Board-, Card- & Tabletop games - Deel 2 Overzicht

Pagina: 1 ... 48 ... 163 Laatste
Acties:

Onderwerpen


  • maikel
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 19-01 10:07
Hopjesvla79 schreef op vrijdag 21 april 2017 @ 16:03:
[...]


Ik ben zelf erg fan van Eldritch Horror en Arkham. Veel flavour teksten, co-op, en ondanks dat potjes lang kunnen duren blijft het spannend tot op het laatste moment.
Het valt me wel op dat veel van die games in het horror-genre vallen. Zijn er ook games die dat wat minder hebben? Of in ieder geval wat minder qua monsters en vreemde wezens?
En het liefst ook in het Nederlands, dat maakt zo'n spel toch wat toegankelijker.

Op BGG kwam ik ook 'Betrayal at House on the Hill' tegen. Dat klinkt ook wel interessant en vooral om dat er één speler bij zit die tegen de rest speelt.

[ Voor 12% gewijzigd door maikel op 25-04-2017 10:25 ]


  • stp_4
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 12-01 19:11
maikel schreef op dinsdag 25 april 2017 @ 10:24:
[...]


Het valt me wel op dat veel van die games in het horror-genre vallen. Zijn er ook games die dat wat minder hebben? Of in ieder geval wat minder qua monsters en vreemde wezens?
En het liefst ook in het Nederlands, dat maakt zo'n spel toch wat toegankelijker.

Op BGG kwam ik ook 'Betrayal at House on the Hill' tegen. Dat klinkt ook wel interessant en vooral om dat er één speler bij zit die tegen de rest speelt.
Die ene speler tegen de rest komt pas later in het speel. In het begin speel je dus soort van samen. Afhankelijk van het scenario waar je later mee te maken krijgt (als de "haunt" start) kun je ook wel wat vreemde monsters/wezens tegen komen (qua flavor). Leuke van de scenario's is dat ze wel redelijk herkenbaar zijn. Spel is alleen wel Engels. Daarnaast heb ik mijn versie te maken met regels die niet helemaal volledig zijn, waardoor ik 10 a4'tjes heb moeten downloaden van hun site die de regels wat meer verduidelijken en corrigeren (errata en faq). Weet niet of dit verbeterd is in mogelijke nieuwe reprints van het spel. Oja, omdat die clipjes voor het bijhouden van je status te breed waren voor het kartonnetje (vielen er gewoon af), heb ik dit zelf moeten fixen met zwarte tape.

[ Voor 6% gewijzigd door stp_4 op 25-04-2017 11:52 ]

stp - PSN ID: stp_4


  • psychoclown
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 11-11-2025

psychoclown

Back in black

maikel schreef op vrijdag 21 april 2017 @ 11:57:

Nu lijkt het mij wel interessant om eens een spel te spelen met een veel uitgebreider verhaal. Ik lees hier in het topic veel over de Ameritrash games en dat klinkt zeker interessant. Vooral 'Mansions of Madness 2nd edition' trok mijn aandacht, maar na het zien van de videoreview op BoardgameGeek ben ik toch gaan twijfelen. Het gebruik van de app wordt daar als zeer positief ervaring, maar ik kreeg het idee dat deze een (te) groot deel van het spel betreft en dan met name de puzzles die je op de app moet spelen. Op dat moment zit de rest toch te wachten tot jij die puzzle hebt opgelost.
Bovendien zit er, volgens mij, erg veel leeswerk in de app. Ik begrijp dat dat belangrijk is voor de sfeer en het verhaal, maar vraag me af of je dan niet meer een boek zit te lezen dan echt een spel te spelen.
Hoe is hierbij de samenwerking van de spelers en de interactie onderling?

Na het zien van de review had ik het gevoel dat het spel meer een tool is bij de app dan andersom.

Het grote voordeel van MoM icm de app is natuurlijk de herspeelbaarheid. Dat is namelijk iets waar ik bij dit soort spellen ook bang voor ben. Als een scenario eenmaal bekend is, is het niet leuk om deze nogmaals te spelen.

Welke spellen zouden jullie aanraden die erg verhalend zijn, waarbij de verhalen ook vaker gespeeld kunnen worden? Het hoeft ook niet per se in het horror genre te zijn (misschien zelfs liever niet), maar wat mysterieus heeft zeker wel de voorkeur.
Laat ik even voorop stellen dat ik MoM 2nd edition helemaal top vind, ik heb nog lang niet alles gespeeld maar zelfs scenario's meerdere keren spelen is alleen al erg tof.

Het verhaal maakt de sfeer, dat hier wat leeswerk bij zit weet je vooraf en dat moet je bevallen wil het aanslaan. Het leeswerk valt overigens hartstikke mee, het is niet zo dat je constant aan het lezen bent. Daarnaast zijn sommige stukken tekst meer ter notificatie dan verhaal en die lees je met z'n allen in een paar seconden. Verder zijn de puzzels juist een leuke tussenkomst en mag je überhaupt maar een paar zetten doen per beurt dus het is niet zo dat er een downtime is van meerdere minuten. Wel hoop ik dat FFG in de toekomst het aantal soorten puzzels omhoog gooit. Het is een coop game en dus ben je constant bezig je spelverloop in te schatten te overleggen en (als de groep evenwichtig is) iedereen wordt betrokken.
De app is hierbij echt een verademing omdat die de taak van de game master overneemt zodat je met z'n allen vol in een scenario kunt duiken.

Wat betreft de herspeelbaarheid, het aantal verschillende maps per scenario is mijn inziens nog wat beperkt maar ook dat kan FFG vrij eenvoudig omhoog gooien in de toekomst. Er zijn inmiddels al genoeg map tegels! Daarnaast zit de variatie ook in de verschillende karakters, verschillende monsters en in zekere mate de keuzes die je maakt tijdens een scenario.

WoT Profile | Noobmeter - kyozu | Youtube channel | Livestream


  • Chevalric
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 04-01 09:28
Ik kan me helemaal aansluiten bij de analyse van psychoclown. MoM is een prima spel en de app zorgt er voor dat de administratieve rompslomp beperkt blijft. De avonturen zijn divers (vrijdag hadden we een murder mystery, bij een ander scenario moet je juist weer proberen te ontsnappen terwijl er een meute achter je aan zit, en bij het intro scenario is het weer veel meer op combat gericht). Ook de speelduur is divers, waardoor je zelfs met "beperkte" tijd (lees 1,5 uur) toch een spel kunt doen.

Ik was er nog een beetje huiverig voor dat mijn (eurogamer) spelgroep het niet zo leuk zou vinden, maar dat viel heel erg mee, dus dat geeft wel aan dat het spel goed in elkaar zit.

Xbox Live: Chevalric


  • Lointje
  • Registratie: Oktober 2008
  • Laatst online: 19-01 09:05
Gisteren twilight Struggle gaan spelen. Nou we wisten dat het een lang spel was dus we hadden om 18:30 afgesproken. De uitleg viel eigenlijk goed mee, niet al te moeilijk, dus om 19u begonnen. Om 22:55 hadden we net de 6e ronde afgerond van de 10 :-D (eerste rondes hebben wel wat geduurd vanwege de kaartjes lezen en niet goed weten waar te beginnen maar toch).
Heel leuk spel, het was bij ons vervroegd gedaan door een gigantisch slechte hand van mijn kant waar ik niet vanaf kon. Mijn enige goeie kaart werd dan nog random weggetrokken door mijn tegenspeler. Uiteindelijk moest ik azie scoren waar de andere de vorige beurt net domination had kunnen securen. Moest ik hem nog 2 punten extra geven. En kon hij eerst zichzelf in europa nog goed zetten en ook daar scoren. Met al mijn 1/2 kaarten en gigantische event voordelen voor mijn tegenspeler kon ik er niets tegen beginnen. 17 punten in één beurt en hij stond net op 3, spel gedaan. Ergens chance want anders ging het nog lang duren met een werkdag erop volgend maar toch ergens jammer. :-) Binnenkort rematch maar dat wordt een vrijdagavond of zaterdagnamiddag!

Vanavond Fields of Arle, en dan morgen Robinson Crusoe.

  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
Lointje schreef op donderdag 27 april 2017 @ 10:01:
Vanavond Fields of Arle, en dan morgen Robinson Crusoe.
Leuke vooruitzichten, alles wat ik tot nu toe weet over spellenavond is dat we Chinees gaan eten >:) .
Waarschijnlijk zal Sagrada wel op tafel komen, verder kan het nog alle kanten uit.

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • psychoclown
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 11-11-2025

psychoclown

Back in black

Vanavond hopelijk een paar spellen op tafel, zal wel Tsuro/Colt Express/TTR Europe.

WoT Profile | Noobmeter - kyozu | Youtube channel | Livestream


  • coase
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 16:46
Ik ga komend weekend naar Amsterdam op citytrip. Zijn er leuke spel&boardgames winkels in Amsterdam?

  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
coase schreef op donderdag 27 april 2017 @ 14:09:
Ik ga komend weekend naar Amsterdam op citytrip. Zijn er leuke spel&boardgames winkels in Amsterdam?
Dit topic op BGG heeft recente info ;)

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • MADG0BLIN
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:41
Vandaag op de vrijmarkt Lost Cities voor drie euro opgepikt en Iguazu voor een tientje. Direct de laatste twee keer gespeeld. Leuk met de kids. Hiernaast nog drie keer sagrada, set, yinsh en survive escape from Atlantis. Weer vol dagje aan games. ;) Vooral sagrada beviel zeer goed. Erg leuke game. Niet zo moeilijk qua regels maar genoeg diepgang.

  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
Leuke koopjes, die Lost Cities had ik ook zo meegenomen! Ik heb het opgegeven om op de rommelmarkten hier rond te kijken, je ziet altijd dezelfde spellen uit het jaar kruik langs komen, volgens mij gaan die gewoon van de ene rommelmarkt naar de andere :) .

Sagrada is inderdaad top, ondertussen vier solo-games gespeeld en telkens glansrijk verloren, maar ik kijk al uit naar meer :).

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • psychoclown
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 11-11-2025

psychoclown

Back in black

Gisteren alleen nog een potje Colt Express gedaan, nu hebben al heel veel mensen in mijn omgeving de basis al eens gedaan dat ik hopelijk binnenkort eindelijk de uitbreidingen kan introduceren O-)

WoT Profile | Noobmeter - kyozu | Youtube channel | Livestream


  • Coltaine
  • Registratie: Oktober 2016
  • Laatst online: 05-12-2025
Er stond vandaag een doos HeroQuest op marktplaats, gratis af te halen. Daar is iemand heel blij van geworden, denk ik.

