Jammer dat het openlijk via SM lijkt te moeten gaan, reactie via mail binnen afzienbare tijd (enkele werkdagen), zou toch moeten kunnen voor de meesten. Ik hoop niet dat het niet reageren via mail het gevolg is van het veel vaker voorkomen van hetgeen jij nu hebt, dat zou minder zijn.rreurink schreef op woensdag 27 januari 2016 @ 10:37:
[...]
Tot op heden (1,5 week na eerste mailpoging) nog geen enkele reactie uit Finland... Dus de vraag of er service gaat komen is nog niet te beantwoorden. Heb nu info@mozo.fi en webshop@mozo.fi geprobeerd, poging drie doen we via Twitter. Het zal uiteindelijk vast goedkomenDe aankoopverzekering van de creditcard is hierin helaas niet interessant. Door de eigen risico van 50 euro is het de moeite van het claimen nauwlijks waard.
Dus op naar Twitter, Facebook en weet ik wat nog meer. En als daar dan nog geen reactie op gaat komen dan heeft een filmpje op YT mogelijk wel het gewenste effect. Normaal gesproken moet je niet al te moeilijk doen over een "hoesje" maar bij dit soort verkoopprijzen mag je toch wel AAA+ klasse verwachten?
Testing, one, two ...