Osiris schreef op woensdag 13 september 2023 @ 19:27:
[...]
Ik denk vooral dat mensen met enige kennis vooral begrijpen dat dit een interessante aanwijzing is om verder te gaan onderzoeken, maar
verre van enig bewijs en dat de kans zeer groot is dat het allemaal vals alarm is.
Het gaat er ook niet om dat deze planeet buitenaards leven moet hebben.
Een quote van de wetenschapper die hierover publiceerde:
"Our ultimate goal is the identification of life on a habitable exoplanet, which would transform our understanding of our place in the universe," concluded Madhusudhan. "Our findings are a promising step towards a deeper understanding of Hycean worlds in this quest."
Van:
https://www.nasa.gov/godd...e-in-atmosphere-of-k2-18b
Het is een "veelbelovende stap". Het voelt daarom ook alsof de ontdekking van buitenaards leven snel dichterbij komt. Binnen een paar jaar wellicht. Het besef om dat mogelijk mee te maken, dat is voor velen bijzonder. Een gewaarwording. Een Eureka-moment na een lange zoektocht naar iets wat velen denken dat er wel moet zijn, maar wat erg moeilijk te vinden of bewijzen is.
Vind de reacties hier bijzonder. De feiten zijn
dat er een stof gevonden is, DMS, die we goed kennen. Het is een biomarker die we alleen kennen van levende wezens op aarde. De observatie moet nog verder onderzocht worden om een fout uit te sluiten. Als het echter klopt, en die kans is groot, dan is de kans serieus groot dat er iets van (simpel) leven is gevonden daar. Dit is niet een wilde gok of media-aandacht. Het is een officieel onderzoeksresultaat van Cambridge met gebruik van JWST.
Laten we maar stoppen met discussiëren. Ik vind dit een bijzonder resultaat, met een serieuze kans op baanbrekende gevolgen. Mensen mogen het bagatelliseren, we zullen later zien wat het wordt.
Tenslotte, mocht er linksom of rechtsom geen leven op deze specifieke planeet zijn, het kunnen onderzoeken van bepaalde zaken op deze afstanden met de nieuwste ruimte-technologie is hoe dan ook een indrukwekkende prestatie die in de toekomst cruciaal kan zijn voor dit soort onderzoek.