Keep supporting the pyramid roach boy


  • pasajo
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 12-10-2021
Afgelopen week bij subcultures twee spellen aangeschaft.
Sherlock Holmes consultingen detective Westend Adventures, binnenkort eens kijken of dat bevalt. Helaas wel wat meer voor betaald dan nodig, even niet goed opgelet. Maar zo ondersteunen we de lokale shops denk ik dan maar ;-)

Ook na heel lang dubben maar eens overstag gegaan en Cosmic Encounter van house of monks aangeschaft, dus de Nederlandstalige versie. Al genoeg filmpjes over gezien, de interactie trok mij enorm aan.
Het spel goed ingelezen, er zaten toch nog verrassingen in die de reviews niet goed bespreken. Ongelooflijk wat een hoeveelheid gameplay er mogelijk in deze doos zit.
En gisteravond gelijk de eerste playthrough gedaan zonder de lasers/fuse kaarten zoals wordt aangeraden om mee te beginnen. Het resultaat was ... Erg gezellig :)
Het spelmechanisme is vrij eenvoudig, maar het is zo gaaf hoe het spel verandert door de rollen die je toebedeeld krijgt (2 uit 50 verschillende, je mag er zelf 1 kiezen voor een spel). Ik heb een hekel gekregen aan spellen als splendor waar iedereen lekker zit te spelen maar geen woord zegt. Nou dat is hier wel anders.
Een echte aanrader wat mij betreft. Misschien niet ieder zijn type spel, maar is er zeker een die ik graag heel veel vaker wil spelen.

  • Mvdbeld
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 16:17
HellPunk schreef op dinsdag 18 april 2017 @ 08:36:
[...]


Wij hebben legende 5 gisteren van de eerste keer gehaald. Ik heb nog gekeken of we niks mis deden :+ , maar het leek allemaal te kloppen. Niet dat het makkelijk was, maar we hadden wel van het begin een goed idee waar we naartoe moesten en dat helpt. Het gevecht met de draak was wel makkelijker dan ik verwachtte. Het werd nog even spannend toen er helemaal op het einde nog een Gor vlakbij het kasteel spawnde, maar dankzij een ultieme krachtsinspanning van onze ranger werd die nog net op tijd geneutraliseerd.

Waarschijnlijk ga ik nu Sterrenschild bestellen, Reis naar het noorden is dan voor de verjaardag van zoonlief. Hij speelt LoA nog altijd dolgraag en hoewel het nooit mijn favoriete spel zal worden begin ik er wel de lol van in te zien :9 .
Gisteren weer eens verder gegaan met Legende 5 van Andor (2 spelers, Tovenaar en Boogschutter) maar redelijk kansloos verloren. Binnen no time verdwenen de Runestenen van het bord wat een flinke klap was voor de maximaal mogelijke gevechtskracht. De draak heeft 30 gevechtskracht (voor het dobbelen) de helden samen komen maximaal tot 28 (redde wij niet eens in deze legende). Met dobbelen komt er bij de draak al snel 10a12 bij aangezien hij dubbel kan rollen, dit betekent dat de helden de runenstenen (6-12) en een krijger met veel wilskracht en helm nodig hebben om überhaupt kans te maken. Moet zeggen dat voor het eerst in Andor ik ook niet heel enthousiast was na deze legende, met hoeveel man had jij legende 5 gehaald?
Jeroen87 schreef op maandag 24 april 2017 @ 08:27:
Dit weekend 2 potjes Robinson Crusoe gespeeld. We hebben ons aan scenario 1 en 2 gewaagd met 4 personen. Hoewel het spel enorm veel tegenslagen geeft met het trekken van kaarten en het regelmatig voorkwam dat personen bijna dood gingen toch gelukt om scenario 1 te halen in ronde 11. Inmiddels hadden we dusdanig genoeg voedsel dat dat geen probleem meer was. Hout krijgen was echter wel erg lastig..En omdat de hout invoer al weinig was, kregen we het niet voor elkaar om dat ook nog eens uit te geven aan het dak etc. Dit zorge ervoor dat we regelmatig in de weerfase weer 2 food en wood moesten inleveren.

Scenario 2 leek op papier iets makkelijker te zijn, maar door het trekken van de verkeerde kaarten en gewoon heel vaak niet goed dobbelen, (ik denk dat we over sommige inventions wel 4x gedobbeld hebben)...toch niet gehaald.

Spel heeft wel genoeg aanknopingspunten om het een stuk vaker te spelen in ieder geval!
Blijf me verbazen met over de relaxte all-inclusive zonvakanties die men houdt op het Robinson eiland, zo herinner ik me deze game totaal niet. Ik lees in jouw stukje "genoeg" voedsel, had je ook iets om voedsel te preserveren aangezien het anders bederft als je het niet dezelfde dag opeet? :+

Uiteindelijk ook nog Zombicide: Rue Morgue uit de verpakking gehaald (meegenomen uit de VS). Moet zeggen na het complexe puzzelaspect van Andor eigenlijk wel een verademing om gewoon straight-forward hordes zombies killen.

Heb evt.nog een 2de exemplaar over van Zombicide: Rue Morgue (doos iets beschadigd gedurende de vlucht), voor een vriend meegenomen maar die ziet van de koop af, iemand interesse?

  • Coltaine
  • Registratie: Oktober 2016
  • Laatst online: 05-12-2025
Heeft iemand deze al gebackt?
https://www.kickstarter.c...s/barbarians-the-invasion

Het is een dynamische worker placement met engine building en area control. Het doet me een beetje denken aan Stone Age meets Blood Rage.

Na de run through van Rahdo ben ik redelijk enthousiast. De volcano mechanic is heel goed verzonnen en de vele mogelijkheden om punten te scoren maken het een interessante game.

Keep supporting the pyramid roach boy


  • Jeroen87
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 16-01 11:53

Jeroen87

Bier Connaisseur

Mvdbeld schreef op maandag 1 mei 2017 @ 10:23:

Blijf me verbazen met over de relaxte all-inclusive zonvakanties die men houdt op het Robinson eiland, zo herinner ik me deze game totaal niet. Ik lees in jouw stukje "genoeg" voedsel, had je ook iets om voedsel te preserveren aangezien het anders bederft als je het niet dezelfde dag opeet? :+
We hadden die put? gebouwd, vanaf dat moment mag je al het tijdelijke eten als niet bederfbaar inzetten. dat scheelt behoorlijk. Die hebben we in ronde 2 al weten te bouwen, daarnaast hadden we enigzins geluk met de dobbelstenen en genoeg tokens gepakt waar veel voedsel op stond. Dusja...soms zit dat stukje mee :P


Zaterdag trouwens nog 2 scenario's gespeeld. Vulcano Island bijna gewonnen, maar toch doodgegaan voor het einde. Daarvoor scenario 2 gespeeld. deze wel nipt in rode 9 weten te winnen. (2 spelers + Vrijdag en Hond).

Dus wel de semi-makkelijke versie gepakt :P zonder vrijdag waren we namelijk zeker doodgegaan.

Craft beer specialist


  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Coltaine schreef op maandag 1 mei 2017 @ 10:27:
Heeft iemand deze al gebackt?
https://www.kickstarter.c...s/barbarians-the-invasion

Het is een dynamische worker placement met engine building en area control. Het doet me een beetje denken aan Stone Age meets Blood Rage.

Na de run through van Rahdo ben ik redelijk enthousiast. De volcano mechanic is heel goed verzonnen en de vele mogelijkheden om punten te scoren maken het een interessante game.
Die ziet er wel erg gaaf uit. Ik twijfel nog even of ik 'm moet backen of niet. Ben wel fan van workerplacements op zich.

  • TweakMDS
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 19-01 12:43
Coltaine schreef op maandag 1 mei 2017 @ 10:27:
Heeft iemand deze al gebackt?
https://www.kickstarter.c...s/barbarians-the-invasion

Het is een dynamische worker placement met engine building en area control. Het doet me een beetje denken aan Stone Age meets Blood Rage.

Na de run through van Rahdo ben ik redelijk enthousiast. De volcano mechanic is heel goed verzonnen en de vele mogelijkheden om punten te scoren maken het een interessante game.
Helaas weer een 1-4 player...
Ik probeer de hoeveelheid max-4-player spellen in de collectie te minimaliseren - alleen als ze echt héél erg goed zijn, of toevallig héél erg goed met ook twee spelers werken wil ik er nog wel voor gaan. Zo heb ik in het recente verleden Yokohama (verwacht ik elk moment) en Rise to Nobility gebacked, maar is ook Orleans of La Granja zo'n soort spel.

Toch komt het regelmatig voor dat spellen op kickstarter als 4 speler beginnen, maar dat de stretch goal een 5e speler is, of een uitbreiding dit biedt - vandaar dat ik er wel altijd even grondig doorheen moet gaan.

Wat me wel op valt is dat zo enorm veel spellen max 4 zijn en dat ruim 80% van alles wat er niet uit komt ook 2-4 is. Onze spelersgroep is eigenlijk bijna altijd 5 man, met uitzonderingen naar 6 of 4. Voor beide heb ik wel interesse in een aantal héél erg goede spellen, maar de middenmoot moet toch 5-player aan kunnen.

Zijn wij hierin uitzonderingen of hebben jullie hier ook last van? Het lijkt erop dat de meeste uitgevers toch nog mikken op ofwel twee stellen, of een set ouders met twee kinderen?
In ieder geval wel jammer, ik heb voor mijn gevoel toch een heleboel potentieel leuke spellen moeten laten schieten omdat ze bijna nooit op tafel zouden komen...

  • Jeroen87
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 16-01 11:53

Jeroen87

Bier Connaisseur

SndBastard schreef op maandag 1 mei 2017 @ 11:51:
[...]


Helaas weer een 1-4 player...
Ik probeer de hoeveelheid max-4-player spellen in de collectie te minimaliseren - alleen als ze echt héél erg goed zijn, of toevallig héél erg goed met ook twee spelers werken wil ik er nog wel voor gaan. Zo heb ik in het recente verleden Yokohama (verwacht ik elk moment) en Rise to Nobility gebacked, maar is ook Orleans of La Granja zo'n soort spel.
Toch komt het regelmatig voor dat spellen als 4 speler beginnen, maar dat de stretch goal een 5e speler is, of een uitbreiding dit biedt.
Wat me wel op valt is dat zo enorm veel spellen max 4 zijn en dat ruim 80% van alles wat er niet uit komt ook 2-4 is. Onze spelersgroep is eigenlijk bijna altijd 5 man, met uitzonderingen naar 6 of 4. Voor beide heb ik wel interesse in een aantal héél erg goede spellen, maar de middenmoot moet toch 5-player aan kunnen.

Zijn wij hierin uitzonderingen of hebben jullie hier ook last van? Het lijkt erop dat de meeste uitgevers toch nog mikken op ofwel twee stellen, of een set ouders met twee kinderen?
In ieder geval wel jammer, ik heb voor mijn gevoel toch een heleboel potentieel leuke spellen moeten laten schieten omdat ze bijna nooit op tafel zouden komen...
Kom ik inderdaad ook te vaak tegen dat we met 6 zijn en dat er heel veel afvalt. Meestal komen we dan op iets van partyspel uit. Of spelen we de 5P variant (als die er is) en spelen er 2 samen.

