.5 uur practice, waarvan zeker 20 minuten geklooi met setup.Extera schreef op vrijdag 13 maart 2020 @ 23:49:
Hier wel al wat geoefend voor de 12h. Deze ga ik samen met 2 andere rijden.
Ik ben benieuwd. Eerste teamrace / endurance ooot.
Gezien onze gemiddelde iRating (1600) verwacht ik dat we in de laatste split komen![]()
Ik zal een linkje naar een livestream delen
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
2:01 rijden straks in de race zou al prima zijn. En dan vooral: uitrijden!
Ik zal de komende weken op zodag en madag er bij zijn.
Mede oprichter van GoT iRacen & druk met Home Assistant
Hoe beginnen jullie met een setup? Waar let je op? Gisteren heb ik een stint gereden met de Ferrari GTE en ik merkte dat na een half uur de voorbanden redelijk weg waren. Wat is bijvoorbeeld een goede bandendruk na een stint?
DRoME LAN Gaming | iRacing profiel | Kia e-Niro 64kWh | Hyundai Ioniq 28kWh | PV 5.760Wp |
Ik download de setup van PRS, zet er meestal 0.3 graden minder camber op rondom, en zet over het algemeen het diff wat minder agressief. 9/10 keer is dat voldoende. Bij de Porsche heb ik ook de TCR van 7 naar 3 gezet (meer TCR).Arfman schreef op zaterdag 14 maart 2020 @ 11:30:
Na mijn IMSA race ben ik toch weer geïnteresseerd geraakt in het setuppen van een auto. Iemand heeft vast wel een linkje met de basics? Er is veel te vinden op Google maar ik heb liever uitleg van iemand zoals Joep of @derx666Vertrouw GoTers toch net iets meer
Hoe beginnen jullie met een setup? Waar let je op? Gisteren heb ik een stint gereden met de Ferrari GTE en ik merkte dat na een half uur de voorbanden redelijk weg waren. Wat is bijvoorbeeld een goede bandendruk na een stint?
Ik ben niet goed in het maken van een setup van scratch. Ik weet wat ik prettig vind rijden, en probeer dat gewoon te creeeren vanuit de PRS setup die voor mij meestal een goeie basis is.
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
ik merkte wel dat m'n pace een stuk beter is wanneer ik op 1-1,5 seconde iemand voor me heb waaraan ik me kan optrekken. Ik reed zo lang op P3 rond met rondetijden waar ik tot voor kort alleen maar van droomde, en toen P2 de controle verloor en ik geen 'voorbeeldje' meer voor me had rijden was 't opeens een stukje lastiger.
Mede oprichter van GoT iRacen & druk met Home Assistant
Dank voor je antwoord! Als je het niet vervelend vindt, nog een paar vragen:derx666 schreef op zaterdag 14 maart 2020 @ 11:51:
[...]
Ik download de setup van PRS, zet er meestal 0.3 graden minder camber op rondom, en zet over het algemeen het diff wat minder agressief. 9/10 keer is dat voldoende. Bij de Porsche heb ik ook de TCR van 7 naar 3 gezet (meer TCR).
Ik ben niet goed in het maken van een setup van scratch. Ik weet wat ik prettig vind rijden, en probeer dat gewoon te creeeren vanuit de PRS setup die voor mij meestal een goeie basis is.
-vanwaar de beslissing om -0.3 graden minder camber erop te zetten?
-diff minder agressief -> makkelijker de bocht uitkomen?
Met PRS bedoel je neem ik aan PDS? Of VRS? En als je PDS bedoelt, waarom dan geen VRS? Volgens mij biedt die site meer mogelijkheden?
Sorry voor alle vragen
DRoME LAN Gaming | iRacing profiel | Kia e-Niro 64kWh | Hyundai Ioniq 28kWh | PV 5.760Wp |
- Minder overstuur bocht uit
PDS ja
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
Alleen daarom zou ik VRS al willen gebruiken.
[ Voor 7% gewijzigd door Niellie41 op 14-03-2020 14:27 ]
Kijken kan ook via twitch
Live timings van onze split zijn ook te volgen.
