vlaaing peerd schreef op maandag 11 januari 2021 @ 11:29:
[...]
Een groot probleem daarbij vond ik dat je dawloos nogal erg blijft hangen in sequences en loops. Als je een brug of een refrein oid wil inbouwen, dan moest ie al in de sequence zitten en trok je gewoon snel die sporen open.
Ik zie het ook weer in de Youtube linkjes, het blijft loop-based met weinig mogelijkheid om binnen een track even een break/brug/refrein in te bouwen.
Loop (no pun intended) jij niet tegen dat probleem aan?
Is ook wel een dingetje hoor. DAWless heeft ook een hoop nadelen tegenover werken in de box. Maar het eea is ook afhankelijk van je gear en skills.
Een hoop bereid ik van te voren voor en dat zijn idd vooral loops. De uitdaging word dan om de loops aan elkaar te plakken met daartussen een build-up/break/refrein.
Een degelijk sequencer kan daar wel bij helpen. Zo heb ik een KeyStep Pro waarmee ik on te fly noten kan afspelen en ook meteen recorden. Ik kan dus tussendoor gewoon een refrein spelen, direct opnemen, en dat later weer spelen. Dit bied dan wat mogelijkheden om een track wat meer op te bouwen. Vooral voor chord progressions is dat wel ideaal.
Breaks heb ik meestal voor geprogrameerd. On te fly maken kan wel maar vergt wel wat skills. Zo moet je goed weten hoe je de break wil opbouwen maar je moet ook heel snel de juiste toetsen te vinden.
Dit is iets wat ik veel doe op mijn TR8S. Grote knoppen, duidelijk layout dus tijdens een sessie kan je daar wel het eea snel op programmeren.
Daarnaast maak ik ook gewoon veel gebruik van effecten. Dat kunnen effecten zijn die al in een apparaat zitten maar ook gewoon een handmatige cutoff/filtersweep op een synth.
Maar met synth zelfs kan je ook wel het eea bereiken qua verloop van de track. Zeker drum patches probeer ik altijd zo te designen dat er wel verloop/variatie in zit. Desnoods gooi ik er een simpele LFO tegenaan om er voor te zorgen dat elk drumkick weer net ff wat anders is.
Maar uiteindelijk krijg je het natuurlijk nooit zo gedetailleerd als een track gemaakt op de pc.

En dat hoeft voor mij ook niet. Ik vind live ' spelen' velen malen leuker dan een 'gepolijste' track maken op de pc. Ieder zijn ding.
[
Voor 9% gewijzigd door
ChojinZ op 11-01-2021 13:34
]
Roland SP404 sampler te koop: https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/2089640