Ik rij al 15 jaar met Garmin borstbanden, maar het is ook met vallen en opstaan... de eerste 2 jaar gaat alles goed maar dan begin ik ook problemen te ondervinden. Om een lang verhaal kort te houden, bij mij is het te wijten aan het overtollige zweet die ik produceer, welke de sensoren (geleidingen) op mijn (soft) banden dusdanig verzadigen, dat die het plots begeven. Ik onderhoud mijn banden zoals voorgeschreven door Garmin, maar alsnog krijg ik problemen. Ik denk dat ik de meeste modellen van Garmin ondertussen heb gehad.. zit nu aan de HRM Pro Plus (witte HR sensor). De gele (HRM Pro zonder plus) heb ik niet gehad, maar wel de HRM Dual, daarvoor de rode (HRM-Run) en daarvoor nog 2 met softband. Ik heb mijn eerste jaren met de plastieke HRM hard band gereden, en die doet het vandaag nog altijd.. maar zit niet zo lekker als de softstraps.. maar ligt wel altijd in mijn auto als reserve (als ik mijn huidige band ben vergeten)
Batterijen heb ik ook al tig keer vervangen en nooit problemen mee gehad... laat staan met de connectie via ANT+ en later via BT, al geef ik nog de voorkeur aan ANT+. Als ik geen connectie kreeg, was het meestal omdat de batterij leeg was, maar hedendaags geeft mijn Garmin Edge al door wanneer één van mijn sensoren een lage batterijcapaciteit heeft, dus komt dit minder vaak voor.
Ik ga mij niet uitspreken over de accuraatheid van de optische HR metingen en zeker al niet van de sporthorloge modellen van de laatste jaren, maar puur theoretisch zijn er toch een paar flaws bij optische metingen zoals hierboven al beschreven, dat de metingen altijd wat achterop komen, dus voor interval trainingen gaat dit minder accuraat zijn.. maar rij je constant dezelfde snelheid zonder tempo wisselingen zal dit geen probleem zijn. De gemiddelde HR zal ook wel kloppen. Maar de pols is niet de meest ideale plaats voor optische metingen, daarom zie je veel lopers met OHR rond hun bovenarm, omdat die daar veel beter kan meten, minder last heeft van externe licht (zon), minder beharing,.. Ikzelf gebruik de Polar Verity Sense tijdens het wandelen/hiken icm Garmin GPSmap 67i en gebruik mijn AW ook hierbij en als ik beiden activeiten naast mekaar leg, wijken ze niet zo ver van mekaar, maar wandelen is ook minder intensief als fietsen of lopen.
Ik heb in het verleden OHR ook getest met een Forerunner 235, één van de eerste Forerunners met OHR en tijdens het MTB'en was deze alles behalve accuraat. Ik had wel mijn HRM band aan die was gekoppeld met mijn Edge, dus ik kon echt vergelijken. Tijdens het MTB'en is OHR zeker niet aan te raden want daar heb je nog eens de schokken erbij van tijdens het fietsen.