Succes aan de anderen hier die meedoen

Het tijdschema van ons wekelijkse toernooi is aangepast op veler verzoek. De server start voortaan een 1/2 uur eerder. De kwali begint standaard om 21 uur en is ingekort in lijn met de officiële serie. De warmup is foetsie en daardoor zijn we echt rond 22 uur klaar met racen.
Programma
19:30-21:00 (01:30) : Vrije trainig
21:00-21:08 (00:08) : Kwalificatie (Lone, 2 laps)
21:08-21:11 (00:03) : Grid & Outlap 1 (geschat)
21:11-21:26 (00:15) : Heat 1 (Grid op basis kwalificatie)
21:26-21:29 (00:03) : Grid & Outlap 2 (geschat)
21:29-21:59 (00:30) : Heat 2 (Grid full inversed op basis Heat 1)
De diverse posts en pagina's zijn aangepast. Nu nog even de site agenda bijwerken.
Mede oprichter van GoT iRacen & druk met Home Assistant
DRoME LAN Gaming | iRacing profiel | Kia e-Niro 64kWh | Hyundai Ioniq 28kWh | PV 5.760Wp |
iRacing | Sim Gear: SimXperience AccuForce, Heusinkveld Pro, Custom 80/20 rig, Sparco R100 Sky
Ticking away, the moments that make up a dull day
(ik ben de auto op pole, rood witte Subaru).
Ik heb Auto blip aanstaan en zet de auto in de vrij en geef 90% gas. Bij de start schakel ik hem in de 1. Ik heb hier wel wielspin maar dat hebben sommige anderen ook. Hoe kan ik het beter starten ?
Verder hebben de Rx auto's een soort van launch control, al weet ik niet precies meer hoe die werkt. Kun je niet gewoon in de 1 vol gas + rem, en dan rem loslaten bij groen? Je kan in de setup een max RPM kiezen waar hij hem op houdt.
Ik zal het proberen en uitzoeken hoe het met die max RPM zit. Thanks.NickThissen schreef op zaterdag 14 maart 2020 @ 17:14:
Voornamelijk lijk je gewoon te laat te reageren, de rest is al een halve autolengte weg voordat jij van je plek komt, dat scheelt natuurlijk heel veel.
Verder hebben de Rx auto's een soort van launch control, al weet ik niet precies meer hoe die werkt. Kun je niet gewoon in de 1 vol gas + rem, en dan rem loslaten bij groen? Je kan in de setup een max RPM kiezen waar hij hem op houdt.
Als je naar 1 gaat schakelen als het licht groen gaat ben je sowieso veel tijd aan het verliezen.
[ Voor 7% gewijzigd door Wormaap op 14-03-2020 17:23 ]
Ticking away, the moments that make up a dull day
Misschien is een van de laps van deze rijder wat?Wormaap schreef op zaterdag 14 maart 2020 @ 17:23:
Heeft er trouwens toevallig iemand al een goede Cayman voorbeeldlap voor Sebring? Ik heb wat rondjes gedraaid, maar heb nog geen zinnige pace gevonden. Omdat het een baan is die ik redelijk ken, wil ik een poging wagen om er iets van te maken zondagavond, maar een beetje hulp kan ik wel gebruiken
YouTube: iRacing | IMSA Pilot Challenge | Porsche 718 Cayman @ Sebring #simra...
Mede oprichter van GoT iRacen & druk met Home Assistant
Hier gaat het ook niet helemaal van een leien dakje zeg maar.... door wat issues en 1 crash van mij liggen we nu P43.
En toch is het een leuke ervaring
Vanochtend ook 2 x een race gereden en daar waren veel Europeanen en het leek wel een botsautobaan. Er werd gecommuniceerd om links in te halen dus ik ging een paar keer netjes naar rechts om een paar snelle mannen door te laten en toch komen er mensen rechts terwijl daar geen ruimte is. Wat resulteerde in veel minpunten voor mij, echt jammer. En dan ook nog uit hun dak gaan door de microfoon, ongelovelijk.
Ik vind het geen leuke baan
Mijn maatje had een issue met verandering van qualy naar race, start vanuit de pit door mij en ik reed te hard....
Iets teveel stress met de last minute aanpassing.
Race ging echt goed!
Ondanks onze (hele) slechte start toch p32 na 4hr30 zonder echte incident.
