De eerste ster die JWST zal zien is
HD 84406 in het sterrenbeeld de Grote Beer dmv de Near-Infrared camera (
NIRCam), om de spiegel segmenten uit te lijnen. Dat zou rond a.s. vrijdag moeten beginnen.
https://twitter.com/NASAW...Riwx7YcqHEKIywee3EUg&s=19
Die ster is onder gunstige omstandigheden met het blote oog net zichtbaar, maar als de spiegel helemaal is uitgelijnd zal die te helder zijn om door Webb te worden bestudeerd. (omdat sterren puntbronnen wordt al het licht op één pixel van de beeldsensor geconcentreerd, en boven een bepaalde helderheid raakt zo'n pixel verzadigd).
De wetenschappelijke operaties van JWST worden gedaan door het
Space Telescope Science Institute, die ook de operaties van Hubble doet. Die organisatie had op 28 januari een
persconferentie over het voorbereiden van JWST tbv wetenschappelijke operaties, wat de komende 5 maanden zal plaatsvinden:
YouTube: JWST Town Hall – January 28, 2022
Om daar aan paar punten uit te lichten:
- Als niet méér momentum dumping nodig is dan beraamd, heeft Webb voldoende brandstof voor minstens 20 jaar. In dat geval zal de levensduur waarschijnlijk niet beperkt worden door de brandstof maar door slijtage van belangrijke onderdelen zoals de wetenschappelijke instrumenten.
- Als Webb kantelt om op een doel te richten dan kan de temperatuur aan de schaduwzijde tot 0.1 graad veranderen, wat tot 50nm verloop in spiegelsegmenten kan veroorzaken, wat dan gecompenseerd moet worden.
Intussen is de
high-gain antenne in gebruik genomen, waarmee ca
60GByte data per dag naar Aarde kan worden verzonden.
Op de "
where is Webb" pagina is een interactieve simulatie "Webb in 3D Solar System" toegevoegd.
Dat is een in-frame weergave van "NASA's Eyes on the Solar System", waarvan voor PC een applicatie kan worden gedownload:
https://eyes.nasa.gov/ (hover over de afbeelding van Saturnus halverwege de pagina). Voor smartphones is het beschikbaar via de "NASA" app (features -> Where is Webb).
Artikel over het filterwiel van het Mid-Infrared Instrument (
MIRI), ontworpen door het Max Planck Instituut voor Astronomie.
https://www.mpia.de/news/science/2021-18-jwst-launch
https://www2.mpia-hd.mpg.de/IRSPACE/jwst/miri.php