Craft beer specialist


  • TweakMDS
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 19-01 12:43
We hebben op zich wel een respectabel aantal 6 speler spellen, maar niet genoeg om dat elke week met 6-en te doen. Op zich wel jammer aangezien we toch regelmatig mensen moeten bedanken en dat er een vaste groep van 5 en een paar "reserve spelers" is ontstaan.
Helaas, maar in mijn optiek wel beter om er transparant in te zijn (dat gaat letterlijk zo van: sorry, we spelen al 2 jaar met deze groep, we vinden je leuk, maar bijna al onze spellen zijn voor 5 max).

Onze 6-spelers - grofweg op rank van wat ik leuk vind:
  • Euphoria (één van mijn favorieten)
  • Caverna (als je een beetje geduld hebt)
  • Battlestar Galactica (als je nog veel meer geduld hebt)
  • Arkham Horror (wederom een lange zit)
  • Cavern Tavern (eigenlijk nog niet met 6 gedaan...)
  • Viticulture (een van mijn favorieten, maar niet iedereen is helaas fan).
  • Dixit (eigenlijk geen bordspel)
  • Evolution (eigenlijk het leukste met 5 of 6)
  • Between Two Cities (quicky - bijna te snel)
  • King of New York (filler... te simpel)
  • Pandemic + In the Lab uitbreiding (nog niet gedaan)
  • Mysterium (was ik zelf geen fan van, maar kan wel eens)
  • Game of Thrones (al lang niet meer gedaan)
  • Emergence (wil men niet echt aan - iets te abstract).

  • MADG0BLIN
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:41
Je kan nog eens kijken naar Cosmic Encounter, Eclipse, 7 Wonders, Power Grid of Exodus: Proxima Centauri. Allemaal 6 player games die ik op Power Grid na, interessant vind. Maar die vinden een hoop mensen toch leuk om te spelen, vandaar dat ik hem wel noem. :Y)

  • psychoclown
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 11-11-2025

psychoclown

Back in black

SndBastard schreef op maandag 1 mei 2017 @ 12:03:
We hebben op zich wel een respectabel aantal 6 speler spellen, maar niet genoeg om dat elke week met 6-en te doen. Op zich wel jammer aangezien we toch regelmatig mensen moeten bedanken en dat er een vaste groep van 5 en een paar "reserve spelers" is ontstaan.
Helaas, maar in mijn optiek wel beter om er transparant in te zijn (dat gaat letterlijk zo van: sorry, we spelen al 2 jaar met deze groep, we vinden je leuk, maar bijna al onze spellen zijn voor 5 max).
Ik zit met een heel wisselende groep grootte, van 3 tot 12 spelers, waarbij het gemiddelde zo rond de 6 zal liggen. Zelf heb ik tegenwoordig vaak Colt Express op tafel (uitbreidingen helaas nog niet gespeeld) en Tsuro als filler doet het erg goed (vaak ook wel 2-4 potjes achter elkaar).

WoT Profile | Noobmeter - kyozu | Youtube channel | Livestream


  • Wormaap
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 19:52
Grappig, hier juist het tegenovergestelde :P Ik game het meeste met mijn vriendin, dus twee spelers. En dan heb ik zo af en toe een dagje met een vriend erbij. De keren dat ik met meer dan drie spelers kan spelen zijn vrij zeldzaam. Dus als het met twee of drie niet leuk is, loop ik er tegenwoordig meestal omheen. En voor als we toch meer spelers hebben, heb ik ook wel e.e.a. liggen :)

Ticking away, the moments that make up a dull day


  • Flapperbol
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 21:32
Ik zag laatst bij de lokale spellenwinkel dat ze de namaakvariant van "Fidget Cube" verkocht.
Dit zat mij al een beetje dwars aangezien ik het nogal vreemd vind dat je als winkel niet het origineel maar een knock-off verkoopt, maar goed, andere winkels kunnen daar ook wat van.

Nu zat ik vandaag op het internet rond te kijken en zie ik dat diezelfde winkel "Secret Hitler" op voorraad heeft. Aan de foto die erbij stond is te zien dat het niet de originele versie is (Deze is momenteel ook nog niet te koop buiten Amerika) maar een Chinese namaak zoals op Aliexpress te vinden is.

Nu is dat gebeuren op Aliexpress al donkergrijs gebied, maar het lijkt mij dat een NL winkel dit niet zomaar mag verkopen. Iemand die daar meer over weet?

Ik had sowieso al minder behoefte om mijn spellen bij de LGS te halen aangezien ze volledig gestopt zijn met activiteiten zoals Warhammer en FNM, maar hierdoor ben ik geneigd om juist mijn spellen elders te alen.

  • psychoclown
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 11-11-2025

psychoclown

Back in black

Zelfs al zouden ze het aanbieden als namaakvariant lijkt het mij dat het wettelijk niet is toegestaan (zit toch wel iets van copyright op).

WoT Profile | Noobmeter - kyozu | Youtube channel | Livestream


  • MrVegeta
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 15-01 22:57

MrVegeta

! Dolf is rechtvaardig !

MADG0BLIN schreef op maandag 1 mei 2017 @ 12:36:
Je kan nog eens kijken naar Cosmic Encounter, Eclipse, 7 Wonders, Power Grid of Exodus: Proxima Centauri. Allemaal 6 player games die ik op Power Grid na, interessant vind. Maar die vinden een hoop mensen toch leuk om te spelen, vandaar dat ik hem wel noem. :Y)
Ervaring met deze game? Lijkt op het eerste oog veel op mijn favoriete game Eclipse.

Geeft steekhoudelijke argumenten terwijl hij niet weet waar het over gaat. BlizzBoys, HD casts van StarCraft II gemaakt door Tweakers! Het begint, Zombiepocalyps


  • TweakMDS
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 19-01 12:43
Flapperbol schreef op maandag 1 mei 2017 @ 12:58:
Ik zag laatst bij de lokale spellenwinkel dat ze de namaakvariant van "Fidget Cube" verkocht.
Dit zat mij al een beetje dwars aangezien ik het nogal vreemd vind dat je als winkel niet het origineel maar een knock-off verkoopt, maar goed, andere winkels kunnen daar ook wat van.

Nu zat ik vandaag op het internet rond te kijken en zie ik dat diezelfde winkel "Secret Hitler" op voorraad heeft. Aan de foto die erbij stond is te zien dat het niet de originele versie is (Deze is momenteel ook nog niet te koop buiten Amerika) maar een Chinese namaak zoals op Aliexpress te vinden is.

Nu is dat gebeuren op Aliexpress al donkergrijs gebied, maar het lijkt mij dat een NL winkel dit niet zomaar mag verkopen. Iemand die daar meer over weet?

Ik had sowieso al minder behoefte om mijn spellen bij de LGS te halen aangezien ze volledig gestopt zijn met activiteiten zoals Warhammer en FNM, maar hierdoor ben ik geneigd om juist mijn spellen elders te alen.
Ik kan me hier ook enorm aan storen. Blatant namaak of heftig plagiaat bij bordspellen lijken nog niet echt aangepakt te worden. Als een uitgever hetzelfde zou flikken bij films, boeken of dergelijke dingen is men er redelijk aan gewend om dit aan te pakken als voor komt.
Omdat bordspel uitgevers vaak ofwel kleine bedrijfjes zijn of zelfstandigen in eigen beheer hebben ze niet de middelen om hier tegen te handelen. Ik zou ze in ieder geval als principe niet kopen.

  • MrVegeta
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 15-01 22:57

MrVegeta

! Dolf is rechtvaardig !

SndBastard schreef op maandag 1 mei 2017 @ 14:13:
[...]


Ik kan me hier ook enorm aan storen. Blatant namaak of heftig plagiaat bij bordspellen lijken nog niet echt aangepakt te worden. Als een uitgever hetzelfde zou flikken bij films, boeken of dergelijke dingen is men er redelijk aan gewend om dit aan te pakken als voor komt.
Omdat bordspel uitgevers vaak ofwel kleine bedrijfjes zijn of zelfstandigen in eigen beheer hebben ze niet de middelen om hier tegen te handelen. Ik zou ze in ieder geval als principe niet kopen.
Nope. http://www.imdb.com/company/co0042909/

Geeft steekhoudelijke argumenten terwijl hij niet weet waar het over gaat. BlizzBoys, HD casts van StarCraft II gemaakt door Tweakers! Het begint, Zombiepocalyps


  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
Wel, Sagrada heeft bij ons Santorini ingehaald als nieuw meest gespeelde spel. Vorige week heb ik verschillende solo games gedaan en nu is mijn zoon er ook aan begonnen. Natuurlijk verzamel je zo snel wat plays.

Gisteren verder ook hoofdstuk 8 van Mice & Mystics gehaald. We gingen vlotjes door de eerste tegels, daarna werd het alsnog spannend met twee surges op rij. In de laatste kamer wist Lily, de boogschutter, met een welgemikt accurate shot de laatste rat van de haard te knallen waardoor we een mogelijke derde surge konden vermijden. Het blijft een dice fest, maar we zijn onderhand wel verknocht geraakt aan onze muishelden _/-\o_ .
Mvdbeld schreef op maandag 1 mei 2017 @ 10:23:
[...]
Gisteren weer eens verder gegaan met Legende 5 van Andor (2 spelers, Tovenaar en Boogschutter) maar redelijk kansloos verloren. Binnen no time verdwenen de Runestenen van het bord wat een flinke klap was voor de maximaal mogelijke gevechtskracht. De draak heeft 30 gevechtskracht (voor het dobbelen) de helden samen komen maximaal tot 28 (redde wij niet eens in deze legende). Met dobbelen komt er bij de draak al snel 10a12 bij aangezien hij dubbel kan rollen, dit betekent dat de helden de runenstenen (6-12) en een krijger met veel wilskracht en helm nodig hebben om überhaupt kans te maken. Moet zeggen dat voor het eerst in Andor ik ook niet heel enthousiast was na deze legende, met hoeveel man had jij legende 5 gehaald?
Wij spelen met twee spelers met elk twee karakters. Ik denk dat je bij deze legende veel geluk moet hebben (meer dan bij de andere, iig) en daar hadden wij bakken van: de wilskrachtpunten vielen ons echt als rijpe appels in de schoot. Dan worden de gevechten natuurlijk ook meteen een stuk makkelijker.

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • Lointje
  • Registratie: Oktober 2008
  • Laatst online: 19-01 09:05
Het probleem met veel spellen is als je een 5e persoon toevoegt, het gewoon ondraaglijk lang begint te duren (ook wel wat afhankelijk van de medespelers). De tijd dat je iets kan doen tov de tijd die het spel duurt wordt dan lastig. Vanwege het risico op te veel downtime nemen ze de veilige 4 marge.
Sommige spellen als 7wonders ben je dan bv wel altijd allemaal bezig. Maar ik denk dat het mogelijk wat te licht is voor hierboven.
Coop's zijn ook leuk met meer, maar dan moet je opletten dat je niet 1 of 2 hebben die het spel spelen en 3 die maar gewoon volgen.