Tot er een slechte rijder af ging op een flauw stuk en ons eraf torpedeerde....
https://imgur.com/Wene6H8
to linux or not ,that's my quest... | 5800X | 32GB 3800C15 | X570-Pro | 980 1TB | 7900XTX | PVoutput | Fiets
Ai, die is zuur.
Wij rijden de race uit, maar liggen 6 ronden achter op de leiders en een 2 minuten op P14. We hebben sinds stint 1 al aero schade en dat kost ons een paar tienden per ronde.
We rijden in een competitief GTE veld met 4100 SoF. Maar de laagste split voor de DPs. Er zaten er maarliefst 16 auto's in in met een gemiddelde iRating van ca 1550. En dat zorgde nogal voor wat problemen links en rechts.
Eentje spinde een paar honderd meter voor ons en staat dwars op de weg, verliest zijn connectie (is niet zichtbaar) en spawned ineens terug 5 meter voor Nick. Die kon hem nooit meer ontwijken en dat koste ons ook een paar minuten, voor hem einde wedstrijd.
Een aantal DPs hebben al circa 70 incidents (en dus 2 drive throughs).
AlphaESS 10+6kW + 23kWh batterij || 64x 500Wp PV || '23 MY LR || LG R290 16kW WP
Totaal dik 30min repairs gehad. Anders hadden we top 10 wel kunnen redden.
Repairs wel door eigen fouten.
Leuke ervaring! Echt tof om te doen!
[ Voor 4% gewijzigd door ZFLaSH op 15-03-2020 10:13 ]
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
De afgelopen dagen heb ik weer wat in de gepatchte Cayman kunnen rijden. Het sneller opwarmen van de banden scheelt inderdaad best wel en door de TC/ESC lampjes begrijp ik de auto ook wat beter; vorige week had ik de TC/ESC wat willekeurig op 8 gezet (hoger is inderdaad minder in tegenstelling tot het plaatje in de auto) en had ik constant het gevoel dat ik de auto ging kwijtraken (wat ook regelmatig gebeurde). Ik probeerde dat op te lossen met de rest van de set-up zonder succes, maar ik merk nu dat het in de TC/ESC zat. Ik hou deze voor nu even op het maximum van 1; en hoewel ik het nog steeds niet echt een fijne auto vind scheelt dat wel enorm. Ik zie de paarse lampjes ook constant oplichten bij het insturen en dus de ESC bezig zijn. Misschien een tip voor mensen die afgelopen week ook moeite met dit ding hadden en dachten dat al die elektronica maar onzin is
- iRacing patch
- Thrustmaster firmware update 2020_TTRS_1 (toevallig)
- Sweetspot irFFB gevonden

...en nu nog snel(ler) gaan
[ Voor 4% gewijzigd door Maurice W op 15-03-2020 15:25 ]
Wij hebben gisteren bijna de hele race gedubbel stint met de Audi, behalve toen het weer richting de 40 graden kroop. Dus 90 minuten moet makkelijk lukken.DarkPino schreef op zondag 15 maart 2020 @ 17:21:
Zijn er mensen die weten of je vanavond met de Sebring 90 banden moet pakken met de Audi?
Andere Audi denk ikLinc schreef op zondag 15 maart 2020 @ 17:36:
[...]
Wij hebben gisteren bijna de hele race gedubbel stint met de Audi, behalve toen het weer richting de 40 graden kroop. Dus 90 minuten moet makkelijk lukken.
Ik ga ook de Sebring90 meedoen maar in de Porsche. Weet ook niet of ik moet dubbel stinten, hoor gemengde dingen op het forum. Banden kosten volgens mij 6-8s extra in de pits maar ook veel mensen zeggen dat je het einde niet haalt met 1 set...
[ Voor 3% gewijzigd door NickThissen op 15-03-2020 17:39 ]
Dat klinkt alsof iRacing een beetje de sweet-spot heeft gevonden, waar enkel- en dubbelstinten allebei valide zijnNickThissen schreef op zondag 15 maart 2020 @ 17:37:
[...]
Andere Audi denk ik(Sebring90 is met de GT4 en Audi TCR)
Ik ga ook de Sebring90 meedoen maar in de Porsche. Weet ook niet of ik moet dubbel stinten, hoor gemengde dingen op het forum. Banden kosten volgens mij 6-8s extra in de pits maar ook veel mensen zeggen dat je het einde niet haalt met 1 set...
