hefaistos schreef op maandag 27 juli 2020 @ 12:45:
Zijn er hier mensen die ervaringen hebben met de Garmin Edge Explore?
Ik ben toe aan m'n eerste fietscomputer, voornamelijk voor de navigatie. Korte rondes (tot 40km) heb ik hier de meeste wel gereden al denk ik, maar allemaal op bekende wegen. En ik wil wel eens wat anders zien. Als ik zelf afwijk van m'n route kom ik uit in doodlopende straten etc dus dat is onhandig.
Ben benieuwd wat de ervaringen er mee zijn, deze lijkt me namelijk de meeste 'bang for buck' hebben.
Ik heb hem ook een 3-tal weken.
Als je doel voornamelijk navigatie is, dan is dit een goede keuze.
Mijn kritiekpuntjes zijn:
- toch wel efkes zweten om die ingesteld te krijgen, maar eens dat lukt loopt het goed.
- al 2 keer een freeze gehad tijdens het rijden. Dan moet je het toestel helemaal uit schakelen, en terug opstarten. Daarna doet die het weer.
- in de stad is de GPS ontvangst wat zwakjes, en krijg je vreemde instructies
Tips:
- installeer via Connect IQ de komoot app rechtstreeks op je Garmin, dan kan je ook nog fietsen als het Garmin platform uitvalt
- gebruik Komoot om je routes te maken. Je lokale kaart is gratis, wil je de hele wereld, dan ben je er vanaf met 30€. Dan kan je routes maken op PC, iPad of telefoon en ze staan een minuut later klaar om gereden te worden
- probeer ook maar eens de gewone "verras mij" functie op je toestel waarmee je gewoon moet ingeven hoe ver je wil fietsen en in welke richting (NOZW) je wil vertrekken, en hij stelt 3 routes voor.