  • denyos
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 16:18
Gisteravond voor het eerst Space Hulk: Death Angel gespeeld. Had deze vorige maand cadeau gekregen en was er nog niet eerder aan toegekomen.
Na drie kwartier de regels uitgezocht te hebben (een typische fantasy flight games handleiding, erg compleet maar wel wat heen en weer bladeren) uiteindelijk rondhalf 10 met de eerste ronde begonnen. Het begin was nog even wat uitzoeken maar na een paar ronden speelde het spel erg soepel weg. Al hebben we er vervolgens toch 2 uur over gedaan terwijl er 30-60 minuten op de doos staat.
Helaas op het einde nipt verloren, maar deze gaat zeker vaker op tafel komen. En nu we de regels goed kennen zullen de volgende potjes ook stukken sneller gaan.

Strava


  • Mvdbeld
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 16:17
Mensen ervaring met de originele Brass? Aangezien deze momenteel op kickstarter staat twijfel ik. Hoe zwaar is deze daadwerkelijk en hoe lang duurt een potje?

  • MADG0BLIN
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:41
MrVegeta schreef op maandag 1 mei 2017 @ 13:12:
[...]


Ervaring met deze game? Lijkt op het eerste oog veel op mijn favoriete game Eclipse.
Het lijkt meer op TI3, maar dan een stuk korter. Volgens mij is Eclipse ook meer een Economic game, maar ik heb zelf jammer genoeg nog nooit Eclipse gespeeld.
Mvdbeld schreef op dinsdag 2 mei 2017 @ 10:06:
Mensen ervaring met de originele Brass? Aangezien deze momenteel op kickstarter staat twijfel ik. Hoe zwaar is deze daadwerkelijk en hoe lang duurt een potje?
Geen ervaring mee, maar ik heb direct de pledge met beide games gedaan. Ziet er fantastisch uit en Brass is een game welke precies in mijn straatje past. En met de stretchgoals erbij ziet het er helemaal goed uit. Met wat ik zo lees op internet zit de speelduur tussen de 2 en 3 uur.

  • MrVegeta
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 15-01 22:57

MrVegeta

! Dolf is rechtvaardig !

MADG0BLIN schreef op dinsdag 2 mei 2017 @ 10:22:
[...]


Het lijkt meer op TI3, maar dan een stuk korter. Volgens mij is Eclipse ook meer een Economic game, maar ik heb zelf jammer genoeg nog nooit Eclipse gespeeld.
Heb het even opgezocht en het lijkt inderdaad meer op TI3, maar daar heb ik TI3 voor ;). Eclipse is inderdaad meer euro dan "space opera".

Geeft steekhoudelijke argumenten terwijl hij niet weet waar het over gaat. BlizzBoys, HD casts van StarCraft II gemaakt door Tweakers! Het begint, Zombiepocalyps


  • MADG0BLIN
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:41
Voordeel van Exodus is dat je het op een avond kan spelen en niet de hele nacht doormoet ten opzichte van Ti3. ;)

  • Wormaap
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 19:52
Mvdbeld schreef op dinsdag 2 mei 2017 @ 10:06:
Mensen ervaring met de originele Brass? Aangezien deze momenteel op kickstarter staat twijfel ik. Hoe zwaar is deze daadwerkelijk en hoe lang duurt een potje?
Qua regels valt Brass wel mee, het gewicht zit hem in het goed spelen. Speelduur hangt erg af van de spelers. Als iedereen de regels door heeft speel ik een tweespelerpotje in een uur of anderhalf. Met drie een uur of twee tot 2,5. Met vier heb ik pas één keer gespeeld, en dat was met twee nieuwe spelers. Dus die telt niet :)
Het is echt een fantastisch goed spel, als je van pittige economische euros houdt. Er is veel spelerinteractie, meestal meer parasitair (of zelfs symbiotisch) dan vijandig, maar af en toe kan het een béétje gemeen zijn. Hoewel een slechte speler ook zeker genoeg te doen heeft, is dit geen spel dat het probeert te laten lijken alsof je nog een kans had. Als je slecht speelt verlies je duidelijk. Maar niet op een vervelende manier waarin je niet het idee hebt dat je nog aan het spelen bent :)
Brass draait om het vinden van een balans tussen een langetermijnstrategie ('een beetje van alles' werkt pertinent niet) en snel opportunisme als je daar kansen voor krijgt. Leuk vanaf het eerste potje, maar vaker spelen is waar je pas écht ziet hoe goed'ie is. Ik heb nu 11 potjes gespeeld en begin net een oppervlakkig idee van strategie te krijgen :)

Ticking away, the moments that make up a dull day


  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
Iemand ervaring met Troyes? Ik moet een bestelling aanvullen tot 50 euro en ik vind verder he-le-maal niets dat ik kan toevoegen 8)7 . Normaal zou dat niet zo 'n probleem zijn :+ , maar het is een Franse webshop, dus taalafhankelijke dingen vallen weg. Verder zijn veel spellen niet beschikbaar of te duur.

Troyes wordt wel algemeen geprezen, maar persoonlijke ervaringen zijn welkom :) .

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • MrVegeta
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 15-01 22:57

MrVegeta

! Dolf is rechtvaardig !

MADG0BLIN schreef op dinsdag 2 mei 2017 @ 10:34:
Voordeel van Exodus is dat je het op een avond kan spelen en niet de hele nacht doormoet ten opzichte van Ti3. ;)
Geen kinderen = tijd zat ;)

Geeft steekhoudelijke argumenten terwijl hij niet weet waar het over gaat. BlizzBoys, HD casts van StarCraft II gemaakt door Tweakers! Het begint, Zombiepocalyps


  • Jeroen87
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 16-01 11:53

Jeroen87

Bier Connaisseur

Ik Twijfel enorm aan Brass....heb net ook rise of nobility gebackt...met cavern tavern :P

Craft beer specialist


  • Wormaap
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 19:52
Voor mij is er in ieder geval niets vergelijkbaar met Brass. Ok, misschien Age of Steam, maar da's ook Martin Wallace :) Dit is zeker niet het volgende generieke KS-project dat het moet hebben van glimmende extra's.

Ticking away, the moments that make up a dull day


  • Hopjesvla79
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 23:08
HellPunk schreef op maandag 1 mei 2017 @ 15:23:
Wel, Sagrada heeft bij ons Santorini ingehaald als nieuw meest gespeelde spel. Vorige week heb ik verschillende solo games gedaan en nu is mijn zoon er ook aan begonnen. Natuurlijk verzamel je zo snel wat plays.
Ik kende Sagrada nog niet, maar ziet er leuk uit. Is deze al ergens te koop in NL?

Hi Ha Hopjesvla


  • MADG0BLIN
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:41
Volgens mij nog niet. Ik heb hem nog nergens gezien in ieder geval. Ik ben ook blij dat ik hem op KS gebacked heb. Ik heb hem vorige week binnen gekregen en inmiddels ook een keer of 5 of 6 gespeeld.

  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
Hopjesvla79 schreef op dinsdag 2 mei 2017 @ 13:46:
[...]
Ik kende Sagrada nog niet, maar ziet er leuk uit. Is deze al ergens te koop in NL?
Ik heb wat gezocht, maar ook nergens gevonden.

Mijn vrouw merkte wel op dat het meer een puzzel is dan een spel in de strikte zin van het woord - zoals die dingen van Smart Games. Hoewel je je dobbelstenen samen uit dezelfde draft pool neemt zul je zelden iemand bewust blokkeren - je eigen glasraam in de gaten houden is al werk genoeg :) .

Van dat soort spellen moet je dus wel houden (wij dus wel) - en het solospel werkt ook nog eens goed.

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • Noxious
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 19-01 13:17
Afgelopen weekend met wat vrienden weer een spellenweekend gehad.
We hebben Zombiecide Season 3: Rue Morgue en Arkham Horror (+ The King in Yellow) gedaan.

Foto's alhier: http://imgur.com/gallery/TqzUH

Ik heb tussen de turns in snel een soundboard-bedienbaar-vanaf-midicontroller gemaakt, en dat had veel toegevoegde waarde. Ik zal hier dan ook 'n fatsoenlijk programma van maken en open source releasen binnenkort ;)

  • Phusebox
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 22:44
Is er iemand hier die interesse heeft in Clans of Caledonia? Shipping is nogal duur voor 1 game.

xbox live / psn / steam / nintendo id: phusebox | iRacing


  • Mvdbeld
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 16:17
Wormaap schreef op dinsdag 2 mei 2017 @ 10:36:
[...]

Qua regels valt Brass wel mee, het gewicht zit hem in het goed spelen. Speelduur hangt erg af van de spelers. Als iedereen de regels door heeft speel ik een tweespelerpotje in een uur of anderhalf. Met drie een uur of twee tot 2,5. Met vier heb ik pas één keer gespeeld, en dat was met twee nieuwe spelers. Dus die telt niet :)
Het is echt een fantastisch goed spel, als je van pittige economische euros houdt. Er is veel spelerinteractie, meestal meer parasitair (of zelfs symbiotisch) dan vijandig, maar af en toe kan het een béétje gemeen zijn. Hoewel een slechte speler ook zeker genoeg te doen heeft, is dit geen spel dat het probeert te laten lijken alsof je nog een kans had. Als je slecht speelt verlies je duidelijk. Maar niet op een vervelende manier waarin je niet het idee hebt dat je nog aan het spelen bent :)
Brass draait om het vinden van een balans tussen een langetermijnstrategie ('een beetje van alles' werkt pertinent niet) en snel opportunisme als je daar kansen voor krijgt. Leuk vanaf het eerste potje, maar vaker spelen is waar je pas écht ziet hoe goed'ie is. Ik heb nu 11 potjes gespeeld en begin net een oppervlakkig idee van strategie te krijgen :)
Ok je hebt mij overtuigd, heb beide gebacked, ben erg benieuwd! Hoe kijk jij naar de verschillende versies?

  • Wormaap
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 19:52
Mvdbeld schreef op dinsdag 2 mei 2017 @ 16:13:
[...]