Ticking away, the moments that make up a dull day
Zo doen wij dat ook altijd hèLinc schreef op zondag 15 maart 2020 @ 17:43:
Tja, maar 1 manier om achter te komen. Testen!
iRacing | Sim Gear: SimXperience AccuForce, Heusinkveld Pro, Custom 80/20 rig, Sparco R100 Sky
Onbegonnen inhaal race maar goed, 12 rondjes later opkomen rechte stuk voor me iemand recht in de muur en komt keihard terug echt vol voor mijn neus, kon geen kant op. Dan is t niet leuk .......
Ik wilde terug kijken in de replay, maar deze ging niet verder terug dan lap19, waar kan dat aan liggen?
DRoME LAN Gaming | iRacing profiel | Kia e-Niro 64kWh | Hyundai Ioniq 28kWh | PV 5.760Wp |
AlphaESS 10+6kW + 23kWh batterij || 64x 500Wp PV || '23 MY LR || LG R290 16kW WP
Ik heb er genoeg zien vliegen vandaag. Ze zijn wat sterker gemaakt alleen.Luckeh schreef op zondag 15 maart 2020 @ 22:09:
Overigens, iemand opgevallen dat sinds de patch de spiegels er niet meer afvliegen?
Ik wou ze eraf halen om het aero effect op Le Mans te laten zien, maar ik krijg ze er niet meer af....
Ik ben in race 2 maar gestopt , eerst in race 1 stond ineens de fps op 39 , was niet te doen , race 2 flinke glijparty dwars door hele groep heen , wonderbaarlijk genoeg en gelukkig niemand geraakt .Mijn tijden lijken ook nergens op , zat 7 seconden van de rest af , wat ik ook probeer , als ik harder probeer te rijden / remmen ga ik eraf , het is gewoon zielig .Ook geprobeerd achter Nick aan de pits uit , koude banden , hij vliegt er vandoor , ik probeer te volgen en glij alle kanten op .Snap het echt niet meer .Tijd voor een racing school of bij iemand anders eens (mee)kijken , begint een beetje frustrerend te worden zo.
In R2 reed ik in de 1e ronde van P25 naar P6
In ronde 2 ging Gerben op het stuk na de hairpin meer naar links en ik had een run op hem, dus wilde m er rechts naast steken, toen hij plots zijn lijn weer terug pakte. Voor mij geen problemen, maar Gerben ging in de rondte
Vervolgens gaan opkomen lange rechte stuk Joep en Eric synchroon grasmaaien, alleen Eric kan bij het terug de baan opkomen de auto niet houden en spint precies voor mij... de schade zorgde ervoor dat ik fors topsnelheid miste.
Ik moest achteraan aansluiten maar liep wel weer in op de auto's voor mij dus besloot niet te pitten. Eennalaatste ronde kwam ik in gevecht met [insert name here]
Hopelijk morgen meer succes.
Tweede race vanuit de pits gestart om de T1-puinhoop niet op mijn conto te laten komen. Vanaf het begin plekken opgepikt van mensen die eraf gevlogen waren en uiteindelijk 22e geëindigd. Mijn missie voor dit seizoen is om eens een keer méér dan 1 punt te pakken
Ticking away, the moments that make up a dull day
Viel me wel op dat m'n virtuele spiegels helemaal verkeerd afgesteld staan. Zie alleen nog maar luchtLuckeh schreef op zondag 15 maart 2020 @ 21:45:
En ineens ging het licht uit en was iedereen weg. Verbinding ook kwijt. Morgen maar beter.
Heb ook de indruk dat de track-limits iets ruimer zijn geworden.
Alonso over het inhalen in 2026: "it’s more of an evasive manoeuvre than an overtake.”
