Garyu schreef op vrijdag 13 mei 2016 @ 11:57:
Xenofoob zijn mensen ook wel zonder massamigratie. Mijn vriendin is hier geboren en getogen en aan haar dialect en optreden zou je niet anders weten, maar wordt op basis van haar uiterlijk (half-afrikaans) regelmatig bewust en/of onbewust gediscrimineerd.
Xenofoob heeft niks met moslims te maken, maar met alles dat anders is, of er anders uit ziet. Ook mensen uit het midden-oosten zijn "maar" mensen.
de enorme xenofobie die los is gebarsten in Europa
De xenofobie die jij noemt is naar (en herkenbaar helaas), maar ik nam aan dat met bovenstaande quote werd bedoeld, de haatdragende uitspraken in de politiek en media die oproepen. Als migranten maar langzaam binnendruppelen krijgt het individu in ieder geval de kans om stereotypen te doorbreken. Op het moment dat het CBS in dubbele cijfers kan laten zien dat een bepaalde groep ergens in opvalt is dat toch wat lastiger.
Op een gegeven moment is het geen xenofobie meer, want het is niet meer 'xenos' maar normaal. Dan wordt het dus racisme of stereotypering. Moslims in het westen lijken niet echt een onbekend fenomeen meer.
Alleen, negatieve gevoelens zullen nooit verdwijnen tot het tegendeel is bewezen. Als Nederlanders en Duitsers niet massaal bij elkaar op vakantie gingen hadden we ze ook nog steeds als nazis gezien. Bovendien zijn de cijfers van die groepen niet vergelijkbaar.
http://www.nationaalkompas.nl/bevolking/etniciteit/huidig/
Alleen Surinamers en Indonesiërs hebben een vergelijkbaar aantal als Turken en Marokkanen. Omdat de eerste twee groepen vloeien Nederlands spreken, vaak geen 'eigen' religie beoefenen en voorzover ik weet niet in alle steden een hele stadswijk vullen vallen ze minder op. Bovendien zien de meeste mensen het verschil niet tussen Turken en Marokkanen. Ze zullen dus veel meer in het straatbeeld aanwezig zijn. Je zou dus kunnen zeggen dat ze veel meer te bewijzen hebben dan andere groepen, en autochtonen kunnen doordat ze hen elke dag tegenkomen alle ervaringen niet kan wegrationaliseren met 'het is er maar een'. Ik woon zelf in een dergelijke wijk, en hoewel ik vele goede ervaringen heb en sommige bewoners waarschijnlijk betere buren zijn dan een Nederlands gezin uit dezelfde sociale klasse, heb ik niet het idee dat het in een autochtone wijk slechter is om het zo maar te zeggen.
Wanneer ik dan professioneel mensen met een immigratieachtergrond uit hezelfde gebied ontmoet, maar dan uit een hogere sociale klasse, dan moet ik er niet aan denken hoe zij door sommige mensen waarschijnlijk net zo behandeld worden als de kansenparels. Wat ik hiermee wil zeggen is dat massa-migratie van de minst kansrijke en meest achterlijke mensen juist de bron is van dit racisme.
defiant schreef op vrijdag 13 mei 2016 @ 13:03:
Ik denk dat de grootste vorm van conflict nog gaat komen als er politieke partijen ontstaan gericht op het via de politieke weg veranderen van beleid afwijkend van onze westerse normen en waarden. Zeker zodra duidelijk wordt dat zulke partijen zullen blijven groeien door demografie en migratie.
Ooit van DENK gehoord? En ik ben bang dat de arbeiderspartijen in heel Europa aan het verworden zijn tot 'niet-westerse immigrantenpartijen' (zonder in Wilders argumentatie te vervallen). Zeker omdat hun populariteit zo onder druk staat zullen ze geneigd zijn om liberale waarden op te geven als dat tot meer stemmers leidt. Immers, zolang andere partijen steeds meer anti-migranten retoriek de wereld in sturen, zijn de migranten zelf niet echt geneigd om op deze partijen te stemmen.
En kunnen we het hier ook over hebben:
In het vluchtelingenrecht staat niet dat we vluchtelingen een permanente verblijfsvergunning moeten geven. Toch hoor je hier nauwelijks discussie over. (het is óf 'laat ze allemaal verzuipen' óf 'je hebt iets naars beleefd dus je mag hier voor altijd wonen!' Want het is bijvoorbeeld inhumaan om een kind dat x jaar in NL woont terug te sturen. Hoe kan het dat een vluchteling na x jaar beter geïntegreerd is dan een 3e generatie Turk
* (
en affaire Umar uiteraard)? Wat is dan het sociale nut van dit uitbreiden met een nieuwe groep? Is het niet enkel een economisch nut, waarbij de hulpverleners als useful idots worden gebruikt?