Ok je hebt mij overtuigd, heb beide gebacked, ben erg benieuwd! Hoe kijk jij naar de verschillende versies?
Lancashire is natuurlijk de originele versie. Ik heb nu de Eagle-Gryphon Games 'Deluxe' editie. Dat is een versie waar nogal wat juridisch gedoe omheen is geweest, en waarvan Martin Wallace (de designer, voor wie dat nog niet weet) eigenlijk gewoon niet wilde dat'ie gemaakt werd. Dus van de ene kant vind ik het leuk om de designer te ondersteunen met een versie die hij wél OK vindt. Van de andere kant is het een enorm 'deluxe' versie van zo'n beetje mijn favoriete spel, dus op zichzelf ook al helemaal prima.
Birmingham ben ik vooral erg benieuwd naar. Kan heel goed of heel matig worden. De basismechanics zijn overgenomen van het origineel, maar Roxley heeft er een hoop mee gedaan. Van de ene kant interessant, maar van de andere kant begin ik me af en toe wat te storen aan het gebrek aan focus in sommige nieuwere Euros, en zou het zomaar die kant op kunnen schieten. Maar voor die 35$ extra (40, maar wel 5 korting op shipping) kom ik'm vast wel weer kwijt als'ie niet bevalt :)

Ticking away, the moments that make up a dull day


  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
Phusebox schreef op dinsdag 2 mei 2017 @ 16:03:
Is er iemand hier die interesse heeft in Clans of Caledonia? Shipping is nogal duur voor 1 game.
Vroeger zou ik waarschijnlijk alleen al om het thema gebackt hebben, maar nu kijk ik de kat nog even uit de boom.Net zoals met Rise of Nobility zag ik wel leuke spelmechanismes, maar ze leken mij niet helemaal lekker in mekaar te haken, met veel extra regeltjes hier en daar. Daardoor lijkt het spel mij complexer dan het in wezen is. Niks voor ons dus, helaas, want het ziet er verder wel goed uit.

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • SjakieDeBoer
  • Registratie: Februari 2006
  • Laatst online: 21:00
Phusebox schreef op dinsdag 2 mei 2017 @ 16:03:
Is er iemand hier die interesse heeft in Clans of Caledonia? Shipping is nogal duur voor 1 game.
Jazeker! Sterker nog, ik heb 'm al gebacked (de deluxe versie).

Eventueel (mocht je interesse hebben) kan ik er dan een tweede aan vast plakken.

  • Phusebox
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 22:44
SjakieDeBoer schreef op vrijdag 5 mei 2017 @ 12:57:
[...]


Jazeker! Sterker nog, ik heb 'm al gebacked (de deluxe versie).

Eventueel (mocht je interesse hebben) kan ik er dan een tweede aan vast plakken.
Ben al afgehaakt. Iedereen die geld wil verdienen aan ridicule verzendkosten krijgt van mij geen euro.

xbox live / psn / steam / nintendo id: phusebox | iRacing


  • Coltaine
  • Registratie: Oktober 2016
  • Laatst online: 05-12-2025
Deze gaat over een paar weken live op KS. Ziet er veelbelovend uit.

https://goo.gl/iujbt2

Afbeeldingslocatie: http://oi65.tinypic.com/6xumtz.jpg

Wel typisch dat de preview video een 40m review van de componenten is, ik hoop dat de gameplay ook wat voorstelt.

[ Voor 29% gewijzigd door Coltaine op 07-05-2017 08:12 ]

Keep supporting the pyramid roach boy


  • ViNcE
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

ViNcE

Nog 3, nog 2, nog 1, .....

HellPunk schreef op maandag 1 mei 2017 @ 15:23:
Wel, Sagrada heeft bij ons Santorini ingehaald als nieuw meest gespeelde spel. Vorige week heb ik verschillende solo games gedaan en nu is mijn zoon er ook aan begonnen. Natuurlijk verzamel je zo snel wat plays.
Ik twijfel een beetje tussen Roll Player en Sagrada. De eerste heeft een veel leuker thema, maar de andere is misschien wat toegankelijker. Sagrade doet me een beetje denken aan Splendor. Het thema is niet echt aanwezig, maar iedereen kan het spelen.

"Sometimes I really think people ought to have to pass a proper exam before they're allowed to be parents. Not just the practical, I mean." - Terry Pratchett, Thief of Time
Mijn BGG profiel


  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
ViNcE schreef op zondag 7 mei 2017 @ 09:01:
[...]

Ik twijfel een beetje tussen Roll Player en Sagrada. De eerste heeft een veel leuker thema, maar de andere is misschien wat toegankelijker. Sagrade doet me een beetje denken aan Splendor. Het thema is niet echt aanwezig, maar iedereen kan het spelen.
Als je medespelers hebt die kunnen meegaan in het thema zou ik eerder voor Roll Player kiezen. Daar lijkt me ook het meeste vlees aan te zitten qua spelervaring. Sagrada is zeker licht te noemen, al zijn de glasramen van 5 en 6 punten best wel een uitdaging. Ik doe gewoon beide: Sagrada voor de spellengroep, Roll Player voor zoon en (hopelijk) vrouw en alle twee om solo te spelen :P .

Dit weekend trouwens ook Skyways gebackt. Een semi-abstract, daar kan ik moeilijk aan weerstaan ;) .

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • poehee
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 18-01 11:20
HellPunk schreef op dinsdag 2 mei 2017 @ 11:36:
Iemand ervaring met Troyes? Ik moet een bestelling aanvullen tot 50 euro en ik vind verder he-le-maal niets dat ik kan toevoegen 8)7 . Normaal zou dat niet zo 'n probleem zijn :+ , maar het is een Franse webshop, dus taalafhankelijke dingen vallen weg. Verder zijn veel spellen niet beschikbaar of te duur.

Troyes wordt wel algemeen geprezen, maar persoonlijke ervaringen zijn welkom :) .
Ik vind Troyes fantastisch.Workerplacementerish...interactief (beurtvolgorde in de gaten houden), elke keer "vervelende" beslissingen, veel vrijheid, en kleine (maar niet te verwaarlozen) geluksfactor. Niet lang (mag zelfs iets langer duren). Geen groot analysis paralysis gevaar.
Echt puntje van je stoel spel.
En niet lang.

Blij dat ik het heb...

You're either part of the solution or you're part of the problem


  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
poehee schreef op maandag 8 mei 2017 @ 12:43:
[...]


Ik vind Troyes fantastisch.Workerplacementerish...interactief (beurtvolgorde in de gaten houden), elke keer "vervelende" beslissingen, veel vrijheid, en kleine (maar niet te verwaarlozen) geluksfactor. Niet lang (mag zelfs iets langer duren). Geen groot analysis paralysis gevaar.
Echt puntje van je stoel spel.
En niet lang.

Blij dat ik het heb...
Mooi, de reacties op Bordspelmania waren ook lovend. Is ondertussen besteld, samen met Ladies of Troyes, want die was net in prijs verlaagd O-) .

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • Jeroen87
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 16-01 11:53

Jeroen87

Bier Connaisseur

Nou verjaardag achter de rug...
Opbrengst: Pandemic - Iberia, 7 Wonders, Russian Railroads en Mijn Dorp.

Ik kan weer even vooruit :)

Craft beer specialist


  • MADG0BLIN
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:41
Allemaal mooi spellen volgens mij, ik heb alleen Russian Railroads en Mijn Dorp zelf nog niet gespeeld, maar wel over gelezen en hoor er ook positieve geluiden over van anderen.

Zelf vorige week Twilight Struggle op de kop getikt in praktisch nieuwstaat. Gisteren alle regels doorgelezen, maar het is qua gameplay niet super complex, echter zeer veel mogelijkheden. Hopelijk komt deze binnenkort op tafel. Hebben mensen ervaring met Twilight Struggle?

  • Wormaap
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 19:52
MADG0BLIN schreef op maandag 8 mei 2017 @ 13:28:
Allemaal mooi spellen volgens mij, ik heb alleen Russian Railroads en Mijn Dorp zelf nog niet gespeeld, maar wel over gelezen en hoor er ook positieve geluiden over van anderen.

Zelf vorige week Twilight Struggle op de kop getikt in praktisch nieuwstaat. Gisteren alle regels doorgelezen, maar het is qua gameplay niet super complex, echter zeer veel mogelijkheden. Hopelijk komt deze binnenkort op tafel. Hebben mensen ervaring met Twilight Struggle?
Oh yes, TS zou ik graag vaker spelen! Elke beslissing is zwaar en moeilijk, en het spel blijft de hele tijd spannend. Trek wel 4-5 uur uit voor een eerste potje. Het kan veel eerder voorbij zijn, maar TS kan ook enorm lang duren. Maar da's niet erg, want hij verslapt geen moment :)

Ticking away, the moments that make up a dull day


  • Lointje
  • Registratie: Oktober 2008
  • Laatst online: 19-01 09:05
Wat wormaap zegt. Ik heb ook onlangs Twilight Struggle voor de eerste keer gespeeld en het was een schot in de roos. Echt complex zijn de regels niet, maar door de kaartjes en sommige verplicht uit te voeren acties wordt het allemaal heel tactisch. Met dan een leuke historische sfeer rond. Wij zijn begonnen om 19u en om 23 gestopt en toen moesten we eigenlijk nog 3 rondes doen. (Mijn kameraad is wel iemand die lang nadenkt). Dus trek er maar meteen een namiddag voor uit in het weekend want op een avond is het niet meteen gespeeld (toch niet het eerste potje).

Jeroen, mooie spellen hoor!

  • MADG0BLIN
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:41
Ok, bedankt voor de tip. Was van plan om nog wat video's te bekijken van de regels, maar het is inderdaad vrij recht toe recht aan, maar met veel tactiek inderdaad.
Als jullie ooit in de buurt zijn.. ;)

  • Exocet
  • Registratie: Januari 2001
  • Niet online
Een paar aanbiedingen van 999 spellen bij Ibood:
http://www.ibood.com/extr...les/23638/1996/999-games/

  • Tweekzor
  • Registratie: Juli 2012
  • Laatst online: 23:14
Top, ik heb hier al een paar keer over Het Dorp gelezen en denk dat ik hem met deze aanbieding toch maar ga halen. :)

  • Piet_Piraat7
  • Registratie: September 2011
  • Laatst online: 16:44
Op aanraden van de man in de spellenwinkel '7 Wonders Duel' gekocht voor twee personen. Wat een ontzettend tof spel is dat :) je blijft het maar spelen.

  • Jeroen87
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 16-01 11:53

Jeroen87

Bier Connaisseur

Piet_Piraat7 schreef op dinsdag 9 mei 2017 @ 10:34:
Op aanraden van de man in de spellenwinkel '7 Wonders Duel' gekocht voor twee personen. Wat een ontzettend tof spel is dat :) je blijft het maar spelen.
Waar zit het verschil met gewone 7 wonders hem precies in? Aangezien ik 7 wonders vaker met 2 speel dan met meer :P
Tweekzor schreef op dinsdag 9 mei 2017 @ 10:33:
[...]

Top, ik heb hier al een paar keer over Het Dorp gelezen en denk dat ik hem met deze aanbieding toch maar ga halen. :)
Het Dorp is best tof, de Worker Placement versie van Mijn Dorp.

Craft beer specialist


  • MADG0BLIN
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:41
Jeroen87 schreef op dinsdag 9 mei 2017 @ 11:52:
[...]