Kun je mischien a replay posten ik heb van de week avonds wel een keer tijd om mee te kijken. Ikzelf heb niet veel in de gt4 gereden maar 7 sec off pace ben ik niet denk ikImac2011 schreef op zondag 15 maart 2020 @ 22:14:
Balen Lucas , als ze bij mij in de kamer het licht uit doen als ik bezig ben , gaat de rift ook ineens uit , kan ie schijnbaar niet tegen
Ik ben in race 2 maar gestopt , eerst in race 1 stond ineens de fps op 39 , was niet te doen , race 2 flinke glijparty dwars door hele groep heen , wonderbaarlijk genoeg en gelukkig niemand geraakt .Mijn tijden lijken ook nergens op , zat 7 seconden van de rest af , wat ik ook probeer , als ik harder probeer te rijden / remmen ga ik eraf , het is gewoon zielig .Ook geprobeerd achter Nick aan de pits uit , koude banden , hij vliegt er vandoor , ik probeer te volgen en glij alle kanten op .Snap het echt niet meer .Tijd voor een racing school of bij iemand anders eens (mee)kijken , begint een beetje frustrerend te worden zo.
Mede oprichter van GoT iRacen & druk met Home Assistant
Ik weet niet of je de mogelijkheid hebt om bij iemand anders een keer te rijden die gebruik van een andere wheelbase en pedalen om te kijken hoeveel profijt je daar van hebt? Mogelijk is een deel te verklaren omdat je met je FFB te weinig gevoel hebt waardoor je de grens van de auto niet voelt en daardoor continu te laat bent en met je pedalen te weinig gevoel hebt bij het remmen?Imac2011 schreef op zondag 15 maart 2020 @ 22:14:
Balen Lucas , als ze bij mij in de kamer het licht uit doen als ik bezig ben , gaat de rift ook ineens uit , kan ie schijnbaar niet tegen
Ik ben in race 2 maar gestopt , eerst in race 1 stond ineens de fps op 39 , was niet te doen , race 2 flinke glijparty dwars door hele groep heen , wonderbaarlijk genoeg en gelukkig niemand geraakt .Mijn tijden lijken ook nergens op , zat 7 seconden van de rest af , wat ik ook probeer , als ik harder probeer te rijden / remmen ga ik eraf , het is gewoon zielig .Ook geprobeerd achter Nick aan de pits uit , koude banden , hij vliegt er vandoor , ik probeer te volgen en glij alle kanten op .Snap het echt niet meer .Tijd voor een racing school of bij iemand anders eens (mee)kijken , begint een beetje frustrerend te worden zo.
Als je nog 7 seconden te winnen hebt, dan zou ik dat eerst zoeken in de basis, in plaats van naar apparatuur te kijken.Doubleoz schreef op maandag 16 maart 2020 @ 06:57:
[...]
Ik weet niet of je de mogelijkheid hebt om bij iemand anders een keer te rijden die gebruik van een andere wheelbase en pedalen om te kijken hoeveel profijt je daar van hebt? Mogelijk is een deel te verklaren omdat je met je FFB te weinig gevoel hebt waardoor je de grens van de auto niet voelt en daardoor continu te laat bent en met je pedalen te weinig gevoel hebt bij het remmen?
@Imac2011 Het is niet handig om gelijk achter iemand als Nick aan te vlammen. 't Is alleen maar frustrerend als je er dan af vliegt, denkende dat je even hard gaat, maar niet kan zien wat zijn rem- en stuurinputs zijn. Bij iemand in real life mee mogen kijken zal je het meeste aan hebben denk ik. Weet niet welke regio je vandaan komt? Driving School servertje kan ook geen kwaad.
ps. Wel leuk gereden gisteren! Flinke opkomst ook
Als je een replay maak kan ik alle inputs zien en dat kan volgens mij niet met meekijken daarvoor lijkt me een replay het makkelijkstImac2011 schreef op maandag 16 maart 2020 @ 09:18:
@gerard27 Ik heb geen idee hoe ik een replay kan posten , ik gebruik ook lang niet alle functies van iracing , is allemaal nieuw voor me .En over dat meekijken ? werkt dat net zoals in FM7 , een private race /league aanmaken ?
Ik heb echt geen gevoel met die Cayman. Overstuur, onderstuur, bij het minste geringste uitbreken. Heb geen idee waar ik het zoeken moet met dat ding. Mijn optimale ronde zou een 2:15 laag zijn geweest maar daar kwam ik niet eens bij in de buurt.
Tijdens de practice had ik ook nog 2x last van een bug waardoor ik maar tot de 3e versnelling terug kon schakelen, weet niet of dat aan de hardware of aan de software ligt. Heb daarom maar besloten de race te laten schieten, het zat er gisteren gewoon niet in. Volgende week een nieuwe poging.
[ Voor 8% gewijzigd door B Tender op 16-03-2020 10:04 ]
Gister wel nog mee proberen te doen maar halverwege ronde 1 ga ik al in de rondte waar ik niks van begreep om een paar ronden later hetzelfde te doen. Toen maar gestopt. Overigens niet van plan op te geven dus deze week maar wat extra meters maken
Regelmatig op circuits te vinden zowel digitaal als in het echt. iRacing Profiel
Even een paar opmerkingen/tips voor de meer onervaren rijders hier over de GT4:
Met het laatste banden model is het zo dat als je banden koud zijn dat je gewoon HEEEEL weinig grip hebt. Doe de eerste paar rondes (2-3) dus ook gewoon echt voorzichtig/rustig.
Dat je iemand als Nick niet bij kunt houden uit de pits is ook niet heel vreemd. Nick heeft meer dan 9 jaar ervaring in iRacing, en is ook een verborgen alien (al wil hij dat zelf niet toegeven
Oftewel, als je uit de pits komt -> koude banden -> voorzichtig in de bochten en met gas geven. Sturen zal dan ook lichter zijn als wat je gewend bent.
Ook is bij de GT4 het sturen sowieso wat lichter als andere auto's in iRacing, dus zet gewoon de ingame ffb wat hoger in je settings.
Dat hij af en toe niet terug wil schakelen is ook normaal, dan rij je nl. gewoon nog te hard. Die PDK versnellingsbak laat je niet terugschakelen als je dan te hoog in de toeren zou uitkomen. Dit is dus gewoon normaal
Op Sebring hoef je maar 2x (of 3x) terug naar de 2e versnelling:
- (optioneel) bocht 3 (scherpe linkerbocht na bocht 1)
- De hairpin / bocht 7
- De haakse rechter na de hairpin / bocht 10
De laatste 2 lijken me duidelijk, de 1e ligt aan de rijder. Ik vind het prettiger om daar net terug te schakelen naar de 2e versnelling, en dan meteen op/na de apex op te schakelen naar 3. Zo krijg (of heb ik het gevoel dat) ik iets meer turn-in heb, en de apex beter haal. Ik denk dat in z'n 3 blijven sneller is, maar voor mij is de 2e daar net iets comfortabeler.
Misschien even de versnellingen per bocht (bochten die ik niet noem zijn gewoon volgas in de versnelling waarmee je aankomt):
Turn 1: 4
Turn 3: 2 of 3
Turn 4/5: 3
Turn 7: 2
Turn 10: 2
Turn 13: 3
Turn 15+16: 3 (je hoeft niet op te schakelen tussendoor)
Turn 17: 3
Laatste tips:
Rem op tijd. De GT4 heeft best een lange remweg, zeker in vergelijking met andere auto's in iRacing (beetje vergelijkbaar met de TCR wel). Beter te vroeg remmen, en als je merkt dat je te langzaam gaat wat minder hard remmen, dan dat je de bocht niet haalt, hard probeert te remmen -> overstuur bocht in -> dwars -> ellende -> crash
Als je achter iemand zit die je niet goed kent, en waarvan je niet weet wat zijn rempunten zijn -> blijf er in de remzones niet vlak achter rijden, maar ga uit de slipstream. Mocht diegene dan vroeger remmen dan heb je een makkelijke overtake, remt ie normaal, dan is er niks aan de hand. Dus ook meteen als je degene bent die daar voorop rijdt: als iemand uit de slipstream komt richting een rempunt wil nog niet zeggen dat ie je uit gaat remmen. Rem gewoon op je normale punt. Als je merkt dat iemand wel langszij komt in de remzone, dan kun je nog altijd een beetje minder hard remmen zodat je een latere apex neemt. Hierdoor blijf je beide in leven en kun je evt. zelfs nog lekker in de bocht verder vechten. Remt diegene naast je te laat, dan blijf gewoon normaal remmen. Hij zal gewoon de apex voorbij schieten, en dan kun je binnendoor weer terugkruisen.
Nu moet ik dit alleen zelf nog goed uitvoeren
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
Updates aan je rig showen? > Het grote 'show je race-rig' topic
Je (racing)hardware (en mods) bespreken? > Racesturen, servo's en pedalen