Waar zit het verschil met gewone 7 wonders hem precies in? Aangezien ik 7 wonders vaker met 2 speel dan met meer :P
Je draft de kaarten niet in de rondes, maar deze liggen op tafel in een bepaalde volgorde.
Daarnaast is het een 2 speler spel. Als ik zou moeten kiezen dan zou ik met 2 spelers altijd voor Duel gaan.
Als je wilt weten hoe het speelt kan je altijd deze ff kijken: YouTube: 7 Wonders Duel - How To Play

Verwijderd

Gister voor het eerst Agricola gespeeld, hebben er ruim 3 uur over gedaan en ik heb uiteindelijk gewonnen met een score van 15 tegen 13. Moeten het nog een beetje door krijgen... :+

Vanavond eerst even met foamboard knutselen, want met de ziplocks zakjes is het echt helemaal niks. :N

  • Mvdbeld
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 16:17
Lointje schreef op maandag 8 mei 2017 @ 14:12:
Wat wormaap zegt. Ik heb ook onlangs Twilight Struggle voor de eerste keer gespeeld en het was een schot in de roos. Echt complex zijn de regels niet, maar door de kaartjes en sommige verplicht uit te voeren acties wordt het allemaal heel tactisch. Met dan een leuke historische sfeer rond. Wij zijn begonnen om 19u en om 23 gestopt en toen moesten we eigenlijk nog 3 rondes doen. (Mijn kameraad is wel iemand die lang nadenkt). Dus trek er maar meteen een namiddag voor uit in het weekend want op een avond is het niet meteen gespeeld (toch niet het eerste potje).

Jeroen, mooie spellen hoor!
Hoe verhoudt Twilight Struggle zich tot Starcraft? Toevallig van het weekend Starcraft gespeeld en begreep dat een iemand van deze groep ook Twilight Struggle nog on-gespeeld thuis heeft liggen. Starcraft ben ik zelf nog niet helemaal over uit wat ik er van vind. Vond hem redelijk complex (eerste keer) en was eigenlijk alleen op mijn eigen factie gefocust, daarnaast veel downtime met 5 man. Ben dus benieuwd hoe dit bv. is bij Twilight Struggle?

Starcraft voelde voor mij als een over-complexe variant van GoT waardoor zaken minder soepel lopen (het enige toffe was wellicht het stacken van order tokens en de strategische implicaties hiervan).

  • Lointje
  • Registratie: Oktober 2008
  • Laatst online: 19-01 09:05
Helaas ken ik starcraft niet dus ik kan het niet echt vergelijken. Ik kan wel zeggen dat Twilight struggle een 2 speler spel is en gaat over de koude oorlog. Je bent dus continu bezig met elkaar in het oog houden en de enige downtime is de andere speler.

Het is ook niet echt te vergelijken met GoT vind ik. Het spelmechanisme is volledig anders en je focust over heel de wereld tegelijk (min of meer, je hebt wel bepaalde gebieden die meer actie zien) terwijl dat in GoT vanaf je eigen gebied langzaam uitbreidt.
Hier krijg je kaarten en moet je kiezen of je de actie uitvoert of het aantal actiepunten neemt bovenaan de kaart. Als het echter een kaart is in het voordeel van de tegenstander (ussr als je usa bent of omgekeerd), moet je de actiepunten nemen EN zijn actie uitvoeren. Je moet dus ook rekening houden met de bonussen die de andere sowieso krijgt en wanneer je die gaat uitvoeren.
Het hele sfeertje geeft wel een koude oorlog gevoel. Vooral overal macht op bouwen met enkele "macht-incidenten" en proberen de andere te overtreffen. Als hij dan plots in een continent de bovenhand begint te krijgen, probeer je hem daar ook tegen te houden etc.

  • Mvdbeld
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 16:17
Lointje schreef op dinsdag 9 mei 2017 @ 15:26:
Helaas ken ik starcraft niet dus ik kan het niet echt vergelijken. Ik kan wel zeggen dat Twilight struggle een 2 speler spel is en gaat over de koude oorlog. Je bent dus continu bezig met elkaar in het oog houden en de enige downtime is de andere speler.

Het is ook niet echt te vergelijken met GoT vind ik. Het spelmechanisme is volledig anders en je focust over heel de wereld tegelijk (min of meer, je hebt wel bepaalde gebieden die meer actie zien) terwijl dat in GoT vanaf je eigen gebied langzaam uitbreidt.
Hier krijg je kaarten en moet je kiezen of je de actie uitvoert of het aantal actiepunten neemt bovenaan de kaart. Als het echter een kaart is in het voordeel van de tegenstander (ussr als je usa bent of omgekeerd), moet je de actiepunten nemen EN zijn actie uitvoeren. Je moet dus ook rekening houden met de bonussen die de andere sowieso krijgt en wanneer je die gaat uitvoeren.
Het hele sfeertje geeft wel een koude oorlog gevoel. Vooral overal macht op bouwen met enkele "macht-incidenten" en proberen de andere te overtreffen. Als hij dan plots in een continent de bovenhand begint te krijgen, probeer je hem daar ook tegen te houden etc.
My bad, haal Twilight Emperium en Struggle door elkaar |:(

  • MADG0BLIN
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:41
Je bedoelt Twilight Imperium neem ik aan? Ik ken StarCraft niet, maar TI is een relatief complexe 4X game.
Het omvat politiek, allianties met andere spelers, trading, vechten, ontdekken van planeten, verschillende spelersrassen en speelt in ongeveer 4 tot 10 uur. Afhankelijk van het aantal spelers en de ervaring met de game. Wij proberen het 1 a 2 keer per jaar te spelen, maar zijn dan vaak een (zater)dag bezig. Ik vind het een fantastische game, maar het is zeker niet voor iedereen. Er is zeker downtime, met name later in de game als de beurten wat langer duren met de gevechten waar niet iedereen bij betrokken is.

  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
Voor wie de math trades op BGG niet van dichtbij volgt: er is een nieuwe Benelux math trade! Ik ga vanavond mijn spellen toevoegen, maar er zijn op dit moment al 250+ entries d:)b .

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • vanaalten
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:54
Jaaaaren geleden heb ik een keer met vrienden 'Escape from Colditz' gespeeld. Daarna moest de eigenaar zo nodig emigreren, met spel en al, dus niet meer gespeeld. Net vorige week heb ik 'm zelf aangeschaft en afgelopen weekend gespeeld. Nog steeds: leuk spel!

Vond het eigenlijk wel briljant opgezet: een mooie mix van cooperatief en individueel spel. Een speler speelt de rol van gevangenisbewaarder in nazi-Duitsland-tijd, de andere spelers besturen een aantal krijgsgevangenen. Doel van het spel: probeer twee van je eigen gevangenen te laten ontsnappen (of, als je de gevangenisbewaarder speelt: zo min mogelijk te laten ontsnappen.

De eerste helft van het spel heerste er een cooperatieve sfeer: gevangenen tegen de duitsers. Iedereen helpt elkaar om mensen te laten ontsnappen. Echter, dat sloeg op een gegeven moment om. Wellicht doordat ik (ja, ik speelde de gevangenisbewaarder) subtiel liet weten dat het niet een wij-tegen-hem spel is, maar dat de bedoeling is dat EEN speler wint. Maar toen mensen eenmaal 1 gevangene hadden laten ontsnappen, werd het meer individueel spel: de ene gevangene die de ander ging tegenwerken om hem maar niet te laten ontsnappen. *Heerlijk* om dan als slechterik achterover te zitten en de gevangenen tegen elkaar te zien werken! >:)

Dat vond ik echt een van de leukere onderdelen: de mix van cooperatief tegen individueel. Jammer was wel dat er vrij veel regels 'vaag' zijn, regels ontbreken. Ik ga binnenkort dit forum maar eens doornemen, genoeg aanvullende regels en verduidelijkingen.

Duurde wel een stuk langer dan verwacht. Tien uur 's-ochtends begonnen, half uurtje lunchpauze en half zes 's-middags klaar. Waarbij bleek dat het spel nog best knap gebalanceerd uitgedacht is, want de duitsers hebben weliswaar gewonnen, maar het scheelde verdraaid weinig.

En de dag erop nog een potje 'Roborally' gedaan. De gebruikelijke chaos van mooi uitgedachte plannen die door in de weg lopende robots (of, vaker, denkfouten) compleet fout lopen. Ook een aanrader!

  • TweakMDS
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 19-01 12:43
HellPunk schreef op dinsdag 9 mei 2017 @ 16:41:
Voor wie de math trades op BGG niet van dichtbij volgt: er is een nieuwe Benelux math trade! Ik ga vanavond mijn spellen toevoegen, maar er zijn op dit moment al 250+ entries d:)b .
Leuk, ik heb nog wel wat kandidaten zoals Virus en Dead of Winter.

  • poehee
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 18-01 11:20
MADG0BLIN schreef op dinsdag 9 mei 2017 @ 11:56:
[...]


Je draft de kaarten niet in de rondes, maar deze liggen op tafel in een bepaalde volgorde.
Daarnaast is het een 2 speler spel. Als ik zou moeten kiezen dan zou ik met 2 spelers altijd voor Duel gaan.
Als je wilt weten hoe het speelt kan je altijd deze ff kijken: YouTube: 7 Wonders Duel - How To Play
7 Wonders Duel...

Ik speel het regelmatig met mijn zwager.
Het wordt steeds beter en spannender. Je snapt de effecten (korte en lange termijn) steeds meer, en je gaat in het hoofd van de tegenstander zitten (feitelijk weet je wat hij waarschijnlijk gaat spelen).
Je kunt bijvoorbeeld aanvallen (militair) en je tegenspeler kan dit niet (altijd) negeren, of wel en er uiteindelijk beter (in punten) uitkomen.

You're either part of the solution or you're part of the problem


  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
vanaalten schreef op dinsdag 9 mei 2017 @ 20:54:
Jaaaaren geleden heb ik een keer met vrienden 'Escape from Colditz' gespeeld. Daarna moest de eigenaar zo nodig emigreren, met spel en al, dus niet meer gespeeld. Net vorige week heb ik 'm zelf aangeschaft en afgelopen weekend gespeeld. Nog steeds: leuk spel!

...
Duurde wel een stuk langer dan verwacht. Tien uur 's-ochtends begonnen, half uurtje lunchpauze en half zes 's-middags klaar. Waarbij bleek dat het spel nog best knap gebalanceerd uitgedacht is, want de duitsers hebben weliswaar gewonnen, maar het scheelde verdraaid weinig.

En de dag erop nog een potje 'Roborally' gedaan. De gebruikelijke chaos van mooi uitgedachte plannen die door in de weg lopende robots (of, vaker, denkfouten) compleet fout lopen. Ook een aanrader!
Dat is inderdaad een lange zit - op BGG staat 180 minuten aangegeven en dat vind ik al best lang. Nu, als het spel al die tijd spannend blijft lijkt me dat geen probleem. Ook mooi dat het spel na al die jaren nog overeind blijft tussen het geweld van de laatste jaren!

Roborally heb ik onlangs van de hand gedaan. ik had er veel van verwacht maar het was uiteindelijk net iets té chaotisch voor een paar mensen. Uiteindelijk was er maar één persoon waar ik het kon tegen spelen, maar RR met twee is ook niet de beste spelervaring :'( .

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • Jeroen87
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 16-01 11:53

Jeroen87

Bier Connaisseur

HellPunk schreef op dinsdag 9 mei 2017 @ 16:41:
Voor wie de math trades op BGG niet van dichtbij volgt: er is een nieuwe Benelux math trade! Ik ga vanavond mijn spellen toevoegen, maar er zijn op dit moment al 250+ entries d:)b .
Weet niet wat de normale gang van zaken is, maar ik zie in aangeboden vooral heel veel oudere games, en in het topic wat mensen vragen vooral heel veel nieuwer spul. als in...Ik zie niet in hoe die lijsten ooit gaan matchen. Is dit een bekend probleem?

Beetje als: ik bied 4 op een rij en boonanza aan, en wil hier graag Gloomhaven en Ticket to Ride voor terug. Of werkt dit in de praktijk anders?

Craft beer specialist


  • maartend
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 22:19
Jeroen87 schreef op woensdag 10 mei 2017 @ 09:07:
[...]


Weet niet wat de normale gang van zaken is, maar ik zie in aangeboden vooral heel veel oudere games, en in het topic wat mensen vragen vooral heel veel nieuwer spul. als in...Ik zie niet in hoe die lijsten ooit gaan matchen. Is dit een bekend probleem?

Beetje als: ik bied 4 op een rij en boonanza aan, en wil hier graag Gloomhaven en Ticket to Ride voor terug. Of werkt dit in de praktijk anders?
Anders. De wanted lijst wordt niet meegenomen in de trade.

  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
Jeroen87 schreef op woensdag 10 mei 2017 @ 09:07:
[...]


Weet niet wat de normale gang van zaken is, maar ik zie in aangeboden vooral heel veel oudere games, en in het topic wat mensen vragen vooral heel veel nieuwer spul. als in...Ik zie niet in hoe die lijsten ooit gaan matchen. Is dit een bekend probleem?

Beetje als: ik bied 4 op een rij en boonanza aan, en wil hier graag Gloomhaven en Ticket to Ride voor terug. Of werkt dit in de praktijk anders?
In de Wanted lijst kun je aangeven wat je graag in de trade wilt zien, maar of iemand dat aanbiedt is een tweede. Ik heb bijvoorbeeld om TTR: Europe gevraagd. Ik hoop dan dat iemand de spellen ziet die ik aanbied en TTR: Europe op de trade list zet.

4 op een rij ruilen tegen Gloomhaven wordt wel een moeilijke ;) , maar ik heb al trade chains gezien waar de waardes van de spellen toch redelijk ver uit mekaar lag. Het hangt er maar net van af van wie wat wil ruilen en je moet natuurlijk wat geluk hebben. Het zijn inderdaad zelden de nieuwste games, al heb ik de vorige keer Via Nebula in de wacht gesleept, maar dan heb ik dan wel bewust een duurder spel tegenover gezet.

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


Verwijderd

Ik vind Isle of Skye een tof spel, elke keer is het zoveel anders door de verschillende manieren waarop je kan scoren. Wat echter altijd hetzelfde is, is dat de doos een grote bende is als je hem weer open doet:

Afbeeldingslocatie: https://d2ppvlu71ri8gs.cloudfront.net/items/2x0q2n0k2O0t1m053M32/Image%202017-05-10%20at%2010.36.03%20AM.png?v=de75bce3

Daar hebben we even wat aan gedaan! :9 Even met foamboard geknutseld, met een goed resultaat voor eerste projectje:

Afbeeldingslocatie: https://d2ppvlu71ri8gs.cloudfront.net/items/1N373i161r3Q2i3V2u0Y/WhatsApp%20Image%202017-05-09%20at%2023.27.15.jpeg?v=f7ebfbd2

Bakje met het geld kan er in gezet worden, spelregels en scorebord passen er bovenop, zo zijn alle vakjes afgesloten en gaat het nergens heen. Behoorlijke verbetering! :Y

Vanavond eerst maar eens Agricola spelen, ergens in de komend dagen/weken daar ook aan beginnen.

  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
Verwijderd schreef op woensdag 10 mei 2017 @ 10:48:
Ik vind Isle of Skye een tof spel, elke keer is het zoveel anders door de verschillende manieren waarop je kan scoren. Wat echter altijd hetzelfde is, is dat de doos een grote bende is als je hem weer open doet:

Daar hebben we even wat aan gedaan! :9 Even met foamboard geknutseld, met een goed resultaat voor eerste projectje:
Ziet er inderdaad mooi uit, doet me eraan denken dat deze weer eens dringend op tafel moet komen! Misschien wel wat voor overmorgen...

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
Zoooo, Essen start weer vroeg dit jaar :+ :

Essen 2017 collection of lists

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • Tweekzor
  • Registratie: Juli 2012
  • Laatst online: 23:14
HellPunk schreef op dinsdag 9 mei 2017 @ 16:41:
Voor wie de math trades op BGG niet van dichtbij volgt: er is een nieuwe Benelux math trade! Ik ga vanavond mijn spellen toevoegen, maar er zijn op dit moment al 250+ entries d:)b .
Ik ben niet echt bekend met het concept en van de thread word ik ook niet heel veel wijzer. Het lijkt er op dat je je games kan aanmelden en (semi-) random wordt gekoppeld voor een trade? Of zet je games er op en moet je onderling een trade uitzoeken? In dat geval snap ik de "No doubles" policy niet.

  • Phusebox
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 22:44
Tweekzor schreef op woensdag 10 mei 2017 @ 13:00:
[...]

Ik ben niet echt bekend met het concept en van de thread word ik ook niet heel veel wijzer. Het lijkt er op dat je je games kan aanmelden en (semi-) random wordt gekoppeld voor een trade? Of zet je games er op en moet je onderling een trade uitzoeken? In dat geval snap ik de "No doubles" policy niet.
Ik heb die math trades ook nooit begrepen. Zelfs na pogingen om het te snappen.
Verwijderd schreef op woensdag 10 mei 2017 @ 10:48:
Ik vind Isle of Skye een tof spel, elke keer is het zoveel anders door de verschillende manieren waarop je kan scoren. Wat echter altijd hetzelfde is, is dat de doos een grote bende is als je hem weer open doet:
Mooi gemaakt. Jammer van het spel ;)

[ Voor 26% gewijzigd door Phusebox op 10-05-2017 13:11 ]

xbox live / psn / steam / nintendo id: phusebox | iRacing


Verwijderd

Phusebox schreef op woensdag 10 mei 2017 @ 13:10:
[...]

Mooi gemaakt. Jammer van het spel ;)
Wat is er mis met Skye? ;)

  • Phusebox
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 22:44
Niks of alles. Afhankelijk waar je van houdt. Ik vind het zelf saai en te random. Niet mijn ding dus.

De bordspellengroep vindt het te simpel en casual spelers te ingewikkeld.

xbox live / psn / steam / nintendo id: phusebox | iRacing


  • Wormaap
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 19:52
Het principe van de math trade is vrij eenvoudig, maar omdat er duizenden spellen aangeboden worden, wordt het wat complexer.

Phusebox wil van Terraforming Mars af, want dat is een random kakspel. Hij wil graag 1830, want da's lekker droog en strategisch.
HellPunk wil van 1830 af, want wie wil er nou een spreadsheet invullen als spel? Hij wil graag PitchCar, leuk voor met de kinderen.
Wormaap wil van PitchCar af, want hij is er ranzig slecht in en kan niet tegen zijn verlies. Hij wil graag Terraforming Mars, want da's de nieuwe hotness en moet dus wel goed zijn.
Bovenstaande voorbeelden zijn geheel fictief :P

Tussen geen van deze drie mensen is een één-op-één trade mogelijk. De math trade zoekt naar trade chains. In dit geval zou eruitkomen:
Wormaap stuurt PitchCar naar HellPunk
HellPunk stuurt 1830 naar Phusebox
Phusebox stuurt Terraforming Mars naar Wormaap

In de grotere math trades kunnen deze ketens honderden mensen lang zijn, het algoritme zoekt naar de manier waarop de meeste trades gemaakt worden. In de tool kun je aangeven wat je wil hebben, en wat je daarvoor zou willen ruilen. Als je héél veel mazzel hebt, kan jouw Bohnanza dus best een Gloomhaven opleveren. Want degene die Bohnanza wilde, ruilde daar Pick-A-Polar Bear voor. Degene die PaPB wilde ruilde daar Kingdom Builder voor, degene die KB wilde ruilde daar Brass voor, degene die Brass wilde ruilde daar Gloomhaven voor, en zo komt'ie bij jou.
Maar je hoeft nooit bang te zijn dat je rechtstreeks je War of the Ring Collector's Edition ruilt voor Kakkerlakkenpoker, je krijgt altijd iets waar je om gevraagd hebt :)

Ticking away, the moments that make up a dull day


  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
Spuit 11 :) en LOL met je voorbeelden!
Tweekzor schreef op woensdag 10 mei 2017 @ 13:00:
[...]

Ik ben niet echt bekend met het concept en van de thread word ik ook niet heel veel wijzer. Het lijkt er op dat je je games kan aanmelden en (semi-) random wordt gekoppeld voor een trade? Of zet je games er op en moet je onderling een trade uitzoeken? In dat geval snap ik de "No doubles" policy niet.
Het concept is eenvoudig, de praktische kant is dat inderdaad wat minder.

Je hebt eigenlijk twee onderdelen: de trade list en de OLWLG.

De trade list is eenvoudig: dat is een gewone geeklist waarin je alle spellen oplijst in die je eventueel zou willen ruilen. Op dat moment hoef je dus nog niet te kiezen welk spel (of spellen) je in ruil zou willen krijgen.

Als de trade list afgesloten is log je in op de OLWLG. Hier vind je alle games uit de trade list. In Step 3 kun je voor elk spel aangeven wat je in ruil zou willen krijgen. Als je alles bij mekaar geklikt hebt is het weer even afwachten tot de OLWLG wordt afgesloten. De software gaat dan het optimale ruilschema berekenen zodat zoveel mogelijk mensen de gewenste games krijgen.

Duplicate protection zorgt ervoor dat je hetzelfde spel meerdere malen kan kiezen, maar dat je toch maar één keer dat spel in ruil kan krijgen.

Na afloop wordt een lijst gepubliceerd met wie welk spel naar wie moet sturen. Dan is het dus inpakken geblazen, als je tenminste één of meerdere ruilingen te pakken hebt kunnen krijgen :). Bij no-shipping math trades is het de bedoeling dat je persoonlijk de ruil afhandelt, bijvoorbeeld op een bepaalde spellenbeurs.

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • Tweekzor
  • Registratie: Juli 2012
  • Laatst online: 23:14
HellPunk schreef op woensdag 10 mei 2017 @ 14:09:
Spuit 11 :) en LOL met je voorbeelden!


[...]

Het concept is eenvoudig, de praktische kant is dat inderdaad wat minder.

Je hebt eigenlijk twee onderdelen: de trade list en de OLWLG.

De trade list is eenvoudig: dat is een gewone geeklist waarin je alle spellen oplijst in die je eventueel zou willen ruilen. Op dat moment hoef je dus nog niet te kiezen welk spel (of spellen) je in ruil zou willen krijgen.

Als de trade list afgesloten is log je in op de OLWLG. Hier vind je alle games uit de trade list. In Step 3 kun je voor elk spel aangeven wat je in ruil zou willen krijgen. Als je alles bij mekaar geklikt hebt is het weer even afwachten tot de OLWLG wordt afgesloten. De software gaat dan het optimale ruilschema berekenen zodat zoveel mogelijk mensen de gewenste games krijgen.

Duplicate protection zorgt ervoor dat je hetzelfde spel meerdere malen kan kiezen, maar dat je toch maar één keer dat spel in ruil kan krijgen.

Na afloop wordt een lijst gepubliceerd met wie welk spel naar wie moet sturen. Dan is het dus inpakken geblazen, als je tenminste één of meerdere ruilingen te pakken hebt kunnen krijgen :). Bij no-shipping math trades is het de bedoeling dat je persoonlijk de ruil afhandelt, bijvoorbeeld op een bepaalde spellenbeurs.
Bedankt voor de duidelijke uitleg, ik heb nog wel een paar spellen die in de kast stof liggen te happen dus ik ga maar eens kijken of ik me hier voor ga aanmelden. :)

  • Lointje
  • Registratie: Oktober 2008
  • Laatst online: 19-01 09:05
Ja inderdaad bedankt voor de uitgebreide uitleg, ik was ook al een kwartiertje aan het zoeken hoe zo'n math trade juist werkt. Tof en slim concept, er van uitgaand dat de software goed geschreven is.

  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
Tweekzor schreef op woensdag 10 mei 2017 @ 14:32:
[...]
Bedankt voor de duidelijke uitleg, ik heb nog wel een paar spellen die in de kast stof liggen te happen dus ik ga maar eens kijken of ik me hier voor ga aanmelden. :)
Je kan alleszins je spellen al in de trade geeklist zetten, als je er dan alsnog niet uit geraakt met de OLWLG is er nog geen man overboord. Als je vragen hebt kan die altijd hier of in een PM neerzetten.
Lointje schreef op woensdag 10 mei 2017 @ 14:37:
Ja inderdaad bedankt voor de uitgebreide uitleg, ik was ook al een kwartiertje aan het zoeken hoe zo'n math trade juist werkt. Tof en slim concept, er van uitgaand dat de software goed geschreven is.
Ik heb tot nu toe geen problemen ondervonden. Heel af en toe moeten de ruilketens opnieuw berekend worden omdat er iets niet klopt, maar ook dat is altijd goed gekomen :).

[ Voor 33% gewijzigd door HellPunk op 10-05-2017 14:39 ]

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • Wormaap
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 19:52
Zelf heb ik pas aan één math trade meegedaan, maar ik vind het leuke vooral om met hagel te schieten. Ik heb toen wat 'gewone' (full-size, normale doos) spellen en wat klein grut eringegooid. Voor de full-size spellen heb ik elk full-size spel waar ik ook maar een béétje interesse in had aangeklikt als 'want'. Voor het klein grut zo'n beetje alles, groot of klein, dat een beetje leuk klonk. Uiteindelijk één hit, Mall of Horror voor Age of Steam. Mall of Horror speelde ik nooit en wilde ik nooit meer spelen, Age of Steam heb ik de eerste maand dat ik'm had tien keer gespeeld en is één van mijn favorieten geworden :) Deze keer gaat er waarschijnlijk nog wat meer in.
Het nadeel vind ik dat iedereen (ook ik) ook zijn rotzooi er maar in probeert te dumpen. Van die spellen die bij bol.com in de aanbieding waren voor een tientje waar niemand op zit te wachten. Vorig jaar stond Coney Island er 15 keer in of zo, en die was toevallig een paar maandjes eerder voor weinig te koop :P
Niet dat je voor die meuk hoeft te ruilen, maar het maakt het doorlezen van de lijst minder leuk.

Ticking away, the moments that make up a dull day


  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
Wormaap schreef op woensdag 10 mei 2017 @ 14:54:
Het nadeel vind ik dat iedereen (ook ik) ook zijn rotzooi er maar in probeert te dumpen. Van die spellen die bij bol.com in de aanbieding waren voor een tientje waar niemand op zit te wachten. Vorig jaar stond Coney Island er 15 keer in of zo, en die was toevallig een paar maandjes eerder voor weinig te koop :P
Niet dat je voor die meuk hoeft te ruilen, maar het maakt het doorlezen van de lijst minder leuk.
Ik pleit ook schuldig (een beetje toch) >:) . En heel soms zit er toch iets tussen die spellen dat de moeite is, alleen weten de anderen dat natuurlijk ook :P . Nu, het zal de laatste MT zijn waarin ik Tongiaki, Buccaneer Bones en Savannah Tails probeer te slijten. Na deze MT gaan ze nog even in de verkoop en daarna mogen ze waarschijnlijk naar de kringwinkel, als ik niet besluit om ze alsnog te houden.

Coney Island heb ik hier overigens ook nog liggen, maar dan op de 'zeker nog te spelen'-hoop - alleen ligt-ie helemaal onderaan :P .

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • Wormaap
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 19:52
HellPunk schreef op woensdag 10 mei 2017 @ 16:11:
[...]

Ik pleit ook schuldig (een beetje toch) >:) . En heel soms zit er toch iets tussen die spellen dat de moeite is, alleen weten de anderen dat natuurlijk ook :P . Nu, het zal de laatste MT zijn waarin ik Tongiaki, Buccaneer Bones en Savannah Tails probeer te slijten. Na deze MT gaan ze nog even in de verkoop en daarna mogen ze waarschijnlijk naar de kringwinkel, als ik niet besluit om ze alsnog te houden.

Coney Island heb ik hier overigens ook nog liggen, maar dan op de 'zeker nog te spelen'-hoop - alleen ligt-ie helemaal onderaan :P .
Tongiaki vind ik stiekem hartstikke leuk :) Wel alleen met genoeg mensen, en als iedereen zin heeft in chaos. Ik heb hem wel eens vanaf de laatste plek gewonnen door in de laatste beurt uitsluitend zetten te doen die zoveel mogelijk chaos introduceerden :P Een paar waardevolle eilandjes geraapt en voilà :)

Dus inderdaad, er zit wel eens wat leuks tussen die meuk :) En ik ga het zelf ook gewoon doen, hoor, eventueel in een 'pick five of these' set of zo.

Ticking away, the moments that make up a dull day


  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
Wormaap schreef op woensdag 10 mei 2017 @ 18:03:
[...]

Tongiaki vind ik stiekem hartstikke leuk :) Wel alleen met genoeg mensen, en als iedereen zin heeft in chaos. Ik heb hem wel eens vanaf de laatste plek gewonnen door in de laatste beurt uitsluitend zetten te doen die zoveel mogelijk chaos introduceerden :P Een paar waardevolle eilandjes geraapt en voilà :)
Ik vond het ook wel een leuke, de rest vond het vooral warrig. Toen ik uitlegde dat dat min of meer de bedoeling was haakten ze helemaal af :P .

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • Jeroen87
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 16-01 11:53

Jeroen87

Bier Connaisseur

Duidelijk verhaal voor de math trade! Wellicht dat ik nog het een en ander heb aan spellen die ik daar eens op ga zetten dan :).

Maar even heel specifiek, als ik bijv. perse Gloomhaven wil hebben....en die trade is niet mogelijk, dan heb ik simpelweg geen match, en dus geen trade?

Dus openstaan voor wat meer dan 1 spel is wel verstandig als je van je spellen af wilt :)

Craft beer specialist


  • Wormaap
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 19:52
Klopt helemaal. Als iemand een nieuw, bekend, duur spel aanbiedt, dan zullen veel mensen hem als 'want' aanmerken. Dat terwijl de aanbieder waarschijnlijk maar een paar specifieke spellen ervoor terug wil. Dus die ruilen zeker niet altijd.
Als je alleen spellen aanbiedt die weinig mensen willen, is het ook niet ongewoon om helemaal niets te ruilen.

Ticking away, the moments that make up a dull day


  • Lointje
  • Registratie: Oktober 2008
  • Laatst online: 19-01 09:05
Over gloomhaven gesproken, wij zijn er gisteren mee begonnen. In het begin ging het wat moeizaam. De persoon die de regels had gelezen wist er ook nog bijzonder weinig van, gelukkig hadden we met twee ook al wat uitlegfilmpjes bekeken dus op zich konden we wel redelijk snel beginnen omdat we de basis ongeveer kenden. Het is eigenlijk niet zo heel moeilijk, maar sommige dingen hadden we pas later door of achteraf toegevoegd.
Het eerste scenario gespeeld, en zonder al te veel te spoileren hebben we het gehaald al ging er 1 van de 3 wel halverwege "dood" en moest het ook niet veel langer meer duren voor mijn personage. Ook had ik mijn persoonlijke missie behaald waardoor we alweer dichter bij een perk zijn.
Ik vind hem geweldig. Het is een mix tussen heroquest, D&D, Andor, ... Beetje die stijl. Gezien er 95 scenario's zijn, is er nog enorm veel speelplezier aan. De eigenaar ging nu het boekje nog eens herlezen en zien waar we evt foutjes hebben gemaakt zodat we in scenario 2 een stuk vlotter van start kunnen.

  • HellPunk
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 16:00
Jeroen87 schreef op donderdag 11 mei 2017 @ 08:34:
Maar even heel specifiek, als ik bijv. perse Gloomhaven wil hebben....en die trade is niet mogelijk, dan heb ik simpelweg geen match, en dus geen trade?
Wat sommige mensen ook doen is een cash trade, ook nu staan er weer zo 'n paar in. Dat is een speciale entry waarbij je een bepaald bedrag aanbiedt en dus eigenlijk het spel 'koopt'. Als je per sé Gloomhaven wilt maar je hebt geen spel om te matchen, dan kun er dus ook gewoon een bak geld tegenaan smijten ;) .
Ik vink die cash trades altijd aan, maar nog nooit prijs mee gehad...

It's still magic even if you know how it's done. (Terry Pratchett, A Hat Full of Sky)


  • Coltaine
  • Registratie: Oktober 2016
  • Laatst online: 05-12-2025
Die math trade is een grote graaibak met troep, zo te zien. Die wordt alleen maar gebruikt voor spellen die niet te verkopen zijn. Ik ben wel benieuwd welke trades er nou uit komen.

Keep supporting the pyramid roach boy

Pagina: 1 ... 48 ... 163 Laatste